Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szobafestéshez kérnék tippeket! fórum

Szobafestéshez kérnék tippeket! (beszélgetős fórum)


14. bnedora (válaszként erre: 13. - Kacsa118)
2011. aug. 24. 19:23
Mármint a munkamenetet? Szerintem pedig tartsátok be, mert nem mindegy, hogy milyen festéket kensz az előzőre. Csúnya is lehet tőle.
13. kacsa118 (válaszként erre: 8. - Bnedora)
2011. aug. 24. 13:53
Igen, ezt szeretnénk elkerülni... :(
2011. aug. 24. 12:20
Mi sötétkék falat festettünk át világosra/halványkékre, egy rétegben eltakarta és nem kellett levakarni a régit.
2011. aug. 24. 11:40
Mindenféleképpen le kell vakarni az előző festéket.
2011. aug. 24. 11:36
Ha nem bízol abban, hogy egyből lefedi a sötétet, akkor szerintem egy-két sor fehérrel kenjétek át, és utána jöhet a kék! De szerintem, ha egy kis részen kipróbálod, hogy fed-e és megvárod, hogy teljesen megszáradjon látni fogod! Bőven elég egy kis kockán kipróbálni szerintem!
9. bnedora (válaszként erre: 8. - Bnedora)
2011. aug. 24. 11:35
bocsi: glettelni kell
2011. aug. 24. 11:34

Először is le kell kaparni a régi festéket, gittelni, alapozni kell, majd utána jöhet, két rétegben a fedő festék.


De ezt találtam: [link]

7. gne2
2011. aug. 24. 09:53
Nekünk Dulux festékkel van festve mindenhol, 2 rétegben. Ez is letörölhető, maradt festék is persze, ha javítani kellene. Szerintem olcsóbb a végén, ha jó minőségű festéket veszel.
2011. aug. 24. 09:43

Köszi!

Ezek tényleg fednek is? Merthogy sötét az alap és világosra szeretnénk festeni!

2011. aug. 24. 09:41

Szia!

Poli-Farbe Platinum Kid! Bababarát, lemosható. Lehet, hogy van olcsóbb, de ez a legjobb szerintem. Nekünk bevált.

2011. aug. 24. 09:34
Sokféle készre kevert festék kapható,melyekkel könnyen-akár 1 rétegben-lehet festeni.
2011. aug. 24. 09:32

Dulux Nagyvilág Színei.

Gyönyörű kék árnyalatok vannak, sztem 1 réteg is elég, még akkor is, ha kimondottan sötét alapra fested rá. És azt hiszem, mosható, én legalábbis már töröltem át nedves ronggyal, ahol a kutyám beletörölte a pofiját :)


Az én hálószobám a ritz rose árnyalat, én festettem:)))nagyon szeretem.

2011. aug. 24. 09:31
Ajánlanám, hogy vegyél készre kevert falfestéket, igaz, hogy nem a legolcsóbb megoldás, de sok idegességtől megkímélheted magad!:) Azonkívül legalább szinte biztos, hogy olyan lesz a színe, mint amit kiválasztassz. Mi is azzal festettünk nemrég és 5 liter simán elég volt egy 15 nm-es szobára, sőt még sok is, mert tényleg elég volt egyszer kenni.
2011. aug. 24. 09:26

Sziasztok!


A mostani hálószobánkból szeretnénk babaszobát csinálni. Ennek viszont most bordó a falszíne, amiből szeretnénk világoskéket csinálni...

Tapéta kilőve, mert utálom.

Tippek, hogy hogy a legegyszerűbb? VAgy a legjobb, hogy tényleg szép kék legyen!


Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook