Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek ki számít manapság jó módúnak? fórum

Szerintetek ki számít manapság jó módúnak? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
31. gribedli*** (válaszként erre: 30. - 4fbd4b2862)
2014. jan. 23. 10:24

Ez nem attol fugg, hogy "olyan vilagban elunk". Termeszetesen alapnak kellebe lennie, de nem ugy, hogy ezt valaki garantalja nekunk, hanem mint celkituzes, szoval mindenkinek torekednie kell arra, hogy ne legyenek adossagai stb.


De soha nem volt es nem is lesz ilyen garancia, hogy marpedig mindenkinek "joga van" vagy "jar neki". Az jar, amit onerobol megteszel. Marpedig az adossagok kiperkalasa egy lemondassal is jar, aki nem hajlando lemondani, kesleltetni a vagyait, az viseli is ennek kovetkezmenyeit.


Vannak olyan jomoduak, akik szeretnek nem latvanyos dolgokra kolteni es a latvanyos koktekezest meghagyjak annak, akinek ez szamit, mindenkinek mas a prioritasa

30. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 28. - Zebra25)
2014. jan. 23. 10:14

Ennek kéne az alapnak lenni,de sajnos nem olyan világban élünk!

Az okostelefonok folyamatos cserélgetése(természetesen,ha nem hibás)inkább nagyzolásnak tartom!Én,már csak azért sem veszek.

2014. jan. 23. 10:09
Az már jómódúság amikor az okosabbnál okosabb telefont csarélgetik havonta meg hetente.
2014. jan. 23. 10:08

Én az itt felsoroltak közül egyikre sem mondanám azt, hogy jómódú.

Mármint nem a luxusvillákra gondolok, de az,h ogy valakinek nincs semmi hitele, van tartaléka, tudja fizetni a számlát, az számomra nem jómódúság.

2014. jan. 23. 10:04

Húzós kérdés...

Vajon az,akinek nincs hitele?

Esetleg,akinek hó végén marad pénze és nem imádkozva várja a fizetést?

Vagy az,akinek kocsija van?

Aki minden nyáron nyaralni megy?

26. c4851bb5de (válaszként erre: 23. - Andi6020)
2014. jan. 23. 09:57
Köszi ;)
25. gribedli*** (válaszként erre: 10. - Cucicsillag)
2014. jan. 23. 09:48

Igen, ezek az aranyok is szamitanak, pl ha az ember kocsijanak az ara nagyjabol 30%a az osszes vagyonanak, ez egy szegeny ember, akarmilyen kocsival jar, nem engedheti meg maganak. Az auto ara, mivel a legrosszabb befektetes, altalaban ne lepje tul az osszes vagyon 5-8%at!


De a" kirakat" az Kelet-Europaban egy nagyon fontos szempont, olyan mint egy balkani bohockodas:))))

24. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Anya4005)
2014. jan. 23. 09:41

A kornyezetemben jomodunak titulalnak egy csaladot, ha a gyerekeiket felsofokon tanittathatjak, ezenkuvul a csaladban mindenkire jut egy valamilyen auto es minden gyereknek a felsofoku oktatason kivul tudnak garantalni egy lakast, vagy besegithetnek a hazba. Tovabba jomoduak meg azok, akiknek van a sajat hazukon/lakasukon kivul egy masik, valahol a hegyekben vagy a tengernel/toparton (amit eladhatnak, hogy biztositsak a felnott gyerek lakasahoz a hozzajarulast).


Az, ha valaki ezeken kivul rendelkezik meg ingatlanokkal es abbol el, vagyis nem dolgozik kulonoskeppen, az mar "gazdag" kategoria. Hitele nagyjabol mindenkinek van, legalabbis hazra, lakasra mindenkinek van valamilyen hosszulejaratu kolcsonje.


Ami a lakhelyeket illeti, luxuskategoria az a lakas, ami 200nm-nel nagyobb es kerteshazbol pedig 500nm-nel nagyobb, vagy ha kisebb a haz, de van benne lift, vagy medence (benti). Kinti medence 80nm-nel nagyobb szinten luxuskategoria.

23. andi6020 (válaszként erre: 21. - C4851bb5de)
2014. jan. 23. 09:37
Vaterán
22. anya4005 (válaszként erre: 18. - A0c1361e44)
2014. jan. 23. 09:24
Minimálbér után kapok gyedet,tehát igen! Amikor 13 éve munkába álltam (itt), nem gondoltam,h valaha gyedre megyek (táppénzen sem voltam soha).
21. c4851bb5de (válaszként erre: 19. - Beu23)
2014. jan. 23. 09:00
10-15 ezerből márkás ruhát veszel? hol? :)
2014. jan. 23. 08:49

Az elszomorító, hogy manapság itt Mo-on már az is j módúnak számít,aki tud azonnal készpénzre venni egy mosógépet, ha az előző megadja magát.....


Számomra a jómódú az, akinek több ingatlanja is van, és már nem kell annyit dolgoznia, hogy az életszínvonalát fenntartsa....

19. Beu23
2014. jan. 23. 08:24

Én nem érzem magam jó módunak DE! az átlaghoz képepst jobban élünk. Amit akarok megveszem magamnak, a boltban nem nézzük az árakat vásárlásnál pl. mert úgyis meg kell venni szóval tök mindegy. én márkás ruhákban járok mert megtehetem hogy megvegyem. párom is szokott nekem adni ruhára de nem több tízezret hanem mittomén havonta 10-15-öt. számlákra bőven van pénz, hónap végén marad is egy kevés. egy átlagos kateroriáju autónk van. most akarunk házat venni, de nem vagyunk jó móduak mivel hitelt kell felvenni. évente egyszer járunk nyaralni, talán becsúszik egy 3 napos wellness. tehát jól élünk. jó módu számomra az akinek több lakása, háza van, luxus kategóriájú autója, márkás cuccai, sok ékszer, tehát akinek télleg nem számít a pénzt.


bár a tévébe hallani hogy már az is luxusnak számít hogy valaki húst eszik akkor mi gazdagoknak számítunk ezek szerint.

18. a0c1361e44 (válaszként erre: 17. - Beu23)
2014. jan. 23. 08:20

Engem egyébként inkább az zavar, hogy kérhetnék...

Kérni kell?

17. Beu23 (válaszként erre: 11. - Anya4005)
2014. jan. 23. 08:19
hát ha megtehetnéd hogy kérjél akkor nem járnék kínais ruhába az is bizots.
2014. jan. 23. 08:14

Aki kényelmesen él, megtakarításai vannak, megengedhet magának váratlan kiadásokat, minőségi termékeket. A hitel szerintem nem szempont, akik a házunkat megvették, zsebből is kifizethették volna, de hitelt vettek fel, hogy ne vonják magukra a NAV figyelmét.


Anyagi biztonságnak hívják, ha mindenféle bevétel nélkül 9 hónapig élhetsz a megszokott életszínvonalon.

2014. jan. 23. 07:53

Szerintem te sem vagy jó módú:(, mert ahhoz, hogy ezek meglegyenek az kell, hogy a férjedet szinte ne is lásd. Nekem ez nem a jó módú kategória annak ellenére, hogy jut mindenre.


Én azokat nevezem jó módúnak, akiknek kényelmes munkával, 8 órással vagy kevesebbel van annyi pénzük, amiből mindent ki tudjanak fizetni, mindent megvegyenek, amire szükségük van, ne legyen hitelük, legyen mit enniük, egy nagyobb kiadás ne rendítse meg a családi kasszát, ne panelba éljen, hanem egy családi házba minimum, el tudjanak menni nyaralni, hosszú hétvégézni.


Manapság már csak két "kaszt" van. Vannak a szegények és a gazdagok. És gazdag alatt nem azt értem, hogy van hitelre vett lakás, autó, nyaralás, mert ugye ők sem jó módúak, sem gazdagok, hanem ők azok, akik hamarosan el fognak szegényedni, mert bármi jöhet, munkanélküliség, betegség és már dőlt is a látszat gazdagság.


Én épp nem rég soroltam be magunkat a szegények sorába, mert ugyan van lakásunk, van autónk, de sosem dolgozunk egyszerre mindhárman, így igen sok dolog gondot okoz. És nagyon sok ismerősömet is ide sorolom, mert ők is hasonlóan élnek hozzánk.

Az, hogy egy cipőt megvehetek időnként akár 20 ezerért is nem jelenti azt, hogy jó módú lennék, és az sem, hogy meg tudok venni egy mosógépet, ha az elromlik, mert ilyenkor a kiadásokat át kell variálnom, valamiből kevesebbet veszek pl., stb.

14. Muraja
2014. jan. 23. 07:40

Kvalitat es nem kvantitat az a jelszo.

Ez lehet mindenben , inkab jobb minösegu etelt de kevesebet . Ruhakban is ugyanez kvalita , klaszika es elegancia . Nem kerul többe mind a " kinai "

13. migerben (válaszként erre: 11. - Anya4005)
2014. jan. 23. 07:31

Igen, te jó módú vagy.


Szerintem az a jó módú, akinek van annyi tartaléka, hogy ha bármi történik a megtakarításaiból 3 hónapig meg tud élni gond nélkül. Azaz nem jelent problémát a számlák, hitelek fizetése stb.

2014. jan. 23. 06:20

Akinek nem kell lemondani anyagi javakról.

Megendegdeti magának...

11. anya4005 (válaszként erre: 10. - Cucicsillag)
2014. jan. 23. 01:16

Nagyképűen hangzik,de én megtehetném,hogy mondjuk ruhára kérek a páromtól 100 ezret (na,nem egyszer venném fel),és meg is kapnám,de nem teszem. Magamnak igyekszem olcsón (kínai) vásárolni,bár mondjuk egy télikabátra költök,mert ugye,én nem egy szezonra veszem az ilyesmit. A gyerekeimnek mostmár kizárólag neten veszek használt ruhát,mert arra,hogy a játszón csússzon-másszon benne egy 3,5 és egy 2 éves,kiválóan alkalmasak (apa jött egyszer haza új nike melegítővel a 6 hónapos gyereknek-kiborultam).

A cipőjükre kiadom a magasabb összeget is,de az udvarra jó a 3 ezres!

Én inkább olyasmire költök,ami szórakozás a gyerekeknek: járunk játszóházba (4 főre nem olcsó),van a szobájukban is kisház,meg ugrálóvár,meg terepasztal,de ezekre a pénzt teszem azt a ruhákon fogom meg.

Számlára megy a családi,onnan a gyerekekére 5-5 ezer havonta,a többi gyűlik,és teszem azt,abból (is) vettünk szállításhoz teherautót.

De tényleg hülyére dolgozza magát a párom,hogy mindenünk meglegyen.

Jól élünk,de nem mondhatnám,hogy "JÓ MÓDUAK" vagyunk,vagy dőzsölünk. 5 éve vagyunk együtt,és úgy mentünk egyszer 3 napra wellnesselni,hogy kaptunk anyóséktól üdülési csekket (vagy hogy hívják).

Én a mi kategóriánkat hívnám középosztálynak,ha még lenne ilyen,és annak is a közepe,mert ugye hitel is van (örökölt),de nincs nagy baj...

Érdekelt,hogy más szemében ki a jó módú,mert kiváncsi vagyok,ki hogyan ítéli meg az ilyesmit.

10. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Anya4005)
2014. jan. 23. 00:22

A mai vilag eleg "becsapos" Sokan a kirakatnak elnek, felvesznek egy halom hitelt ertelmetlen celokra. Ertem ezalatt a 18 eves sracot, aki vesz egy audit hitelre es azzal villog, de azon kivul semmit nem tud felmutatni. Persze, ez az a tipus, aki ott marad a szulok nyakan es meg 35 eves koraban is el "kell" tartani. Ezek konkret esetek azert irtam. A masik, aki rakenyszerul, hgy megvegye az lcd tv-t hitelre, mert egyszerre nem tudja kifizetni X okbol. Nem feltetlenul azert, mert nem tehetne meg, de lehet, hgy 4-5 gyereket nevel vagy gyujt nekik, stb. Sokfele variacio van.

Jo a kerdes felvetesed, elgondolkodtato, plane igy ejfel utan :)

Szamomra (nagyon tomoren) annyit jelent, hgy esszeru korlatok mellett koltom el a penzemet.

En a minap olvastam, hgy egy ruhat csak egyszer vesz fel vki, haaat, az nekem nem a jomodu jelzot juttatja eszembe, hanem a hulye-t es az ertekrendjevel is komoly bajok lehetnek ( mind tarsadalmi, mind az onertekelest illetoen)

Kesobb bekukkantok, erdekel, hova tekeredik majd ez a tema.jo ejt!

9. anya4005 (válaszként erre: 7. - Suesue)
2014. jan. 23. 00:16
pedig régen ez ment az átlagnak is...
8. anya4005 (válaszként erre: 4. - Spinneli)
2014. jan. 23. 00:15

Teszem azt,ha spórolt pénzből van lehetőség a nagyobb kiadásra,akkor az is jó módúság?

Egyébként csak azért érdekel mások véleménye erről,mert a mi családunk felépítését tekintve elég jól hozza a szegény,átlagos,gazdag felállást,és sokszor ért vád,hogy dőzsölünk. (Hozzá kell tennem,a páromat 3 napja nem láttam többre,mint délután 15 perc,mert most is dolgozik,úgy 4-ig,és 7-re megint megy,tehát nem csak úgy jön a pénz.)

2014. jan. 23. 00:11

Szerintem manapság azok a jó módúak akik rendezik időben a számláikat, fel tudják tölteni a havi készleteiket, nem rendelkeznek hitellel és netán még marad valami hó végére.

Hiába a modern kiegészítők (mobil, laptop) nem mindegyik saját tulajdon, nagyon sokan 0%-os hitelre veszik meg a szolgáltatóktól.

6. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Anya4005)
2014. jan. 22. 23:59
viszonyítás kérdése kihez képest
5. andi6020 (válaszként erre: 3. - Anya4005)
2014. jan. 22. 23:53
De, szerintem mindegy.
4. spinneli (válaszként erre: 3. - Anya4005)
2014. jan. 22. 23:46
Hát, mindegy, hogy mire adja ki, megtehet, mert nem terheli vele a családi kasszát.
3. anya4005 (válaszként erre: 2. - Spinneli)
2014. jan. 22. 23:42
De gondolom,nem mindegy,mire adja ki a 100-200 ezret?!
2014. jan. 22. 23:34

Nálam ez az a kategória, aki megengedhet magának különösebb gond nélkül nagyobb kiadást.

Nagyobb kiadás alatt 100-200e forintot értek.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook