Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szinte képtelen vagyok meginni bármilyen vizet! (legyen az csapvíz, ásványvíz, forrásvíz...) fórum

Szinte képtelen vagyok meginni bármilyen vizet! (legyen az csapvíz, ásványvíz, forrásvíz...) (beszélgetős fórum)


1 2
19. spinneli (válaszként erre: 1. - 7939578846)
2009. ápr. 28. 13:27

2 éve nekem is ez volt a problémám, de fokozatosan kezdtm rászoktatni magamat, az ásványvízre, nagyon sokfélét próbáltam-az biztos, hogy a nem buborékost mai napig én sem iszom meg könnyen..de a szénsav sokat dob az ízen...mindenesetre a sok gyógytea sem rossz, de valamennyi vízet az ásványi anyag tartalom miatt érdemes inni.

Próbáld ki hogy naponta csak két pohárral gyűrsz le, vagy kevesebbel..

18. 7939578846 (válaszként erre: 14. - Emagdi)
2009. ápr. 28. 13:27
nem iszom semmi mást csak teákat,szóval az ízesített löttyök is kizárva nálam!!! :))) (ez viszont tudatosan!!!:)))
17. 7939578846 (válaszként erre: 4. - 40163fd81d)
2009. ápr. 28. 13:25

igen!:)))

de olyan vicces,nekem ez az "ízetlen" szó a possadt szóval párosul a víz kapcsán! :))) nekem egyszerűen nem ízetlen a víz,hanem rosszízű! :)))

16. emagdi
2009. ápr. 28. 13:24
ja, és nyilván szénsavmentes vízről beszélek:)
15. 7939578846 (válaszként erre: 2. - Winny)
2009. ápr. 28. 13:23
hááát,nem tudom,szerintem úgy is max napi 1 pohárral menne! :)))
14. emagdi
2009. ápr. 28. 13:23

pedig ez csak szoktatás kérdése...


fontos a vízivás, mert egyedül ez tisztítja a szervezeted, a vízzel van a legkevesebb dolga az emésztő- és kiválasztórendszerednek.


ha mindig valamilyen ízesített dolgot iszol (vagy gyümölcs ill zöldségleveket), akkor baromira megdolgoztatod a szervezeted (ami nem jó).

2009. ápr. 28. 13:21
Én konkrétan kicsit rosszul leszek, ha csapvizet iszon. Max 1-3 korty lemegy. Inkább magas gyümölcstartalmú üdítő vagy tea.
2009. ápr. 28. 13:21
Egyetértek Zarahell-el.Igyál tisztított vizet.Én is azóta tudok csak vizet inni amióta azt iszom.
2009. ápr. 28. 13:19

Én is csatlakozom,bár én meg tudom inni a vizet,de egy pohár víz után úgy érzem,leszakad a gyomrom. Sőt,ami nagyon kellemetlen, éhségérzetet okoz,marja a sav a gyomromat. Fura,de ez van.

Akkor nincs gondom,ha valahová megyek,üvegben viszek vizet magammal,és azt kortyolgatom,ha szomjas vagyok.

Gyógyteákat és ízesített vizet viszont naponta 1,5-2 litert is meg tudok inni.

Igaz,ezt is csak úgy,hogy kényszerítem magam az ivásra,mivel szükséges a folyadékbevitel.

2009. ápr. 28. 13:16

Én szívesen iszok vizet. Az otthoni csapvizet nagyon szeretem, kicsit édeskés íze miatt. Ha az autóban, vagy máshol felmelegszik, akkor is gond nélkül megiszom.

Az agyon klórozott és a vegyszertől fehér vizet viszont én sem vagyok hajlandó meginni. Pár nagyvárosban már beleütköztem az ilyen ihatatlan vízbe.

Ásványvizeket is fogyasztok, de kirázom a bubit belőle, mert az úgy jó szerintem.

2009. ápr. 28. 13:16

Nem vagy egyedül:)

Én is nagyon rossz vízivó vagyok:( Ha nincs üdítő vagy valami "ízesített" lötty (tea, limonádé) akkor inkább nemiszom.

Sajnos a bőrömön látszik is, nagyon száraz.

De erőltetnem kell, hogy igyak!

2009. ápr. 28. 13:10

Igyál tisztított vizet! Az sok embernek segített ezen a problémán ismerőseim közt!

Én is csak azt bírom meginni.

2009. ápr. 28. 13:10
Nem vagy egyedül én is képtelen vagyok meginni. Legfőképp pohárból!!! Ha kirándulunk, és extra nagyon meg vagyok szomjazva, akkor is csak flakonból ásványvizet bírom meginni, de csak mert extrém körülmény van és rá vagyok kényszerülve. Különben, nekem se megy. Ha nincs itthon más inni való akkor készítek vagy teát, vagy limonádét, extra sok cukorral és citromlével hogy minnél kevesebb vizet lehesen bele tenni. :D
2009. ápr. 28. 13:08

Mit iszol helyette?

Szerintem ugyanúgy megfelel, ha teát iszol (zöldből, gyümölcsből lehet sokat inni), vagy egy kis citromot, citromlevet teszel a vízbe. Én nagyon szeretem pl a citromos ásványvizeket (fonyódi, szentkirályi). Ez mind jobb, mintha cukros löttyöket, szörpöket innál. Teából pedig annyiféle van, hogy biztosan találsz kedvedre valót!

5. e7d58500d8 (válaszként erre: 1. - 7939578846)
2009. ápr. 28. 13:07

Ezzel én is így vagyok!

Nem is tudnám megmondani, mikor ittam utoljára vizet.

4. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - 7939578846)
2009. ápr. 28. 13:05

A teákat is vízzel főzöd,tehát iszol vizet,csak íztelenül nem tudod meginni:))

Bár a gyógyteákat sem lehet nyakló nélkül ,szóval néha egy kis sima citromos vízzel megpróbálkozhatnál:)

3. 769918d4ef (válaszként erre: 1. - 7939578846)
2009. ápr. 28. 13:04
Sajnos en is ugy vagyok mint te:(
2. winny (válaszként erre: 1. - 7939578846)
2009. ápr. 28. 13:03
Próbálj ici-pici kortyokat inni!
2009. ápr. 28. 13:01

Nem szoktam topikot nyitni, de manapság lépten-nyomon csak arról hallani, hogy fogyasszunk minél több vizet...de én konkrétan erre képtelen vagyok! :)))

Nagyon furcsának tartottam mindig ezt a "rossz szokásomat", hogy egyszerűen nem vagyok képes vagy csak nagyon extrém helyzetben tudok vizet inni.

Emlékszem, mikor kisgyermek voltam, akkor is hiába mondták, hogy igyak vizet, viccesen fogalmazva már akkor sem "vette be a gyomrom"! :))) Mondhatni, ha a vízivásról esik szó egyszerűen az undor kap el, s valamiféle "posványos" :))) dolog képe jelenik meg előttem, bármelyik fajtájáról is legyen szó, s nem az életet adó, a megtisztulást segítő, a frissítő víz képe...


S, azon is elgondolkoztam párszor, hogy inkább iszok -szintén nem a jó ízükről híres- gyógyteákat (zöld, csalán, mezei zsurló, citromfű, csipke...),mint bármi mást! Vajon miért lehet ez, hisz azoknak sincs ivásra gerjesztő zamatuk (szerintem)! :)))

Az is felmerült bennem, hogy valószínű azért nem kívánom konkrétan a vizet, mert nagyon sok gyümölcsöt, zöldséget fogyasztok, melyek vizet tartalmaznak nagyrészt...


Kíváncsi vagyok Ti, miként vélekedtek a vízivásról! :)))


Szép napot! ibrigitta

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook