Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek milyen lesz a világ 10-20 év múlva? fórum

Szerintetek milyen lesz a világ 10-20 év múlva? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
2023. febr. 15. 21:00
Na bedobok egy patti kukit a mikróba. Folytassátok.
155. c914d3c5e9 (válaszként erre: 154. - Smile72)
2023. febr. 15. 20:58
Amúgy igazad van sajnos.
154. smile72
2023. febr. 15. 20:49
És most itt jól látszik, hogy milyen irányba tart a világ... 🤐
153. michelle.r (válaszként erre: 133. - 71ddaa07fa)
2023. febr. 15. 18:53
Köszi.
152. c914d3c5e9 (válaszként erre: 152. - Sophos)
2023. febr. 15. 18:46
áruld
151. Channa* (válaszként erre: 143. - Globus)
2023. febr. 15. 18:41
Igen!?
150. c914d3c5e9 (válaszként erre: 144. - Főnix3)
2023. febr. 15. 17:39

Jobb is az egyenruha, azt mondom. Nagyon előtérbe került, kinek milyen ruhája van, milyen telefon stb. Aztán az a gyerek, akinek a szülei nem engedhetik ezt meg, rosszul érzi magát. Bár szerintem semmi szüksége egy tizenévesnek 500 ezer forintos telefonra.

Csomó tárgyat csak megutáltatnak a gyerekekkel. Általánosban utáltam az irodalmat, később a kedvencem lett. A matekot főiskolán szerettem meg. Középsuliban majdnem megbuktam belőle.

149. dfc04c70e4 (válaszként erre: 148. - PöttyösPanka)
2023. febr. 15. 17:22

No, visszajöttem.

Azt mondod, kár volt a megóvni szót használnom. Nem értesz vele egyet. De miért? Én sem azt írtam, hogy meg lehet vagy meg kell védeni a gyerekeket. Azt írtam, hogy bizonyos külső hatásoktól nem tudjuk megóvni őket.

De látod, hogy te is használod a megóvás szót: „Ha ebben a korban, amikor rohamosan fejlődik az agya, nem terheled túl képernyővel a kis neuronjait, akkor megóvtad egy rakás, kimutatott negatív hatástól, ami csak a későbbi életében jelentkezne, pl. tanulási nehézség, hiperaktivitás, figyelemhiány, stb. De ez csak egy példa a megóvásra.” Na, akkor óvjunk vagy ne óvjunk?

Nem a szavakon akarok lovagolni, és nem is csavarni a szót.

Igen, az rendben van, hogy a gyerekek már egész kicsi kortól magukba szívnak mindent, amit mintaként látnak.

Fontos az érzelmi támogatás, ez sem vita tárgya. Legalább annyit nyom a latban, mint az anyagi jólét. Arra, hogy milyen ember lesz felnőttként, nincs garancia. Akkor sem, ha a szülő érzelmileg, anyagiakban egyaránt támogatja a gyerekét.


Én pont nem legyintek, hogy ilyen a világ, nincs mit tenni. De amit - minden erőfeszítés ellenére - nem tudok befolyásolni, mert a felfokozott tempóban haladunk, ezt hozta a fejlődés, az ellen nem harcolok.

Mindenkinek saját dolga, felelőssége, hogy mennyire figyel a gyerekére, milyen értékrend szerint neveli. Az ellen meg képtelenség tenni bármit is, ha mások teljesen más elveket vallanak, mint mondjuk én. Erre értettem azt a korábbi megjegyzéseimben, hogy a környezet nagyon nagy befolyással van a gyerekek életére.


Igen, ez egy nagyon összetett kérdéskör. Egyetértek az utolsó bekezdésedben írottakkal.

148. PöttyösPanka (válaszként erre: 119. - Dfc04c70e4)
2023. febr. 15. 10:34

Az első bekezdéssel teljesen egyetértek.


Abban is teljesen egyetértek, hogy ebben a világban nagyon, de nagyon nehéz normális értékrendre nevelni a gyereket. Azt írod, hogy amíg nagyon pici, nem is lehet vele erről beszélni. De nem is kell, mert a pici gyerek mindent magába szív, de nem a szavak útján. Azt hiszed, hogy még úgysem érti, de igazából már akkor látja, hogyan állsz hozzá a világhoz, és azt magába szívja. Itt már rég elkezdődött az értékrendre nevelés. Természetesen a környezet nagy hatással lesz rá, és attól nem tudod, és nem is kell megvédeni. Te csak a külső hatásokra adott válaszát tudod alakítani. De ez rettentően fontos. A megfelelő érzelmi támogatás, a történtek helyes értelmezése, megküzdési stratégiák kialakítása, stb. Ezzel fegyverzed fel egy életre. Az oviban kicsiben gyakorolhatja azt, amire az életben szüksége lesz.

Kár volt a megóvni szót használni, mert nem is értek vele egyet, hogy meg lehet vagy meg kell védeni. Felkészíteni kell. Megvédeni még akkor tudod, amikor nagyon pici, de nagyon fogékony. Ha ebben a korban, amikor rohamosan fejlődik az agya, nem terheled túl képernyővel a kis neuronjait, akkor megóvtad egy rakás, kimutatott negatív hatástól, ami csak a későbbi életében jelentkezne, pl. tanulási nehézség, hiperaktivitás, figyelemhiány, stb. De ez csak egy példa a megóvásra.


Pont ez a baj, hogy mivel úgysem tudsz mit tenni ellene, legyintesz, hogy ilyen a világ, úgyis ez veszi körül a gyereket. Valóban nem tudsz a világ ellen tenni, de a gyereked belső világát fel tudod vértezni ellene.


Ez egy nagyon fontos, de nagyon nehéz és komplex téma. Pont ezért gondolom úgy, hogy amikor előkerül a gyerekvállalás téma, nem azt kellene szajkózni, hogy csak az vállaljon gyereket, aki anyagilag bírja, hanem azt, hogy aki gyereket vállal, az amennyire lehet vállalja ezeket a kötelezettségeket is.

147. dfc04c70e4 (válaszként erre: 145. - Dfc04c70e4)
2023. febr. 15. 10:15

Bocs, nem Petőfitől kanyarodtunk el. Az egy másik topik.

A többi, amit írtam, rendben van.

146. PöttyösPanka (válaszként erre: 130. - Michelle.r)
2023. febr. 15. 10:14
Nem, ezek belső dolgok, és sokkal fontosabbak, mint a külső dolgok. Persze, a tanulás is nagyon fontos. (Feltéve, ha tanulás alatt nem azt az agyrámet érted, amit a magyar közoktatásban elvárnak.) Csakhogy ha felnevelsz egy pszichésen egészséges, megfelelő önértékeléssel rendelkező, stabil értékrendű embert, akkor ő képes lesz a maga erejéből is tanulni. Egyetemre jelentkezni nem csak közvetlenül érettségi után lehet. Vagy lehet egyetem mellett tanulni. Vagy máshogy megoldani. Lehet, hogy nem olyan kényelmes, de nem ördögtől való. Viszont amit nem lehet későbbre halasztani, a gyermekkori benyomások, minták, élmények, stb., amiknek hatalmas szerepe van abban, hogy valakiből kiegyensúlyozott felnőtt legyen, aki képes egyedül boldogulni, és teljes életet élni, vagy egy szorongó, depressziós, alacsony önértékelésű valakivé váljon.
145. dfc04c70e4 (válaszként erre: 144. - Főnix3)
2023. febr. 15. 10:03

Jól elkanyarodtunk Petőfitől.

Na, de más fórumoknál is ugyanez van. Ha egyszer elindul a lavina...

Nem tudom, milyen hozzászólások lettek kigyomlálva. Amíg este fent voltam, nem láttam olyan hsz-t, ami törlést kívánt volna, de ezek szerint később előjöttek az indulatok.


Ehhez pedig nem kell semmiféle elkeseredettség, simán az történik, hogy elszabadulnak az indulatok. Nem először, nem is utoljára.


Más: ami az egyenruhát illeti, nekem kifejezetten tetszik. Az, hogy itthon a gyerekek le vannak terhelve, ahhoz kétség nem fér.

144. Főnix3 (válaszként erre: 143. - Globus)
2023. febr. 15. 09:44

és lesz!

Hősünk bepörgőt! Hősnők, befog pörögni.

Igazi példával szolgál ez a fórum.

Kristály tisztán látható, mennyire meg vannak az ország lakói keseredve. Jelzem megértem!

Én nem a hangulat miatt hagytam el a hazám, de szerintem ezzel nem vagyok egyedül. 🤷🏻‍♀️

Az állam tehetne arról, hogy ne szétcsessze az ország lakóit.

Miért mások itt a gyerekek? Egyenruha, nem vehet márkáscipőt /ruhát a gyerek iskolába. Stb. Nem terhelik le őket a suliba, nem a lexikális tudásukra kíváncsiak. Viszont, ha egy gyerek sokat hiányzik, vagy a magatartásával gond van, akkor elbukhatja a jövőjét. A gyerekek tisztában vannak ezzel.

Most a második világháborúról tanulnak, a tanár megnézte hogyan érintette Magyarországot, és a fiammal átbeszélték ezt is. A házi feladata, hogy második világháborús “ fegyvert lehet kartonból csinálni.

A fiam tavaly,(9)teljesen magától csinált a tanárának egy rajzot az országunk elcsonkításáról. Lerajzolta nagy Mo.-t és a mai állapotát. Mellé leírta a történetét!

Ezzel azt akartam mondani, hogy a gyereknek felébresztik a tudás vágyát! Hol tart Magyarország ebben?

Sehol, ha a gyerek nem ír szépen, vagy nem olyan okos, mint Ernőke, akkor meg van különböztetve.

Tehát már kicsiként ellenségeskedésre kap akarva , akaratlanul “ nevelést”.

143. globus
2023. febr. 15. 07:56
No, itten törlés fennforgása volt.
142. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 15. 07:28
Ebből a friss cikkből meg tudod saccolni mi lesz. [link] És ez nem csak azokat érinti akik elveszítik az otthonukat, azokat is ahová ők letelepednek. Gyakorlatilag mindenki átéli majd a zsúfoltságot az összes velejárójával együtt.
141. c914d3c5e9 (válaszként erre: 122. - Channa*)
2023. febr. 15. 07:06
Ahogy elnézlek más fórumokon is gyakran tátott szájjal szaladsz be abba a bizonyos erdőbe 😂
140. c914d3c5e9 (válaszként erre: 103. - F7f780f355)
2023. febr. 15. 07:01
"Tumbo draga sztem mar az egesz Hoxa tudja h a vejed egyetemi tanar. 😂😘" - én nem tudtam amúgy 😮
2023. febr. 15. 06:42
Szóval az ilyen emberektől NEM sajnálom, akik megérdemelnék, de érdekes módon pont tőlük veszik el. Akinek meg olyanok a kapcsolatai, vagy lefizet embereket, attól nem. Mennyire érdekes.
138. c914d3c5e9 (válaszként erre: 115. - Channa*)
2023. febr. 15. 06:36
Én is tudok olyanról, akinek a szívével van probléma, elvették a nyugdíjat tőle, amire jogosult lenne. K...ra nem sajnálom az ilyen emberektől nem sajnálom, te szerencsétlen. Istenem, az neked a bajod, hogy unintelligens vagy, nem tudod a leírt szöveget értelmezni. Azokról beszélek, akik fiktíven lettek rokkantnyugdíjasok és élősködnek az ellátórendszeren.
137. c914d3c5e9 (válaszként erre: 115. - Channa*)
2023. febr. 15. 06:33
Nem az ilyenekről beszéltem, te funkcionális analfabéta.
136. c914d3c5e9 (válaszként erre: 135. - C914d3c5e9)
2023. febr. 15. 06:31
Kiegészítés: úgy mentek el rokkantnyugdíjba, hogy NEM volt indokolt, csak nem akartak dolgozni/persze mellette feketén dolgoztak. Magyarán le lett az orvos fizetve. Ennyi.
135. c914d3c5e9 (válaszként erre: 125. - Channa*)
2023. febr. 15. 06:29

66-os hozzászólásomban azt írtam: A mindenkori nyugdíjasok egy része pocskondiázza a fiatalokat; ergo NEM az összes.


Menjünk tovább:


71-es hozzászólásomban azt írtam, fel tudok sorolni olyan nyugdíjasokat, akik már 30, 40 éve nyugdíjban vannak, több ideje, mint amennyit dolgoztak. Az, hogy te ezek alapján akarsz itt engem lejáratni, semmi mást nem bizonyít, csak a rosszindulatodat.


74-es hozzászólás: ebbe hogyan lehet belelátni azt, hogy én pocskondiázom az időseket? Benned túlteng a rosszindulat. Azzal kezdtem ezt a hozzászólást, rossz az országban a közhangulat, ami miatt sokan elköltöznek. Amire rátesznek a különböző uszító médiumok (M1, Kossuth rádió). Ami még megfigyelhető, az a felelősség hárítása. Megfigyelhető a felsőbb szinteken ugyanúgy, mint az alsóbbakon. Infláció, rossz a gazdaság? Brüsszel, Soros.

Miként mutatkozik meg az egyén szintjén? Sz@r a nyugdíjam, esetleg nem lesz nyugdíj?? A fiatalok a hibásak, nem akarnak dolgozni, nem tudnak 8 órát dolgozni stb. Ez a felelősség áthárítása. Már a fiatalabb generáció is él ezzel. Ebben az országban lassan mindenki gyűlöl mindenkit.

Igen, van tapasztalatom nyugati országgal, tapintani lehet a nyugalmat. Nem kell az életed kockára tenni a zebrán, mert a Porsche, meg a Mercedes terepjáró is átenged. Nincs szemetelés, soroljam?

De menj fel mondjuk a Quorara (feltéve ha tudsz angolul), mert míg a magyar kommentszekcióban folyamatosan veszekednek, savazzák a másikat, addig ott teljesen más a kommunikáció.

Ebben a hozzászólásban még csak nem is konkrétan az idősebbekről beszéltem, ez nem derült ki belőle tehát. A 30-40-50 évesek egy része szerint neki azért nem lesz majd nyugdíja, mert a fiatalabbak alkalmatlanok a munkára. Na ennyi röviden és tömören.


79-es hozzászólás: mondd, ki beszél az összes idősről??? Ezt írtam ide: "Ebben igazat adok, de mondom, én azt tapasztaltam, mindig azok voltak mindenhol a leghangosabbak, akik vagy nem dolgoztak eleget, mint ahogy említetted is, vagy meg idejekorán rokkantnyugdíjasok lettek (és egyébként nem kellett volna őket leszázalékolni). Mennyi ilyen van vidéken, te jó ég! Az orvosok pedig, akik segítettek ebben, szépen megszedték magukat." - mert tudod mi volt vidéken??? Tudok NEM EGY OLYANRÓL, aki huszonévesen ment el rokkantnyugdíjba, amihez az orvos asszisztált. Aki meg tényleg rá lenne szorulva, attól sokszor elvették a nyugdíjat.


Részemről ennyi, több rosszindulatú hozzászólásodra nem reagálok.

134. Channa* (válaszként erre: 132. - Michelle.r)
2023. febr. 14. 23:18

Ha a további fröcsögését is elolvastad, akkor látod, hogy itt csak véletlenül írta, hogy egy része.


De, találkoztam már gyűlölködő idős emberrel, és találkoztam már gyűlölködő fiatallal, tinivel, sőt még gyerekkel is. És itt a hoxán is rengeteg gyűlölködő nem tudom milyen korú taggal is.


De azért, mert van néhány, nem fogom azt mondani, hogy az ilyen kis arrogáns pö.csök miatt hagyják itt az országot az emberek...


Mert ha tényleg azt gondolja, hogy néhány van belőlük, akkor nem fog olyat leírni, hogy miattuk hagyják el az országot a fiatalok.


És egyébként majdnem biztos vagyok benne, hogy ő pont egy olyan idős ember, aki benne van az általa és általad említett halmazban...

133. 71ddaa07fa (válaszként erre: 131. - Michelle.r)
2023. febr. 14. 22:24

Illés


[link]

132. michelle.r (válaszként erre: 128. - Channa*)
2023. febr. 14. 22:23

Egészen pontosan így szól a mondat:


"A mindenkori nyugdíjasok egy része minősíthetetlen stílusban pocskondiázza a fiatalokat."


Ergó, nem minden nyugdíjasról beszél. És ne mondd nekem, hogy te sose találkoztál még a mindent és mindenkit gyűlölő, mindenkinek beszólogató "nyuggerekkel", mert úgyse hiszem el.


És mielőtt átharapnád a torkomat a nyuggerezés miatt, vannak idős hölgyek és urak, és vannak a "nyuggerek". Hogy ki hova tartozik, arról mindenki maga gondoskodik a viselkedésével.

131. michelle.r (válaszként erre: 118. - 71ddaa07fa)
2023. febr. 14. 22:16
Bródy?
130. michelle.r (válaszként erre: 109. - PöttyösPanka)
2023. febr. 14. 22:10

"Miért nem arról beszélünk, hogy csak az vállaljon gyereket, aki fel tudja készíteni rá, hogyan legyen boldog ebben a rohanó, elanyagiasodott világban? Hogyan tudja kiszűrni a fontos dolgokat a médiából folyamatosan áramló temérdek mocsok közül? Hogyan alakítson ki és tartson meg egy normális értékrendet ebben a fejre állt, nem normális világban? Hogyan védje meg magát a bántalmazóktól a valós és digitális világban? "


Szerinted ezek külső dolgok? Semmi közük a taníttatáshoz, a tanulás lehetőségéhez?


Nem zavaros, abszolút értem.

129. dfc04c70e4 (válaszként erre: 128. - Channa*)
2023. febr. 14. 21:50

Ja, hát most nem fogom újraolvasni a megjelölteket.

De hogy a fiatalok nem ezért mennek külföldre, az teljesen nyilvánvaló.

Én nem ismerek olyan nyugdíjast, aki pocskondiázná a fiatalokat. Ettől persze bizonyára van ilyen is. Meg olyan is, amikor a fiatalok pimaszkodnak a nyugdíjasokkal.


Ember embernek farkasa.

128. Channa* (válaszként erre: 127. - Dfc04c70e4)
2023. febr. 14. 21:45

Nem, a 66. hozzászólása szerint a fiatalok azért mennek el külföldre, mert a nyugdíjasok "minősíthetetlen stílusban pocskondiázza a fiatalokat".


Aztán jött a többi...

Sajnálja az kis nyugdíjat mindenkitől is, mert nem ő kapja.

127. dfc04c70e4 (válaszként erre: 125. - Channa*)
2023. febr. 14. 21:41

Nem tudom. Nekem is volt vitám vele, de ettől függetlenül is szót váltunk.

Nekem úgy rémlik, hogy nem fikázta a rokkantnyugdíjasokat. Az rémlik, hogy azokat bírálta, akik nem lettek volna jogosultak arra, hogy leszázalékolják őket, csak orvosi segédlettel meg lett bundázva. Utána meg ugyanazok a leszázalékoltak elmentek feketén dolgozni.

Nem védem én, de azt hiszem, félreértetted.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook