Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szívesen váltanék, de hogyan? fórum

Szívesen váltanék, de hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
61. Bözsi néni (válaszként erre: 49. - 9b10f3d7ff)
2020. jan. 12. 17:19
Ez nem így van. 65 éves korig bárki elvégezheti az ingyenes nyelvtanfolyamot, akinek nincs diplomája. Diplomások nem.
60. Amaunet (válaszként erre: 59. - Channa*)
2020. jan. 12. 16:58

Nem csak szimpátia miatt. Arról ahogyan beszél valaki a korábbi munkáiról, munkáltatóiról, kollégáiról sokféle következtetés levonható.

Pl. ha beírja valaki az önéletrajzába, hogy ezzel és ezzel foglalkoztam, de az interjú során nem tud róla beszélni az minusz pont. Mert akkor hol is van az a nagy szakmai múlt?

59. Channa* (válaszként erre: 57. - Amaunet)
2020. jan. 12. 16:46

AZ én korom se szokott szóba kerülni.

Egyszer került szóba, amikor 26 éves voltam. Azt mondta az interjúztató, hogy fiatalabbra gondoltak. Ekkor megkérdeztem, hogy akkor miért hívott be, hiszen ott van a születési dátumom az önéletrajzban:DDD


Gondolom nem voltam szimpi neki.


Az a véleményem, ha egy interjún azt mondják, hogy öreg/fiatal, túlképzett valaki és ezért nem felel meg, akkor az interjúztató vagy nem olvasta el az önéletrajzot, vagy nem vagyunk neki szimpatikusak.

Hiszen a korunk, végzettségünk, tapasztalatunk kiderül az önéletrajzból. Az interjúra a szimpátia miatt van szükség, és semmi másért, hiszen úgy sem derül ki, hogy értek a szakmámhoz (ez majd a munka során), tehát, más alapja nincs.


Ja, meg eszembe jutott, hogy jó néhány éve azért nem vettek fel egy munkára, ha jól gondolom, mert monoton lett volna, én meg már az interjún is túlpörögtem magam szokás szerint és 3 alkalommal mondtam azt, hogy azért mert unalmas, így joggal gondolták, hogy nem nekem való, mert halálra unnám magam:S

58. c61ac18309 (válaszként erre: 54. - Jooeva)
2020. jan. 12. 16:15
Jooeva köszön a reagálásod, a te véleményed. Igy legalább nem érzem azt, amit itt néha megemlítettek, hogy talán én nem tudok alkalmazkodni. Vannak sajnos elég sok ilyen munkahely, aminek nem igy kellene müködnie.
57. Amaunet (válaszként erre: 55. - Channa*)
2020. jan. 12. 16:10

Elmúltam már 26 éves.:)


Viszont az interjúimon valahogy sosem került szóba a korom. Miért került volna szóba? Hiszen az önéletrajzomban szerepel és ennek tudatában hívtak be.

Az addigi munkáimról, tapasztalataimról beszélgettünk, majd a leendő szakmai vezető felvázolta mi lenne a feladatom.

56. Channa* (válaszként erre: 48. - 9b10f3d7ff)
2020. jan. 12. 16:08

Az ismeretség kapcsán nem értek teljesen egyet.

Az utóbbi 25 évben nekem is ismerősök által lett munkám. A kettővel ezelőttinél a vezérigazgató volt az ismerősöm, de ez a hátszél nem azt jelentette, hogy én nem értek a munkámhoz, sőt! Nekem az ismeretség miatt elég sokat bele kell tennem a munkámba, hogy ne hozzak szégyent arra, aki megkeresett/ajánlott és persze, magam miatt is, hogy ezt ki tudjam jelenti.


A mostani is ismeretség által lett, de nem azért vettek fel, mert ismernek, hanem azért, mert olyan tudásom van, ami másnak nincs. Kicsit zavarba is vagyok, amikor egy-egy meetingen arról beszélnek, hogy az egész cégnél én értek legjobban ehhez vagy ahhoz....Én erre mindig rácsodálkozok, mert több, mint 200 emberről beszélünk és elképzelhetetlennek tartom, hogy a szerintem kevés tudásommal én vagyok a legjobbantudó:DDDD

55. Channa* (válaszként erre: 46. - Amaunet)
2020. jan. 12. 15:53

Te hány éves vagy?


Nekem már mondták is a koromat, ráadásul a jelenlegi munkahelyemen.

Ismerem már régebbről a jelenlegi vezetőmet (nem a közvetlen), őt hívtam fel, hogy munkát keresek. 1 hét múlva már hívtak interjúra és fel is vettek, majd az ismerősöm elmondta, hogy nagyon nagy a munkaerőhiány és csak ezért vettek fel 2 idősebb hölgyet (az egyik én vagyok), mert egyszerűen nem találnak fiatalabbat, akik értenek valamihez. Leidőshölgyezett úgy, hogy 5 évvel fiatalabb nálam;) Ezt említettem is neki...


Egy másik helyen, nagyon sokszor beszélgettem a HR-s lánnyal és mondta nekem, hogy a korom miatt szinte esélytelen vagyok, mert engem már meg kell fizetni, a fiatalok boldogan mennek minimálbérért is dolgozni.


Tehát, te is tudod, hogy nekem aztán van mostanság tapasztalatom a munkapiacon és én is azt veszem észre, amit Enissa írt.


Fiatalabb koromban (40 alatt) kapkodtak értem. Szinte összevesztek rajtam a munkáltatók/főnökök, ma már örülök neki, ha egy interjúra behívnak.


Ja, eszembe jutott egy állásinterjú, amin már kicsit zavart, hogy mindenre azt mondtam, hogy igen tudom, csináltam már ilyet, stb., nagyon boldog voltam, amikor bedobta a weblap szerkesztés és mondhattam, hogy na! Ilyet még sosem csináltam:DDDD Itt sem engem választottak...


Enissa jól látja, bár a kort nem, mert 26 éves korig, senkit nem vesznek fel a munkáltatók...

54. jooeva (válaszként erre: 23. - C61ac18309)
2020. jan. 12. 15:34
Az én tűrőképességem nagyon jó, munkahely...nem barátkozni járunk, dolgozni. Mindenhol van/lesz olyan, akivel nem szeretünk együtt dolgozni....De mikor a főnök egy idegbeteg, dühkezelési problémái vannak, ordít ha kell, ha nem....mikor minden reggel gyomorideggel lép be az ember, hogy ma ugyan miért lesz leordítva....8kg-ot fogytam, nem bírtam aludni és akkor léptem, igaz, hogy asztalt csapkodva és ordítva, de eljöttem....Abban az évben én voltam 9-ik, aki felmondott, volt aki 2 napot, a bátrabbak akár 2 hetet is kibírt, akinek nagy volt a szája, ők rúgták ki.
2020. jan. 12. 15:23
Vannak OKJ-s ingyenes képzések is. Ha nem szakközépben végzett valaki, hanem érettségizett és csak az van, vagy utána végzett szakmai tantárgyakból képesítést, és csak az érettségi bizonyítványát adja le, akkor, mint első szakma megszerzése ingyenes lehet. Ezt csak bizonyos korosztály teheti meg, mert nem tudom mikortól, de regisztrálva vannak a szakmai végzettségek is.
52. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 51. - C61ac18309)
2020. jan. 12. 15:17

Bözsi néni ajánlotta, én csak azt mondtam, hogy azt csak regisztrált álláskeresők vehetik igénybe.


De őszintén drukkolok neked, hogy sikerüljön valami másik állást találnod, vagy olyan embert, barátot, akivel megtudod beszélni a problémákat, mert az is sokat számít megtudja-e az ember osztani valakivel.

51. c61ac18309 (válaszként erre: 49. - 9b10f3d7ff)
2020. jan. 12. 15:13
Köszönöm! Megnézem az ajánlott oldalt.
50. c61ac18309 (válaszként erre: 43. - Amaunet)
2020. jan. 12. 15:10
Amaunet ! A kérdésedre a válaszom nem sokszor. Tudom ez is baj. Az előző munkahelyemen több mint 30 évi dolgoztam. Jelenleg próbálkozom keresni az új kihívásokat, jelentkezni új munkahelyekre. De ismeretség nélkül valóban nehéz.
49. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 47. - Bözsi néni)
2020. jan. 12. 14:56
A VEKOP-ban álláskeresőnek kell, hogy legyél. Az egészség nem tudom mennyire játszik szerepet, de sok leszázalékoltat alkalmaznak, hiszen utánuk mások a járulékok.
48. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 46. - Amaunet)
2020. jan. 12. 14:53

A munkámmal kapcsolatban is rálátok, és rengeteg ismerősöm van, akik elég lehangoló tapasztalatokat szereztek. És bizony egy-egy jobb munkahelyhez kell az összeköttetés, és nem a tudás. Fentről odatesznek butuskákat több helyen, a kis "senkik" meg elvégzi helyettük az érdemi munkát.

Tudom régebben is volt ilyen, most is van és lenni is fog amíg, világ a világ. Csak, amikor munka sincs, akkor jobban visszatudnak élni vele. És nem kell ehhez aluliskolázottnak sem lenni, egy kórházigazgatót is kigolyózhatnak.

47. Bözsi néni (válaszként erre: 42. - Amaunet)
2020. jan. 12. 14:50

Én ingyeneset javasoltam. Ott nincs vizsgakényszer. Most futnak VEKOP pályázatok, teljesen ingyenes.


De vannak államilag támogatott, ingyenes számítástechnikai képzések is, meg ami még jobb, a KKV I., KKV II., ami tartalmaz nyelv-, szám.techn. és ügyviteli órákat.

46. Amaunet (válaszként erre: 45. - 9b10f3d7ff)
2020. jan. 12. 14:36

Csak mert más az amit a médiában olvashatsz és más a valóság.

Pályáztam az elmúlt években többször, de nincs ilyen lehangoló véleményem.

Soha nem tapasztaltam azt, hogy a korom alapján ítélnének meg.

45. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 43. - Amaunet)
2020. jan. 12. 14:29
Miért fontos, hogy hányszor? De kérdésedre válaszolva 4x. Ez nem tudom számodra kevés, vagy sok.
44. Amaunet (válaszként erre: 35. - C61ac18309)
2020. jan. 12. 14:28

Nem tudom milyen szintű könyvelői végzettséged van, de pl. itt van egy, amit ha elvégzel a multik nyugdíjasként is kapkodni fognak utánad:

[link]

43. Amaunet (válaszként erre: 39. - 9b10f3d7ff)
2020. jan. 12. 14:23
Mindezen tapasztalatokhoz hányszor méretted meg magad az elmúlt 10 év során a munkerőpiacon?
2020. jan. 12. 14:07

A nyelvtanulást inkább csak hobbiszinten ajánlanám, hogy ne legyenek kitűzött időpontok, mikor kell vizsgázni. Érettebb korban, munka mellett ez csak egy újabb stressz lenne. Persze önmagunknak tűzhetünk ki célokat, mikor milyen szintet szeretnénk elérni.


Olyan képzést ajánlanék, ami vagy teljesen új terület, vagy kapcsolódik a jelenlegi szakmádhoz. Két év alatt, részletfizetéssel bármelyik elvégezhető, és egy új szakmával a kezedben léphetsz majd a nyugdíjas mukaerő piacra.

[link]

41. c61ac18309 (válaszként erre: 39. - 9b10f3d7ff)
2020. jan. 12. 14:06
Teljesen egyetértek veled. Igen a munkád kell csak, de a megbecsülés az elmarad.
40. c61ac18309 (válaszként erre: 38. - Rozella25)
2020. jan. 12. 14:05
Néha megfordul fejemben. De nem érzek elég bátorságot hozzá.
39. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Pampalini)
2020. jan. 12. 13:59

Mintha,nem is egy országban élnénk.

Én még mindig azt tapasztalom, hogy olyan munkaerőt keresnek, aki 18 éves, 3 diplomája van, legalább 4 nyelvet beszél anyanyelviszinten. Nem akar gyereket, mert az bajjal jár, ha beteg. Dolgozzon túlmunkában minimálbérért. A régiektől lehetőleg essen hasra, helyettük is dolgozzon, neki kuss, a régebbi meg felveszi az ilyen-olyan jutatást.

Újév után láttam egy riport filmet a királyi csatornán, hogy minimálbérrel vannak bejelentve, de mennyire happyk. És nem 18-28 éves volt , hanem 40-50-es a hölgy riportalany. Gondolom ezt kellett neki mondani, hogy az a minimálbéres állása is megmaradjon, csak mi lesz vele, ha netán beteg lesz, vagy nyugdíjba megy?

Akik jól keresnek, a gázszerelők, burkolók , stb. mert a jó szakemberek külföldön dolgoznak. Egy építkezésen nem is sok magyarszót lehet hallani, ukránok,románok,cigányok, akik képzetlenek, nem nincs velük bajom, mert nem lopnak, dolgoznak, csak éppen nincs benne legtöbbször köszönet.

2020. jan. 12. 13:52
Nem gondoltál önálló vállalkozás indítására ?
2020. jan. 12. 13:23

Én valamikor azt találtam ki, hogy pszichológus leszek vagy könyvtáros.

De azt hiszem már egyik sem, mert nagyon nincs kedvem megint suliba járni. Biztos hülyeségnek gondoljátok, de egyszerűen nincs kedvem és kész.

Ha el is megyek nyugdíjba a 40 évessel (feltéve, ha akkor még lesz), akkor úgy is maradok majd a melóhelyemen, ha igényt tartanak a munkámra.

Ha meg nem, akkor majd lesz valahogy...

36. 55Judit (válaszként erre: 35. - C61ac18309)
2020. jan. 12. 13:12
A tanulás jó ötlet, én is nem rég kezdtem nyelvet tanulni. Spanyolt. :)
35. c61ac18309 (válaszként erre: 33. - Bözsi néni)
2020. jan. 12. 13:09
Köszönöm. Talán igen, valami új tanulása lesz a számomra a lehetőség. A korommal soha nem szoktam érvelni, hogy én ezt épp emiatt nem tudom, vagy nem bírom.
34. 55Judit (válaszként erre: 30. - C61ac18309)
2020. jan. 12. 13:07
Úgy érted, mivel ő a fiatalabb neki kellene alkalmazkodni és bánt hogy mégis te alkalmazkodsz? Esetleg elvárod hogy tiszteljen csak azért mert te vagy az idősebb? Az én nézetem az - és most lehet megkövezni - kortól függetlenül alkalmazkodhatunk egymáshoz. Tisztelni pedig nem azért tisztelünk valakit mert idősebb, ugyanis az előbb születés nem érdem. Tisztelet annak jár, aki kiérdemli. Én idős koromban is ezt vallom. Itt a fiatalok, még a gyerekek is érzik hogy tisztelettel vagyok irántuk, ezért nagyra becsülnek ők is engem. Míg dolgoztam is így volt. Én mindenkihez alkalmazkodtam, és ők is hozzám. Ez a kölcsönös tisztelet jele.
33. Bözsi néni (válaszként erre: 27. - C61ac18309)
2020. jan. 12. 12:50

Én is azt mondom, hogy ha csak 2 éved van, akkor már azt töltsd el ott. A határidők miatt iszonyú gyorsan eltelik, bár nem tudom, hogy a munkaköröd milyen. Közben pedig gondolj arra, ha gond van a kollégákkal, hogy "bekaphatjátok, én nemsokára szabad leszek!"


Viszont a koroddal jönni elő egy munkahelyi szituációban cseppet sem fiatalos hozzállás, inkább merev, öreges.


A két év alatt még tanulhatsz is bármit munka után, hogy nyugdíjasként nagyobb eséllyel találj munkát. Sok ingyenes tanfolyam is van, nyelveket is lehet ingyenesen is tanulni, most indulnak majd be az új kurzusok. Ott remekül elszórakozhatsz, új ismeretségeket köthetsz, ami által még akár új állásod is lehet.

32. Channa* (válaszként erre: 30. - C61ac18309)
2020. jan. 12. 12:18

Még is milyen mentalitás?


Túl harsány? Akadékoskodó? Vagy?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook