Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek egy bolt hogyan oldja meg, ha lejárt szavatossági idjű élelmiszer marad a nyakán? fórum

Szerintetek egy bolt hogyan oldja meg, ha lejárt szavatossági idjű élelmiszer marad a nyakán? (tudásbázis kérdés)

1 2
2018. máj. 24. 09:32
Ami lejárt szav.idejű, azt meg kell semmisíteni. Ami csak közelíti az időt, azt le szokták akciózni.
32. forrest2010 (válaszként erre: 29. - Karikaturista)
2018. máj. 5. 11:25
azért valahol még ez a legtisztességesebb megoldás :) / nem véletlenül kell állandóan figyelniük a dátumot :( / mégse akkora a veszteség , mintha kukába köt ki :)
31. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Ikebana3)
2018. máj. 5. 09:22

hát sajnos még középiskolás koromban az évfolyamon a kereskedelmis osztály volt boltokban gyakorlaton.


Első feladatok közé tartozott, hogy összegyűjteni a lejárt tejfölt, joghurtot, kefírt, majonézt és ebből készültek a kimérős francia és egyéb saláták :(

30. Smirnoff (válaszként erre: 24. - Bichi)
2018. máj. 5. 08:34
Es ha nem lenne munkád, te fair playrol papolnal, vagy lenyelned az ilyen veszteséget?
2018. máj. 5. 08:27
Nálunk a lejárat előtt 3 nappal ráteszik a 30%-os címkét. Minden boltban egységesen. Egyedül talán a Lidlben nem láttam még, mert az nemzetközi bolthálózat.
28. forrest2010 (válaszként erre: 10. - Globus)
2018. máj. 5. 07:33
a fiamnak szoktam mondani h ilyen lehetőségeknél legyen mindig pát ft nála , h tudjon venni 1-2 evésre valót , mert az attól még felhasználható így is rengetegbe kerül minden :(
27. forrest2010 (válaszként erre: 5. - Ikebana3)
2018. máj. 5. 07:30
mondjuk az h megvetetik a dolgozókkal az azért túlzás ! viszont ki már nem tehetik a polcra :(
26. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Ikebana3)
2018. máj. 5. 06:41
a fiaméknál állandóan figyelik a lejárat idejét , előtte való napon leárazzák felére ? harmadára ? még akkor is többet kap érte a bolt , mintha kuka ! nem is beszélve arról , h a szemétszállítás költsége sem 2 fillér :( akinek kevesebb a pénze szívesen megvesz 1-1 db-ot ilyen termékekből :( régebben itt a faluban is csináltak olyan akciókat , h a rövidesen lejáró terméket olcsóbban adták , mint pl konzerv babot :( én is főztem már olyanból :) ha már végképp nem eladhat , leírják , persze az + veszteség a boltnak :(
25. Bichi (válaszként erre: 23. - Ikebana3)
2018. máj. 4. 23:13
egy percig sem voltam ideges... Viszont több ismerősöm dolgozik/dolgozott közértben, multinál is, és ilyen sosem volt náluk. De a megvalósítást sem igen tudom elképzelni. Zárás után összeszedik ami lejárt, felosztják annyira, ahányan vannak, és elkezdik őket beblokkolni? Vagy hogyan?
24. Bichi (válaszként erre: 21. - Smirnoff)
2018. máj. 4. 23:10
Akkor viszont valamit alá is írtál, mert amúgy semmilyen jogalapuk nem lenne...
23. Ikebana3 (válaszként erre: 20. - Bichi)
2018. máj. 4. 22:53
Megnyugtatlak, hogy igaz.
2018. máj. 4. 22:07
Meg lehet kérdezni szinte bármelyik volt CBA-s dolgozót, tudnának mit mesélni. Ez a cég a nagymestere az átcímkézésnek, lefertőtlenítésnek, majd ezután így újra kiteszik a polcokra az "új" árut. Ha meg valami balhé van, akkor meg gondosan eltussolják az ügyet. De ez valószínűleg más multiknál is így van, még ha ott nem is ennyire durván. Kötelezik ilyen helyeken a dolgozókat sok olyan dologra sajnos, amire nem lenne szabad, de ha nem csinálod, akkor repülsz... :/
21. Smirnoff (válaszként erre: 20. - Bichi)
2018. máj. 4. 21:55
Én nemrég a sparban dolgoztam, és bizony a lejárt cuccokat levonogatjak az adott osztályon dolgozóktól.
20. Bichi (válaszként erre: 5. - Ikebana3)
2018. máj. 4. 20:33

Én ezzel szemben nagyon szkeptikus vagyok. El nem hiszem, hogy egy dolgozót kötelezzenek mondjuk 5 kg sajt megvételére, ráadásul lejárat után...

Nem beszélve arról, hogy honnan vesz a mai világban egy másik eladót a tulaj, ha emiatt felmond.

Szóval én nem hiszem, hogy ez igaz történet lenne...

19. sajtostallér (válaszként erre: 14. - Nyamitörp)
2018. máj. 4. 20:18
Gondolom, hogy tárolási, szállítási hiba miatt történhetett. Pl. megszakadt a hűtőlánc.
18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - E9aeb5fb70)
2018. máj. 4. 19:19

Minden multi azt tehet meg, amit a törvény megenged neki.


Nyugatabbra sok multi este a rászorultaknak szétosztja, Angliában automatába teszik és a rászoruló kártyával kiveheti, akinek szüksége van rá.

Egyébként itthon is egyre gyakrabban tapasztalom, hogy leárazzák a termékeket.


Ez a mi mentalitásunkon is múlik, milyen törvényeket engedünk megszavazni, mit tudnak a torkunkon lenyomni.

17. megi04 (válaszként erre: 5. - Ikebana3)
2018. máj. 4. 18:53
Nem muszáj megvenni...kereshet az ember másik munkahelyet is....:(
16. e9aeb5fb70 (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2018. máj. 4. 17:51

A multinál 3 módi van. A felvágottpultból megy a kutyáknak, tilos eladni, és a dolgozó sem veheti meg. Ki kell dobni ami lejárt. A melós szíve vérzik ilyenkor, mert tuti nem a kutyák eszik meg...


Ami meg vészidős az egyre olcsóbb cimkét kap, majd kutyába, ha senkinek nem kellett. A központi menedzsment oltári baromságokat tud összerendelni.


Aztán van olyan is, hogy éjszaka lesöprik a polcot, és másnap már mindent visszadobnak a gyárba. Ezek bizományos cuccok, míg a többi ki volt fizetve, de itt jön a csel, jobban megéri kidobni, mert így nem kell jutalékot fizetni a gyárnak. Ha olcsón eladná akkor a multi sokkal rosszabbul jár, de a gyár megkapja ugyanazt a jutalékot. Ha nem érted nem baj, de épp ezért multi a multi, mert megteheti.

2018. máj. 4. 17:09
Köszönöm a véleményeket, itt én le is zárnám. :)
14. Nyamitörp (válaszként erre: 7. - Sajtostallér)
2018. máj. 4. 17:08
Én nem egyszer találkoztam már olyan túróval, ami a lejárat napján is romlott volt már. Más élelmiszernél még nem, de én nem szeretek kockáztatni. Pedig tudom, hogy mi a különbség a minőségét megőrzi és a fogyasztható között. A párom simán megeszik mindent, amin nem érez furcsa ízt.
2018. máj. 4. 17:06

Nem tudom egyébként ez hogy megy ott, de ez nagyon meglepett.

Igen én is láttam már több helyen ilyen leakciózott dolgokat, aminek közeli a lejárata.

12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Ikebana3)
2018. máj. 4. 17:05

Van egy üzlet, ahol a hamarosan lejáró élelmiszereket, sokkal-sokkal olcsóbban lehet megvásárolni a vevőknek. Én szeretek odajárni. A boltnak is megéri szerintem , mert ha már ott van valaki, akkor mást is vásárol.


Az a konkrét hely undorító. A boltvezetőnek tudni kell/kellene/ felmérni mennyi áru fogy el x idő alatt. A beosztottakkal megvásároltatni meg erkölcstelen. Mi van, ha nem szereti, érzékeny ár, vega....stb......stb.

11. Nyamitörp (válaszként erre: 5. - Ikebana3)
2018. máj. 4. 17:04

Ehhez biztos, hogy nincs joga a boltvezetőnek. Anyukám dolgozott élelmiszerüzletben, nekik meg pont az volt a bajuk, hogy volt olyan áru, ami lejárat után még fogyasztható lett volna és nem hozhatták haza, ki kellett dobniuk. Azt mondta a boltvezető, hogy szabályellenes és ha valaki mégis megbetegedne valamelyik élelmiszertől, akkor a boltot bírságolnák meg.

Elég bátor az a boltvezető, hogy ezt eljátssza, pláne sajttal.

10. globus (válaszként erre: 7. - Sajtostallér)
2018. máj. 4. 17:04
Nemrég azért akcióztak le kartonnyi ananászkonzervet, mert dobálás miatt kicsit horpadt volt az oldala. Egy évig volt még szavatos, naná hogy bevásároltam belőle :)
9. babyapocakban (válaszként erre: 5. - Ikebana3)
2018. máj. 4. 17:03

Ilyenre tuti nem kötelezhető a dolgozó.


A lejárat előtt pár nappal meg kellett volna akcióznia a vevők felé, ami marad, azt pedig leselejtezni, megsemmisíteni.

2018. máj. 4. 17:02
Rendszeresen átnézik az árukészletet, és ha valami kezd közeli lejáratú lenni, azt leértékelik. Minden nagyobb áruházban van ilyen láda, fakk, rekesz, ahol ezeket elkülönítik, nagy színes címkével jelölve. Nem romlottak még, lehet fogyasztani, de teljes áron már nem adhatják. Pl. tejfölt, joghurtot én is megveszem, még sosem volt romlott. Akár itthon is előfordulhat, hogy hátrasodródik a hűtőben és lejárat után találom meg. Tejet, felvágottat nem kockáztatnám.
2018. máj. 4. 17:02
Ami még aznap jár le, azt bizony még el lehet adni! Feltűnő helyre, árcsökkentve kitenni az eladótérbe, és úgy rácuppannak a vevők, hogy ihajj! Tejfölnek, joghurtnak, sajtnak, keksznek, csokinak pl mi a csuda baja van, ha aznap lejáratos? Semmi!Élelmiszergyártó üzemben dolgozok...az a szav idő az nem úgy van ám azért, hogy hopp..ma még jó az áru, de holnap meg már nem:):)
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2018. máj. 4. 17:00
Sajnos ezzel az átcimkézéssel találkoztam már. Na oda se megyek többet vásárolni. Vastag kolbász volt átcimkézve, amit külföldre vittem ajándékba. Nem szedtem ki a csomagolásból és ott szembesültem vele, hogy bizony nagyon kiszáradt már a 2 rúd szalámi.
2018. máj. 4. 17:00
Azért kérdezem, mert tudok egy konkrét esetet, hogy a boltvezető kijelentette, a megmaradt sajtot meg kell venni a dolgozóknak. Nem romlott meg, de a szav. ideje 1-2 nappal lejárt, nem adható el. Én abszurd dolognak tartom, hogy amit nem tudnak eladni, a dolgozókkal vetessék meg.
2018. máj. 4. 16:56

Van ahol megegyeznek a gyártóval, hogy valamennyiért visszaveszik a lejárt árut. Nyilván attól is függ, hogy milyen áruról van szó. Romlandót azt csak kidobni tudják, szerintem. Veszteség van rajta, de ezért kell odafigyelni, hogy miből mennyit rendeljenek és ezért van az, hogy néha alapvető dolgokat se találsz egy-egy boltban.

Egyébként úgy, ahogy Andi írja, leírják selejtnek.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook