Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek ki számít manapság jó módúnak? fórum

Szerintetek ki számít manapság jó módúnak? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2014. jan. 24. 11:52
Mi ugyan dolgozunk mindketten, de akármikor akármelyikünk megy vásárolni, elvisszük a lányunkat is, mert neki ez egy élmény, nagyon szereti. Nem gondolom, hogy a bevásárlás nyűg lenne a kisgyereknek, az mondjuk más kérdés, hogy hisztizik-e! :)
90. anya4005 (válaszként erre: 85. - Gribedli***)
2014. jan. 24. 11:47

Szerintem elég felelősség 2 gyerek nevelése.

A pénzről annyit,h én sosem bántam jól vele,ez nem titok. Jelenleg pedig nem is hiányzik,h foglalkozzam az anyagi dolgokkal. Kocsim van,vezetek,de nem szeretnék gyerekkel nagy bevásárlásokat csinálni rendszeresen. Ha alkalmanként megyünk,így élmény nekik,nem nyűg,nincs hiszti,nincsenek jelenetek! Nyilván,ha egyedül leszek itthon (mindkét fiú oviban), akkor a vásárlás az én dolgom lesz,addig viszont intézi a párom,aki egyébként remekel a dologban! Nekem nem hiányzik,h utaljon,nem hiányzik,h több felelösségem legyen. Közösen vállaltuk a gyerekeket,tudtuk,h nekem így nem sok pénzt ad majd az állam,és abszolút nem érzem magam kiszolgáltatottnak. Amúgy,ha én kerestem volna jobban,akkor ő maradt volna itthon,és azzal a helyzettel is elégedett lennék. A munkába állás nem nem akaródzik,csak szeretnénk,h a gyerekeink ne este 6ig legyenek az oviban,hogy igenis még az iskolába is értük tudjak menni,együtt megebédelni,tanúlni stb. Nekünk gyerekként ilyesmiben nem lehetett részünk,szeretnénk mindent a számukra legjobban csinálni. Ha pedig nem muszáj,nem fogok dolgozni,míg a fiainknak szükségük lehet a jelenlétemre.

89. nbandus (válaszként erre: 87. - Pzm3)
2014. jan. 24. 11:28
Neked nincs számlád? Manapság egy 12 éves gyereknek is van már számlája, nem értem ezen mi a meglepő...
88. andi6020 (válaszként erre: 79. - Anya4005)
2014. jan. 24. 11:24

Tök furi, hogy a férjed jár bevásárolni IS, annak ellenére, hogy egész héten húzza az igát, alig látod, stb. Rendben, hogy nem kell munkahelyen dolgoznod, oké, hogy tiéd a ház, meg a gyerekek, de bevásárolni nem neked lenne inkább időd? Olybá tűnik, mintha a pénz napi szintű kezelésétől lennél távol tartva.

Mondjuk tökre semmi közöm hozzá, ha nálatok működik, és nektek jó, akkor jó, nekem furcsa, és szokatlan. Bár furcsább a külön kassza, de az persze teljesen nem ide tartozik. :)

87. pzm3
2014. jan. 24. 10:50
Utaljon a számlájára?? :O Egy házasságban?
2014. jan. 24. 10:35

Sajnos,én sem járulok hozzá a családi kasszához,és ez engem nagyon bánt!Valahogy olyan semminek érzem magam tőle.

A kedvesem nem engedi,hogy a kis 26ezremet odaadjam,azt magamra költhetem...

85. gribedli*** (válaszként erre: 81. - Anya4005)
2014. jan. 24. 10:26
Nekem ugy tunik, hogy nem akarodzik visszamenni dolgozni, ez onmagaban meg nem baj, mert sokan vannak otthon, de ha otthon vagy, akkor vedd kezbe a dolgokat ott, mert momentan ugy nez ki, hogy ha nem dolgozol, akkor le vagy redukalva egy szerepre, ami valljuk be, nem teljes igy, ahogy most csinalod, csinaljatok. A parod nem ad felelosseget a kezedbe, te meg elfogadod igy. Sokkal tobbet nyujthatnal es oromet lelhetnel az egeszben. Persze, nem azt mondom, hogy most nem vagy boldog vagy ilyesmik, csak lehetne jobb
84. gribedli*** (válaszként erre: 79. - Anya4005)
2014. jan. 24. 10:15

En sem azokra a kiadasokra gondoltam, hogy tudd, ami a cegevel jar, de ha a heti bevasarlast is o intezi, akkor nemigazan arrol van szo, hogy te vezeted az otthont, es o hozza haza a penzt, inkabb bebiszitterkedsz, pedig a nok jol tudnak banni a penzzel, ha odateszik magukat, jobban mint egy ferfi.


Mas az, ha neked nincs semmi ilyen jellegu ambiciod, hogy bebizonyitsd, rad bizhatja, stb.


Ha igen, akkor o ebben nem tamogat, egyszeruen nem akarja. Az okait o tudhatja csak, mindenesetre semmi ralatasod nincs es nem lesz igy a teged erinto dolgokra sem. Vezetsz? Kocsi van? Beszeld meg vele, hogy mostantol csinaljatok ugy, hogy honap elejen odaadja a kajapenzt es a tobbit, amik elorelathatoak, ruhapenz, ovis-isis befizetesek, szulinapok, benzinpenz stb. es csinaljatok egy probat, hogy sikerul-e, ha igen, akkor o annyit nyer rajta, hogy annyival tobb energiat tud a munkajara szanni es te pedig osszeszedettebben vezetned az egeszet.


Eloszor 1 honapig fel kelkene irnod az osszes kiadast, amire alapoznad az osszeget es ezt megmutatod neki (ha kell, blokkokkal egyutt), es a kovetkezo honaptol ennyit utal havonta a te szamladra. A rezsit es hiteltorlesztot, ilyeneket tovabbra is o fizeti az o szamlajarol, a tobbit rad bizza.


Persze mindezt, ha te is akarod, de ha jol szervezetten csinalod, szerintem tobb marad extrakra mint eddig, mert neked is erdekedben lesz, hogy jol beosszad az egeszet es ha osszehasonlitjuk, a nok messzemenoen jobbak a bevasarlasban mint a pasik, tisztelet a kivetelnek, de a nok jobbak:)

83. anya4005 (válaszként erre: 82. - Cucicsillag)
2014. jan. 24. 00:56

Jó,nyilván nem kizárólag onnan öltözöm,mert vannak márkás cuccaim is,de azokat leginkább még akkor vettem,mikor 1 gyerek volt,és bevetettem belőlük. Egyébként ma már szinte mindent Ázsiában gyártanak,legyen sport cipő (márkás),legyen ruha.

A páromnak nem tudom azt mondani,hogy maradjon itthon,mert akkor le is állhatna a céggel. Értem,hogy vagy most csinálja,vagy soha,de rossz,hogy ritkán látom,akkor is hulla fáradt. Még jó,hogy nem állandóan van az ,mint most,hogy nappal is meg éjjel is nyomja!!!

Jó éjt Neked is!

82. Cucicsillag (válaszként erre: 11. - Anya4005)
2014. jan. 24. 00:28

Most olvaslak :) a "kinai" - ra az en ferjem ugrik, ugymond. Szval, irtozik5tole, ha barmi is onnan van, inkabb a sokszorsat fizessuk, de ne legyen kinai (szte) viszont sokszor jo cuccot is kilehet fogni es pont ezert, mert pikk-pakk elnyuvi a kolok, azert miert fizetnem a 10xeset?! Szval, bazi ritkan, de ott is veszem ezt-azt... A neten leginkabb :)

Has.keppen gondoljuk, mert en ferjem is dolgozik, mint allat, de mta, neki ne mindenaron, nem kell tobb zseton, inkabbmaradjon itthon es a nyugi a csaladdal.,,:)

Hnap elolvasom a tobbi hsz-t is. Jo ejt, :)

81. anya4005 (válaszként erre: 80. - Michelle.r)
2014. jan. 23. 23:25

Az egy dolog,hogy öregszem,mert a jelenlegi helyen nem okozna gondot,de ha valaki beteg,vagy szabin van,be kéne ugranom: reggel 4.30-tól este 10ig. Mi lenne a fiaimmal? Apa 5.40-kor jár összeszedni a melósokat,gyakran délután másik helyre megy dolgozni (irodaházban pl csak éjjel lehet),és a gyerekek? Őket ki látná el?

Már agyaltam rajta,mihez kezdhetnék,ha úgy alakúlna,hogy munkába állok,de nem találtam még rá a tutira.

80. michelle.r (válaszként erre: 77. - Anya4005)
2014. jan. 23. 23:01
Az egy dolog, hogy nem túl családbarát, de pont egy olyan szakma, ahol gyorsan lecserélnek fiatalabbra. Kezdj el tanulni valamit, ne szolgáltasd ki magad semmilyen helyzetnek.
79. anya4005 (válaszként erre: 74. - Gribedli***)
2014. jan. 23. 20:00

Nálunk úgy működik,hogy van egy bankszámlája,amiről fogalmam sincs (nyilván látom a kimutatást,egyebet,de nem nyúlok hozzá),és van nekem egy számlám,ide megy a családi,más nem.

A csekkeket a párom fizeti be,a törlesztőket,a kocsikat ő intézi (tankolás,biztosítás,javittatás,stb),ő vásárol hetente,én meg,ha van kedvem a gyerekekkel,elsétálunk kenyérért.

Mindig van nálam pénz,de ritkán költök belőle,és ha mondjuk cipőt szeretnék,szólok neki,hogy szeretném,ő azt mondja,jó,és kiveszem a pénzt. Ha valami nagyobbat szeretnék,pl. kari elött új kanapé,akkor szólok,és ő úgy intézi,hogy meglegyen,persze,ha nem hülyeséget kérek,de nem szoktam.

Az ovis befizetést én intézem,hiszen én viszem-hozom a gyereket,de azért külön szólok,és kiveszem.

Az elején lázadtam,hogy de én tudni akarom a kiadásokat,beszéljük meg,stb,de nyilván nem fog napközben felhívni,hogy 300 ezret elköltene egy gépre a munkához,mi a véleményem? Ugyanígy én sem részletezem,mihez kell bacont venni,megveszi és kész!

Az otthont érintő kiadásokat megbeszéljük (pl vegyünk-e új kávéfőzőt,mert ő szeretné,de nem 2 ft,lehet,hogy én mást terveztem).

Nyilván,ha gond lenne,szólna,hogy húzzam be a féket,most ne írkáljak vásárláshoz mondjuk 5 gyűjtő üdítőt,mert csak egyre futja. Építőiparozik,előfordúlt már régebben,hogy csúszott egy kifizetés,de nem estünk kétségbe,megoldotta(tuk,mert még dolgoztam).

78. grizus
2014. jan. 23. 19:56
Nos, ami a vitátokat illeti, jó módúnak valóban azt nevezzük, akinek sok-sok pénze van, viszont abban igaza van Titusznak, hogy igenis gazdagságnak kéne felfogni, ha valakinek van elég étele, ruhája, tető a feje felett, van egészsége, családja, barátai, információforrása - internet: óriási tanulási lehetőség - és ilyenek. Ezeket megbecsülni, ezekért hálásnak lenni, ez a gazdagság előszobája.
77. anya4005 (válaszként erre: 75. - Nbandus)
2014. jan. 23. 19:35

Persze,dolgoztam!!! 13 éve van folyamatos munkaviszonyom. Vendéglátós vagyok, semmi máshoz nem is értek,mindig ezt csináltam. Sajnos ez a szakma viszont nem túl "családbarát".

Még nem tudom,mi lesz,dolgozom-e még valaha,az biztos,h amíg nem lesznek annyira önállóak a gyerekek,h 2-3 órát nagyobb sérülések nélkül túlélnek együtt, addig itthon leszek.

Remélem,semmi nem fog történni a párommal,de nyílván,ha szükség lenne rá,már a jövő hónapban elmennék dolgozni.

Én nem úgy mondanám,h a páromra támaszkodom,hanem úgy,h mindkettőnknek megvannak a saját feladatai,amiket a legjobb tudásunk szerint látunk el,és így alkotunk egységet!

76. 6b006fc769 (válaszként erre: 56. - 8bff41629d)
2014. jan. 23. 17:29
Akkor előfordulhat, hogy fogalomzavarod van.
75. nbandus (válaszként erre: 69. - Anya4005)
2014. jan. 23. 16:27
Ezek szerint ha a kicsi gyereked is ovis lesz, akkor is otton akarsz maradni? Nyílván ez a Ti döntésetek, és úgy csináljátok, ahogy nektek jó, de én nem lennék képes otthon lenni úgy, hogy a mai világban luxus egy oszlopra támaszkodni (férj). Csak ha a legrosszabb esetet vesszük, és történik valami a pároddal, miből fogod eltartani a gyerekeidet? Mert ha 10 év után elkezdesz keresgélni, nagyon nehéz lesz munkát találni. Gyerekek előtt dolgoztál amúgy? Nem hiányzik egy kcisit se?
74. gribedli*** (válaszként erre: 69. - Anya4005)
2014. jan. 23. 15:57

Azert az nem olyan jo taktika, hogy nem is tudod, mennyi penz van otthon, attol fuggetlenul, hogy nem te keresed, egy adott osszegben meg kellene egyeznetek, amit havonta kapsz, de nem ugy, hogy "amikor kell", adok 10-20 ezret, hanem adja oda egyben es ezt te beosztod a rad eso dolgokra es nem kell vele tobbet foglalkozni. Mindkettotoknek kevesebb stresszel jarna.


Mi pl. mindent amit lehet online befizetni, szamlak, egyebek, azt online csinaljuk, ezenkivul utal egy szamlara penzt ami az en szamlam es ezzel gazdalkodom csaladi celokra. Ha keresek en mellekeset, az is erre a szamlara jon, de a dolog kenyelme, hogy nem kerek tole soha honap kozben egy fillert sem, cserebe o pontosan utal es nem beszelunk a gyerek ruhajarol, kajajarol, ovis befizetesekrol stb. Minden elintezve igy, mindenki a maga reszortjat ellenorzi. Az osszeg, amit igy utal, egy kozosen egyeztetett osszeg, en saccperkabe felvazoltam neki, hogy havi ennyire van szuksegem, o hozzatette, hogy meddig ereszthetem el magam es atvittuk a gyakorlatba.


Mondjuk en olyan vagyok, hogy egy leejtett 10centes sem keruli el a figyelmem:)))) de komolyan, ha nem rudod, mennyi forog otthon, vagy hogy hanyszor kersz tole penzt, hogy tudsz elore tervezni barmit vagy ellenorizni, hogy nem lepted tul az elore tervezett budgetet?

73. 7a3a05277b (válaszként erre: 71. - Michelle.r)
2014. jan. 23. 15:18
:))
72. andi6020 (válaszként erre: 71. - Michelle.r)
2014. jan. 23. 15:03
Ja. Fog. Valszeg. Vagy nem. :o)))
71. michelle.r (válaszként erre: 60. - 8bff41629d)
2014. jan. 23. 15:00
Fogol ? :o)))
70. 7a3a05277b (válaszként erre: 69. - Anya4005)
2014. jan. 23. 13:16
Értem.
69. anya4005 (válaszként erre: 59. - 7a3a05277b)
2014. jan. 23. 13:09
Valóban "nem kezelem a pénzügyeket" és igen,eltart. Cserébe nevelem a gyerekeit, háztartást vezetek, OTTHONT teremtek! Ha úgy tetszik,a páromtól kapok ezért fizut, ha bármire kérek. Mindig van nálam 10-20 ezer,ha valamire kéne ,de még azt sem tudom,itthon mennyi kp van,mert nem számolgatom. A bevásárlást sem én intézem,a párom megoldja,h ne kelljen a gyerekekkel mennem (bár a kimozdulás kedvéért néha megyünk). Nekem ezzel nincs bajom,megszoktam már,pedig azelött mindent én intéztem magamnak. Eleinte harcoskodtam,h vissza mennék majd dolgozni,ha a kisebbik fiam is ovis lesz,de meggyőzött a párom,h a gyerekeknek jobb,ha csak az itthoni dolgokat intézem,mert sokkal nyugodtabb gyerekkort biztosíthatunk így nekik. Amúgy meg a páromnál jobb helyen nem is lehetne a "kassza"!
2014. jan. 23. 12:50
Azért az úgynevezett "kicsattanó boldogságnak" valamelyest csak van köze az anyagiakhoz, mert kevesen mosolyognak és gondtalanok, amikor a bank viszi a házat és/vagy kocsit, vagy azon kell sakkozni, hogy eszünk-e vagy fűtünk.
67. 7a3a05277b (válaszként erre: 65. - 8bff41629d)
2014. jan. 23. 12:39
Érvelési technika egyes, helyesírás szintén. Maradjunk is ennyiben s tartsd meg a vélt fölényed másnak. Tényleg vannak itt sokan, akikkel beszélhetsz ezen a módon.
66. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Anya4005)
2014. jan. 23. 12:35

"jó módú"? Az mi? Szinonimaja mondjuk a "jó eljárású"? Passzolom a kerdest.

Ha a "jómódú"-ra gondolsz, akkor az en definiciom szerint az az embr, aki nincs rakenyszeritve, hogy az arakat bongessze az elelmiszerboltokban, helyette inkabb az osszetevoket bogarassza :)


Viccen kivul: akit nem terhel meg egy hirtelenebb kiadas, van megtakaritott penze, esetleg plusz ingatlana(i) vagy egyeb befektetese. De ez csak egy szubjektiv velemeny, ugyebar.

65. 8bff41629d (válaszként erre: 64. - 7a3a05277b)
2014. jan. 23. 12:30
Jó...Jó...Ne erölködjél már annyit...Lapozgasd csak nyugodtan tovább az értelmező szótáradat, és ne gondolkozz el azon, amit lentebb írtam...Szóval sok sikert akkor a továbbiakra, szia...
64. 7a3a05277b (válaszként erre: 63. - 8bff41629d)
2014. jan. 23. 12:26
A Magyar Értelmező Kéziszótár gondolja így, valamint a témával kapcsolatos összes tudományterület idevágó kutatása. Így hát tényekkel vitázni lehet, csak fölösleges.
63. 8bff41629d (válaszként erre: 62. - 7a3a05277b)
2014. jan. 23. 12:24
Ahogy gondolod...
2014. jan. 23. 12:24

Nem agymosás, hanem a szavak jelentése, ahogyan a szék is széket jelent, az asztal szó pedig asztalt.


Amiről beszélsz, az a kiegyensúlyozott kifejezés, nem pedig a jómódú. Ugyanis itt a JÓMÓDÚ szóról van szó, aminek egyetlen jelentése van. A gazdag szó értelmezhető így vagy úgy.


Mérhetetlenül antipatikus a kioktatási kísérleted.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook