Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek ki számít manapság jó módúnak? fórum

Szerintetek ki számít manapság jó módúnak? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
61. 8bff41629d (válaszként erre: 60. - 8bff41629d)
2014. jan. 23. 12:22
A lentiek válasz az 57. hsz-re...
2014. jan. 23. 12:21
Nem feltétlenül kell pedig hogy így legyen...EZ AZ ÉRTELMEZÉS amiröl te beszélsz, az csak egy rossz beidegződés, és mesterséges agymosás eredménye...Más szavakkal körbejárva a dolgot: KI számít a mai világban GAZDAGNAK vajon? Hát ki...Akinek ugye "sok pénze" van...Na...Hát egy értelmes-okos ember viszont erre a kérdésre azt válaszolná hogy:"AZ számít GAZDAGNAK, akinek töretlenül megvan a jó egészsége, és az életkedve"...Ha még erre nem jöttél rá eddig, hát akkor majd idővel,és alkalomadtán rá fogol majd jönni valszeg...Te is, mint oly sokan mások is, de valszeg akkor már későn...Addig viszont tedd magadévá te is a manapság mesterségesen a fejekbe vert értelmezést...Semmi gond...
59. 7a3a05277b (válaszként erre: 54. - Anya4005)
2014. jan. 23. 12:18

Pénzt kérni ruhára ugyanaz, mint ruhát kérni felnőtt ember létedre.

Ezek szerint téged ő tart el, ennek fejében te kéred a pénzt tőle a ruházkodásodra és nem kezeled a pénzügyeket. Azaz az ő pénzét.

58. 7a3a05277b (válaszként erre: 56. - 8bff41629d)
2014. jan. 23. 12:16

Demagógia.

A jómódú szó jelentése (szótár!) anyagi jólétet jelent, nem mást.


Másfelől "vidáman, kicsattanó egészséggel" nem lehet "mindegy, milyen anyagi háttérrel" élni. Az elsőhöz hozzátartozik az anyagi biztonság, mert egy szegény ember egészségtelenebbül táplálkozik, tipikusan nem sportol, elhízott, emiatt hamarabb lesz szívbeteg, meddő, cukorbeteg, koleszterinbeteg és a többi. Mindezekkel együtt ott a stressz a megélhetés miatt és kész a korai halál. Ahogyan ezt kutatások is bizonyítják.

57. kriszta773 (válaszként erre: 56. - 8bff41629d)
2014. jan. 23. 12:10
az egydolog, hogy neked ki szimpatikus és milyen életvitellel, a jómód az anyagi jólétre utal, nem pedig kicsattanó egészségre vagy vidámságra :) ismerni kéne a szavak jelentését
2014. jan. 23. 12:03
Számomra az számít "jó módunak" mindig, aki KORTOL FÜGGETLENÜL fiatalosan, kicsattanó egészségben éli az életét, és vidáman, gondtalan életérzéssel,éshát teljesen mindegy mindeközben, hogy milyen anyagi háttérrel...Na...Ha látok valahol ilyen illetőt, akkor én az ilyet mindig "jó módunak" látom...De pl. ha látok egy szánalmas, testileg, és mentálisan is leépült figurát kiszállni mondjuk egy 30 milliós kocsibol, vagy ülni egy 50 milliós kégliben, azért sose gondolnám az ilyen alakot "jó módunak"...Akármennyi "pénze" is van...A szememben mindig is egy szánalmas lúzer képzetét keltené csak az ilyen illető...Éshát semmiképpen se számítanám azért "jó módunak"...
2014. jan. 23. 11:51
Meg is őrülnék, ha kérnem kellene a pénzt.
54. anya4005 (válaszként erre: 48. - 7a3a05277b)
2014. jan. 23. 11:39
Dehogy ruhát kérek! Pénzt,mondjuk ruhára! Ezt a kérést úgy kell elképzelni,h szólok,mire,mennyit szeretnék,és megkapom. Nyilván a párom sem hord mellényzsebben száz ezret,de ő jár bankba,autómatához,ő tudja,milyen várható kiadások jönnek,mennyi a bevétel, ő tudja,h ma vagy holnap tudok költekezni. Neki rajtunk kívűl 12 ember megélhetését is szem elött kell tartania,és nyilván hó végén,fizetés osztásnál nem az az első,h én megvegyem a hatodik pár csizmám,hanem h az emberei megkapják a pénzüket. 2 nap múlva,ha kifizetnek egy munkát neki,sorolhatom,mire vágyom.
2014. jan. 23. 11:07
Az okos azt is letagadja, ami van, a buta azzal is dicsekszik, ami nincs. Aki a státusz szimbólumokra bukik, meg is érdemli. A sok buta meg megy ilyenek után anélkül, hogy számára nehézséget okoz a megszerzése. Ez az, amikor a tárgy birtokolja az embert és nem fordítva.
52. Zebra25 (válaszként erre: 50. - Michelle.r)
2014. jan. 23. 11:02
Ezt nem tudom megmondani, de olyan volt,h ogy hozzánk jött, hogy nem e kell telefon, mert van új neki. De biztos, hogy van olyan, hogy eladja az előzőt és abból vesz másikat.
51. gribedli*** (válaszként erre: 44. - Michelle.r)
2014. jan. 23. 11:01
Igen, mondjuk nalunk egyertelmu volt, hogy mi felvesszuk a hitelt, mert kertes hazban akartunk elni mindig is, szomszedok nelkul (legalabbis hallotavon kivul:D), es adott volt a telek, aminek az arabol kijott volna 2 lakas is osszenyitva egy nagy lakaskent, de akkor semmi kerteshaz, nekem egy lakas, ha nagyobb is, akkor is csak egy lakas, szomszedokkal. Ha nincs mas valasztas, vallalom, de ha egy kicsi raforditassal van mas valasztas, akkor inkabb a szabadulas a lakasbol, viszont megertem azt is, aki meg nem szeretne soha kertesben elni.
50. michelle.r (válaszként erre: 47. - Zebra25)
2014. jan. 23. 10:59
Ha cserélgeti, akkor valószínűleg eladja az előzőt és kis ráfordítással veszi az újat. Vagy külföldről hozatja. Csak Magyarországon kérnek ilyen pofátlan összegeket.
49. Zebra25 (válaszként erre: 43. - 4fbd4b2862)
2014. jan. 23. 10:59

Sajnos a tömegközlegedés, a vonat nagyon drága. Havonta utazunk szüleimhez és már tervezzük, hogy valamelyik nyáron majd biciklivel látogatjuk meg őket, de azért 200 km kicsit sok kicsi babával. Vagyis már nem annyira kicsi, mert 2 éves, de nem mertük eddig bevállalni, így marad a kocsi. Meg tényleg van amikor jó ha van, de ez inkább akkor volt fontos amikor kisbaba van a családban. Amikor még nem volt meg a fiunk, akkor volt, hogy hetekig elő sem vettük az autót, most azért hetente, 2 hetente biztos elő vesszük 1x legalább.

Az a szerencsénk nekünk is, hogy szeretünk biciklizni:)

48. 7a3a05277b (válaszként erre: 11. - Anya4005)
2014. jan. 23. 10:57

"ruhát kérsz"? Nem magadnak veszed meg?


Az a jómódú, aki kiegyensúlyozott anyagi helyzetben van, megfelelő tartalékokkal.

47. Zebra25 (válaszként erre: 45. - Gribedli***)
2014. jan. 23. 10:55
Az más. De van egy barátunk, akinek jelenleg nincs munkája, a szülei fizetik a háza türlesztőjét, de Ő havonta cserélgeti az okostelefonját:S Nem tudom honnan veszi rá a pénzt, de ha van neki, akkor igazán fizethetné a saját törlesztpjét.
46. Zebra25 (válaszként erre: 41. - Gribedli***)
2014. jan. 23. 10:53
Bizony ám. Valahol el kell kezdeni, szóval maga a hitel nem feltétlen rossz, vannak szituk amikor nagy segítség ám.
45. gribedli*** (válaszként erre: 39. - Zebra25)
2014. jan. 23. 10:52
Ceges telefonos szerzodeseknel a cegvezetok ajandekba is kapnak es ha minden evben meg kell ujitani a szerzodest, esetleg mas szolgaltatoval, akkor az is ad egy-ket ajandek telot, igy a "tavalyi" atszall a csaladtagokra. Nem mindenkinek ugy van okosteloja, hogy o vette meg, sot, tabletet is szoktak adni. Jo, persze nem 10 szerzodes miatt, de ha 70 ember telefonszamlajat kell fizetnie egy cegnek, vagy tobbet is, akkor az ilyen szerzodesekhez mar jarnak "ajandekok". Ami persze, akarhogy nezem, kicsit reklamfogas, es kicsit mar biztos benne van a tarifaban, de valojaban meg igy is nagyon nagyon ar alatt jut hozza a tulajdonos
44. michelle.r (válaszként erre: 41. - Gribedli***)
2014. jan. 23. 10:51
Én inkább laknék bérelt ingatlanban, a kezdőtőkémet befektetve, mint hogy 2O-25 évre beszorítsam magam egy hitelbe. Egy bérelt lakásból elköltözhetek, ha nem tetszik az új szomszéd, egy hitellel terhelt sajátban senyvedhetsz, amíg ő nem költözik el.
43. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 37. - Zebra25)
2014. jan. 23. 10:46

Nekünk nincs kocsink..

Tök jól csináljátok..:)

42. michelle.r (válaszként erre: 39. - Zebra25)
2014. jan. 23. 10:45

Aki nagyon mutogatni akarja, hogy neki milyen jól megy és mi mindent megtehet, ott általában csal a látszat ;))


Nagypapám mindig azt mondta nekem, egy úriember soha nem vesz ki a zsebéből több pénzt, mint amennyire éppen szüksége van.

41. gribedli*** (válaszként erre: 32. - Zebra25)
2014. jan. 23. 10:44

Igen, ez egy folyamatos lemondas. Nekunk volt egy oriasi telek es mellette alberletet fizettunk, az tunt logikusnak, hogy felvegyuk a hitelt es elkeszuljon a sajat hazunk, es igy a sajat hazunkba adjuk bele a torlesztoreszletet, minthogy eletunk vegeig fizessuk az alberletet.


De vannak esetek, amikor egyaltalan nem eri meg az ilyen, sot, az alberlet olcsobb is. Maga a telek es a rajta levo felujitando haz ertekenek csak az egynegyedet vettuk fel kolcson formajaban, igaz, a felujitando haz helyett lett egy uj, de a kolcson felvetelebe beszamitott az erteke. Szoval most igy azt mondom, megerte, mert nem az egesz hazat terheli a kolcson, hanem az egynegyedet.


De akinek semmilyen alap nincs, se telek, sem mas kiindulo osszeg, el kell gondolkoznia komolyan, hogy esetleg az alberlet elete vegeig sokkal kevesebben lesz mint egy lakashitel, amit egy sajat lakasra elete vegeig fizetne. Nincs ket egyforma szituacio

40. michelle.r (válaszként erre: 38. - Michelle.r)
2014. jan. 23. 10:42
De a konzumidióta találóbb :)))
39. Zebra25 (válaszként erre: 38. - Michelle.r)
2014. jan. 23. 10:41

De lehet, hogy feltűnési viszketegsége van, nem?

De hát szerintem egy ilyen teló nem pár fillér, szóval valahonnan van rá pénz.

38. michelle.r (válaszként erre: 29. - Zebra25)
2014. jan. 23. 10:39
Szerintem az a balfaxság bombabiztos jele :)))
37. Zebra25 (válaszként erre: 35. - 4fbd4b2862)
2014. jan. 23. 10:39
Mi is így élünk. Van kocsink, de a férjem is biciklivel jár mindenhova, meg én is a picivel. Mostanság ha nagybevásárlásra megyünk, akkor a bicikliutánfutót felcsatoljuk és azzal megyünk:)
36. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 34. - 66429b468f)
2014. jan. 23. 10:37
Nem úgy értettem,hogy jár.....
35. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 32. - Zebra25)
2014. jan. 23. 10:36

Mi megtehetnénk,hogy kocsival járunk,de ez engem nem érdekel...nyáron,imádok biciklizni,télen taxit hívok,ha anyukámat viszem orvoshoz akkor is.

Nincs hitelünk,ja diákhitel..ennyi.Nincs közüzemi tartozásunk.

Többnyire márkás cuccaim vannak,de járok turiba is..nincs és nem is lesz okitelefonom!

Ahogy kiderült,mindenkinek más a jómodú,én nem tartom magunkat annak.

34. 66429b468f (válaszként erre: 30. - 4fbd4b2862)
2014. jan. 23. 10:32
Semmi nem jár! Mindenkinek így vagy úgy meg kell érte dolgoznia vagy éppen hozzájut némi alaphoz (pl. örökség).
33. Zebra25 (válaszként erre: 30. - 4fbd4b2862)
2014. jan. 23. 10:31
Nekem nincs is és nem is volt. Lehet, hogy nem is lesz, mert veszek majd belőle valami jóminőségű falfestéket:)
32. Zebra25 (válaszként erre: 31. - Gribedli***)
2014. jan. 23. 10:30

Én úgy gondolom, hogy nem csak az jár lemondással, hogy az adósságot ki kell perkálni, hanem ha az ember egyáltalán nem vesz fel hitelt. Le kell arról mondanunk, hogy már holnap vadi új kocsink legyen, vagy már holnap felhúzzuk a 2. szintet a házunkra, vagy kívülről szépen be tudjuk vakolni, vagy új tetőnk legyen. Erre a pénzt összegyújteni sok év vagy hónap és addig sokmindenről le kell mondanunk. De megéri, mert nem alszom rosszul, hogy vajon mikor raknak ki a házunkból mert nem tudjuk befizetni a részletet.

Na, ezt csak azért írtam le, mert bizony tényleg sokmindenről le kell mondjunk azért, hogy ne legyen hitelünk.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook