Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek korrekt ha a gyereket nevelő szülő kikapcsolja a gyerek telefonját, amit a másik szülőtől kapott? fórum

Szerintetek korrekt ha a gyereket nevelő szülő kikapcsolja a gyerek telefonját, amit a másik szülőtől kapott? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
2012. jún. 4. 15:38
Ha te annyira érettnek tartod magad akkor miért itt kérsz tanácsot miért nem mész a saját tudásod után?
69. csajszika890721 (válaszként erre: 64. - Rita 72)
2012. jún. 4. 15:38
Nem akartam lefesteni,volt egy megérzésem. És igazam is volt. Egyedül neveled a gyereked. De azt értsd meg légyszíves,hogy lehet nálatok a párod a hibás,meg ilyenek..de nem mindenhol ugyanúgy van. Nem veri,nem is írtam,ezt úgy írtam mi lenne ha ez lenne,de szerintem értelmesen írtam le. És szerinted nem rossz ez a gyereknek,hogy az anyja elutasitja,elhanyagolja,kevés időt van vele?
2012. jún. 4. 15:36

Kíváncsi lettem volna, milyen hozzászólások jönnek, ha ezt a problémát az apa veti fel.

Azért nem minden fekete vagy fehér. Sajnos vannak rossz anyák is, ha hiszitek ha nem.

67. csajszika890721 (válaszként erre: 60. - Kislany2009)
2012. jún. 4. 15:33
Nem vagyok elvakult. Az a baj,hogy ti azt hiszitek,hogy én kötöt bele az anyába. Elárulom volt már rá példa és neki adtam igazat,ha úgy láttam igaza van. És szerinted nincsenek mások akik ismerték az anyát? Mások nem említhettek meg dolgokat,hogy mi volt akkoriban? Fiatal vagyok,de a koromhoz képest érettebb stb.. Nem járok el rázni magam diszkóba nem cigizem nem alkoholizálok,mint sok velem egykorú...
66. Rita 72 (válaszként erre: 65. - Csajszika890721)
2012. jún. 4. 15:31
Olvass egy kicsit figyelmesebben!
65. csajszika890721 (válaszként erre: 61. - Rita 72)
2012. jún. 4. 15:27
Az,hogy vannak anyák akik egyedül nevelik a gyereküket,nem jelenti feltétlenül,hogy minden anya áldozat vagy hasonló. Én nem vagyok kutya. Nem ugatok. Az egy dolog hogy vannak észrevételeim,véleményeim. Ne haragudj! De ha egy nő olyan férfival jön össze,akinek van gyereke,kussoljon nehogy a drága anyukát megsértse,de az én érzelmeim,becsületem nem számít,az anyuka szenyózhat,ha épp olyan kedve van,vagy mert épp nem működik a saját kapcsolata,nehogy már a másiknak jó legyen. Nekem is van véleményem a te véleményedről,de rólad nem,mert nem is lehet ennyi alapján,neked sem rólam.
64. Rita 72 (válaszként erre: 47. - Csajszika890721)
2012. jún. 4. 15:22

Te ne akarj engem lefesteni! Neked halvány lila fingod nincs arról, hogy mit jelent egy gyereket egyedül nevelni, mivel még szinte magad is gyerek vagy.

És Te semmi olyasmit nem írtál, hogy szíjjal verte, csak azt, hogy nem ölelte meg. Ne forgasd ki a szavaimat!

63. zsuzsa514 (válaszként erre: 59. - Csajszika890721)
2012. jún. 4. 15:20
Akkor ha a gyerek még 7évesen is ovodás akkor fogyatékos?Próbálj te is szülni és ha a végén te is egyedül maradsz a gyerekkel akkor megfogod érteni hogy ne más nevelje a te gyerekedet.Én nem akarlak bántani de félsz sajátot szülni?Hidd el jó kis buli 20évig nevelgetni jóban rosszban.
2012. jún. 4. 15:19
Nektek hogy esne,ha teszem fel az exetek nevelné a gyereket és veletek szórakozna,nektek hazudozna, akadályozná a kapcsolattartást...stb? Ti örülnétek? Lehet még ugrálnátok is a nagy örömben. :-)
61. Rita 72 (válaszként erre: 44. - Csajszika890721)
2012. jún. 4. 15:17

Te akkor lennél a legjobb, ha nem próbálnál beledumálni az ő dolgukba. NEKED semmi közöd hozzá. Az meg, hogy a gyerek szívesen élne veletek, egyértelmű volt számomra.

És igen, egyedül nevelem a gyerekemet, és túl sok olyan édesanyát ismerek, akik ebben a helyzetben vannak. Viszont az új asszonykák előszeretettel ugatnak bele mindenbe.

És vannak gondolataim veled kapcsolatban, de nem akarlak ennél is jobban megsérteni.

60. kislany2009 (válaszként erre: 56. - Csajszika890721)
2012. jún. 4. 15:14
Ha a nick neved alapján 89.07.21 -én születtél, akkor te most 22 éves vagy. Ha a párod gyermeke most lesz 8 éves, akkor te 14 éves voltál amikor megszületett. Biztos nagyon szerelmes lehetsz és elvakult, mert lehet az anyuka oldalát nem is ismered/ismerheted... csak a párodéra hagyatkozol. Ha a következtetésem jó, akkor tényleg nem kéne beleavatkoznod a párod és a volt barátnője dolgába.
59. csajszika890721 (válaszként erre: 57. - Zsuzsa514)
2012. jún. 4. 15:13
Nem én nem akarok szülni. Erre a kérdésedre gondoltam. Nem mindenki ugyanakkor kezdi a sulit,vannak akik visszamaradnak az oviba.
58. csajszika890721 (válaszként erre: 54. - Zsuzsa514)
2012. jún. 4. 15:11
Erre is azt tudom írni,mint az előbb... Azonkívül természetesen már iskolás az említett eset nem most történt,de ezt szerintem írtam is. Megvan hallgatva a gyerek,arra biztassuk bármit elmondthat,jót rosszat egyaránt. Az anya is megvan hallgatva,épp ő az aki altalában nem hajlandó meghallgatni az apát. És nem várom,hogy mindenki nekem adjon igazat vagy hasonló...a véleményt úgy is el lehet mondani,hogy nincs vele támadva a másik,és tisztelettel irva a hozzászólást és nem a hibát keresni bennem,már-már kreálni rólam,szinte már a gonosz mostoha szerepet rám adni,az anyára meg a szegény, áldozat szerepét,aki bármit tesz,az oké,csak mert anya. Az anya egy szó,aminek mély tartalma van...de egyébként minden nő akit ismertem jó anya stb...? nagyon sokan nem a gyereket nézitek, hogy milyen lehet neki,hogy meg van tiltva neki hogy beszéljen az apjával,kivan kapcsolva a telefon,majd ha az anya jó kedvvel ébred talán visszalesz kapcsolva a telefon,mert nagy kegyesen megengedi őfelsége...
2012. jún. 4. 15:00
Melyik kérdésemre találom meg a választ,arra hogy te miért nem szülsz sajátot vagy arra hogy 8évesen miért ovodás?Írtad hogy tavaly,de akkor már 7 volt.Az én gyerekeim is jártak már 7évesen iskolába.
56. csajszika890721 (válaszként erre: 53. - Zsuzsa514)
2012. jún. 4. 14:57
Ha elolvasnád az összes hozzászólást,erre a kérdésedre megkapod a választ.
55. csajszika890721 (válaszként erre: 52. - Zsanci79)
2012. jún. 4. 14:55
Sajnálom,hogy nem javítható a helyzet nálatok. És amiket leírtál ez van nálunk is. Mintha az anya még mindig nem heverte volna ki,hogy nem maradtak együtt. Pedig ő ment el,majd vissza,megint el,megint vissza,a párom ment utána,mert azt akarta együtt legyenek,egy család...aztán a sokadik alkalommal már nem ment utána,mert belátta nem fog működni a dolog stb... Sajnos sokan azt hiszik,mindig a férfi a hibás. A nő és a férfi is ember,egyik sem 'több' a másiknál,mindenkinek lehet hibája,rossz gondolatmenete,és még sorolhatnám!
2012. jún. 4. 14:53
Ha arra vársz hogy mindenki a te pártodra álljon akkor nagyon tévedsz.Ahhoz a gyereket is meg kellene halgatni és az anyát is.Amúgy pedig egyedül nem könnyű egyedül gyereket nevelni.De azt írtad hogy nyolc éves a gyerek akkor hogy járhat még ovodába?
2012. jún. 4. 14:46
Miért nem válaltok saját gyereket?Lehet hogy másképp álna mindenki a kérdéshez azután ha te szülsz egy közöset.
52. zsanci79 (válaszként erre: 50. - Csajszika890721)
2012. jún. 4. 14:38

Köszi! Hát Ő már nem fog, az tuti....de mindezek ellenére én nem szídom az apját, sem mások előtt, pláne nem a gyerekemnek, pedig megérdemelné.

Sajnos mióta bekerültem az "elvált nők" klubjába, rengeteg hozzám, s hozzátok hasonló esettel találkoztam, mindkét oldalról. Valahogy az az érzésem ilyenkor, hogy a gyerekek sokkal okosabbak mint mi, felnőttek. Hisz éppen valamelyik szülő viselkedik úgy, mint egy sértett kisgyerek....pedig ezek nagyon komoly dolgok.

És igen is van olyan, hogy a kedves ex direkt nem veszi fel a telefont, nem lehet vele sehogy értekezni, csak sms-ben, de arra meg válaszolni sem méltat. Sokan úgy írtak itt neked, mintha ilyen probléma a világon nem létezne, hogy egy anya veri le a gyerkőcön azt, hogy elváltak valamiért....a gyerek az eszköz.....de csúnya is ez

2012. jún. 4. 14:32
Nem tudom mivel vagytok tisztában mivel nem az ezekkel kapcsolatos dolgokban. Vannak jogai az anyának,az apának,de még a gyereknek is. A gyereknek joga van rendszeres kapcsolatot tartania a tőle külön élő szülővel,még akkor is ha az külföldön él. Joga van a személyes kapcsolattartáshoz,és akár a telefonon valóhoz is...stb. Tehát akkor az anya nem tartja tiszteletben a saját gyereke jogait, és érdekeit. De ez biztos így helyes!
50. csajszika890721 (válaszként erre: 42. - Zsanci79)
2012. jún. 4. 14:19
Ja és kívánom,hogy a gyerkőcöd apja észhez térjen,hogy a gyereke fontos legyen támogassa anyagilag,lelkileg is.
49. csajszika890721 (válaszként erre: 42. - Zsanci79)
2012. jún. 4. 14:16
Köszi a hozzászólásod. Igaz anya vagy,de át tudod érezni a párom helyzetét is. És ezt írtam már nem egyszer. Te örülnél ha foglalkozna a gyerekkel az exed,stb...ez az egyik lényeg nálunk...ha a gyereke érdekét nézné nem akadályozná ilyen-olyan módon a kapcsolattartást...
48. csajszika890721 (válaszként erre: 41. - 4244093cd0)
2012. jún. 4. 14:10
Teljesen kívülálló nem lehetek. Én nem teszek semmit helyette,ő intézkedik. De ha együtt vagyunk,megosztjuk az életünk. Én ha akarom ha nem hallom néha mit beszélnek,mert a másik szobába elhallatszik a kiabalasa...
47. csajszika890721 (válaszként erre: 45. - Csajszika890721)
2012. jún. 4. 14:07
Így igy annyit írok,nem írhatok le mindent 100 % pontossággal...ha ne adj isten az lenne,hogy szíjjal verné a gyereket,te akkor is ellenem írnál vmit?!
46. csajszika890721 (válaszként erre: 40. - A14deb9047)
2012. jún. 4. 14:04
Köszönöm a hozzászólásod,mert elhatárolódsz. Nem támadsz benne. Az nekem lenne jó,mert nyugodtabb lennék. A barátaim mindig azt mondják,túl megszerettem a gyereket,és hiába mert ha felnő ki tudja hogy fog hozzám állni,meg ugye ..stb
45. csajszika890721 (válaszként erre: 38. - Rita 72)
2012. jún. 4. 13:58
Te amúgy értelmezed amiket írok? A páromnak mondta én odébb álltam,és hallottam nagyjából,de a párom amúgy is elmondta utána. Itt az a lényeg miket mondott!
44. csajszika890721 (válaszként erre: 39. - Rita 72)
2012. jún. 4. 13:55
Azt nem lehet tudni,milyen lenne akkor a viszonyunk. És hát ebből akár még gyermekelhelyezés is lehet. A párom azért nem ül tétlenül,nem akar herce-hurcát,de ha nincs megoldás az lesz. Ne haragudj,de szerintem te túl ellenséges vagy velem! Nem tudom,hogy te egyedül neveled-e a gyereked, de gondolom így van,és lehet,hogy a te exedet nem érdekli annyira a gyerek,lesz.rja,hogy milyen körülmények között él,mi van az oviban,suliban...vagy lehet az exed párjával van gondod,de nem rajtam kéne kiélni a 'haragod'. Mert nagyon lenézel engem,holott én támogatom a párom,hogy minél több időt legyenek együtt,és a gyerek érdekeit nézem. Az ami az anya érdeke,nem biztos,hogy a gyereké is. Mert persze,hogy ő azt akarja,nehogy már a gyerek jobban érezze itt magát,nehogy már az apjával akarjon élni. Már nem egyszer felhozta ezt a témát is a gyerek. Most még le tudja róla beszélni,de pár év és eldöntheti a gyerek. Feltennék egy kérdést? Szerinted mikor lennék én jó stb...mert így se úgy se. Vagy milyen véleménnyel lennél ha azon dolgoznék,hogy az apuka ne foglalkozzon a gyerekkel,vagy ha pofonokat osztogatnék? Ja akkor biztos jó lennék,mert nem szeret meg a gyerek...és anyuka sem lesz féltékeny...
2012. jún. 4. 13:11
Ja és tanácsokat lehet adni a párodnak, megbeszélni a dolgokat, de átvenni az irányítást ez ügyben, semmiképp sem!
2012. jún. 4. 13:09

Én megértelek, vagy legalább is értem a helyzetet. Én anya vagyok, én örülnék ha az apja gyerektartás fizetés nélkül is keresné a kisfiát, de nem :(

Na nem ez a téma most.

A barátom exe hasonló, de nem ennyire durván. A kapcsolattartás ott szabályozva van, vagyis a láthatás, javaslom ezt tegyétek meg Ti is, egy - két probléma már meg is szűnik mindjárt.

Egyébként számomra érthetetlen (saját esetemben is) hogy két ember aki valaha odáig meg vissza volt a másikért, hogy fordulhat ki ennyire önmagából. Hogy lehet valaki bármi miatt is ennyire sértett????

Hiába akarsz te vagy a párod rendezett, normális viszonyt, ha a másik fél nem partner ebben.

Igazából a megértésemen kívül más tanácsot nem tudok adni, csak azt, hogy a gyerektartást és a láthatást szabályozzátok le. Vagyis bírósáon.

41. 4244093cd0 (válaszként erre: 37. - Csajszika890721)
2012. jún. 4. 12:52

Azért érzed úgy hogy ellened irányulnak,mert te akkor is kívül álló vagy ,ebben a hercehurcában.

Ha a Pasid,akivel együtt élsz,nem akarja megoldani ezt a kérdést,te nem tehetsz semmit ,mert nincs jogod hozzá.

A véleményedet elmondtad az anyáról ,és ennyi.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook