Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek lenne igény interaktív wellness termékekre? (érdekelne a véleményetek egy vállalkozásról) fórum

Szerintetek lenne igény interaktív wellness termékekre? (érdekelne a véleményetek egy vállalkozásról) (beszélgetős fórum)


1 2
2013. szept. 28. 16:44

Interaktív alatt azt értem, hogy mondjuk fényjelzésekkel tudatja a felhasználóval hogy mondjuk épp mennyire meleg a szauna, mennyire párás, stb.


Igen amúgy olyanra gondoltam mint a szaunaépítés.hu, persze ennél sokkal kifinomultabb, design dolgokra.


Azért lennék egyben gyártó és tervező, mert nem szeretném, hogy más arassa le a babérjaimat. Persze idővel úgyis elkezdenének utánozni. Elgondolkoztam azon is, hogy eleve a szaunagyartas.hu-val együttműködve kezdek bele a dologba, de így is félek, hogy ellopják az ötleteimet. (még itt sem mertem leírni miről is van szó pontosan)

2013. szept. 28. 16:41
Talán a Rózsadombon, Vérmezôn és környékén lehetne érdeklôdni inkább...
2013. szept. 28. 16:40
Mi az az interaktív wellness termékek?
9. 7a3a05277b (válaszként erre: 7. - SzánI.)
2013. szept. 28. 16:39
Igen, ez lett volna a következő kérdésem :)
8. Living Dead (válaszként erre: 1. - Glazbox)
2013. szept. 28. 16:39

Én az utolsó mondatodat nem igazán értem:


"Másik: designnal, tervezéssel foglalkozom, értek hozzá. Tehát ez a saját területem, meg tudom valósítani technikailag, át tudom gondolni, van hozzá ízlésem, inkább üzleti szempontból kérdés a dolog."


Tehát Te lennél a tervező ÉS gyártó egyben? Vagy hogy érted azt, hogy "technikailag" is meg tudnád valósítani?

7. SzánI. (válaszként erre: 6. - 7a3a05277b)
2013. szept. 28. 16:36
Mitől interaktív egy wellness termék??? :D
6. 7a3a05277b (válaszként erre: 1. - Glazbox)
2013. szept. 28. 16:35
Üzleti tervet kellene készítened, nem tippelgetni, hogy mennyi haszon lesz szerinted és honnan "menő"...
5. SzánI. (válaszként erre: 4. - 7a3a05277b)
2013. szept. 28. 16:34

[link]

Gondolom ilyenekről lenne szó

4. 7a3a05277b (válaszként erre: 2. - Glazbox)
2013. szept. 28. 16:33

Ha ugyanaz a szolgáltatás, csak díszesebb környezetben, az nem luxus. Az csak dísz, csicsa.


Az is fontos, hogy hol lenne a hely. A "kedvenceim" egy-egy, libalegelő közepére, a semmibe kirakott "spa, wellness, stb." hotelek. Miért menne oda bárki? Főleg, ha osztályon felüli szolgáltatást szeretne?


Egy szó, mint száz: közel sem luxus az ízléses környezet, hanem az az alapvető.

3. SzánI. (válaszként erre: 1. - Glazbox)
2013. szept. 28. 16:30

Mit jelent a 300-500 ezer Ft haszon? Amikor már minden alkalmazottat kifizettél, minden adót, áfát elszámoltál, ennyi plussz pénz marad? Honnan jött ez az összeg? Vannak gazdag "luxus" körülmények között élő ismerőseid?

Gondolom ha lenne, akkor nem itt a hoxán, a pór népek között érdeklődnél, hanem máris elkezdted volna a vállalkozást.

MERJÜNK NAGYOT ÁLMODNI!

2. glazbox (válaszként erre: 1. - Glazbox)
2013. szept. 28. 15:22

Szaunát is úgy építeném fel, hogy nem a kommersz fakocka lenne, hanem lehetne mondjuk gőzölt, hajlított, csiszolt ergonomikus faelemekből, hogy mondjuk ágyakat alakítok ki a farácsokból amikre kényelmesen fel lehet feküdni, vagy ülni mint egy fotelre. Teljesen alap asztalos munka, viszont lehet, hogy lenne olyan ügyfél, aki hajlandó lenne kifizetni ennek az extrának az árát.


Példa:

[link]


Ez például semmiben sem extra, csak igényes arányokkal van kivitelezve.


[link]

2013. szept. 28. 15:14

Nem a boltban kapható műanyag dolgokra gondolok, hanem a beépíthető dolgokra, például szauna, medencék. De úgy csinálnám meg, hogy mondjuk lámpákkal bevilágítanám a medencét, vagy a szaunát, és a hőmérséklettől függően változna a fény, érintőgombokkal lehetne vezérelni. Nemes fém, kerámia, kő anyagokat használnék mondjuk kőfargó mesterekkel együttműködve.


Szerintetek ki lehet ebből építeni egy jól futó vállalkozást?


A kulcs az egyediség lenne, tehát olyan termékeket mutatnék be, amiket azelőtt senki sem csinált, látott.


Például faragott gránit jacuzzi, stb.


A lényeg, hogy a luxusra hajtanék rá, és olyan vevőkört keresnék, akik meg tudják fizetni.


Vannak bőven itt magyarországon is ilyenek, csak nem feltűnősködnek. De ha évente mondjuk 5-10 tervezés/kivitelezés munka bejön, és munkánként mondjuk 300-500 ezer ft hasznot ki tudok hozni, már jól menőnek számít a cég, nem?


Másik: designnal, tervezéssel foglalkozom, értek hozzá. Tehát ez a saját területem, meg tudom valósítani technikailag, át tudom gondolni, van hozzá ízlésem, inkább üzleti szempontból kérdés a dolog.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook