Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek is bután hagzik az XY (ez a vezetéknév mondjuk) Tamás András? Mi illene az Andráshoz első keresztnévként? fórum

Szerintetek is bután hagzik az XY (ez a vezetéknév mondjuk) Tamás András? Mi illene az Andráshoz első keresztnévként? (tudásbázis kérdés)


15. Guruljka (válaszként erre: 14. - Pan Dóra)
2012. jún. 6. 07:18

A családunkban hagyomány a több keresztnév. Ha jól válogatják össze, szépen hangzik!

Nagynéném: Klára Valéria Katalin, Édesanyám is három keresztnevet kapott.

Én kettőt, és mindhárom gyerekem is. A fiam Zsombor Attila, és ha bárhol más országban ezt ki tudják szépen mondani, akkor ott letelepedhet nyugodtan. :)

A húgom nem magyar emberrel kötött házasságot, és egy harmadik országban élnek. Az ő gyerekeik "nemzetközi" nevet kaptak.

Esetleg könnyebb lenne tanácsot adni, ha lalaláznád a vezetéknevet valahogy! Hogy hallani lehessen a ritmusát! :)

2012. ápr. 4. 14:12
Egy gyereknek elég egy keresztnév is - szerintem :) Nekem kettő van, és nem győzöm lerázni. Beszéld rá magad az Andrásra, és nem lesz vita! :D
2012. ápr. 3. 17:58
A-ás, A-ás... rímel...
2012. ápr. 3. 17:44
Nekem az András nem tetszik, de az kit érdekel, nem is nekem kell, hogy tetsszen, a lényeg, szerintem semmi baj vele, nem annyira hangsúlyos az "ás" mint pl. amilyen névkettőst én ismerek: Krisztián Dorián, na az úgy már sok szerintem.
2012. ápr. 3. 17:43
Péter- András a fiam:)))
2012. ápr. 3. 17:43

Krisztián? Az van külföldön is csak másképp írják. :)

Mátyás

Péter

Ádám


Egyébként persze megértem, hogy nem írsz vezetéknevet, én sem írnék....csak azért írtam, hogy attól is függ, hogy mit adnék keresztnévnek

2012. ápr. 3. 17:39
Tibor???
2012. ápr. 3. 17:37
Jujj, az nagyon nem tetszik - bocsánat. :DD
7. a31cf0fa6a (válaszként erre: 5. - 31363ad38c)
2012. ápr. 3. 17:36
Legyen Endre! Az majdnem András.
2012. ápr. 3. 17:36
A Bálint nem rossz, viszont a Gábort egyáltalán nem szeretném adni (személyes ok). Illetve olyan keresznevet keresek/keresünk, ami "nemzetközi", tehát külföldön sem okoz gondot a kimondása, használata.
2012. ápr. 3. 17:35
A vezetéknevet nem szeretném megírni, de szerintem nagyon bugyután hangzik így, hogy Tamás András (ugye mivel egyformák a magánhangzók). Az apukát viszont nem lehet lebeszélni az Andrásról. :((
2012. ápr. 3. 17:35
Bálint, Gábor,
2012. ápr. 3. 17:34

Szerintem az kevésbé lényeges, hogy mi illik az Andráshoz, mint az, hogy mi illik a vezetéknévhez, mert ha az első keresztnevét fogja használni akkor többször foh úgy bemutatkozni, hogy XY Tamás, mint, úgy, hogy XY Tamás András. Szerintem :D

Egyébként nem rossz ez a két keresztnév sem egyben

2012. ápr. 3. 17:33
Attol is függ mi a vezetéknév.
2012. ápr. 3. 17:32
Szerintetek is bután hagzik az XY (ez a vezetéknév mondjuk) Tamás András? Mi illene az Andráshoz első keresztnévként?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook