Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek mi értelme fél évvel korábban elkezdeni az álláskeresést? fórum

Szerintetek mi értelme fél évvel korábban elkezdeni az álláskeresést? (beszélgetős fórum)

30. Fisica (válaszként erre: 8. - Hobnobs)
2011. márc. 7. 12:45
6 hónap alatt sok rostán átmehetnek az emberek ha a legmegfelelőbb embert akarják megtalálni, és bizony lehet hosszú a betanulási idő ha több mindent kell elvégezni.
2011. márc. 7. 11:31
Érdemes időben, akár fél évvel előtte is elkezdeni, mert egyrészt nehéz jó állást találni, másrészt ha szerencséd is van és behívnak, nem kell elvállalni ha nem tetszik. Jobb előbb kezdeni, mint akkor kapkodni, ha már gáz van a jelenlegi munkahelyen.
28. Jk (válaszként erre: 26. - Hobnobs)
2011. márc. 6. 21:25

szerintem nem kell ebbe beavatni őket. egy állás betöltése elhuzodhat. végig kell csinálni a lépcsőfokokat és mikor eljut odáig az ember hogy megkérdezik mikortol tud kezdeni akkor tudatod hogy két,három, .. hónap a felmondási időd a másik helyen. Ha te vagy a megfelelő az állásra akkor lehet megvárnak, ha nem várnak meg elrakják az önéletrajzod és a későbbiekben eszükben leszel, hogy megfelelő voltál.

De! semmikép ne hazudj. ha az elején felteszik a kérdést mikortol tud kezdeni, akkor meg kell mondani és indokolni.

2011. márc. 4. 21:46
Ha majd belekezdesz megtudod:)
26. hobnobs (válaszként erre: 23. - Jk)
2011. márc. 4. 21:09
de ha azonnali munkakezdést kérnek és megpályázom és behívnak akkor már a telefonba érdemes mondani, hogy talonba tegyék az önéletrajzomat mert fél év múlva keresek igaziból?
2011. márc. 4. 20:54
Annyi értelme van talán, hogy lehet, hogy egy fél évvel később sem találsz. Ma már ismeretségek nélkül még takarítani sem tudsz elhelyezkedni sehová. Szóval jó ismerősből legyen sok.
2011. márc. 4. 20:50

Szerintem is érdemes keresgélni,pályázni hiszen nagyon nehéz megbizható,jó állást találni.

Cégek több hónappal a betölthetőség elött hirdetnek (ha normálisan lép le a munkaerő vagy tudja mikortól megy szülésire) mert biztosra mennek.Kiválasztják a legmegfelelőbb jelentkezőt.

23. Jk
2011. márc. 4. 20:20
mindenképp érdemes előbb jelentkezni, mert elrakják az önéletrajzokat. tudom, én is ezt csináltam. és mikor lett valami állás akkor előbb azokat néztem amik már bent voltak. Így volt, hogy me se hirdették az állást, mert megvolt a megfelelő ember.
2011. márc. 4. 17:48
én hatalmasan néztem mikor tavaly nővéremet egy 3 évvel ezelőtt beadott önéletrajza miatt hivták az adott cégtől... vicc. nem siettek.
21. jstefan (válaszként erre: 1. - Hobnobs)
2011. márc. 4. 16:33
Ha valahol megüresedik egy állás azt azonnal be tudják tölteni.Jelenleg kb. 1 millió munkanélküli van ténylegesen.Több százezer a diplomás munkanélküliek száma.
2011. márc. 4. 16:25

Ha pedig csak ősszel kezdenél el munkát keresni, akkor először azért nem veszik fel a gyermeket az óvodába, mert nincs munkahelyed, a munkahelyre azért nem vesznek fel, mert a gyerek nem jár óvodába... És vagy találsz munkahelyet ősszel vagy nem (sajnos, inkább nem, mert télre még jobban beszűkül az amúgyis kevés munkalehetőség).

Ha pedig mégis felvennék az óvodába, és munkahely is lenne, a következő kérdés az, hogy ha megbetegszik - már pedig ez az első két évben elég gyakran megtörténik), akkor ki fog vigyázni rá???

19. hobnobs (válaszként erre: 17. - A14deb9047)
2011. márc. 4. 15:24
nem. pont ezért érzem feleslegesnek
18. hobnobs (válaszként erre: 16. - Pen80)
2011. márc. 4. 15:24
igen-igen nézelődöm, csak nem pályázom. egyelőre csak otthonvégezhetőt de az mint a fehér holló!
17. a14deb9047 (válaszként erre: 15. - Hobnobs)
2011. márc. 4. 15:23
Akkor kell menni dolgozni, amikor fölvesznek... hamarabb el tudnád helyezni a gyermeked?
16. Pen80 (válaszként erre: 15. - Hobnobs)
2011. márc. 4. 15:22

Annak nem sok, mert ott többet nem rúgsz labdába. Ha ennyire konkrét, hogy mikortól tudsz kezdeni, akkor nem érdemes ennyivel előbb. De szeptember előtt akkor nem fogsz tudni nagyon keresgélni, mert nyáron itt nyaralnak...

:)

Szóval azért körülnézni már most érdemes. Szerintem.

15. hobnobs (válaszként erre: 9. - Pen80)
2011. márc. 4. 15:18
tapasztalat miatt igen. de ha esetleg behívnának bárhová is, ahová azonnal kell az ember. és megemlítem, hogy csak októbertől keresek állást-ennek van értelme?
14. hobnobs (válaszként erre: 11. - Mmacus)
2011. márc. 4. 15:17
igen-igen lehet!
13. hobnobs (válaszként erre: 12. - 9cb35398ff)
2011. márc. 4. 15:17
sokan mondják, hogy már most kezdjem el pedig októbertől keresek munkát. én sem értem miért, de van aki szintén így gondolja...
2011. márc. 4. 15:13

én két hónapig jártam 1 céghez állásinterjúra, több fordulós volt 4-szer hívattak be.

a 6 hónap tényleg sok. erre miért van szükség?

11. mmacus (válaszként erre: 1. - Hobnobs)
2011. márc. 4. 15:11
Lehet, azért hirdetnek fél évvel hamarabb, mert akkor jár majd le valakinek a határozott idejű szerződése és nem akarják neki hosszabbítani, keresnek alkalmas embert helyette.
10. Pen80 (válaszként erre: 8. - Hobnobs)
2011. márc. 4. 15:10
Attól függ, mire.
9. Pen80 (válaszként erre: 1. - Hobnobs)
2011. márc. 4. 15:10
Aki tervez, az igen. És az álláskeresésnek még azért is van értelme fél évvel előbb, mert gyakorlatot, tapasztalatot szerez az ember az interjúk terén. És az nagyon fontos.
8. hobnobs (válaszként erre: 7. - Fisica)
2011. márc. 4. 15:08
na jó, de hat hónap azért csak nem kell. betanulás max 3 hét szerintem.
2011. márc. 4. 15:07
ha megkapod az állás kell idő a betanulásra is, azért keresnek hamarabb
2011. márc. 4. 15:04
Van idejük válogatni! :D De ha elküldöd az önéletrajzot, nem árt utána 2-3 héttel telefonon odaszólni, hogy megkapták-e.
5. hobnobs (válaszként erre: 4. - Pahet a vadász)
2011. márc. 4. 15:03
szuper..
2011. márc. 4. 15:01
nem tudom, de az tuti, hogy sajnos sz@rnak visszaválaszolni, ha elküldöd valahova az önéletrajzodat....
2011. márc. 4. 14:59
igen - sok
2011. márc. 4. 14:59
Van
2011. márc. 4. 14:58
Van olyan cég, aki fél évvel a tényleges álláslehetőség előtt hirdet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook