Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek sokat veszt az, aki levelezőn tanul főiskolán/egyetemen és nem nappalin? Vagy aki egyáltalán nem megy továbbtanulni? fórum

Szerintetek sokat veszt az, aki levelezőn tanul főiskolán/egyetemen és nem nappalin? Vagy aki egyáltalán nem megy továbbtanulni? (beszélgetős fórum)

1 2 3
44. a74de3d08a (válaszként erre: 41. - 308da614da)
2009. jún. 4. 10:22
szerintem kell a diploma.
2009. jún. 4. 10:20
:( Az átlagot nekem is feljebb kéne tornásznom ha megpályáznám. De elvileg méár 3.00-tól átvennének, illetve a nappalisok osztályátlagától is függ mert gondolom aki meg náluk rossz azt is átteszik költségesre. Így az iskola sem jár rosszul, és a diákoknak is nagyobb a motivációjuk
42. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 25. - 308da614da)
2009. jún. 4. 10:20
Köszi, igen, de azért így is évfolyamelső lettem. Ezt azért írom, hogy aki akarja az elérheti az álmait. Kemény, de megéri, főleg ha én fizetem, hát hülye lennék érte nem tanulni amennyit csak lehet, hogy ragadjon rám a sok hasznos infó.
2009. jún. 4. 10:19
Nem tudom manapság jobban megéri e egy diploma vagy egy szakma?
2009. jún. 4. 10:19
Akkor te jobban szereted a levelezőt?
2009. jún. 4. 10:18
Annyi hogy nappalin sokkal több lehetőség van...
2009. jún. 4. 10:18

Költséges nappaliról jöttem át levelezőre. Szerintem így olcsóbb mert ott az albérlet havi 25 volt meg még a költségtérítés, utazás és akkor még nem ettem semmit meg nincsenek jegyzeteim stb..

A levelező sem olcsó, de jobban megéri még igy is hogy én fizetem a TB-met. Mi legalább kapunk könyvet postán, a nappalisok nem kaptak tudtommal.

2009. jún. 4. 10:18
nálunk levelezőn van állami de a 15 főből kb 5 van államin...és még 4,5ös átlaggal sem vették át csoporttársamat államira..
36. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 33. - 308da614da)
2009. jún. 4. 10:16
Vannak átrosolási pályázatok. Ha megfelelsz a követelményeknek, az iskola áttesz államira. Nálunk legalábbis is igy van, de mivel levelezn nincs állami, ezért vissza kéne mennem nappalira de ott akkor már nem kéne fizetnem.
2009. jún. 4. 10:16
Nálunk nem...ha levelezős vagy és költséges akkor nappalira ha átevesznek ugyanugy költséges maradsz...
34. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 32. - 308da614da)
2009. jún. 4. 10:11
Elsős vagyok és költségtérítéses. Akkor mehetek át államira ha vállalom a nappalit.
2009. jún. 4. 10:10
sajnos én költségesen vagyok, igy szinte lehetetlen hogy átvegyenek nappalira pláne államira hisz az iskolának nem érdeke hogy elvegye magától a pénzt...
32. 308da614da (válaszként erre: 29. - Elfelejtett jelszó)
2009. jún. 4. 10:10
Hanyad éves vagy most? Államin vagytok?
31. d879a0c5b4 (válaszként erre: 23. - 308da614da)
2009. jún. 4. 10:06

Hát akkor a némettel kapcsolatban egyetértünk :D

Nyelv mindenhez kell, lassan már utcátseperni is...


Szoftverfejlesztő leszek, ha minden igaz, legalábbis indul ez a szakirány, mert összejött a létszám. A fejlesztőkörnyezet angol, a dokumentációk angolul vannak, ha külföldi multi céghez kerülök, az angol egy biztos pont, stb...Nálunk nincs nyelvoktatás, de egy helyre van kedvezmény; Óbudára, napi 5 óra utazás garantált lenne... :(


Van egy hónap kötelező gyakorlatom, csak még nem tudom, hol... Én kisvárosi vagyok, falusi körülményekkel...


Sőt, a hetedik félév is gyakorlat lesz, ha minden igaz... :S Bár ezt még megértem, az elméletet alkalmazzam a gyakorlatban...

De az egy hónapos, szinte semmi tudásra nem épülő minek kell, az rejtély számomra...

30. a74de3d08a (válaszként erre: 28. - 308da614da)
2009. jún. 4. 10:06

hát kell.

ha sok időd van, nézz meg pár álláshirdetést. szinte mindegyikben követelmény.

az tök jó, hogy mindent angolul tanultok.

2009. jún. 4. 10:04

Én turizmusra szeretnék továbbmenni(szakirány) és oda nagyon kéne a nyelv. Nem is egy. De nyelvvizsga felkészítők tényleg csak nappalin vannak. :( A némettel én is ugy vagyok, van alapfokú nyelvvizsgám de nem értem a folyékony beszédet és viszonozni sem tudom.

Ezért már hajlok rá hogy nappalis legyek újra, bármennyire jó is ez így. Valami valamiért sajnos-

2009. jún. 4. 10:04
Infora ennyire kell az angol, ezt nem is tudtam... nekem mindent angolul kell tanulnom....csak annyi hogy más nyelvet nem tudok mellette...sajnos..
27. a74de3d08a (válaszként erre: 26. - 308da614da)
2009. jún. 4. 10:03
a szakmában nem fog tudni elhelyezkedni angol nyelvtudás nélkül, egy szakkönyvet sem tud elolvasni angolul.
2009. jún. 4. 10:02
Hogy az info nem megy angol nélkül?
25. 308da614da (válaszként erre: 22. - 94c02c5bb5)
2009. jún. 4. 10:02
huu gratulálok..melo mellett azért sokkal keményebb....
24. a74de3d08a (válaszként erre: 21. - D879a0c5b4)
2009. jún. 4. 10:01

szia!

az angolt mindenképpen meg kell tanulnod, anélkül nem fog menni. :-(

2009. jún. 4. 10:01

Az informatikához ennyire fontos a nyelv? és ott lesz gyakorlatod? nem is tudtam hogy infon van gyakorlat..de azt hiszem nappalin vannak ingyenes nyelvtanfolyamok legalábbis a sulinkban azt hallottam..

én csak angolul beszélek...a német nem jön be...:S

2009. jún. 4. 09:59
Annyival másabb, hogy sokkal keményebb meló mellett csinálni. Tudom mert végig csináltam a SZF kereskedelmi közgazdász szakát. Hát nem volt semmi, pedig nem vagyok egy lusta típus. Azért örülök, hogy ez is kipipálva és megcsináltam. A tanultakat a mai napig kitűnően tudom hasznosítani a munkámban.
21. d879a0c5b4 (válaszként erre: 18. - 308da614da)
2009. jún. 4. 09:56

Németet tanultam pár évig, de nem sok minden maradt meg bennem belőle...

Informatikát tanulok, angolul szeretnék majd tudni, de az is pénz, meg idő... A gyakorlatokhoz/állásokhoz meg általában követelmény a nyelvtudás...

Sok szenvedés után már addig eljutottam, hogy a szakmai szöveget megértem, ha olvasom, de a hallott szöveget egyáltalán nem... És írni-beszélni sem tudok...

20. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 15. - 308da614da)
2009. jún. 4. 09:56

Szerintem mindkettővel nehéz elhelyezkedni. Bizonyos diplomáknál még egy szakma is többet ér, különösen manapság amikor szakmunkásokból van hiány. Olyan is van aki többet keres vele mint egy diplomás akikre most sajnos rájár a rúd.


Én sem találok munkát levelező mellett, sok helyen követemény a lezárt tanulmány ls nem szivesen alkalmaznak olyat aki még tanul mert mi lesz ha majd elkéretőzik meg nem tud bejönni dolgozni meg stb...

Én is falusi vagyok és itt tényleg szinte lehetetlenség :( Tanfolyamot akarok én is, de még nem tudom milyet. Nagyon egy ciőben járunk :S

2009. jún. 4. 09:53
Bár a topic cimét sajnos rosszul irtam fel( látszik hogy nemrég ébredtem fel) de gondoltam jó lesz egy ilyen fórumot is nyitni ahol tudok beszélgetni a főiskolákról, továbbtanulásról,szakokról:)
2009. jún. 4. 09:52
Meacska ezt hogy irted? hogy nem mennek az idegen nyelvek, és milyen gyakorlatod lesz? milyen szakon vagytok egyébként? én angol szakos 2.éves vagyok
2009. jún. 4. 09:51
Nekem per pillanat pénzem nincs a bulikra..:):) gyüjtögetni kell...én pl nagyon szeretek bulizni...igy levelezőn találtam egy csoporttársat akivel már szinte elválaszthatéanok lettünk mert ugyanolyan dilis és bulizós mint én, csak sajna egyikünknek sincs munkája , a bulira meg pénz kell...eza rosszabbik oldala:) és persze időközben lett egy komoly kapcsolatom és a barátom se az a buliba eljárós tipus....
16. d879a0c5b4 (válaszként erre: 15. - 308da614da)
2009. jún. 4. 09:50

Ez nagyon függ attól, hogy mit akarsz tanulni...

Nekem nyelvtudásproblémáim vannak sajnos, így sem könnyű... Gyakorlatom nekem sem tudom, hogy lesz... :(

2009. jún. 4. 09:49
Egyébként kiváncsi vagyok ki mit gondol erről a témáról...meg persze arról is hogy manapság szerintetek szakmával vagy diplomával "könnyebb" elhelyezkedni? bár ebben a helyzetben nagyon nehéz munkát találni....még 2 évem van a fősikolából és hiába vagyok levelezőn nem találok mellette munkát, mindjuk egy kis faluban élek ahol tényleg semmi munkalehetőség.....ugyhogy most egy tanfolyam kezdésben reménykedek...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook