Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek sok ember gondolja, ha valaki nem néz ki jól, akkor nincs joga magabiztosnak lenni? fórum

Szerintetek sok ember gondolja, ha valaki nem néz ki jól, akkor nincs joga magabiztosnak lenni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2021. márc. 15. 00:30
Nem.
68. VendrinerPiroska (válaszként erre: 63. - Auróra2010)
2021. márc. 14. 23:57
Én akkor sem tartottam annak. Mint írtam ez egyéni.
67. pteri (válaszként erre: 65. - Dfc04c70e4)
2021. márc. 11. 20:24
Meg lehet nézni a vezető politikusokat hazánkban, vagy a világban. Magabiztosságból nincs hiány, de többségük finoman szólva előnytelen külsővel bír.
66. pteri (válaszként erre: 61. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 11. 20:20

Végig olvastam, de nem jöttem rá, miért érdekel ez téged?


1. Csúnyának és mellőzöttnek érzed magad?

2. Szép vagy, és bizonyítékot akarsz, hogy nem csak te nézed le a csúnyábbakat?


Szerintem is hihetetlen egyébként, hogy az emberek 1 %-a szereti a többieket valóban. Lehet, hogy a felső tízezerben több az érdekbarátság, de az egyszerű emberek közt ahol pl.én mozgok, ez nem így van.

2021. márc. 11. 19:41

Danny DeVito - hát, nem egy Adonis. Sosem volt.

Kérdezem: az emberek zöme elutasítja? Kiröhögi? Sikertelen?

Ja, ha röhögésről van szó, akkor igen. Lehet röhögni rajta. De a kiröhögés az más. :)

64. dfc04c70e4 (válaszként erre: 61. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 11. 19:37

"Sajnos a csúnyák minden tekintetben alacsonyan teljesítenek, kevesen fogadják be, legtöbb helyen raktuk röhögnek nem velük, rengeteg visszautasítás éri. Ellenkező nemnél sem túl sikeresek. Így érthető miért kicsi az önbizalom."


Teljesen másként látom. Abból, hogy valaki nem szép, sőt ahogy írod: csúnya - egyáltalán nem következik, hogy alacsonyan teljesít. A tudás nem szépségfüggő. Jól kinéznénk, ha egy ember amiatt, hogy nem szépnek született, már eleve esélytelen lenne az életben.

Nem értem, miért ragaszkodsz ahhoz a gondolatodhoz, hogy a csúnyább embereket nem fogadják be, sőt röhögnek rajtuk. Lehet, hogy neked ez saját tapasztalatod. Én az ellenkezőjét tapasztalom.

Ismerek nem egy vezető beosztású embert, aki szépnek, még átlagos kinézetűnek sem mondható, mégis tekintélye van, mert okos, jó a szakmájában, és még az emberekkel is tud bánni. De ha nem ismernék ilyeneket, akkor is azt mondanám, hogy nem gondolom, hogy sok ember osztaná a véleményedet.

Ami meg a társas kapcsolatokat illeti: mindenki megtalálja a hozzá illő párt. Mi több, ismerek furcsa párokat is, ahol az egyik fél sokkal szebb, mint a másik, mégis jól elvannak. Akkor meg mi a jó fenét számít, hogy mások mit gondolnak róluk?

63. Auróra2010 (válaszként erre: 62. - VendrinerPiroska)
2021. márc. 11. 18:50

L D C igaz, mostanára durván elhizott, de fiatalkorában, még a Titanic és a Nagy G. idején jó pasi volt.


Igaz , nekem a világos hajÚ szemű bőrűek jönnek be.

2021. márc. 11. 17:41

Nem kell rá különösebb energiát fordítani. Mikor megláttam a számot, minden tiszta lett.

Különben Bichinek van igaza (18. hozzászólás). Egy igazán magabiztos ember meg van róla győződve, hogy ő elég, vagy több, mint elég, legyen bármilyen is a visszacsatolás. (Azt csak mellesleg jegyzem meg, hogy az teljesen egyéni, hogy ki mit tart "béna" külsejűnek vagy vonzónak. Szerintem pld. Leo DiCaprio igen csúnyácska, bár milliók szerint ő a leg.)

61. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 54. - Dfc04c70e4)
2021. márc. 11. 16:35

Én is ezt írtam. A munkájában lehet magabiztos, viszont ott is keményebben kell küzdenie azért, hogy ne mások (kollégái) arassák le a babérokat az ő munkájával. Mert ugye aki jobban néz ki az népszerűbb is, felszabadultabb, gátlástalanabb és megnyerőbben adja elő meglátásait a munkahelyen is.


A társas élethez meg megint csak másfajta önbizalom szükséges. Ezt a sikerekkel szerzed meg, hányan reagálnak pozitívan rád, mennyire befogadók veled, mennyi kritika ér stb. Ezek mind számítanak. Sajnos a csúnyák minden tekintetben alacsonyan teljesítenek, kevesen fogadják be, legtöbb helyen raktuk röhögnek nem velük, rengeteg visszautasítás éri. Ellenkező nemnél sem túl sikeresek. Így érthető miért kicsi az önbizalom.

60. 184481d874 (válaszként erre: 57. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 11. 13:13
Ha te az azonos hullámhoszt,világnézetet ,mentalitást,szimpátiát "hasznosságnak" nevezed,akkor talán.De van az ellenkezőjére is példa.
2021. márc. 11. 13:09

Igen, szerintem sok ember gondolja, hogy másoknak csak ahhoz van joguk, amit ők elképzelnek, megengednek.

Kis diktátorok a szűk világukban 😀

58. tumbo2
2021. márc. 11. 13:01
szerintem a magabiztosság vele születik.
57. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 52. - 184481d874)
2021. márc. 11. 12:58

52


De azzal egyetértesz, hogy a személy hasznossága is szempont a barát választáskor? Mármint a többség számára.

56. dfc04c70e4 (válaszként erre: 49. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 10. 20:36
Ez való igaz. :)
55. dfc04c70e4 (válaszként erre: 53. - 184481d874)
2021. márc. 10. 20:36
OK. :)
54. dfc04c70e4 (válaszként erre: 48. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 10. 20:36

Megint vitába szállok, mert nem mindennel értek egyet.

Igaz, hogy aki ért a szakmájához, magabiztos, az jó munkát fog végezni. A magabiztossága a tudásából következik.


A második bekezdésedhez: persze, hogy kellenek pozitív visszajelzések is! De ha valaki ért is a munkájához, és jól is végzi, akkor teljesen mindegy a külső. Nem gondolom, hogy egy előnyösebb külsejű ember munkáját felülértékelnék egy nem éppen szép ember munkájával szemben. A munkavégzés milyensége és annak elismerése vagy el nem ismerése nem szépség vagy csúnyaságfüggő. :)

A sikertelenség valóban rányomhatja a bélyegét a magabiztosságra, önbizalomra. De a sikertelenség sem a külső jegyek, a megjelenés függvénye.

53. 184481d874 (válaszként erre: 46. - Dfc04c70e4)
2021. márc. 10. 20:19
Utolsó mondatodat csak megerősithetem.
52. 184481d874 (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 10. 20:17

Ezt jól elmagyaráztad magadnak.


ui:csak 1% ember barátkozik szeretetből?



Feltettél egy misztikus kérdést és az győzködöd magadat a saját nézőpontod szerint.Tele vagy negativ érzésekkel.Én nem.

51. Auróra2010 (válaszként erre: 48. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 10. 19:30
Aki a szakmájában magabiztos, automatikusan minden területen azzá válik. pld egy szakmájában elismert ronda orvos mérnök vagy jogász nem válik félszeggé semmilyen társaságban sem.- már ha van egy csöpp esze -
50. unom (válaszként erre: 48. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 10. 19:30
Akinek nincs önbizalma az így gondolja. Senki engedélye nem kell hozzá, hogy magabiztos legyél. Nekem már a gondolat is fura, hogy mások mondják meg, mit érezzek.
49. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 47. - Dfc04c70e4)
2021. márc. 10. 19:26
Legalább én reagálok :)
48. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 46. - Dfc04c70e4)
2021. márc. 10. 19:26

Igen, természetesen lehet önbizalma de szerintem az az önbizalom egy más síkon létezik. Aki bízik a szellemi képességeiben, tudásában, abban, hogy ért a szakmájához az nyilván magabiztosan fog mozogni a munkavégzésében, bízni fog a képességeiben, hogy a munkát el tudja végezni jól.


Viszont ami az emberi interakciókat illeti szerintem az megint más dimenziójú önbizalmat igényel. Ahhoz a jártasságon kívül kellenek a pozitív visszacsatolások is. Egy előnytelen külsejű ember minden bizonnyal sokkal több visszautasítást gyűjtött be életes során mint szép társai. Ergo sikertelenebb volt, így egy rányomja bélyegét az önbizalmra, és végérvényben a magabiztos viselkedésre.


Nem, szerintem nem lehet például egy mérnőki szakmában való önbizalmat átültetni a társasági életbe. Más síkon létezik a kettő, egymástól elkülönülten.

47. dfc04c70e4 (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 10. 18:44

Az anonimok azért nem népszerűek, mert egy időben sorra gyártották az értelmetlennél értelmetlenebb fórumokat, eszük ágában sem volt reagálni a többiek által feltett kérdésekre. Nekem sok ilyennel szemben az volt az érzésem, hogy túl sok a szabadidejük, unatkoznak, és többnyire provokálnak.

Többnyire egyáltalán nem olyan témát írnak ki, ami anonimitást igényelne.

Egyébként nekem mondjuk eszembe sem jut senki után kutakodni.

Ha valakivel el lehet beszélgetni, akkor nekem mindegy, hogy Tündérszép Ilona, Bőrönd Ödön, vagy Fehérlófia. A név nem számít.

46. dfc04c70e4 (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 10. 18:37

Kicsit elkanyarodtunk a címtől. Szerintem attól függetlenül, hogy valakinek nem a legelőnyösebb a külseje, még lehet önbizalma.


Tegyük fel, mondjuk behívnak állásinterjúra két azonos képességű embert, akiket a beadott önéletrajzuk alapján hívtak interjúra. Ha nem kamuztak az önéletrajzban, átment mindegyikük a szűrőn - nagy valószínűséggel az előnyösebb külsejű kapja a pozíciót.

Viszont ha mondjuk az egyik fél egy jól kinéző, kellemes külsejű, jó megjelenésű nő, de a csinibabáról kiderül az interjún, hogy az önéletrajzának köze sincs a valósághoz, (egy nagyon hamar lejön) akkor bizony a másik pályázót választják akkor is, ha közel sem olyan előnyös a külseje. Szóval a szépség csak akkor nyer, ha tudás is társul hozzá.

Keményen dolgoznia nem csak a csúnyább embereknek kell, szépségből csak ideig-óráig él meg az ember. A szépség mulandó, a tudás meg gyarapítható.


Én ismerek olyan embereket is, akik szépnek egyáltalán nem mondhatók, még csak nem is kimagasló a munkájuk sem, mondhatom inkább átlagos - mégis szeretik őket. Sokan.

45. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 43. - 184481d874)
2021. márc. 10. 14:55

Komolyan kutatnak az anonim fórumnyitó után, ezért írtam, hogy parafenomén, nyomozó meg misztikus. Nem értettem hogy ennyire jók ebben illetve egyáltalán miért számít, hogy ki írta ki a kérdést?


Nem a kérdés számít? Annak függvényében válaszolunk a kérdésre, hogy ki írta ki? Az nem túl tárgyilagos.

44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - 184481d874)
2021. márc. 10. 14:51

39


Nyilván szakmai szempontból ez működhet is, tehát ha nagyon jó vagy valamiben (2-3-szor jobb mint a többi) akkor azzal kompenzálod az előnytelen külsődet. Akkor szívsz ha “csak” annyira vagy tehetséges mint más, teljesítményed nem kiemelkedő.


Az emberek úgy működnek, hogy értéket tulajdonítanak minden más emberhez. És nem kapsz értéket csak mert megszülettél és csodálatos emberi lény vagy.


Vannak tényezők amelyek növelik az értékességedet, és vannak tényezők amelyek nem. És ez nem feltétlen olyan egyszerű, hogy a pozitív tulajdonságaid növelik az értékedet, a negatívak meg csökkentik. Gyakran amúgy pozitív tulajdonság semmilyen hatással nincs a értékedre, és gyakran egy negatív tulajdonság igenis növeli az értékedet.


A hasznosság számít elsősorban más embereknek. Hogy veled leállva milyen előnyeik származnak. A barátságok is gyakran az előnyök miatt alakulnak ki és nem azért mert az illető személyek annyira szeretik egymást.


Egy jó külső dekoratív, vonzó, tekinteteket vonz...tehát nagy a hasznossága. A reklámarcok sem Quasimodo típusok hanem tökéletesen szimmetrikus vonzó arcok. A szépség hasznosság.


Aki nem szép vagy ronda annak más területen nagyon sokat kell felmutatnia, nagyon keményen kell dolgoznia. Másképp nem lesz hasznossága.


Ha valaki ronda és minden más szempontból is átlagos akkor senkit nem fog érdekelni. Esetleg azt az 1% embert akik szeretetből barátkoznak. Nyilván nagyon kicsi az esélyed, hogy az életben 1-el is találkozol. Biztosan van aki talál ilyen embert, de annak nagy szerencséje volt mert nagyon kevesen vannak.

2021. márc. 9. 18:58

Fórumnyitó!Ez valami pszichológiai felmérés? Misztikus? Parafenomén? stb...Dobálózol a szavakkal.


A szavak mögé bújsz,nem tudni mit akarsz,de azt látjuk,hogy mások véleménye nem is érdekel.


ui: Ne általánosits!

42. 184481d874 (válaszként erre: 18. - Bichi)
2021. márc. 9. 18:51
Egyetértek
41. 184481d874 (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 9. 18:49
Huuu de kavarsz...
40. 184481d874 (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 9. 18:48
Pl.téged?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook