Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szex a terhesség alatt? fórum

Szex a terhesség alatt? (tudásbázis kérdés)


29. Yaweb
2013. júl. 14. 12:13

Mar bocsanat miert nem lenne normalis terhesseg es szules utan egybol nem egymasnak esni.

Biztos kivant engem de en nem es o ezt tiszteletben tartotta. Nekem jol is esett,hogy igy torodik velem/velunk.

A kapcsolatunk stabil volt elotte is es most meg vegkepp. Igaz az is,hogy a szerelem mindent legyoz.

Ugyanugy szeretjuk egymast mint mikor megismerkedtunk es ezen masfel ev szexkihagyas sem renditett. Vannak ilyen ferfiak is!

28. 4c1a787e8f (válaszként erre: 27. - Zebra25)
2013. júl. 14. 08:57

Mi is így vagyunk..


Csak az a baj, - ha már erről beszélünk, - hogyha már az ember eléggé kívánja a szexet, akkor bizony attól is felizgul, hogy a párját kényezteti. Márpedig, ha így van, akkor a méh ugyanúgy elkezd dolgozni, összehzódni, hiába nem történik "szex" a hagyományos értelemben. Vagy akkor is, ha mondjuk a mellemet símogatja, vagy izgatja. Szóval veszélyes ez így is úgy is.


Én is pont ezt szeretném elkerülni, hogy vérezve kerüljek be 28 hetesen, mert azért nagy mázlid volt, hogy nem lett nagyobb baj..


Meg az se mindegy, valaki miért veszélyeztetett. Én pont az intenzív méhtevékenység, görcsölések miatt vagyok az, tehát igazából tényleg kerülendő a dolog.


Ezért önmagában remélhető, hogy nem hagy el az ember, azért gáz is lenne.. Nekem az a gyanús, ahol már az elején elméleteket gyártanak, holott nincs is semmi baj..

2013. júl. 12. 15:49
Én az egész terhességem alatt veszélyeztetett voltam, mert mélyen tapadt a méhlepény, lényegében rajta volt a méhszájon. Óvatosan azért, de együtt voltunk amikor csak jól esett. Majd 1x a 28. héten sajnos be is indult a szülés. Kinyílt a méhszáj, vérezni kezdtem, majd kórházba is kerültem és végig kaptam az infúziót, hogy vissza tartsák a szülést. Szerencsére sikerült még 12 hetet kihúzni, de addig nem volt szex. A férjem bele sem ment volna és nem hinném, hogy félrekefélt volna ez idő alatt. Egyébként meg azért mert nem lehet szex, azért még kényeztetni lehet a partnerünket.
26. szafaripók (válaszként erre: 25. - 4c1a787e8f)
2013. júl. 12. 15:27

Azért szerintem ha valaki gyereket tervez, a terhesség alatti szexuális élet nem épp az elsődleges szempont, vagy a leginkább kardinális kérdés. Ez is olyan dolog szerintem, hogy ELVILEG a mellfeszülésre, aranyérre vagy bármire is "felkészül" előre az ember, aztán amikor ott van, már egész más a helyzet - mert akkor érzi ténylegesen.

Inkább kérdezzen valaki, mint magában "emészti" a kérdést. Nyilván első körben a párjával és az orvosával kell megbeszélni, az ilyen fórum meg arra mindenképp jó, hogy legalább tudja, mit akarjon kérdezni/mondani.

Amúgy barátnőm ikrekkel volt terhes másodszorra. Mivel az első gyerekkel semmi gond nem volt, nem fogták vissza magukat akkor sem. Viszont a második terhességénél a doki megtiltotta (innen tudom csak, mivel sokat "szenvedett" emiatt), úgyhogy azért ez a fajta félelem sem alaptalan. Talán egyszerűbb lett volna úgy feltenni a kérdést, hogy milyen esetekben tilos a szex a terhesség alatt...

:)

25. 4c1a787e8f (válaszként erre: 24. - Szafaripók)
2013. júl. 12. 15:21

Nem akarok én veled kötekedni, foglamam sincsa a Ti viszonyotokról. Mondom, hogy a tied kapcsán írtam, mert arról jutott eszembe. Örülök, hogy azóta minden ok.


Az egyik, - ami reméljük rátok egyáltalán nem vonatkozik - az az, hogy ezt mondják, és közben férremennek.


A másik meg a tájékozatlanság, ami viszont hihetetlen mértékű néha, és felháborító számomra.


Furcsa, hogy már ezer fórumról mindenki mindenről tájékozott, de mondjuk egy ilyen kérdés még téma.. Akkor valójában hogy készülnek az emberek a terhességre?



[link]

24. szafaripók (válaszként erre: 23. - 4c1a787e8f)
2013. júl. 12. 14:53

Akkor olvasd el mégegyszer, amit írtam...

De ha konkrétabban akarod: nem azzal volt a baja, hogy áll-e vagy sem, ha rámnéz, egyszerűen csak félt, hogy a "hagyományos módszerrel" esetleg valami "kárt okoz" - vagy fájdalmat nekem. Nem jelenti, hogy a potenciájára negatív hatással lett volna a terhességem, egyszerűen csak féltett mindkettőnket.

Szerintem ez inkább becsülendő - én meg is hatódtam, amikor mondta!:) Aztán beszéltünk a nődokimmal is, meg én is biztosítottam róla, hogy jelzem, ha gondom akad - na onnan márm visszanyerte a bátorságát!:)

23. 4c1a787e8f (válaszként erre: 19. - Szafaripók)
2013. júl. 12. 14:34

A te hozzászólásod apropóján írtam. Velem hálisten soha nem történ ilyen, 15 éve áll az uram szerszáma, ha rámnéz, ha terhes vagyok, ha nem.. És nem is akarja visszafogni magát. :-))


Viszont sajnos nagyon sok rossz példát látok, olvasok ebben a tekintetben, és ledöbbenek sokszor a férfiak viselkedésén ebben a korszakban. Teljesen megkergülnek, bár tény, hogy a nők is eléggé túllihegik a dolgokat.. Minél közelebb kéne ezt a témát a természeteshez kezelni.

2013. júl. 11. 23:47
Simán :) Egyedül ezért bánom, hogy soha többet nem leszek már terhes :)
2013. júl. 11. 23:43
Mindkét fiammal veszélyeztetett voltam,de végig aktívak voltunk,semmi gond nem volt,sőt,a kisebbik annyira lusta volt (túlhordtam),hogy a végén naponta többször is szerettük egymást,hátha beindúl a szülés.
2013. júl. 11. 19:15
Én most 13 hetes vagyok a második babánkkal. Szerintetek normális, ha nem kívánom a szexet?
19. szafaripók (válaszként erre: 18. - 4c1a787e8f)
2013. júl. 11. 11:33
Gondolom ezt nem nekem címezted valójában...
18. 4c1a787e8f (válaszként erre: 14. - Szafaripók)
2013. júl. 11. 10:20

Mondjuk ez engem kicsit sértene, mert a szívem mélyén azt vonnám le belőle, hogy úgy nem vagyok olyan kívánatos.. Sőt valószínűleg ez is szokott a dolgok mélyén lenni, vagy a rendkívüli tájékozatlanság a férfiak részéről.


Még így a 4. gyerket várva is sok újat tudok mondani az embernek, mert ha már mondtam is, valahogy nekik ezek a dolgok nem maradnak meg.

17. 4c1a787e8f (válaszként erre: 15. - Kistigriss)
2013. júl. 11. 10:17

De igen.


Veszélyeztetett terhességnél, főleg ami görcsök miatt az, elsősorban ezért mondják a szex kerülését, és nem a behatolás miatt.


Viszont a normál terhességeknél ez még jó is. Sőt, a spermák is állítólag pont azt a hatást váltják ott bent ki, ami jó a terhességnek. Ki van ez találva, nyugi.

16. textilbaba (válaszként erre: 15. - Kistigriss)
2013. júl. 11. 07:21
nem okoz semmilyen gondot, ha nem vagytok eltiltva a doki által :-)
2013. júl. 10. 20:10
Köszi mindenkinek a válaszokat. Amúgy az orgazmus nem okoz méhösszehúzódást?
2013. júl. 10. 17:18
Nekem a párom volt az, aki nem akart "úgy" együtt lenni, mert félt, nehogy valami baj legyen. Találtunk más módot, hogy "boldoggá tegyük egymást" - még jót is tett, hogy kreatívabbnak kellett lenni, mint előtte...:))))))
2013. júl. 10. 13:20
Egy ismerősömet a terhessége alatt a férje nem volt hajlandó hogy is mondjam, "szexuálisan használni", majd utána a szülés után még hónapokig. A pasinak ezalatt végig szeretője volt. Nyílván ez nem mindenkire igaz, sőt... De azt gondolom, hogy egy eészséges kapcsolatban 1,5 évig szex nélkül lenni, nem jó.
2013. júl. 10. 12:58
Nekem mindenre azt mondta az orvosom, hogyha jólesik, nem lehet baj, a szervezet jelez, ha gond van. És teljesen igaza volt ;)
2013. júl. 10. 12:26

Egy normális terhesség normális velejárója a szex, sőt sokszor még fokozottabb is a nő vágya, legalábbis időnként.


Ha nincs gond, akkor amúgy is javasolt minél inkább csinálni, minél inkább erősíteni a kapcsolatot, mert nincs az a jó viszony, amit a gyerek - a csodán túl - ne gyengítene, nehezítene mégis. Nagyon sok válás bizony ekkorra vezethető vissza, még ha később is következik be.


A veszélyeztetettség más kérdés. Én is az vagyok most, de az intimitás egyéb módjaira akkor is nagyon kell figyelni..


Vigyázzatok lányok ezzel a "jaj ő jobban félti"-vel, mert aztán ha kettőt kattintotok, láthatjátok a következményeket más fórumokon... Persze félti a feleségét, de azért máshol meg csak le kell vezetni...


Vigyázzon mindenki a párjára, ne higgyetek a rózsaszín ködnek...

2013. júl. 10. 11:05
Az a jó, ha a férj megérti ezt,és nincs belőle probléma. Nálunk sincs, sőt ő még jobban aggódik, mint én:) Csak mostanában nekem hiányzik nagyon a szex....
2013. júl. 10. 10:46

Mi talan 2x voltunk egyutt a terhesseg alatt es szules utan kb 6 honappal. Volt egy kis problema az elejen. Fajt a hasam,igy rahagytuk es a ferjem egyebkent sem akart fajdalmat okozni. Az igazat megvallva en nem is kivantam a szexet.

Mivel csaszaros voltam es sokaig tartott a felepules,igy a ferjem nem akarta addig mig keszen nem alltam ra.

Szerencsem van,hogy ilyen megerto es kedves ferjem van :-) (nem is csalt meg sem,mielott barki ezt gondolna)

2013. júl. 10. 10:20
A dokim ugye azt mondta, hogy várjuk ki a 12 hetet, utána lehet normális keretek között:) Hát mi még nem próbáltuk azóta!
7. EsztyMorgan (válaszként erre: 2. - Kistigriss)
2013. júl. 10. 10:19
Nem okoz :) normális keretek között - értem ezalatt, hogy nem fejreállva :D - nyugodtan szerethetitek egymást.
6. Kistigriss (válaszként erre: 3. - Sirga)
2013. júl. 10. 10:19

Köszönöm szépen:)

Hát én sem szeretném, ha probléma lenne a babával, de a páromat sem akarom nagyon elhanyagolni. Bár ő az aki fél belekezdeni a szexbe:)

2013. júl. 10. 10:18
Egyiksem okoz gondot. Ha nem vagytok eltiltva a szextől, akkor nyugodtan... Mi végig éltünk nemi életet, és semmi baja nem lett a lányunknak!
2013. júl. 10. 10:18

Én veszélyeztetett terhes voltam, bár igazából nem tudom, miért. Állítólag amiatt, hogy 18 évesen súlyos autóbalesetet szenvedtem, de ez lényegtelen. Mi az első három hónapban nem szeretkeztünk, mert sokat görcsölt a hasam, és keményedett a méhem.

Aztán meg szülés előtt két hétig éltünk nemi életet. Semmi probléma nem volt, pedig sokkal többször voltunk együtt, mint egyébként.

Kérdezd meg a dokidat, hogy mit javasol!


Jó egészséget nektek! :*

2013. júl. 10. 10:17

Mi mindháromnál végig aktívak voltunk, és nem volt semmi gond. De ez nyilván egyén- és esetfüggő.

Jó egészséget a babának, és Nektek is! :)

2013. júl. 10. 10:11
Nekünk az elején volt egy kis gond, vérzés. Azt mondta a doki,hogy a 12. hétig várjunk, utána lehet. De mi nem próbáltuk azóta sem. Most 16.hetes vagyok. Már nagyon hiányzik nekem, csak félek,nehogy a babának baja legyen. És amúgy a szex, vagy az orgazmus okoz úgymon "gondot"?
2013. júl. 10. 10:10
Szex a terhesség alatt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook