Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerinted normális-e, hogy a gyermekorvossal ilyen sok gond van? fórum

Szerinted normális-e, hogy a gyermekorvossal ilyen sok gond van? (beszélgetős fórum)


2012. máj. 7. 18:23
SAJNOS ISMERŐS A JELENSÉG...NÁLUNK KIJÖN munkaidőn kívül,DE MEG IS MONDJA,HOGY 2000 Ft! Pedig Ő is itt lakik,kb.2 km-re. Hogy miért nem választok másik orvost? Mert a másik fullon van... szomorú,de ez van ma Magyarországon (tisztelet a kivételnek) !
2010. aug. 13. 10:16

Egy normális rendelőben van külön szemetes és van pelenka feliratú szemetes. Különben eügyi intézményekben mindennap üríteni kell, hiszen mindennap takarítani is kell.

A gyerekorvosoknak azért 4 órás a rendelési ideje, mert a maradék időben ki kell menni házhoz a lázas, nagybeteg gyerekekhez.


Különben mindenben egyet értek a felháborodásoddal, én is orvost keresek a 3 hónapos lányomnak, mert én se vagyok megelégedve a gyerekorvossal. Mondjuk nekem egy ilyen apróság is elég volt ehhez.

26. f290b382c2 (válaszként erre: 22. - 2bd4f10c49)
2008. dec. 23. 22:18
Mert szerinted az utcai szemetesből a pisis-kakis pelenka nem ugyanoda kerül-na ez már röhej,amiket írsz!
2008. dec. 23. 22:06

Még annyit, hogy a házi és gyerekorvos rendelési időben elérhető kell legyen! Ha a beteg nem mozgatható bármilyen oknál fogva, az orvos igen is köteles házhoz menni a rendelési idő előtt, vagy után. Nem kell azonnal az ügyeletre rohanni, vagy mentőket hívni, ha jó a hozzáállása az orvosnak, meg hát az embert csak a saját orvosa ismeri a leginkább kórképileg, nem? Csak ő tudja leghamarabb, hogy mire alergiás, mire nem, mi a jó neki .....????!!!!!

Minden közterületen lennie kell helyileg kihelyezett szemetesnek! Az orvosi rendelő is ezek közé tartozik, már amennyiben nem privát. Bár ott igen is vannak szemetesek. Hogy egy orvosi rendelőben ne legyen, hát az szerintem elég gáz. Nem feltétlenül a kaki szagolása miatt, hanem, hogy ne pont az utcaiban bűzölögjön a piszkos dolog!

Ahol rendesen és rendszeresen takarítanak, ott a szemetest is rendszeresen ürítik, nem?


Igen is van Mo-on olyan kellemetlen egészségügyi rendszer, amikor nem tudsz mást választani, mint a már adottat. Vagy ez, vagy ez és nem lehet az! Így az ember rá van kényszerítve, hogy elfogadja azt, amit a rendszer nyújt.

Gondolom erre sok szép példát fel lehetne sorolni. És egyáltalán nem kell azzal jönni, hogy ki és hol él, mert nem függ össze teritóriumokkal a helyzet!!

2008. dec. 23. 21:34

Az eredeti fórumcím az volt, hogy: "Szerinted normális-e ... ?" Ebbe bármi és bárkitől beletartozhatott volna, amiről az illető úgy gondolja, hogy nem normális. Sajnos megváltoztatták!! :((

Nekem a gyerekorvosommal vannak már-már nevetséges ügyeim. Már nem is idegesítem magam rajta, ismerem és tudom kezelni. Viszont azon nem változtat, hogy nem tartom reálisnak sokszor, amit művel. Azt a pár évet, amíg még nem írathatom át a gyerekemet az én családorvosomhoz, kibírjuk így is. Viszont gondoltam, nem árt megosztani a tapasztalatokat, ha már nem vagyok egyedül, az ilyen fantázia orvossal kapcsolatban.


Aki rögtön a betámadás és észosztás mellett döntött, talán nem ártana, ha elsőként csinálna magának egy gyereket és végigcsinálná a gyerekorvoshoz tartozó rutinokat és egyebeket, akkor talán értelmesen is hozzá tudna szólni egy ilyen témához. A többieknek pedig köszönöm, hogy megosztották velem a megosztani valójukat.

23. 223cf40dc0 (válaszként erre: 22. - 2bd4f10c49)
2008. dec. 23. 21:13
hmm, de valaki ez a valaki, hogy ennyire tudja!! :DDDDDDDDDDDDDDDDDDD
22. 2bd4f10c49 (válaszként erre: 1. - 223cf40dc0)
2008. dec. 23. 13:00

Jogos módon bedobott pelenkák?Azért megnézném azt aki az ottani kukába dobja a kakás pelust....

Én sosem dobtam a rendelőbe el,inkább elvittem és kidobtam az utcai szemetesbe...

A másik hogy hogy nincs másik orvos?Hol élsz?Mindenhol szabad orvosválasztás van magyarországon....Olyan nincs hogy folglalt,ha az egyik nem jó, keresel másikat..Hm kifogás-kifogás

2008. dec. 23. 11:09

Anno a gyerekorvos azt mondta Anyukámnak, hogy torokgyulladásom van,azért ugatok.

Anyukám csak nem nyugodott bele, kihívott egy másik orvost (18 éves koromig Ő volt az én doktorbácsim:-)),aki közölte, hogy kruppos vagyok és azért fulladok, mert 50%-os torokszűkülésem van. Azonnal kórház. Jobb bele sem gondolni, hogy mi lett volna,ha a "doktor"nőre hallgatnak...

2008. dec. 23. 08:43
Szerintem a mai Magyarországon teljesen normális.
19. Zizisicc (válaszként erre: 14. - E71af41436)
2008. dec. 23. 08:41
De. :o))
2008. dec. 23. 07:40
ha ennyire tűrhetetlen a helyzet akkor én addig mennék amíg találnék egy olyat aki fogad- egyáltalán nem köteles házhoz menni
2008. dec. 23. 07:21
mi is ugyanígy jártunk a gyerekorvosunkkal mit ti! lehet hogy furcsa de teljesen ugyan ezek voltak a gondok! mi akkor kikértük a papírjait és egy másik sokkal meszebb lévő város gyerekorvosához vittük át! ő azóta ha telefonálunk még éjszaka is!! szó szerint éjszaka!!!! fogad minket a lakásán és ellátja a gyereket!ha bármi elfogy itthon pl lázcsillapító vagy hörgőtágító vagy bármi a gyereknek kell! rácsörgünk , megírja a receptet és ha nem sürgős elküldi postán vagy ha sürgős beküldünk érte valakit aki épp arra jár!
2008. dec. 23. 04:49

Megértelek!

A mi falunkban gyerekorvos sincs, a háziorvos látja el a gyerekeket, ezért mi a 15 km.-rel távolabb lévő városba hordjuk a gyerekeket.

Fontos, hogy a gyerek "jó kezekben" legyen!

15. e71af41436 (válaszként erre: 6. - 223cf40dc0)
2008. dec. 23. 03:40
erre van az ügyelet....
14. e71af41436 (válaszként erre: 1. - 223cf40dc0)
2008. dec. 23. 03:39
szerinted normális-e,hogy egy olyan helyre dobják be a pelenkát,ahol még szemetes sincs?egy nejlontasak pont megtenné és haza lehetne vinni és szépen otthon kidobni...ennyire egyszerű,nem????
13. 223cf40dc0 (válaszként erre: 12. - Zizisicc)
2008. dec. 23. 03:04
egy ahhoz hasonló vírus, ugyanazokkal a tünetekkel, de nem pont az, viszont távol állt az ételmérgezéstől és átestünk rajta mindnyájan - ennek a tudatlan szenvedésnek és antibiotikum hiánynak, meg 2 hónapos majdnem karanténnak az emlékétől megkímélhetett volna, ha azonnal megcsináltatja és nem a helyettesítő orvos veszi észre a dolgot :(
12. Zizisicc (válaszként erre: 9. - 223cf40dc0)
2008. dec. 23. 02:59
Végül is igazolódott a streptococcus gyanú?
11. 223cf40dc0 (válaszként erre: 10. - Zizisicc)
2008. dec. 23. 02:58
ezt így szépen egyszerűen megfogalmaztad, mint legalapvetőbb megoldást - a gond, hogy nincs másik választható orvos! A többiek mind foglaltak - ki tudja miért??
2008. dec. 23. 02:51
Ha ennyi gondod van a gyerekorvossal, válassz mást!
2008. dec. 23. 02:49
És nem utolsó sorban, amikor a gyereknek magas láza és piros kiütései vannak, akkor ő közli veled, hogy ételmérgezés, mire a másik orvos, aki utána ellenőrzi elküld mintavételre, mert szerinte steptococco gyanus a dolog????
2008. dec. 23. 02:47
Hogy a gyereked 39-40 fokos lázára nem mond mást ugyanez az orvos, hogy adj neki lázkúpot és majd elmúlik?? Persze rá sem néz, mindezt csak telefonon. Vagy rádförmed, hogy miért nem vittél be egy kicsi gyereket a rendelőbe, hiszen így kellene, nem hogy ő kimenjen és megnézze.
2008. dec. 23. 02:46

Hogy a kéthónapos gyereked nyelvén aggódva megkérdezed az orvost, hogy nem kell-e valamit tenni a lenőtt nyelve miatt, majd az közli veled, hogy ne aggódj, majd kinövi??

Persze, később beszédproblémákkal küzdve elküldenek a kórházba, ahol közlik veled, hogy hülye az orvosod, mert ezt már régen fel kellett volna vágni, nem akkor amikor előjön a probléma.

2008. dec. 23. 02:44
Hogy a háziorvosod munkaidőn kívül nem érhető el telefonon?
5. 223cf40dc0 (válaszként erre: 3. - Zimy)
2008. dec. 23. 02:43
várj folytatom, ez csak az első volt :)
2008. dec. 23. 02:42
Hogy az orvosi rendelőben külön titkárnő van, aki mentesítené az orvost a telefon által elrabolt időtől, gyorsítaná a rendszert és megelőzné a túlzott és fejetlen várakozást? De közben a titkárnő közli veled, hogy őt eléred fél 9 - fél 10 között, ha a gyereked orvoshoz akarod vinni és kérj időpontot mielőtt mennél. Sokszor már ekkor sem veszik fel a telefont, nem hogy később. Hiszen egy recept kiírásához nem kell talán időpont, meg a gyerek nem feltétlenül abban az időben produkálja a tüneteket, amit ők megadnak, így sokszor éppen az utolsó percben hívnád őket, mert sürgős.
3. Zimy
2008. dec. 23. 02:42

Bocsánat, lehet, hogy kicsit kemény leszek, de ha ez életed legnagyobb problémája, akkor szerencsés vagy!

Egyébként igazad van, ezt a tervezőnek, vagy a kivitelezőnek, vagy az ott dolgozóknak figyelembe kellett volna venni.

2008. dec. 23. 02:39
Hogy a gyerekorvos nem megy ki házhoz, mert neki ekkor és akkor lejár a munkaideje, munkaidőben pedig annyi a betege, hogy azért nem ér rá??
2008. dec. 23. 02:38
Hogy egy gyermekorvosi rendelő mosdójában nem hogy pelenkázó ne legyen, de még szemetes sincs, hogy ne büdösödjenek az oda jogos módon bedobott használt pelenkák?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook