Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek ezért nő az átlagos testmagasság ? fórum

Szerintetek ezért nő az átlagos testmagasság ? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
225. Dredd (válaszként erre: 215. - Mezei Virág)
2018. jún. 12. 00:20
inkább azt mondanám magamra, hogy nagyon súlyos lelkibeteg vagyok ez miatt
224. Dredd
2018. jún. 12. 00:12
Az is baj volt, hogy számítógépünk 18-19 éves koromban lett. Nem tudtam előbb utána nézni a dolgoknak. Mert, ha mondjuk 10 évesen már lett volna, akkor biztos vagyok benne rákattintottam volna a testmagasságra. 18-19 évesen már késő volt. Anyámnak elsőnek 24 évesen mondhattam, hogy zavar az alacsonyságom. Eddig magamba fojtottam. Emlékszem ,kicsinek mondtam még poénból anyámnak én liliputi leszek...kb 10 éves lehettem. Ekkor már kapcsolnia kellett volna anyámnak,hogy tényleg alacsony a többiekhez képest, és el kellett volna vinni orvoshoz. Növekedési hormont adtak volna már 10 évesen, egészen 15 éves koromig, akkor biztos legalább átlagos lettem volna. De mikor mondom most is anyámnak, miért nem vittél el, azt mondja még most is, hogy veszélyes stb...
223. Dredd (válaszként erre: 214. - Mezei Virág)
2018. jún. 12. 00:03

Nem sportolónak készültem. Nyáron focizgattam a barátaimmal mindig, sokat bicikliztem.


A testmagasság addig nőhet, amíg a növekedési zónák (epifízisfuga) ezt lehetővé teszik. A növekedési zónák a csontok végeinél találhatóak. Gyermekkorban ezek nyitottak, lehetőség van az új csontszövet képzésével a csont hossznövekedésére. Amikor ezek a zónák elcsontosodnak, további hossznövekedésre már nincs lehetőség.


Akkor ezek szerint 15 évesen már bezáródott...

222. Dredd (válaszként erre: 213. - Globus)
2018. jún. 11. 23:47

Tévedésben vagy. 15 éves koromig se voltam átlagos. Alacsony voltam a korombeliekhez képest.

170 cm az 13 éves fiúnak felel meg.

14 éves fiúk általában mind magasabbak 170 cm-nél

15 évesek már szinte mindegyik eléri a 180-at, de minimum a 175 cm-t.


Szóval 14 évesen mikor 8.-as voltam a 170 cm-mel alacsonynak számítottam, de jóindulattal átlagosnak.

15 évesen mikor kezdtem a középsulit már egyértelműen alacsonynak számítottam.

221. Dredd (válaszként erre: 213. - Globus)
2018. jún. 11. 23:43

Általánosba arra emlékszem, hogy évnyitókon annyit nőttek a többiek, teljesen meglepődtem és rosszul is esett, én meg semmit vagy nagyon kicsit. Pedig mozogtam eleget nyáron, ettem is.

14-15 éves koromban voltam 8.-as. Ekkor mutáltam.

Ekkor nőttem utoljára, de nem ám 20 cm-et nőttem, csak kicsit, nem mondanám, hogy hűha hogy megnyúltam. ( Tudjátok van a kamaszoknak főleg fiúknál, hogy hirtelen megnyúlnak )

Elballagtam, és rá 1 másfél hónapra lettem 15 éves.

Azon a nyáron én már semmit nem nőttem ! Úgy kezdtem meg a középsulit, hogy "kifejlett felnőtt férfi" testébe voltam. Úgy voltam vele, milyen szuper lesz, most kezdődik csak az igazi élet, csajozás stb... Mikor beléptem a középsuliba, egyből megcsapott az, hogy milyen alacsony vagyok. Nem tudtam beilleszkedni, nem beszéltem senkivel. Én abban a hitben voltam, hogy hát gyerek vagyok még, biztos növök még...de nem.

220. Dredd (válaszként erre: 211. - 8a65af67ce)
2018. jún. 11. 23:33

Nem csúsztam be, anyám nagyon akart. Kimondottan fiút akart másodszor.

Szerinted nem felelőtlenség, szemétség olyant átadni amitől egy ember egész életében szenved ? Ez rosszabb mintha oylan betegséget adott volna át, mint pl rák.

Mert abban az esetben legalább tudnám 1-2 évem van és vége lesz a szenvedésnek. De ez sokkal szörnyűbb.

Egész életes átkot adott, nyomorát adta át nekem, én szenvedem le a nyomorát.

Apámat is zavarta az alacsonysága, méricskélte is magát gyerekként az unokatestvérével, aki lány volt...csak egy bökkenő volt, hogy a lánynak az apja magas volt és a lány is az volt ( Lány apja, apám apjának a testvére )és érdekes módon a lány gyerekei is magasak lettek, 2 fiú 185 cm + a lánya is átlagos 170 cm. Azért lettek magasak mert örökölték a jó gént. Én nem tudtam senkitől örökölni.

219. Dredd (válaszként erre: 210. - 8a65af67ce)
2018. jún. 11. 23:24

16 éve minden napom erről szól, gondolod hogy kitaláció ? ugye nem...

Amúgy mikor reggel kinyitom a szemem, egyből azt gondolom jajj miért ébredtem fel...

218. Dredd (válaszként erre: 209. - Lapbarna)
2018. jún. 11. 23:22
sírok sokszor emiatt...
217. Dredd (válaszként erre: 208. - Selena78)
2018. jún. 11. 23:21

De adnának, de az albérlet 400-500 ezer ft 2-3 havi kauciókkal...ez a kezdés. Annyim ugye nincs. Meg már nincs is kedvem semmihez, elment az életkedvem mindentől. Pont vmelyik fórumon írtam ,engem nem boldogítana az sem ha megnyerném a lottót...nem tudnék magasságot venni belőle. Jahh írtam azt is, hogy odaadnám a diplomákat vmilyen dologért...nah ezért.

Hogyan tudok együtt élni velük ? Nem szólok apámhoz, ő se szól hozzám, gyűlölöm olyan szinten, el se tudom mondani, amiért miatta kell ilyen életet élnem. Amúgy sokszor szinte rohamom van, mikor rám jön, milyen lett az életem és csak is a törpeségem miatt...miket vesztettem ez miatt. Szinte rosszul vagyok, zsibbad a kezem, szívem szúr stb...lehet jobb lenne összeesnék és meghalnék. Anyám meg...kis naív, butuska. Csak ennyit tudok róla mondani.

216. Dredd (válaszként erre: 206. - Globus)
2018. jún. 11. 23:07
biztos nem 170 cm...
215. Mezei Virág (válaszként erre: 210. - 8a65af67ce)
2018. jún. 11. 20:06
Ő tényleg beteg :(
214. Mezei Virág (válaszként erre: 213. - Globus)
2018. jún. 11. 20:05

Gondolom, nem sportolt semmit.

Azt írta, 20 évesnek néz ki. A sport megerősíti a testet. 18 éves korig meg növekedést is serkent.

213. globus (válaszként erre: 209. - Lapbarna)
2018. jún. 11. 19:56

15 éves koráig normál magassága volt, annál megállt.

Tudni kell, hogy átlagosan milyen magas egy 15 éves fiú...

212. 04424e865e (válaszként erre: 191. - Dredd)
2018. jún. 11. 19:56

Jól tetted, hogy felelősségre vontad. De nem abban hibázott, hogy ekkora lett a testmagasságod, hanem abban, hogy éppen aznap nem húzott gumit.

Egyébként édesanyád is hibás. Ha lett volna egy kis sütnivalója, ráveszi szép szóval édesapádat, hogy aznap inkább egy kisszéket csináljanak.

211. 8a65af67ce (válaszként erre: 191. - Dredd)
2018. jún. 11. 19:50
Nem sajnálod olyasmiért felelősségre vonni, amiről nem tehet? Egyiketek alacsonyságáról sem tehet, csak arról, hogy ő milyen ember, és te milyen lettél (részben). Szerinted rosszat akartak azzal, hogy életet adtak neked? Gonoszságból fogantál, vagy azért, mert a szüleid szerették egymást? Nem vártak, csak becsúsztál? Mi van a háttérben, amiről nem beszélsz? És nem vagy törpe. A törpék nem 170 cm-esek. Alacsonyabb vagy?
210. 8a65af67ce (válaszként erre: 203. - Mezei Virág)
2018. jún. 11. 19:30
Pedig elég nyilvánvaló, hogy valamit rosszul csinál. Jelenleg ő az, aki szabotálja saját magát. Ha tévedtek is a szülei, az nem most volt, és biztos, hogy nem az alacsonyságával kapcsolatban. :D Túl kell lépni a sérelmeken, és új életet kezdeni. Kíváncsi vagyok, hogy miért nem reagál a hozzászólásainkra. Troll, vagy nem is olyan fontos számára ez az egész?
209. lapbarna (válaszként erre: 191. - Dredd)
2018. jún. 11. 12:45

Nem lehet, hogy nem 170 centi vagy, hanem 150?

Mert akkor érteném, "férfi" létedre miért sírsz.

208. selena78 (válaszként erre: 194. - Dredd)
2018. jún. 11. 12:32

Ezt most nem értem. Mondjuk a többit sem, de ezt végképp nem. Albérletet csak 170 felülieknek adnak ki? Vagy hogy?


Azt sem értem, ha ennyire haragszol a szüleidre, hogyan tudsz együtt élni velük? Arról már nem is beszélve, hogy ők hogy bírnak elviselni téged?


Képzeld, a férjem 168 centi magas volt. Én nem vettem észre, hogy zavarná. Engem sem zavart, a baráti körünket sem.


Kimondottan vezér egyéniség volt, a társaság középpontja. Jófej, jó humorérzékű ember volt, művelt, olvasott, empatikus és nagylelkű. Hatalmas önbizalommal és jó szervezőkézséggel. Mindenki szerette.


Az, hogy valaki milyen ember, azt nem centiméterekben mérik.

207. Mezei Virág (válaszként erre: 191. - Dredd)
2018. jún. 11. 09:38

Mivel már 15 évesen a szüleidet hibáztattad, a magasságod miatt, az apukád figyelmeztette a nővéredet, nehogy az ő gyereke is ilyen beteges gondolkodású legyen.

Bár, szerencsére kevés ilyen önsors rontó ember van, de a te példát azt mutatja, azért akad.


"Bezzeg az apám mondta a nővéremnek, magashoz menjen mert akkor magas lesz a gyereke, ha ennyire tudta akkor milyen jogon adta át nekem a nyomorát ?"


Szóval, nem vagy egészen százas...:(

Ha így folytatod, bekattansz teljesen.

A szüleidet békén kéne hagynod végre! Bocsánatkéréssel tartozol nekik, amiért tönkretetted az életüket. Igazságtalan vagy velük.

206. globus (válaszként erre: 191. - Dredd)
2018. jún. 11. 09:28
Ezt a bejegyzést felolvastam férjemnek. Azt mondta, hogy "bolond, aki írta"....
205. Mezei Virág (válaszként erre: 203. - Mezei Virág)
2018. jún. 11. 09:27
*megmérgezik
204. Mezei Virág (válaszként erre: 202. - Böce)
2018. jún. 11. 09:10
Nekem nem volt képem így leírni, de ezt gondolom én is.
203. Mezei Virág (válaszként erre: 201. - 8a65af67ce)
2018. jún. 11. 09:09

Csak annak lehet segíteni, aki belátja, hogy beteg. Nekem volt ilyen ismerősöm. Az unoka (nő) az egész családot terrorizálta, tönkre tette. Volt kezelésen, aztán abbahagyta. Az ilyen emberek senkivel, és semmivel sem törődnek, csak a maguk akaratát próbálják rákényszeríteni másokra. Az egész környezetüket megmérkezik.

Kéne egy új OPNI...:(

202. Böce (válaszként erre: 191. - Dredd)
2018. jún. 11. 00:47

Te nem alacsony vagy, hanem hülye. Sürgősen fordulj elmeorvoshoz.

Szüleidet meg hagyd békén.

201. 8a65af67ce (válaszként erre: 183. - Mézes-Krémes)
2018. jún. 10. 22:17
Nem kibacni kell, hanem segíteni, hogy talpra álljon. Évekkel ezelőtt észrevehették volna, hogy a csemetéjük problémás. Ők milyenek lehetnek, hogy a viszonyuk idáig fajult? Mindenki magyaráz, elbagatelizálja a problémáját (én is). Mert egy viszonylag kiegyensúlyozott ember nem tépelődik ilyesmin. De ő más, és nyakig benne van... Mintha kimosták volna az agyát. Nem kevés meló eredménye. Jó lenne, ha eldöntené végre, hogy mit akar. Élni vagy halni? Ha élni akar, akkor feltétlenül kérjen szaksegítséget, és vonja be a szüleit is, hogy rendezzék a viszonyukat.
200. Mezei Virág (válaszként erre: 195. - Dredd)
2018. jún. 10. 21:18
A testeddel nincs semmi baj. A fejeddel viszont igen, Elég nagy baj az agybaj! :(
199. Mezei Virág (válaszként erre: 194. - Dredd)
2018. jún. 10. 20:59

Te csak elbújsz a 170 centi mögé...

Ez egy indok, hogy miért nem...

:(

198. Mezei Virág (válaszként erre: 191. - Dredd)
2018. jún. 10. 20:57

Szerintem neked elment a józan eszed! Már 15 évesen!

A szüleidet hibáztatod, mert képtelen vagy elfogadni magad olyannak, amilyen vagy, hiába is mondják neked ezt sokan.

Sok alacsonyabb és magasabb ember van, és előbb-utóbb megtalálják a párjukat. De egyedül is megállnak a saját lábukon.

Te nem csak magadat, de a családodat is igyekszel tönkretenni. És még te vagy megsértődve... Pedig velük élsz, kiszolgáltatod magadat, nem állsz szóba az apáddal. Én már rég kiraktalak volna.

Azt, hogy csak nyűglődsz, és szerinted egy napot sem éltél, csak a saját hülyeségednek köszönheted.

Menj orvoshoz,mert orvosi eset vagy, és a családodat is tönkreteszed.

Ha magadat tajra vágod, a te bajod, de miért kell ezt tenni a szüleiddel?


[link]

Két New York-i szülő beperelte a fiát, mert nem volt hajlandó elköltözni otthonról, és győzött

197. PöttyösPanka (válaszként erre: 195. - Dredd)
2018. jún. 10. 20:43
Több 170 körüli kollégám is van. Sőt, van 3, akik max 165 magasak, vagy még annyi sem. Közülök kettőnek van felesége és gyereke. A harmadik még fiatal, de barátnője neki is van. Te vagy a világon az egyetlen, aki azért nem tud megnősülni, mert 170 magas.
2018. jún. 10. 20:37

.


Dredd-nek igaza van. Az ő élete a legszörnyűbb a világon.

De hogy miért nem vet véget ennek a szörnyű szenvedésnek az számomra felfoghatatlan.

Pedig mindenkinek jobb lenne. Vagy, ha nem is mindenkinek, de neki feltétlenül.


.

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook