Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Réginek tűnő kép készítéséhez kérnék tippeket fórum

Réginek tűnő kép készítéséhez kérnék tippeket (beszélgetős fórum)


2010. márc. 2. 23:23
Van egy program,valamelyik nap az egyik ismerosom mutatta meg nekem.
9. Sena (válaszként erre: 8. - Nagyreni)
2009. márc. 28. 17:29
Köszönöm, megpróbálom. Azt hiszem 3 képet is csinálok, sorozat lesz egymás mellett a falon.
8. nagyreni (válaszként erre: 7. - Sena)
2009. márc. 28. 15:50
Nem tudom, tartósítja-e, de szerintem a dekupázs ragasztólakk (nem fényes, hanem a matt) jó lehet. Ha gyorsan, határozott ecsetvonásokkal kened és nem maszatolsz rajta, akkor nem fog elmosódni. Ha megszáradt, esetleg lehet rá még egy réteg, de talán egy is elég. A keresztfiamnak csináltam egy kis dobozt a keresztelőre, annak a fedélrészébe akartam belülről beragasztani a képét. Nem sikerült, mert vastag volt a papír, cd a képnek nem lett baja, a te esetedben pedig ez számít.
7. Sena
2009. márc. 28. 15:14

Na, sikerült. Ügyes ez a program, köszi a tippet.

A papírt szerintetek mivel tudnám bekenni? Valahogy "tartósítani" akarom, mert üveg nélküli fakeretbe tenném a képet. Az üveges képekben nagyon tükröződik az ablak.

6. Sena
2009. márc. 28. 13:56
Letöltöttem a fotofiltre programot, jónak tűnik csak nem tudom hogy kell magyarosítani. Be kéne másolni valahogy a könyvtárába a magyar nyelvű izét... Tök analfabéta vagyok ezekhez, de próbálkozom.
5. Holly (válaszként erre: 1. - Sena)
2009. márc. 28. 13:42
én paint.net -et használok, ingyenes és nagyon sokoldalú. ott van sepia funkció, és szürke skálát használó funkció is.
2009. márc. 28. 13:39

A fakerethez javaslom a kétkompnensű repesztőlakkot, attól igazán szép régies, repedezett lesz a keret, ha a repesztés után bekened patinával. Én virágcserepeket és fadobozt csináltam így, nagyon szépek lettek.

A képet szerintem is digitálisan "öregítsd". A legtöbb fotószerkesztő program tud ilyet.

2009. márc. 28. 13:16
A picasa-n és a PhotoScape-n is van ilyen.
2009. márc. 28. 13:13
A Fotofiltre programmal nagyon sok mindent lehet csinálni. Én, mostanában ezt használom.
1. Sena
2009. márc. 28. 13:11

Sziasztok! Digitális fotóimból szeretnék réginek tűnő képeket készíteni. Milyen programmal lehet a képeket fekete-fehérré vagy barna szépiafotóvá szerkeszteni?

Be lehetne kenni a papírt repesztőlakkal? Nem mosódik el a kép?

A fakeret festéséhez is kérnék ötleteket, hogy az is réginek hasson.

Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook