Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szívesen váltanék, de hogyan? fórum

Szívesen váltanék, de hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
31. New(l) (válaszként erre: 30. - C61ac18309)
2020. jan. 12. 12:04
Nekem is idősebb a két közvetlen kolléganőm, de jófejek. Sosem néztem, ki hány éves. Azért az érdekes, hogy azt írod ' én a jóval idősebb próbálok alkalmazkodni". Mert úgy gondolod, ez a fiatalabb dolga? Ha az ember új helyre kerül, neki kell alkalmazkodni, bármennyi is legyen a kora. A mentalitás meg mindenkinek más, nem kell barátkoznotok,legyen korrekt a viszony, és ennyi, ne várj többet.
30. c61ac18309 (válaszként erre: 28. - New(l))
2020. jan. 12. 11:38
Nem a munkámban kötnek bele. Fiatal kolléganővel hozott össze a sors. Más mentalitással bír. Én az jóval idősebb próbálok alkalmazkodni. De nem feltétlen szeretnék.
29. Amaunet (válaszként erre: 27. - C61ac18309)
2020. jan. 12. 11:25

Próbálj meg addig megszerezni egy olyan képesítést, amit a nyugdíjazást követően végezni szeretnél, ami érdekel.

Ez máshová koncentrálná a gondolataid és a kiégésen is segítene, hiszen újra céljaid lennének.


Ha mégis a váltás mellett maradsz javaslom, hogy a kiszemelt cég/cégek karrier portálján regisztrálva jelentkezz be a meghirdetett pozícióra.

Innen 5 cég jelzett vissza és hívott be. Három második körben is, mikor elfogadtam a jelenlegi munkáltatóm ajánlatát.


De itt is váltottam házon belül 3 hónap múlva - egy kolléganő miatt. Sajnos, a kollégákat nem mi válogatjuk.

28. New(l) (válaszként erre: 27. - C61ac18309)
2020. jan. 12. 11:14
Konkrétan mivel bántanak? Nagyon nem mindegy ugyanis, más ha a munkádba kötnek bele, és az is ha személyeskednek. Mondjuk ugyanolyan rossz mindkettő, csak máshogy tudod lekezelni.
27. c61ac18309 (válaszként erre: 26. - Amaunet)
2020. jan. 12. 11:09
Köszönöm Amuanet ! Azt gondolom talán nem is más lehetőségem. Csak nagyon "össze kell szorítanom a fogam" hogy a mindennapokat túléljem. Néha biztatom magam bírd ki ezt a két évet, ne a bántásokkal foglalkozz. De vannak napok mikor ez nehezen megy. Szerettem volna az utolsó éveimben is olyan helyem dolgozni ahova szivesen mész dolgozni.Nem érzem magam olyan öregnek, hogy a 40 év után itthon üljek. Még aktívan szeretnék dogozni tovább egészségben. Tudom kevesen mondhatják el jól érzik magukat a munkahelyükön. De ez lenne a normális.
26. Amaunet (válaszként erre: 1. - C61ac18309)
2020. jan. 12. 11:01

Ha már csak két éved van a 40-ig és nehéz munkát találni azt javasolnám, hogy próbálj meg nem foglalkoznia munkahelyi környezeteddel. Erősítsd meg magad mentálisan, zárd ki az életedből ezeket a problémákat!

Két év nagyon gyorsan lepereg, aztán olyan munkát keresel a nyugdíj mellé, ami tetszik.

25. Channa* (válaszként erre: 23. - C61ac18309)
2020. jan. 12. 10:59

Én 2018-ban hagytam ott a munkahelyemet, ahol 10 éve dolgoztam, mert megkerestek, nagyon jó fizetést ajánlottak, stb.

És mivel az akkori munkahelyemen épp egy nagy változás történt (nem tudhattam, hogy mi lesz), szívesen belevágtam egy másik helyen a munkába, de sajnos az interjún nem mondták el a valóságot a munkával kapcsolatban, és a kollégák is érdekesek voltak.

A problémáim a munkával: Nem volt számomra szakmai kihívás, mert a teljes munkaidőből kb. 1 óra volt a tényleges munka, és abból állt, hogy CTRL+c majd Ctrl+v, ráadásul azt szerették volna, hogy ezt lehetőleg este 6 után tegyem. Mert itt az volt a módi, hogy reggel 8-18 között mindenki elfoglalta magát valamivel, majd ekkor el kezdtek dolgozni, ami sokszor este 22 óráig tartott...

Amikor máshogy akartam dolgozni, akkor közölték, hogy nekem nem kell tudnom semmit, csak azt, amit csinálok.


Így reggel bementem és alig vártam, hogy 10 óra legyen és kávézhassak, majd a delet vártam, majd a délután 2-t, majd az 5 órát és boldog voltam, ha sikerült lelépnem úgy, hogy senki nem szólt utánam, hogy menjek vissza, mert csinálni kell valamit.

Ráadásul én mivel új voltam, nem mehettem el nyugodtan kávézni, ebédelni, telefonálni vagy bármi, mert azért rögtön szóltak, és azzal csak mérgesítettem az amúgy sem túl jó kapcsolatunkat, hogy felhívtam figyelmüket a kettős mércéjükre...


Tehát, sem a munkám nem volt jó, sem a munkaidő beosztásom, ráadásul még a kollégákkal sem alakíthattam ki normális kapcsolatot, mert itt nem volt divat a bratyizás. Itt ha valaki beteg lett, akkor dobott egy mailt és jött, ha meggyógyult, de soha senki nem kérdezte meg közben, hogy hogy van, mi a baja, meggyógyult e, stb. Ugyan ez volt, ha külsős munkája volt akár hónapokig, azaz senki fel nem hívta, hogy hogy érzed magad? Megy a meló? Amikor visszajött, akkor sem érdekelt senkit még a tapasztalata sem.


Nem voltam ehhez hozzászokva, mert az eddigi munkahelyeimen jófejek voltak a kollégák, jó csapatban dolgoztam mindig.


Nem volt sok munkahelyem az elmúlt 35 éveben, mert én is szeretek sokáig egy helyen dolgozni, de ezeken a helyeken sosem tapasztaltam ilyen fokú érdektelenséget.


Sokan azt mondták, hogy nem értenek meg, mert a semmiért jó sok fizetést kapok, így miért nem próbálom elviselni? Hát nem tudom...A kollégáimmal több időt töltök, mint a családommal, így nekem fontos, hogy milyenek...

24. c61ac18309 (válaszként erre: 21. - Channa*)
2020. jan. 12. 10:34
Sajnos igen a kor eléggé korlátokat is tud szabni.
23. c61ac18309 (válaszként erre: 22. - Jooeva)
2020. jan. 12. 10:33
Örülök, hogy neked sikerült. Van siker élményed. Sokan ezt sajnos nem értik meg. Azt gondolják, hogy azt mondod "kicsináltak" biztosan benned van a hiba. Miért ne lehetne elhinni, hogy épp olyan kollégával hozott össze a sors, akivel nincs meg az összhang. Vagy épp az egész munkakörülmény nem az amit elképzeltél. De vannak akik úgy ítélnek meg, akár már itt is - hogy biztosan benne van a hiba. Holott én dolgoztam egy munkahelyen több mint 30 évet, ahol 20 nő is dolgozott együtt. Szerettem ott dolgozni, és engem is szerettek. Most sajnos ez így sikerült. Miért baj ha szeretnék nyugodt körülmények között dolgozni, és valóban örömmel bemenni dolgozni? Hisz az élete nagy részét a munkahelyen töltjük. Talán ez a mai világba nagy igény, és csak álom?
22. jooeva (válaszként erre: 20. - Channa*)
2020. jan. 12. 10:20

Ezen szinte szó szerint én is átmentem. Diplomám ugyan nincs, de közgazdasági végzettségem van, aztán 15 évet dolgoztam laboránsként is....eljöttem onnan, mert kicsináltak testileg-lelkileg....kisvárosban élünk, baromira nincs lehetőség, így elmentem konyhalánynak minimálért, na engem is szekáltak rendesen....pedig nem kérkedtem, dolgoztam, mint az állat....1 évet húztam ott le, aztán 1 évet egy vállalkozónál adminisztrátorként, onnan pedig ismerős segítségével a mostani helyemre, ahol nem minimálbérért, mindenféle juttatással (szép kártya, munkaruha, 13. havi fizetéssel arany életem van!

És ami talán a legfontosabb, emberszámba vesznek, családias a hangulat öröm bemenni! 43 vagyok, két kiskamasszal, férjjel.

21. Channa* (válaszként erre: 19. - Semleges)
2020. jan. 12. 10:10

Néhány hónapja egy 48 éves ismerősömet nagy nehezen felvették a l.dl-be, majd 2 hónap után közölték vele, hogy öreg ehhez a munkához, nem elég gyors...


Tehát, még ez sem egyszerű...

20. Channa* (válaszként erre: 17. - C61ac18309)
2020. jan. 12. 10:08

Nem múlt évben, hanem kb. 10 éve, amikor a pénzügyi válság volt, jelentkeztem takarítónőnek is (már hazugságok voltak az önéletrajzomban), behívtak, végignézett rajtam a munkáltató és közölte, hogy nem hiszi, hogy én takarítani akarnék:S

Valóban így volt, de annyira kellett volna már pénzt keresnem...


Pincérnek felvettek ismerős által, de nem tartott sokáig, mert nehezen toleráltam a férfi vendégek esetleges közeledését (a férjem többször jött értem és így többször éltem azzal egy-egy férfi invitálásánál, hogy ott ül a férjem beszélje meg vele;)).

Aztán volt egy nagyon kemény ilyen eset és ezzel be is telt a pohár.


Aztán, valahogy felvettek konyhalánynak, ahol az első 2 hónap a pokol volt. Mert bár a jelentkezésemnél nem írtam be a diplomámat és a tényleges foglalkozásaimat, de kiderült, onnantól a másik konyhalány el kezdet szekálni, mindenképp hülyét akart csinálni belőlem. Szerencsére nem sikerült neki, mert bár én csak otthon főztem addig és azóta is, de elég jól belejöttem.

Fél évet dolgoztam itt, utána keresett meg egy ismerősöm, hogy menjek hozzá dolgozni.


Manapság az ismeretség nagyon fontos, jellemzően nekem így sikerül elhelyezkednem. Múlt évben is ez számított...

19. semleges (válaszként erre: 17. - C61ac18309)
2020. jan. 12. 09:59

Nyilván azért tanult mert többet akart elérni. A diplomás bért nem mindenhol akarják megadni. És az is igaz, hogy ha már tanult, feljebb jutott, miért menjen el minimálbérért ha nem muszáj.

De munka van, persze, lehet menni bolti eladónak, árú feltöltőnek és még sorolhatnám. Csak mivel ahhoz a munkához nem kell a diplomája, vagy a szakirányú végzettsége nem fogják megfizetni.

18. c61ac18309 (válaszként erre: 15. - Napsugár8)
2020. jan. 12. 09:56
Most egy elég nagy városban (Debrecenben). De a munkahely találás területén ennek ellenére mégis kevés esély van. Főként a kor miatt.
17. c61ac18309 (válaszként erre: 13. - Channa*)
2020. jan. 12. 09:54
Teljesen egyetértek veled. Sajnos ezeket én is átéltem, ezekkel a tapasztalatokkal. Vajon miért akar váltani? Igaz a mondás, oly mértékben ha akarsz dolgozni van munkahely. Na de azért a diplomás végzettségű nem feltételen közmunkán szeretne l. konyhai munkát végezni minimálbérért. El szeretné tartani a családját, vagy Önmagát.
16. semleges (válaszként erre: 13. - Channa*)
2020. jan. 12. 09:51
Ez pontosan így van!
15. Napsugár8 (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2020. jan. 12. 09:47
És kérdés még, hogy mekkora településen élsz, és az országnak melyik részén!!
14. semleges (válaszként erre: 11. - C61ac18309)
2020. jan. 12. 09:46

Ha ennyire elviselhetetlen ott és elszánt vagy válts. A könyvelő nem rossz végzettség.

A más területre mire gondolsz?

13. Channa* (válaszként erre: 7. - Pampalini)
2020. jan. 12. 09:45

Nem tudom hány éves vagy, de az tuti, hogy nem kerestél mostanában állást.


Én 52 éves vagyok (közgazdász informatikus), és bár nagy munkaerőhiány van a bankszakmában is, de akkor sem engem akarnak felvenni. És nem a végzettségem és tapasztalatom miatt, hanem egyszerűen a korom miatt. Ebben a korban már meg kell fizetni a tudásunkat, de a legtöbb munkáltató minimálbért akar csak fizetni, így inkább a fiatal pályakezdőket veszik fel.


Ha nem bankba jelentkezek, akkor pedig nem hívnak be még interjúra sem, mert pont azt gondolják mint te.


Ha behívnak mégis egy másik szférás jelentkezésemre, akkor csak azért, hogy megnézzenek egy csodabogarat, akinek jó végzettsége/tapasztalata van, de vajon miért jelentkezik ide? Ezt el is mondják, illetve közlik velem ugyan azt, amit te írtál.


Na de, ha lenne, ahogy te is gondolod, akkor miért jelentkeznék másra?


Tehát, nehéz. Hiába van az a mondás, hogy aki dolgozni akar, az el tud helyezkedni, mert ez már régen nem így van.


A nőket 30-40 éves koruk között alkalmazzák szívesen, mert 30 előtt (persze már ez sem igaz, de még nem tudták levetkőzni a munkaadók) gyereket szülhet, 40 felett meg már öregek.



Egyébként, amikor múlt évben kb. ilyenkor pont állást kerestem és vettem át a papírjaimat a postán, rögtön munkát ajánlottak, azaz simán elhelyezkedtem volna azonnal, csak hát minimálbérből én nem tudok megélni.


Persze, ha végképp nincs más, akkor az más...


Ja, Budapesti vagyok...

12. c61ac18309 (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2020. jan. 12. 09:41
Köszi a véleményed.
11. c61ac18309 (válaszként erre: 5. - Semleges)
2020. jan. 12. 09:40
Igen nem sok évet kellene kibírnom a nyugdíjig. De ne szeretnék nyugdíjas koromra épp um. lerobban, tönkre menni. Szeretném a nyugdíjas éveimet egészségben, nyugodtam, gyerekeim, unokáim körében tölteni. Garancia nincs semmire, ha váltasz jobb lesz. Jelenlegi munkám, könyvelő, ez a végzettségem is. De ebbe már bele is fáradtam. Akár más területen is kibróbálnám magam. Egy nagyobb városba sikerült költöznöm.
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - C61ac18309)
2020. jan. 12. 09:39
Az jó, most megyek el a géptől, de jövök vissza és kifejtem bővebben mire gondoltam a következő hozzászólásomban is, ami szinte egyszerre írodott a tieddel.
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Semleges)
2020. jan. 12. 09:37

Ez így van.

Beleolvastam az előző fórumaiba, én nem javasolnám neki, hogy váltson. Nagyon elesett.

8. c61ac18309 (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2020. jan. 12. 09:36
Valóban kevés az információ a munkámat illetően.Igen irodában dolgozom, de nem ragaszkodom a jelenlegi végzettségemnek megfelelő munkához. Kipróbálnák más területet is. Ebben talán már gátolt a korom. A nyugdíjamig 2 évem, van de nem szeretnék azt követően sem itthon maradni. Egészséges vagyok, magamra igényes vagyok igyekszem fiatalos maradni.
2020. jan. 12. 09:31
A mai világban munkaerőhiány van. Ha képzett szakember vagy, és nem valami eldugott faluból kell bejárnod dolgozni, akkor elvileg nem lehet gond a váltás.
2020. jan. 12. 09:30
véd = vágd:)
5. semleges (válaszként erre: 1. - C61ac18309)
2020. jan. 12. 09:29

Ha 18-19 évesen kezdtél el dolgozni és két éven belül eltudsz menni a 40 évvel akkor sztem bírd ki valahogy és véd a centit. Hol a garancia, hogy egy új helyen ahol az utolsó leszel nincsenek hülye emberek?


Persze az is fontos, hogy mivel foglalkozol.


Sok sikert.

4. semleges (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2020. jan. 12. 09:13
Ezek a kérdések döntőek. Én is ezeket kérdeztem volna.
3. globus (válaszként erre: 1. - C61ac18309)
2020. jan. 12. 09:10

Ha jól látom, költözés után itt második éve dolgozol. Ezt a munkahelyet hogyan találtad?

Lehet, hogy egy hosszabb pihenés után feltöltődnél. Láttam, barátaid sincsenek. Párkapcsolat? Könnyebb tolerálni a munkahelyi stresszt, ha amúgy minden rendben van.

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - C61ac18309)
2020. jan. 12. 09:02

Ennyi információval magadról, semmit nem lehet mondani.

Ha háziorvos vagy, valószínű van lehetőséged váltani, ha egy irodában, nem biztos.

A végzetségedtől, a küllemedtől, igen sajnos attól is függ, van-e lehetőséged váltani. Azt sem írtad le mennyi van még a nyugdíjig. Esetleg mindjárt meg lesz a 40 éved, vagy még van esetleg 10 éved a nyugdíjig?

Sok sikert a váltáshoz!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook