Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek érdemes gyermekorvost váltanunk? fórum

Szerintetek érdemes gyermekorvost váltanunk? (beszélgetős fórum)


1 2 3
30. 109be579a1 (válaszként erre: 1. - BlueJasmine)
2014. máj. 15. 17:03

Egyik véglet sem jó....az sem,ha nemtörődöm,az sem,ha túl buzgó egy gyerekorvos!

Gyanúm az,hogy túlbuzgó,mert édesanyád orvos és Ő talán bizonyítani akar,hogy milyen alapos....csak azt nem értem,miért állítja beléd a frászt minden alkalommal.

Vajon minden szülővel ilyen??Mert,akár igen,akár nem ....nem lehet,hogy éveken keresztül gyomorgörccsel indulj bármi baja van a kicsidnek!

Valami nem stimmel azzal az orvossal!!!!!!!!!!!!!

29. Jasmine24 (válaszként erre: 28. - BlueJasmine)
2014. máj. 15. 15:49
Draga szive! :)
28. BlueJasmine (válaszként erre: 27. - Jasmine24)
2014. máj. 15. 14:43
Köszi aranyos vagy! Remélem,hogy rendben lesz... És akkor most voltunk ennél a gyerekorvosnál utoljára... Pedig úgy indultunk, hogy egy szuri, aztán úgy jöttem el, hogy totál para... És ráadásul annyira ügyes volt a kis tündérkém... Nem is sírt :)
27. Jasmine24 (válaszként erre: 26. - BlueJasmine)
2014. máj. 15. 14:34
Nyugodj meg! Minden rendben lesz! Szuritok nagyon!
26. BlueJasmine (válaszként erre: 24. - Jasmine24)
2014. máj. 15. 14:30
Igen, az lesz... Pontosan erre gondoltam Én is... Csak állandóan azon agyalok most ezt épp miért... Megkérdeztem a nőgyógyászom még amikor a haematoma kiderült, hogy a genetikai ultrahang kimutatta volna, ha valami gond van alapból? És mondta hogy persze. Ráadásul a haematoma egy vérömleny,ami nálam speciel a szülés alatt keletkezett, pedig nem vákuum -os szülés volt... És mivel a koponyacsont olyankor még nincs rögzülve, ezért simán beszivároghatott az a pici... Tehát nem belülről jött,rá is van írva a leletre,hogy a haematomának megfelelően a koponya alatt..blabla.. Most ezzel próbálom nyugtatni magam,meg hogy felszívódott,mint a külső,de ha már csak nem több,akkor sem jelent rosszat... De a gyerekorvoson nem ezt láttam...
2014. máj. 15. 14:16
extra feszkora-akartam irni :)
24. Jasmine24 (válaszként erre: 23. - BlueJasmine)
2014. máj. 15. 14:15
Ha igy all a helyzet, akkor felesleges magatokat kinozni, hogy mar rettegj minden vizsgalattol, amikor menni kell hozza! En a helyedben valtanek orvost! Kinek van erre az ezta feszkora szuksege, amikor eppen van eleg egy gyerek nevelese korul. Te dontesz, de en a helyedben akkor ezek utan mar lecserelnem. Meg vard meg a mai vizsgalat eredmenyet, de ha ismet csak az ordogot festette a falra, akkor tuti dobnam a dokit! Ilyesztegessen mast!
2014. máj. 15. 13:55
Meg azt mondta lehet fejleszteni kell... Még többet is csinál, mint a korának megfelelően "kellene". Nem tudom mit akar rajta fejleszteni, de sikeresen megint nem aludtam semmit, és nem tudom hogy bírom ki fél5-ig.
2014. máj. 15. 13:53
És a neurológiai problémák legalapvetőbb tünete a sugárhányás, levertség, stb... Nálunk ilyen nem volt a 15 hét alatt... Egyik sem... De nem is kérdezett semmit, csak menjek! És még mikor visszakérdezek csak még jobban megijeszt!
21. BlueJasmine (válaszként erre: 20. - Jasmine24)
2014. máj. 15. 13:50
Köszi,rendes vagy! Már nem tudok másra gondolni... Apát meg 5 percenként hívom,hogy akkor tuti jön?! Semmi nyugtató nem volt a nézésében a dokinőnek... De az a baj, hogy soha. És még semmi nem igazolódott be, egy szemvizsgálatot kihagytam, mert persze oda is küldött,és mondtam, hogy a legjobb magán szemésznél voltunk, azt mondta, hogy ha 8 hónapos koráig nem oldódik meg magától,átmossa a könnycsatornáját a babának, de nem akarjuk fölöslegesen nyúzni szegényt addig, picit kisebb az egyik szeme,annyiban nyilvánul meg, meg ha sokat alszik picit duzzadtabb az alsó szemhéja... De ha a szemész nem nyúlna hozzá,én sem fogom kérni... És azóta is mindig küld, akkor vigyem másikhoz.. Nem azt akarom, hogy nemtörődöm legyen, de ne is hozza rám a frászt az összes kontroll,meg védőoltás alkalmával.. Még sosem jöttem el úgy, hogy nyugodt voltam! És ok nélkül! :(
2014. máj. 15. 13:40
Ja es drukkolunk hogy ne legyen semi komoly! Azert majd irjal mi volt!
19. Jasmine24 (válaszként erre: 17. - BlueJasmine)
2014. máj. 15. 13:40
Ugy tunik az orvos kicsit tulspirazza a dolgokat. nem tudom, hogy ez egyfajta strategia nala, vagy micsoda, de teny hogy idegesito lehet. Szoval megertelek ebbol a szempontbol. Ha viszont ennyire gaz vele, akkor lehet hogy jobb, ha orvost valtasz.
18. Jasmine24 (válaszként erre: 16. - Eszterkee)
2014. máj. 15. 13:38
Tudom...bocsi
17. BlueJasmine (válaszként erre: 13. - Eszterkee)
2014. máj. 15. 13:33
Az biztos! Én valahogy a középutat szeretném! :D Ha létezik ilyen... Nem is könyörögni a beutalóért, de nem is vinni állandóan szerencsétlent mindenhova! Akárhányszor ilyen volt,mindig a szívbajt hozta rám,persze hogy rohanok azonnal magán helyre... Nem várok az 1-2 hónapos időpontokra máshol... Még meg is kérdeztem hogy most akkor ez iszonyatosan nagy baj? Erre azt mondta hogy majd kiderül,vigyem! Köszi... Eddig meg senki semmit nem mondott rá... Nagyon remélem hogy nincs baj... Már alig várom, hogy fél 5 legyen...
16. Eszterkee (válaszként erre: 14. - Jasmine24)
2014. máj. 15. 13:23
nem én indítottam a fórumot!
15. BlueJasmine (válaszként erre: 14. - Jasmine24)
2014. máj. 15. 13:22
Nem, ha nem tökéletes,akkor is imádom! Az nem tetszik pontosan, hogy nem azt mondja, hogy el kellene vinni , de ne aggódjak, hanem mostmárisazonnal mert ha nem... Hűű... Igen, akkor is elvinném, ha csak megemlíti! De egyébként mindenhova így küldött... A haematoma miatt az volt írva a beutalóra, hogy veleszületett agyi rendellenesség... ????!!! :O Honnan szedte ezt?!
14. Jasmine24 (válaszként erre: 13. - Eszterkee)
2014. máj. 15. 13:14

Nekem ugy tunik Te azert vagy kiakadva, mert a doktorno szerint ugy mond nem "tokeletes" a gyereked. En ugy gondolom, hogy ha csak azt mondta volna, hogy talan nem art ha elviszed a neurologiara, de azert nem kell aggodni, mert biztos semi gond...szerinte akkor is elvinned!

Inkabb olyan doktornot akarsz aki nemtorodom? Szerintem akkor meg az lenne a bajod valoszinuleg!

13. Eszterkee (válaszként erre: 12. - BlueJasmine)
2014. máj. 15. 13:08
neked kell eldönteni, hogy váltasz-e vagy sem. ha anyukád orvos, biztosan tud valaki mást ajánlani. de az sem jobb, amikor úgy kell könyörögni egy beutalóért, mert a szülő aggódik az orvos meg legyint. az előírt vizsgálatok nagy részére sztk-ba mennék. bár én is aggódtam már, hogy pont ott fogunk összeszedni valamit, de nem sikerült semmit sem elkapnunk.
12. BlueJasmine (válaszként erre: 11. - Eszterkee)
2014. máj. 15. 12:59
Igen,persze. Viszont erről a neurológiai dologról még annyit... Hogy az ultrahang alapján (amin ezt a 2 mm folyadékot találták), minden teljesen rendben van, ott van,és akkora amekkorának lennie kell... És ez a baba viselkedésében jelentkezne ha bármi baj lenne! Elviszem, mert aggódom, de nem is kérdezett semmit, csak vigyem azonnal neurológiára! És a többi dolognál is így volt... Instabil csípő :D Tökéletes a csípője,nem tudom ebben is mit látott... Szóval még mindig nem tudom, hogy mit tegyek?! Örüljek, hogy ilyen aggódó, vagy váltsak?!
11. Eszterkee (válaszként erre: 9. - BlueJasmine)
2014. máj. 15. 12:57
értem. persze ez kellemetlen, de vagy vállaja az ember lánya a tortúrát vagy megy magánrendelésre...
10. BlueJasmine (válaszként erre: 8. - Eszterkee)
2014. máj. 15. 12:54
Neem, nem Ő küld magánba. A leírtak miatt viszem magánba. Még megmondom őszintén kórházban sosem voltam vele, nem tudom ott hogy vannak az osztályok, de pl a ZESZ-ben így megy a bejelentkezés... Örülök h a fél óra alatt a sok köhögő ember között nem kapott el semmit...
2014. máj. 15. 12:53
Pontosan 2 hónapja ültem az 1 hónapos babával a ZESZ-ben 2 órát, mert felhívtam előtte őket, hogy kérjek időpontot, persze azt mondták a piciket előre hívják... És mikor meg mertem említeni, hogy már a 10. 3-4 éves gyerek megy be, mi meg itt ülünk 2 órája, az volt a válasz,hogy nekik időpontjuk van. Na akkor fogtam a gyereket, és vittem el magán helyre, azóta is csak oda viszem,és fogom is... Undorító ami a közegészségügyben megy... Arról nem is beszélve, hogy fél órát álltunk sorban (babával) a beteg,influenzás,meg ki tudja milyen felnőttek között.. Hát köszi (Y)
8. Eszterkee (válaszként erre: 6. - BlueJasmine)
2014. máj. 15. 12:52

mit lehetne elkapni fejlődés neurológián? :O

viszont nekem is gyanús lenne, hogy mindig magánba küld...

2014. máj. 15. 12:50
Az ortopédia 3 volt, helyenként 10ezer, az ultrahang 20 volt, most ez a neurológia 30 lesz... Szóval örülök hogy aggódik, csak legalább ne úgy adná elő, hogy hatalmas baj van... És a folyadékról is annyi volt köztudott, hogy pont olyan helyen van, ahol aztán az ég világon semmit sem zavar,mert nem nem törődtem vele, de rajta kívül még senki sem küldött sehova. Az ultrahangos szakember sem,akinél voltunk. Pedig aztán neki kellett volna, ha valakinek...
6. BlueJasmine (válaszként erre: 4. - Eszterkee)
2014. máj. 15. 12:49
Persze hogy viszem! Tegnap mondta, ma megyünk... Nem kérdés, csak mindig talál valami kivetni valót, akárhányszor voltunk nála,mindig küldött valahova. Természetesen magán helyre, mert beparáztat, a rendes kórházakba pedig 1-2 hónap mire adnak időpontot,meg 2 nap mire egyáltalán a telefont felveszik... És egyébként sem szeretem ilyen helyekre vinni,mert több mindent szedhet ott össze,mint ami baja eredetileg van (vagy nincs).
5. Eszterkee (válaszként erre: 4. - Eszterkee)
2014. máj. 15. 12:46
*neurológiára
4. Eszterkee (válaszként erre: 1. - BlueJasmine)
2014. máj. 15. 12:46

magánrendelésre vitted a babád?

"a koponya alatt is van folyadék" számomra elég komolyan hangzik. biztos, hogy elvinném neurolódiára a gyermekem.

3. BlueJasmine (válaszként erre: 2. - D2d5bb5db4)
2014. máj. 15. 12:44
Nem, az enyém orvos :D
2. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 1. - BlueJasmine)
2014. máj. 15. 12:39
Te vagy orvos?/ Hogy írtad; orvos anyuka , sokkonzultáció után / :))
2014. máj. 15. 12:33

A gondom az, hogy bár nagyon kedves, aranyos a doktornőnk, de folyamatosan beparáztat (szerencsére fölöslegesen). Holnap lesz 15 hetes a lányom, és most éppen neurológiára küldött minket (mindjárt taglalom miért).

Először is, nehéz szülés volt, sajnos keletkezett egy haematoma a pici fején, amire mindenkitől azt a választ kaptam, hogy ne aggódjak 6-8 hét és magától elmúlik (vagy picit több is lehet). Ennek ellenére az első otthoni látogatáson már adott homeopátiás bogyót,aminek örültem is,hogy mennyire foglalkozik a dologgal,mikor mindenki csak legyint rá. Majd 3 hetesen elküldte a babát SEBÉSZETRE,ami szerintem erős, én pedig (orvos anyuka,sok konzultáció után) elvittem ultrahangra (még jó hogy nem sebészetre), ahol azt mondták hogy nem küldenének sebészetre, viszont a koponya és a duralemezek között is található 2 mm folyadék, ezért figyelni kellene. A haematoma végül 6 hetesen teljesen eltűnt, viszont az ultrahangos lelet tegnap sikerült vinnem a doktornőnek, aki azonnal küldött neurológiára,mert hogy a koponya alatt is van folyadék... Végül is mára kaptam időpontot, mert hála neki teljesen megijedtem hogy komoly gond van, pedig nagyon jól fejlődik, forog-pörög, dobálja a játékait, gőgicsél, nagyon jókedvű baba, súlya is rendben , sőt, túl jó :D Na meg jön még ehhez, hogy küldött feleslegesen is mindenféle ortopédiára (nem csak a kötelezőre, mert szerinte instabil a csípője (3 kiváló szakember nyíilvánította tökéletesnek)... Most örüljek, hogy ennyire aggódó, vagy csak előre mossa a kezeit?! Körülbelül eddig 60ezer forintomba került az aggódása... És kezdem unni egy picit. Ti mit tennétek?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook