Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek érdemes gyermekorvost váltanunk? fórum

Szerintetek érdemes gyermekorvost váltanunk? (beszélgetős fórum)


1 2 3
60. Fiúsmami (válaszként erre: 58. - BlueJasmine)
2014. máj. 16. 00:05
Ha fiatal nyílván végigfutja a protokollt,ennyi ,mert még tapasztalatlan,ami nem baj ,mert alapos.Azért nem mond semmit mert nincs semmi komoly ,csupán ő is meg akar róla győződni minden rendben e.Ha nincs utánatok senki kérd meg magyarázza el stb.De az is lehet,hogy látja rajtad mennyire parázol és a te megnyugtatásod végett teszi.AZt egy körforgásban vagytok :),lehet ő meg at gondolja na az aaggódó anyuka,adok beutalót mert nem nyugszik míg nem vizsgáljuk kistb.Utolsó mondatom vicc volt:)
59. BlueJasmine (válaszként erre: 57. - Fiúsmami)
2014. máj. 16. 00:02
Én most azon gondolkoztam, hogy a medikids-be fogom vinni, a genium-med-be járok nőgyógyászhoz, persze már nem olyan sűrűséggel... De megtartottam a nagyon jól bevált nőgyógyászomat, és ez egy épület. Tehát ott már vannak ismerős arcok, stb... Csak nem tudom még hogy működik a magán hely... Védőoltás stb. Mondjuk simán kifizetek annyit a fölösleges járkálásokra, mint arra fizetnék (gondolom),majd utána járok... Mindegy, mert Ő az életem, és bármit érte, de azért sznob nem vagyok. Eddig mindent próbáltam megoldani közgyógy által, de még semmit sem sikerült... Sosem vártam hónapokat (de ez mindig az orvosnak volt köszönhető).
58. BlueJasmine (válaszként erre: 56. - Fiúsmami)
2014. máj. 16. 00:00
A többi nem mondta hogy bárhova vinnem kéne, Ő pedig fejvesztve küldött. De semmit sem mondott. Kérdeztem hogy miért, stb?! Azt mondta, hogy vigyem, pedig még csak nem is voltak utánam, hogy ne magyarázhassa el... Igen, fiatal. De azzal nincs semmi bajom. Meg részben örülök neki, hogy aggódik, de annak nem, amikor rám is rám hozza a frászt...
57. Fiúsmami (válaszként erre: 55. - BlueJasmine)
2014. máj. 15. 23:59
Nézd ,nem kellemetlen átmenni máshoz.Neked be se kell menni hozzá.Keresel egy másik dokit felhívod kérsz egy időpontot meglátod szimpatikus e ha igen ő mindent elintéz,átkéri a papirokastb.Érdeklődj barátoktól ki mennyire elégedett stb.De egyébként ha jártatok bárhol magánszakrendelésen oda telefonálsz és megkérded a dokit,hogy ő kit mond jónak.Ennyi.Kiváncsi vagyok ,hogy döntesz.
56. Fiúsmami (válaszként erre: 54. - BlueJasmine)
2014. máj. 15. 23:54
A többi orvos is a leletre tud támaszkodni ,ők is a lelet ismeretében mondták,hogy nincs baj.A ti dokitok mit mond a leletre,hogy oké megnyugodtam?Fiatal doki?Lehet,hogy én megkérdezném miért tartja szükségesnek a további vizsgálatot.Egyébként mi is váltottunk orvost,mert az első süket volt ,szó szerint mikor hallottam,hogy sípol a gyerek tüdeje hazaküldött,hogy csak náthás,éjjel meg a kórházba kerültünk mert majdnem megfulladt.A második doki nagyon aprólékos.Kétszer küldött el általam feleslegesnek tartott vizsgálatra mindkétszer igaza lett.De ha te nem bízol benne keress másik dokit.Szerintem nagyon fontos a bizalom.
2014. máj. 15. 23:52
Ja, és 10/10-es apgar-al született... Záróján is csak a haematoma van, illetve az az okozta sárgaság,amivel szintén nem volt gond, mert nagyon is jól evett,nem volt aluszékony, és elmúlt 2 nap alatt... Tehát teljesen alaptalan az állandó beutalgatása mindenhova. És persze fél nap mire időpontot kérsz (felveszik a telefont),majd 1 hónapra rá lesz is. És ahogy Ő előadja a dolgokat, nem igazán tudok 1 hónapot várni, mert nem tudja azt mondani, hogy nyugodjak meg, csak rutin! Nem... És persze hogy viszem azonnal magán helyre, vagy nem alszok 1 hónapig.
54. BlueJasmine (válaszként erre: 52. - Fiúsmami)
2014. máj. 15. 23:39
És épp ez az, hogy nem tudom hogy az Ő szaktudásában van hiány, ezért küld mindenhova, vagy ennyire súlyosnak látja a helyzetet?! Mikor másik 2 orvos ugyan arra a leletre legyint egyet, hogy nincs semmi probléma! Vagy csak tényleg ennyire gondoskodó?! Én elhiszem hogy Őt hurcolják meg, ha valami hiba csúszik a dologba, de remélem nem minden orvos ilyen. Mert hogy most sem találtak 100adjára se semmit, nem viszem többet hozzá...
53. BlueJasmine (válaszként erre: 52. - Fiúsmami)
2014. máj. 15. 23:35
Köszi a tippeket. 1.: Anyum innen 500 km-re orvos, és hiába orvos,attól még nincs világszerte ismeretsége... Sajnos. Talán a szakmájában, de mint mondtam neurológia stb nem a szakterülete. Igen, tudta, voltam vele kb 3x ultrahangon a csípője stb miatt, és egyszer sem változott a válasz,hogy valami gond lenne, egyébként meg mint laikus (aki non-stop a gyerekkel van), abszolut nem látom instabilnak a csípőjét. Neurológiára pedig persze hogy elvittem, és örülök hogy fölöslegesen, de itt már szinte csak a fölöslegesen dolgokon van a hangsúly. És egyik sem volt indokolt! Már magában a haematomának sem kerítenek nagy feneket, volt olyan ismerősöm, akinek a gyerekének akkora volt a haematoma,mint a feje, és azt sem küldték sehova, felszívódott, és nekem is volt, az is felszívódott :D És nincs semmi bajom... Nekem inkább úgy tűnik, hogy Ő megelőz mindent (csak ugyebár ez még a 2 havonta küld valami plusz helyre oké, de 2 hetente)?! És sosem mondták hogy figyelni kellene,vagy bármi!! Vagy legalább ne úgy tenné mindezt, mint ha holnap már késő lenne... De épp ezért kérdeztem, mert nem tudom másfelé milyen orvosok vannak, vagy hogy hasonlóban volt-e része bárkinek... Ezek szerint akkor ez most jó. És igen, hallgathatok az orvos anyám véleményére is, de nem ő viszi hozzá,szintén nem tudja megítélni a helyzetet, mert hasonló helyzetben már régen volt... Épp ezért kérdezek olyanokat, akik "benne vannak" a dologban!
2014. máj. 15. 23:21
Másrészt ha nem bízol a szaktudásában menjetek máshoz át,évente 1 szer ingyen válthattok.De neurológiára mindenképp vidd el a kicsit.Most még sokkal könnyebb dolgod lesz mint később,max futottál egy kört.Minden jót és jó egyészséget a kicsinek.
2014. máj. 15. 23:01
1. nem azért küldött sebészetre,hgy azonnal műteni kell,az UH-t a sebész is elrendelte volna,hanem mert jobban ért hozzá mint az UH-S doki.2.ilyen kis korban a csípő izületi porcok még rejtve vannak még a röntgenvizsgálatnál is,ilyenkor ha laza az izület nagyon jóltette,hogy többször küdött el ortopédushoz aki gondolom UH-t csinált,de ezt anyukádnak is tudnia kellene,hogy a túl laza ízületnek lehet neuroloógiai vonatkozása is ,de ezt most hagyjuk is.Nem olvastam az összes hsz-t,de elmondanék egy rövid orvosi protokoll sztorit,hogy megértsd az orvosotokat.Pl.:Kisgyerek beüti a tarkóját,ilyenkor rutin szemfenék vizsgálat,koponya rtg,esetleg még ct-is 3 napi korházi mf.stb.Kisrác 3 éves 2. nap bentlét után szülők kérik a hazabocsájtást,-leletek miatt hazabocsájtva(adaptációs,bejárós stb.).4. nap kóma. Na ki lesz a hibás?naná,hogy nem a szülő.pfff.Miért itted magán rendelésre,főleg ha a nagyi doki,nem volt egy kolléga aki megnéné?Már bocsi de ezt tényleg nem értem.Nekünk mindig az az első bárhová is visszük a srácokat megnézzük ki ügyel,van e az osztályon ismerős,ha nincs akkor is ott a papíron a kdkh.Nem baj ha parázós a doki,biztos látja,hogy te is az vagy,inkább kétszer oltsuk el a tűzhelyet mint egysze égjen le a ház.
50. kriszta773 (válaszként erre: 48. - BlueJasmine)
2014. máj. 15. 20:55

már úgy érzem, hogy inkább viccelsz :) mégis ki tudná jobban eldönteni, hogy ez normális-e, itt bárki idegen, aki nem is ismeri azt az orvost, vagy te és a gyerekorvos anyukád? :)


ha úgy jellemzel egy dokit, hogy rá se néz a gyerekedre a 2 perces vizsgálat alatt, és úgy küld el mindenhová, akkor elég furcsa, ha ezek után még azt kérdezed, ez normális-e. mintha csak a dokit kéne szidni most és itt :)


egyébként ha nem állok be a sorba, hogy szidjuk a parahozó orvost, azokból, amit leírtál, szerintem nincs vele gond. felmerült ez vagy az lehetőségként a gyerekednél, elküldött vizsgálatokra, szerencsére kiderült, hogy nincs baj. abból, hogy az ultrahangon is megerősítették az orvosok, hogy figyelni kell a gyereket, én úgy látom, teljesen indokolt volt az ellenőrzés, és lehet, ha valóban baj lett volna és vársz heteket, akkor nagy baj lett volna. akkor jogosnak ítélnéd a parát, és azt mondanád, milyen jó, hogy elküldött vizsgálatra. de én valahogy viccesnek találom az egészet annak tükrében, hogy az anyukád gyerekorvos

2014. máj. 15. 20:38
Én ezért nem vinném másik orvoshoz. Inkább alapos legyen, mint hanyag.
48. BlueJasmine (válaszként erre: 47. - Kriszta773)
2014. máj. 15. 20:10
Mielőtt döntök gondoltam megkérdezek olyat,akinek van már tapasztalata... Bocsi :D Lehet, hogy normális ez,én nem tudom, mivel még nem volt benne részem! Ennyi
47. kriszta773 (válaszként erre: 46. - BlueJasmine)
2014. máj. 15. 19:24
én komolyan nem értelek :) ha anyukád, aki gyerekorvos is azt mondja, ez a doki nem jó, miért nem arról nyitsz fórumot, hogy ott, ahol laksz, a környéken milyen gyerekorvost tudnának ajánlani a tapasztalatok alapján, ha nincs olyan ismerősöd, barátod, barátnőd, aki ebben segíthetne. de akár önállóan is mehetnél másik dokihoz, lehetnél ennyire talpraesett anyaként, a gyerekedért :) nem olyan nehéz ám bemenni egy másik orvoshoz :)
46. BlueJasmine (válaszként erre: 44. - Kriszta773)
2014. máj. 15. 19:19
Épp ez az, hogy amég nem megyek a saját orvosunkhoz, sosincs semmi baj! Mindig ő talál ki valami újabb iszonyatosan fontos vizsgálatot! Mikor rá se néz a gyerekre, ezt 2 perc alatt eldönti... Kérdés minden nélkül...
45. BlueJasmine (válaszként erre: 44. - Kriszta773)
2014. máj. 15. 19:18
Ő már régen mondja, hogy váltsak,mert kinézetre,viselkedésre, sehogy sincs gond a babával! Tehát mindenképp túlzás! Minden 2. gyerek haematomával születik, és elmúlik! Azzal is sebészetre küldött! Még jó, hogy nem vittem el... Az kellett volna, hogy hozzányúljanak... Lement magától. De ezt is megmondta mindenki, rajta kívül... Sajnos nem Bp-n orvos, illetve nem is túl sok orvost ismer errefelé...
44. kriszta773 (válaszként erre: 43. - BlueJasmine)
2014. máj. 15. 18:53

pont ezt kéne az anyukádnak megválaszolnia, hogy a gyereked állapotához, tüneteihez képest túlzás-e a gyerekorvos hozzáállása, vagy elővigyázatos. ahhoz nem kell neurológusnak lenni, azért küldenek vizsgálatokra, mert nem látnak bele a gyerekbe :)


hát én a helyedben egyrészt biztosan szólnék anyukámnak, ha a gyerekorvosom vészjelez, és megkérdezném, van-e okom parára, és mit javasol. valószínűleg új orvoshoz is tőle kérnék ajánlást :) nem lehet, hogy tényleg te parázod túl ezt a dolgot? mert az normális, ha megijedsz, de szakmailag megítélni egy orvost nagy segítség, ha a családban is van :)

43. BlueJasmine (válaszként erre: 42. - Kriszta773)
2014. máj. 15. 18:47
Mert O sem neurologus,es "nem lat a gyerekbe". Meg lehet a mi gyerekorvosunknal mar volt hasonlo gond,vagy valami,ami miatt ennyire nagy bajnak allitotta be... Na de mar mindegy,valtani fogunk. Vagy keresek ebbol is magant... Az is biztosan odafigyel... De nem ez volt a kerdes,hogy velem mi van.. Hanem hogy ez normalis,hogy kuld,vagy tulzas?!
42. kriszta773 (válaszként erre: 40. - BlueJasmine)
2014. máj. 15. 18:27
ne haragudj, de ha az anyukád gyerekorvos, akkor mégis miért nem hozzá fordulsz, és miért ez az oltári para??
41. BlueJasmine (válaszként erre: 38. - Jasmine24)
2014. máj. 15. 18:13
Köszi,aranyos vagy! :) De nem is értem, a neurológus is egyből kérdezgetett hogy van-e ilyen nincs-e olyan... A gyerekorvos meg semmit, csak irány....
40. BlueJasmine (válaszként erre: 39. - Kriszta773)
2014. máj. 15. 18:13
Pedig pontosan ez a lényeg! A közlésmód! De igenis, most is úgy mondta, hogy vigyem ahogy tudom, stbstb... És mindig ez van! Folyamatosan adja a beutalókat, és mindenhol körberöhögnek, hogy ezért jöttem?! És már értem miért... Nem parázom túl,megvolt a lelet, az én orvos anyukám látta, azt mondta hogy semmi gond, persze Ő nem neurológus, de gyerekorvos... Egészen tegnapig tök nyugodt voltam...
39. kriszta773 (válaszként erre: 37. - Jasmine24)
2014. máj. 15. 18:02

bevallom, én nem olvastam ki a sorokból, hogy ez egy beparáztató orvos lenne, aki folyamatosan károg :) az, hogy az anyuka folyton megijed, hogy nagy baj lehet, aztán mikor kiderül, hogy nincs, nem megkönnyebbül, hanem az orvosra mérges, hogy megijeszti, az más tészta :) ilyen koponyaűri folyadéknál vagy minél én biztos elmennék inkább ezer vizsgálatra, hogy megnyugodjak, minthogy annyiban hagynám


de mindenképpen másik orvos kell, ha valaki nem bízik benne és nem akar aszerint eljárni a gyerekkel, amit az orvos javasol, mert abból csak baj lesz és teljesen felesleges járni hozzá

2014. máj. 15. 17:58
Amugy orulok, hogy nincsen semmi Baja a picinek! :)
37. Jasmine24 (válaszként erre: 36. - Kriszta773)
2014. máj. 15. 17:57
Presze az anyasag mar cask ilyen, folyton parazunk valami miatt. Na de nem kell azert feleslegesen paraztatni sem valakit! Szerintem meg akkor is, ha tenyleg nagy a gond, lehet azt felesleges beparaztatas nelkul is kozolni. Egy nyugodt orvos, aki az ilyen helyzeteket normalisan kezeli sokkal job lenne. Ok persze tudom, hogy ez nem kivansag musor, de ha van lehetosege cserelni, akkor miert ne. Csak nyilvan ne a gyerek karara.
36. kriszta773 (válaszként erre: 34. - BlueJasmine)
2014. máj. 15. 17:49
egyébként üdv az anyaságban, ez mindig így lesz :) ha felmerül csak a lehetősége is egy gyereknél, hogy valami komoly baja van, természetes, hogy az anyja frászt kap és aggódik. nem fogod tudni úgy felnevelni, hogy időnként ne parázzál kevésbé vagy nagyon :)
35. kriszta773 (válaszként erre: 34. - BlueJasmine)
2014. máj. 15. 17:45
de az inkább a te természetedből adódik, hogy majdnem sírva fakadsz, nem hiszem, hogy az orvos azt mondja, ha most azonnal nem viszed a gyereket, vége. nem hiszem, hogy nálatok ne lett volna indokolt pár külön vizsgálat, ha nehéz szülés volt, és az ultrahang után más orvosok is azt mondták, figyelni szükséges. vagy akkor az összes orvos feleslegesen mondja és csak beparáztat? :) nem jobb így, hogy tudod, minden rendben halad?
34. BlueJasmine (válaszként erre: 33. - Kriszta773)
2014. máj. 15. 17:38
De pont erre vannak a rutinvizsgálatok (amik kötelezők)... De minket állandóan küld azon felül is. Hát nem tudom... Milyen szinten normális ez... Ráadásul mondom ebben a nagyon paráztatós stílusban... Úgy jövök ki, hogy majdnem sírva fakadok,és gyorsan keresem hogy hova vihetem,hogy ne aggódjak!
33. kriszta773 (válaszként erre: 32. - BlueJasmine)
2014. máj. 15. 17:31

olyan orvost kell választanod, akiben megbízol :) az, hogy kedves veled, az utolsó szempont, a gyerekkel legyen az :) az nem jó hozzáállás, hogy majd nem foglalkozol azzal, amit mond, és ha egyszer tényleg baj lesz?

nem a dokit akarnám védeni, de tudod hányszor történik nagy baj, csak mert az orvos körberöhög, hogy mekkora hülyeség és minden rendben? én biztos jobban örülnék, és nyugodtabb lennék, ha kizárnának minden problémát, minthogy eleve el se küldjék a gyereket vizsgálatra, ha valami felmerül

32. BlueJasmine (válaszként erre: 31. - Kriszta773)
2014. máj. 15. 17:21
Igazad van, de ez túlzás. Most értünk haza a neurológiáról, ahol az orvos körberöhögte az általam elmondottakat, mert hogy a 2 mm-es folyadékot egy sztk-s ultrahang gép észre sem veszi :D Vagyis a kutya nem látja. Ez 12-14 körül szokott gondot okozni, az a 2-3 mm semmi... Megnézte mindenhogy, közölte hogy makk egészséges,és szerinte is váltsak gyermekorvost. Megnézte a szemészeti leletet,meglátta hogy Dr. Sényei Katalin, egyből azt mondta hogy akkor a legjobbnál voltunk (nem egy intézményben dolgoznak)... A gyermekorvosom ezt is megkérdőjelezte, és küldött volna máshova.. Na ennyit erről. Tegnap voltunk utoljára. Az a baj, hogy egyébként kedves, és nem szivesen hagynám ott, gondoltam már hogy majd nem foglalkozok vele, ha megint küld valahova... De egyszerűen ez nem megy. Amilyen arcot most is vágott, hogy rohanjak vele neurológiára...
31. kriszta773 (válaszként erre: 1. - BlueJasmine)
2014. máj. 15. 17:13
inkább zárjanak ki komoly bajt, minthogy legyintve, és "biztos nincs semmi baja" hozzáállással elodázzák. örülj, hogy nem derült ki semmi, a beparázás meg a te sarad, nem az orvosé :) de ez teljesen természetes, főleg ha nem egy szemölcs merül fel, hanem komolyabb
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook