Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ismerősömnek az alábbiak szerint tényleg nem jár szociális segély? fórum

Ismerősömnek az alábbiak szerint tényleg nem jár szociális segély? (tudásbázis kérdés)

1 2
54. f8db0709b8 (válaszként erre: 52. - Df2a740c00)
2011. febr. 25. 06:53
Ez hülyeség,párom nevén is van fél ház,söt kocsija is van,de mivel a kocsi nem éri el a 800ezret,megkapja a segélyt.Ö is munkanélkülin volt,lejárt,munka nincs.
2011. febr. 24. 18:45
ha életvitelszerűen abban lakik akkor az nem kizáró ok
2011. febr. 24. 17:56
Szociális segély igénylését kizárja a vagyon. Mi számít vagyonnak? Az ismerősöm nevén van fél házrész, hamarosan lejár a munkanélkülije, munka sehol. Mivel a nevén van ez a fél házrész, nem kaphat szociális segélyt? Akkor miből éljen, amíg lesz munkája?
2010. márc. 3. 13:25
Jaa az lehet... Állítólag 2010-től megváltoztak ezek a törvények és nem az egy főre eső jövedelmet nézik, hanem 4 tagú családnál van egy fix összeg, legalábbis ezt hallottam.
2010. márc. 3. 13:21
talán a családi pótlékkal együtt kijön a 28ezer? csak tippelek.
2010. márc. 3. 13:18

Az eggyik ismerősöm férje 84 ezret keres, ezért a párja nem kap semmit mert így eltartottnak számít.

Pedig van 2 kiskorú gyermekük.

Ezekszerint ha 1 főre 20 000ft jut akkor ők már gazdagok?? Röhejes!

48. cd21d97032 (válaszként erre: 45. - 16d1dd6891)
2010. febr. 19. 11:14
csupán annyi hogy megirtam egy tesztet, és nem értesitettek rola hogy mi van és hogy sikerült, és felhivtak a suliból ordibálva hogy miért nem vagyok ott! Utána meg felhivott a munkaügyis nő, hogy azonnal fizessem ki a tanfolyam árát, mert én azzal, hogy kitöltöttem a felvételit az egy szerződésnek bizonyult vagy mi... aztán eléggé ingerült lettem én is és kérdezőskődtem hogy mégis hogy gondolják nem fizetek semmit nem irtam alá szerződést aztán miután ordibált velem a nő kérdezte hogy töröljenek-e mondom igen
47. cd21d97032 (válaszként erre: 46. - Marcsi87)
2010. febr. 19. 11:12
pfff ez aztán gyönyörű!
46. Marcsi87 (válaszként erre: 44. - Cd21d97032)
2010. febr. 17. 20:20
ha most mész március 3.án ismét bejelentkezni akkor majd csak 2011 március 3-átol kapsz segélyt.
45. 16d1dd6891 (válaszként erre: 43. - Cd21d97032)
2010. febr. 17. 08:49
ezt nem értem. a munkaügy támogatja, h akár saját erőből is, de tanfolyamra menjen az ember. mi volt ez a balhé?
44. cd21d97032 (válaszként erre: 42. - Marcsi87)
2010. febr. 17. 08:39
Összesen 1 év?
43. cd21d97032 (válaszként erre: 41. - 16d1dd6891)
2010. febr. 17. 08:39

hát akkor nekem ezek szerint nem jár.


Regisztrálva voltam, de miután már nem kaptam semmit és még mindig be jártam, gondoltam elmegyek egy tanfolyamra, ami miatt elég nagy balhé lett és töröltek, március harmadikán mehetek ujra vissza a munkaügyibe

42. Marcsi87 (válaszként erre: 40. - Cd21d97032)
2010. febr. 16. 16:07
Igen akkor, meg ha 1 éve együttmüködsz velük. ha nincs meg az 1 év akkor nem foglalkoznak veled.
2010. febr. 16. 13:59
tapasztalatom szerint igen, hiszen az állam is elvárja, h legalább minimális erőfeszítést tegyen az illető, blabla. elvárják az együttműködést a munkaügyi központtal.
2010. febr. 16. 11:16
Sziasztok csak akkor igényelhet valaki szociális segélyt ha regisztrálva van a munkaügyiben?
2010. jan. 11. 17:00
ez az hogy én se értem. de majd megérdeklödöm hogy hogy is van. semmi keresetem nincs nagymamával élek és neki a nyugdujjából vagyunk minden honapba. :S
38. 16d1dd6891 (válaszként erre: 36. - Marcsi87)
2010. jan. 11. 08:35
az együttműködés annyit jelent, h megjelensz az előírt időpontokban, keresel állást, ha esetleg állást ajánlanak akkor elmész az interjúra...egy nagy nulla az egész.
2010. jan. 11. 08:32

ja, így stimmel az egy év, én értettem félre.

akkor viszont a barátnőd esete az érthetetlen://

2010. jan. 9. 16:15
Pedig ezt mondták mikor másodjára mnetem a munkaügyihez hogy legalább egy évet közre kell müködnöm velük hogy adjanak pénzt. De majd megérdeklödöm én is mert semmi keresetem nincs egyedül álló vagyok és a nagymamával lakom nem is anyámmal.
2010. jan. 9. 09:18

mi az, h csak egy év múlva lesz munkanélküli segély? ezt nem igazán értem...

a barátnőd valószínűleg nem volt jogosult munkanélküli járadékra, viszont a szoc. segély feltételeinek megfelelt, és volt olyan szerencséje, h rögtön közmunkát is kapott.

2010. jan. 8. 19:43

Én szeptember ota vagyok bejelentkezve a munkaügyihez és kérdeztem hogy nem e jár valami pénz. pl segély vagy valami. és akkor mondták hogy majd egy év mulva lesz.azt adják valameddig és utánna kell menni az önkormányzathoz rendszer szociális segélyért.


Viszont barátnöm egy honapja olt csak beregizve a munkaügyire elment az önkormányzathoz igényelni segélyt meg is kapta. Janurá 4.én meg már munkát is kapott.Ez hogy van?

2009. nov. 9. 15:49

Mindenképpen a munkaügyi központba kell először bejelentkeznie,regisztráltatni magát,ott majd elmondják merre menjen tovább.De valószínű a köv.hely az önkormányzat lesz,ahol feljegyzik az életkörülményeit stb.Az önkormányzatnál egyébként igényelhet-akár majd mellé is-más különböző segélyeket is,pl.átmeneti segély,amit havonta vagy negyedévente adnak étkezési jegy vagy pénz formájában.Na meg a lakásfenntartási támogatásokat is ott lehet intézni.

De amikor bemegy a munkaügyi központba mondja el részletesen a helyzetét,mert különben rávágják hogy munkaviszony nélkül nem jár semmi-holott ez nem így van.Meg én hallottam valami előnyugdíj féleségről is.

Amúgy ha nincs állásunk,semmi jövedelmünk mindenképpen jó ha regisztrálva vagyunk a munkaügyi központba,mert azt hiszem valami olyasmi is van,hogy hogy ha ne adj Isten kórházba kerülünk,ők fizetnek utánunk-talán a TB-t,s azt akkor is ha tőlük nem jár már pénz.Mert ha nincs állásunk se,munkaügyibe se vagyunk bejelentkezve,akkor bizony fizetni kell a kórházi ellátásért.De ezt lehet rosszul tudom,ez nem biztos,csak valami hasonlót hallottam.Na meg ők adnak lehetőséget a tanfolyamokra,amikre nekünk nincs több 100ezrünk...Persze 58évesen ő már biztos nem akarna tanulni,ami érthető is.Azért tudom ezeket a dolgokat ilyen biztosan,mert anyukám is így volt kb.Ő is csak idén jöhet el 62évesen nyugdíjba.Dec.27.-én tölti be,addig alig állnak szóba vele:(

32. Anka71 (válaszként erre: 31. - Nadine81)
2009. nov. 9. 15:04
Nagyon szépen köszi a segítséget. Még most sincs a nőnek semmi jövedelme, de majd a leveled alapján felvilágosítom.
31. nadine81 (válaszként erre: 28. - Anka71)
2009. nov. 9. 14:08

Úgy tudom,a munkaügyi központtal ha továbbra is együtt működik,kaphat valami rendszeres havi pénzt,kb.23ezer körül.Ez nem olyan,mint a munkanélküli segély,de ezt is álláskeresési segélynek mondják,s kapja mindaddig,míg nem ajánlanak neki megfelelő munkát vagy nyugdíjat nem kap.

A másik rendszeres szociális segély.Ha nincs olyan vagyonértéke,amibe az önkormányzat beleköthet(pl.auto),ott igényelheti,de akkor továbbra is együtt kel működni a munkaügyi központtal,az önkormányzattal,meg valamelyik családsegítő szolgálattal is úgy tudom.Utána kell menni ezeknek a pénzeknek,mert olyan nincs hogy SEMMIT nem kaphat!

A hiteles auto meg olyan dolog,hogy az ember belevág,mikor van munkája,míg van meló a törlesztés is oké,de aztán mikor az állás megszűnik,nézegethetünk,mert ha törik ha szakad azt fizetni kell,mert különben 2 választás van:-a bank viszi vissza,lefoglalja,-vagy mi adjuk vissza a banknak.Mindkettő eset kb.200ezer Ft-ba kerül,a hitel összege teljesen mindegy.Ez a 200ezer Ft valami olyasmiket tartalmaz,mint pl.a telephely díja,ahova az autot viszik vagy lerakod,az értékbecslő díját,a szerződésmódosítás díját...meg ilyenek.Szóval,a nincsből még nagyobb semmink lehet elég könnyen.Persze,az önkormányzat csak azt látja hogy munkanélküli vagy,s autod meg házad van hitelre,de azt nem nézik,azt a hitelt miért kaphattad meg,talán mert volt valaha rendes munkahelyed is,ahol megdolgoztál azért a pénzért,beosztásért hogy neked ilyen vagyontárgyaid lehessenek mégha csak hitelre is!Ez van,ma még van munka,felveszünk mindenféle hitelt több évre,de azt senki nem garantálja hogy a hitel lejártáig állásunk is lesz.Kár,hogy nem találták ki előbb azt a hitel biztosítást,ami az ilyen esetekre szól.

Amúgy,ahhoz képest ilyen gazdasági helyzetünk van,elég jól épülnek a 20milliós luxusházak,fullon vannak a parkolók(az átlag autóár 1millió)...

30. Anka71 (válaszként erre: 29. - Tücsimücsi)
2009. szept. 2. 07:32
Köszi, én is ilyesmire gondoltam. Havi nulla forint jövedelemből nem élhet meg egy ember (még akkor sem, ha nem a kisebbséghez tartozik.)
29. tücsimücsi (válaszként erre: 28. - Anka71)
2009. szept. 1. 21:29
Érdeklődjön a Polgármesteriben. Valami biztos jár neki.
28. Anka71
2009. szept. 1. 21:18

Kérdezni szeretnék én is, egy ismerősről lenne szó.

Röviden leírom: 58 éves nő, évekig (sajnos nem tudom, meddig) otthon volt, férje eltartotta. Ő pedig jól elvolt otthon, de munkahelye nem volt.

Váratlanul meghalt a férje, ekkor két év keresgélés után talált is állást, ahol egy évig dolgozott, azután leépítették.

Most ott tart, hogy munkanélkülije lejárt, munkahelyet nem talál, évei száma nincs meg a nyugdíjhoz, annyi baja pedig nins, hogy leszázalékolják. Tehát SEMMI jövedelme.

Ilyenkor mi van? (Azon kívül, hogy gondolkozott volna előbb, na de ez nem segít most már.)

2009. júl. 1. 11:36
tapasztalt vagyok segély-ügyben: teljesen megszokott, h márkás autóból kiszálló szolibarna cicababák érkeznek felvenni a pénzt (vagy hasonló kategóriájú emberek)...baromi idegesítő, legalább a látszatra ügyelnének.
26. f8db0709b8 (válaszként erre: 19. - 16d1dd6891)
2009. júl. 1. 10:45
Csesszék meg.....de az nem zavar senkit hogy az ismerősöm a gyerekeiből meg segélyekből él.....és senki nem kérdezi meg tőle miböl van műköröm,meg 2 hetente fodrász....és ennyi pénzből hogy fizeti az albérletet!Tartja el a 2 gyereket?Stb,stb--és nem dolgozik,mióta ismerem nem dolgozott még 1 percet sem.....és most szülni akar a családiért,a gyesért,na meg nehogy dolgozni kellejen!Ez normális?
25. tücsimücsi (válaszként erre: 22. - E28ddc7c9b)
2009. jún. 20. 09:06
Mennyiből?:) Ez is vicc, mert mindig nyolcvanakárhányat kap, abből 35 ezer a hitel + rezsi, akkor ki lehet számolni mennyi marad. De ez érdekel valakit? Nem:((
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook