Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi idősen adtatok először kiflicsücsköt babapiskotát babakekszet a kicsinek?:-) fórum

Mennyi idősen adtatok először kiflicsücsköt babapiskotát babakekszet a kicsinek?:-) (tudásbázis kérdés)


10. beagita (válaszként erre: 8. - 5befd1ebc8)
2010. szept. 4. 16:22
Örülök, hogy írtál, nem baj, hogy más szemszögből látjuk ugyanazt a dolgot, elvégre nem vagyunk egyformák. Én igazából csak a saját tapasztalatomat írtam, mert mindkét fiamnál úgy jártam (a fiúk jó étvágyúak, és talán néha kissé mohók is), hogy a kézbe illő formájú kis keksz fele nagyon rövid nyammogás után egyben került a gyerek szájába, mivel kettétört (vékonysága/omlóssága okán). Viszont egy 6-7 hónapos fogatlan baba nem mondhatnám, hogy dűlőre jut egy ekkora darab szilárd táplálékkal a szájában (egy vastagabb kenyérhéjjal nem kerül ilyen könnyen egészben egy nagyobb darabka a szájába, szopogathatja, nyammoghat rajta). Persze a gyerekek is mások (ki kell próbálni, egyénileg mi a megfelelő), ill. a kor előrehaladtával, amikor a szopizás helyett jobban ráállnak a rágásra, a darabos ételekre, egyre ügyesebbek lesznek. A most lassan 17 hónapos kisebbik fiam viszont 12 foggal már majdnem egyben töm be egy egész háztartási kekszet, és megrágva nyeli le. Nem mintha határtalan boldogsággal töltene el, hogy hörcsög módra telerakja a száját (mert pl. kiflikatonákkal, kisebb-nagyobb darabokra vágott gyümölccsel is megteszi ugyanezt), de azért már ügyesen eszik egyedül kanállal is. ;-)
2010. szept. 4. 09:27
kiflicsücsköt babapiskótát még nem adnék egy darabig hogy a kérdésre is válaszoljak...buláta kölesgolyó adható már félévesen ahogy hallom még én nem néztem utánna de ép ma fogok mert szeretnék venni:)
8. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 5. - Beagita)
2010. szept. 4. 09:26

gondolkoztam írjak e mert nem akarok okoskodónak tűnni és alapból nem írtál rosszakat.Én ép most vettem a babakekszből a lányomnak....tény hogy maszatol,de talán ez nem óriási baj,így tanul majd meg szépen egyedül enni előbb utóbb...véleményem szerint az ha öklendezik a baba tőle csak azt jelenti hogy jók a reflexei megfulladni meg semmikép nem fog tőle amennyiben ő eszegeti nem etetve van vele.főleg a fulladást okozhat az ami miatt írtam:)

Annyira omlós a keksz épen emiatt maszatolós,ha picike nyál éri mállik is szét szerintem bátran adható kézbe biztosan nem fog tőle megfulladni a baba.

Abban is igazad van hogy nagyon résen kell lenni,azért egy kicsi babát egyedül hagyni ennivalóval felelőtlenség lenne...szóval nem okoskodásnak szántam csak kiegészitésnek illetve én igy látom

2010. szept. 4. 08:26
6 hónapos kor körül
6. beagita (válaszként erre: 5. - Beagita)
2010. szept. 4. 08:25
Bocsi a szóismétlésekért, siettem, ezért nem figyeltem. :-)
2010. szept. 4. 08:15
A gluténtartalom (+esetleg tojás) miatt nem szabad túl korán, én 8 hónapos korától próbálkoztam kenyérhéjjal, amit szopogathatott. A 6 hónapos kortól adható babakeksz (H... - márkát nem akarok írni) kézbe adásra nálam nem vált be, mert túl könnyen törik, omlik és egyszerre nagyobb darab kerül a gyerek szájába, ami fulladást okozhat (meg nagyon maszatol). Viszont a gyümölcspüréit sűrítettem, tartalmasítottam vele - natúr gyümölcsöt (változatosan ill. idénye alapján válogatva) összeturmixoltam 2-3 db kisebbre morzsolt/tört babakeksszel. Azt szívesen fogyasztotta a fiam. A 8 hónapos kortól adható változat meg a szemcsés darabos állaga miatt nem jött be natúr fogyasztásra, ezért azt is gyümölcshöz adtam. 9-10. hónap körül viszont sima háztartási kekszet adtam neki, az bejött, nem málik úgy szét, lassan szopogatható rágható, de azért mindig résen kell lenni. Babapiskótát is kb. ekkortól kapott néha, a hagyományos olcsóbb, keményebb fajtát. Nálunk még a pufi (puffasztott kukorica rudacska, enyhén sós) jött be a fiúknak rágcsa gyanánt (Lidl-ből - finom íz,állag-kedvező ár-nem túl sós).
2010. szept. 4. 07:58
6 vagy 7 hónaposan, már nem tudom pontosan. A glután miatt. Nagyon szerette. :)
2010. szept. 4. 07:57
Én már fél évesen adtam neki kiflit jo volt a fogzásra is.Babapiskotát is a körül,de csak a müllereset ami kimondottan kicsi babáknak van.A tölcsért is nagyon élvezte elnyálazni.
2010. szept. 4. 07:54
Kiflit 9 hónapos kora körül. Az édes kekszeket jóval később, felesleges azzal tömni a kicsit.
2010. szept. 4. 07:52
Mennyi idősen adtatok először kiflicsücsköt babapiskotát babakekszet a kicsinek?:-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook