Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Segítsetek! Hogyan készül a kínainál kapható csilis káposzta saláta? Nagyon szeretem, szívesen megcsinálnám itthon is! fórum

Segítsetek! Hogyan készül a kínainál kapható csilis káposzta saláta? Nagyon szeretem, szívesen megcsinálnám itthon is! (beszélgetős fórum)


2009. aug. 30. 17:37

"1 doboz Bonduelle babcsíra konzerv

1 kis fej káposzta,

1 nagyobb sárgarépa,

1 fej vékonyra vágott hagyma


A káposztát, a répát és a hagymát vékony csíkokra vágjuk, majd összekeverjük az alaposan megmosott babcsírával. Még finomabb lesz, ha ízlésünknek megfelelő salátaöntettel is leöntjük Lehet fűszeres olaj, mézes salátaöntet vagy majonéz."


Szerintem az az öntet: ecet vagy citromlé, cukor és persze Erős Pista. És ha nincs káposztád meg répád, anélkül is jó :)

7. Tündike71 (válaszként erre: 6. - Gerna)
2009. aug. 30. 17:25
Húú,van itthon babcsírám...Leírod azt is??Köszi!
6. gerna (válaszként erre: 5. - Tündike71)
2009. aug. 30. 17:17
Én is szeretem! egy nagy dobozzal szoktam hazavinni, de nem sokáig tart. Van egy hasonló, csak nem káposztával hanem babcsírával, édeskés, az is nagyon finom.
2009. aug. 30. 17:11
Köszönöm a receptet,én is imádom,de eddig nem tudtam otthon megcsinálni!
2009. aug. 30. 17:09

Másik recept:



A KÁPOSZTÁT hajszálvékony szeletekre vágjuk. (Tehetünk hozzá vékonyra szeletelt répát is).


ERŐS PISTÁT adunk hozzá, egyenletesen, kézzel összedolgozzuk.


Kevés ECETET, CUKROT és SÓT teszünk hozzá. Hogy kellemesebb, puhább állagot érjünk el, kevés VIZET adunk hozzá. Összedolgozzuk. Ecet helyett/mellett tehetünk bele almalét, sőt, citromlét is.


A végén kerül bele a KÍNAI SÓ. Összedolgozzuk. Várunk kb. 20 percet, hogy összeérjen.

2009. aug. 30. 17:07

" Csípős káposztasaláta

Hozzávalók:


1 kis fej káposzta


1-2 db sárgarépa


2 evőkanál ecet


2 evőkanál olaj


1 evőkanál cukor



Erős Pista



Elkészítés: A káposztát és a répát lereszelem és besózom. Hagyom állni legalább fél órát. Közben a paprikát az olajjal, a cukorral, az ecettel és 2 kanál vízzel összekeverem (az arányok ízlés szerint változnak, én inkább érzésre szoktam, de az alaprecept mennyiségei a fentiek). A kinyomkodott zöldséghez keverem, és szerencsés esetben hagyom állni.


Megjegyzés:

Kínai éttermekben lehet kapni, imádom!


A receptet Finc küldte. Köszönjük! "

2. Pné Veronika (válaszként erre: 1. - Anyagi)
2009. aug. 30. 16:53
Szia. Én segítenék, de nem tudom...sosem ettem még ilyet. :-(
2009. aug. 30. 16:51

Segítsetek!

Hogyan készül a kínai kifőzdékben kapható csilis káposzta saláta? Nagyon szeretem, szívesen megcsinálnám itthon is!

Előre is köszi mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook