Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szobatisztaság! Ti hogy csináltátok? Tippeket várok! :) fórum

Szobatisztaság! Ti hogy csináltátok? Tippeket várok! :) (beszélgetős fórum)


1 2
2015. aug. 10. 11:22

A szobatisztaság ideje 2 éves kor után következik el, de a valódi szobatisztaságra általában 3 éves korig kell várni és a legtöbb gyereknél még ezt követően is előfordulnak “balesetek”.


Vannak olyan csodagyerekek, akik már másfél évesen a bilire járnak és akik soha nem pisilnek

be éjszaka, de ezek általában más gyerekei :) A mieink, főként a fiúk, kényelmesebbnek tartják a pelenkát, és csak ücsörögni járnak a bilire, ha egyáltalán hajlandóak ráülni. De a más gyereke miatt nem érdemes bosszantani magunkat és azzal se törődjünk, hogy anyáink azt mesélik mi már 1 évesen…


Utánozva tanul


Nagyon fontos, hogy ne legyünk türelmetlenek a gyerekkel, és ne erőltessük a szobatisztaságot. Valamikor 2 éves kor körül a pici elkezd érdeklődni a téma iránt, kíváncsi mit csinálunk mi a WC-ben, folyton utánunk akar jönni (ezt hagyjuk neki, mert sokat tanul belőle), kifigyeli szokásainkat, hogy hol tartjuk a WC-papírt és mire használjuk. Ezt követően ő is meg akarja próbálni a dolgot, fel kell ültetni a WC-re, rácsücsül a bilire, letolja a pelenkáját, használja a WC-papírt, de ez még nem annak a jele, hogy már képes szabályozni a vizeletürítést, ilyenkor még csak a szokásokat tanulja!


Amit tehetünk az az, hogy hagyjuk kísérletezni, ha szól, hogy kakilni kell, elmegyünk vele a bilire és, ha sikerül “végeredményt” produkálnia, megdicsérjük. Egy siker azonban még nem siker, előfordulhat, hogy ezt követően hetekig-hónapokig nem ismétli meg ugyanezt a mutatványt.

2015. aug. 10. 11:17
Másfél hete igen..de előtte is voltak már próbálkozások, nem egyszer..hogy pl. láttuk, hogy elbújik valahova a házba kakilni (pelusban), és rátettük a wcre. Csak félek attól, hogy oviba nem fogják kicserélni neki a pelust, mert hallottam olyat itt a faluban már, akinek délelőtt bekakilt a gyerek, és nem cserélték át, mondván, hogy ez nem bölcsi, ez óvoda, itt nem kéne pelus már! Meg nem akarom, hogy később emiatt csúfólják, hisz tudjátok milyen a mai világ.. itthonra kis alsógatyát kap, csak ebéd utáni és éjszakára kap pelust. Már olyanokat is mondtunk neki, hogy (most nagyon rávan kattanva egy űrhajós, rakétás játékra az egyik üzletből), hogy ha szól hogy pisi vagy kaki lesz, és sikerül is belepisilnie, vagy kakilnia a bilibe, vagy a wcbe, akkor megkapja! Egy kis motiváció...nem tudom, hogy ez helyes-e. Egyébként szokott olyat csinálni, hogy benyit mikor én pisilek, vagy az apukája. Nem szoktam kiküldeni, mert azt is mondják, hogy így utánozva tanul. Remélem, hogy hamar túl leszünk ezen.
2015. aug. 10. 11:13

Minden masfel-ket oraban vidd bilire vagy wc-re. Vannak gyerekek akik egybol a wc-t preferaljak, a bilibe nem akarnak pisilni / kakalni.


Vegyel neki aranyos wc szukitot - ami neki tetszik, az is sokszor segit ugy szivesebbek ul a wc-re.

Adj neki kis stickers-eket (nem jut eszembe a magyar neve) ha sikeres volt vagy valami kisebb jutalmat.


Ezeken kivul sok turelem, sok baleset lesz valoszinu de ez egy ilyen folyamat.

2015. aug. 10. 11:12
Ismerősöm kisfia pelenkás volt (kb háromévesen.) Egyik nap fogta magát és bevitte a bilit a szobába, majd ráült. Attól a perctől fogva szobatiszta. Sosem lehet tudni,hogy működik egy kisgyerek, biztos,hogy ő szól, ha érzi, hogy itt az ideje a váltásnak (szerintem.)
2015. aug. 10. 11:09
Most néztem,hogy másfél hete próbálkoztok.Az valóban kevés.
2015. aug. 10. 11:07
Szia!Erőltetni,valóban nem szabad,van az ismeretségi körömben egy kisfiú,3 éves kora elött egy hónappal lett szobatiszta,egyik napról a másikra,addig egyáltalán,nem volt hajlandó szólni,hogy pisilnie kell.Az én kisfiam,most lesz két éves,és nem viseli el magán a pelenkát,kb 4 hónapja,csak éjszakára adhatom rá.Ő szól hogy pisilni,kakilni kell,viszont tőle 2 hónappal idősebb unokatesója meg pelenkás,és nem érdekli őt a bilibe pisilés.Ezt csak azért írtam,hogy minden gyerek más,ki hamarabb ki később lesz érett a szobatisztaságra.Véleményem szerint,hagyd minnél többet pelenka nélkül,egy idő után ő is fogja érezni,hogy diszkomfort érzése van.Kitartást,és sok sikert!!
3. Derya (válaszként erre: 1. - Lizikebaba)
2015. aug. 10. 11:06
hat masfel het ehhez nagyon keves, joval tobb ido kell hozza (altalaban) :-)
2015. aug. 10. 11:04

sehogy, szólt hogy nem szeretne pelust, nem erőltettem semmit :-)

éjszaka még mindig pelus van, azt mondja 5 éves korában már nem fogja kérni, szerintem így is lesz :-)

2015. aug. 10. 10:56
Kisfiam 3 éves lesz szeptember végén. Tavaly március óta bölcsis, és szeptember végén már kezdi az ovit. De még mindig nem szobatiszta. Most már kb. 1,5 hete próbálkozunk azzal, hogy nem adunk rá pelust napközbe, hanem kis alsógatyát. Elmagyaráztam neki, hogy ha érzi, hogy jön a pisi, akkor szóljon anyának, vagy apának, hogy pisi lesz. Ezzel nincs is semmi baj, mert ő is tudja, és mondja is, hogy szól. De mindig csak utána, hogy "bepisiltem". Kérdezgetem negyedóránként, hogy lesz-e pisi? De mindig az a válasz, hogy nem! Azt is mondtam már neki, hogy elfogyott a pelus, nincs több! Volt, hogy ráültettem a wcre (kis micimackós szűkítővel), mondogattuk hogy jöjjön ki a pisimanó, de még nem sikerült. Viszont erőltetni sem akarom annyira, mert azt mondják, hogy az se tesz jót. Ti, hogyan szoktattátok le a pelusról a gyerekeiteket? (Hozzáteszem a ciciről is nagyon nehezen szokott le..sőt a mai napig úgy alszik el, hogy fogja a cicit.. nagyon mániákus!) :) Ha kérhetek ilyet, normális válaszokat kérnék! Köszönöm! :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook