Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lejárt szavatosságú termékek fórum

Lejárt szavatosságú termékek (beszélgetős fórum)


1 2
35. Roza78
2012. jún. 5. 07:45
En daralthus soha nem veszek, mindig itthon daralom meg, hust meg mindig csak a piacon hentesnel veszek, boltban soha.
34. tixtina (válaszként erre: 33. - Jstefan)
2012. jún. 4. 23:14

Eddigi tapasztalataim szerint,ha az alja barnás,akkor már kissé savanykás a szaga is.

Éppen ezért nem veszem meg.

33. jstefan (válaszként erre: 32. - Tixtina)
2012. jún. 4. 22:37
Az alja barnul meg hamarabb mert a véres csapvíz hamarabb megromlik!
2012. jún. 4. 22:13

Sajnos gyakran találkoztam már silányul átcímkézett árúval.

Például a darált húst pedig tüzetesen átvizsgálom,

megnézem az alját.Ha barnul,akkor nem friss-hiába van rajta még 5-6 nap.

Általában itthon szoktam darálni.

Egy bizonyos helyről szoktam beszerezni a húsárút-eddig még nem csalódtam.

Vannak hipermarketek,ahol soha nem veszek húst,csak tartós élelmiszert.

31. jstefan (válaszként erre: 1. - Roza78)
2012. jún. 4. 22:07

Vannak kereskedelmi vállalkozások akik EU országokban több száz tonna lejárt szavatosságú élelmiszert hulladékmegsemmisítés címén folyamatosan felvásárolnak!!!!!!!!A lejárt szavatosság dátumát nitrohigítós ruhával letörlik,és új szavatossági dátumot pecsételnek rá!!!!!! Ezért MINDEN élelmiszert a kicsomagolás után ajánlatos ellenőrizni hogy nem-e ROMLOTT!!!!!

Büntetni nem tudják őket, csak akkor ha tettenérik az átdátumozást ami szinte lehetetlen!!!

2012. jún. 4. 12:17

Én volt, hogy vacsorára vettem még 1 évig jó melegszendvicskrémet, és amikor felbontottam hát az a szag!De már nem tudtam visszavinni, mert este volt és bezárt, másnapig meg nem akartam tárolni.

Volt olyan a cbélában, hogy megvettem a húst és ki tudja, mióta volt a vas vagy milyen pulton kirakva, mert a fele megszáradva, fémszaga volt és tök kemény egy része.

De nem egyszer láttam, hogy a sp.ros darált húst reklamálva vitték vissza, hogy már megint nem jó, pedig jó szavatossági ideje van, előző este vette a fickó, erre ráfogták, hogy 2 hete is visszahozta, tehát ő csinál valamit.Végül nagy balhé árán visszaadták a pénzét.de amit szerencsétlen ott kapott, hogy hanyadik már kedves uram, hogy visszajön, és hogy biztos kibontotta, majd reggel visszahozta, meg rossz a hűtő, meg ilyenek.Persze, amúgy 500 ft miatt megy raplizni másodszor.Az embernek tényleg nincs arca pár száz ft-os terméket visszavinni, de ha nem tesszük meg, akkor többször pár száz az már sok ezer!de pofátlanság, amit sok helyen csinálnak, és még elkérik érte a sok pénzt is!

29. Roza78 (válaszként erre: 26. - B235ac96d5)
2012. jún. 4. 10:12
Az allaga eleg furcsa , de ezt a fajtat meg nem vettem lehet , hogy eleve higabb mint egy normal vajkrem, a masik az , hogy a vajkremet nem azonnal esszuk meg , hanem kb egy het mire kikenegetjuk.
28. Serry
2012. jún. 4. 10:12

Nálunk a boltban mind a lejárt mind a lejárat előtti romlott terméket szó nélkül kicserélik és elnézést kérnek....


volt már,ohgy véletlen lejárt terméket vettem. kicserélték... volt,hogy mikor kibontottam a két nap múlva lejárós tejet savanyú volt.. visszavittem kicserélték...

27. 83e25137af (válaszként erre: 23. - Roza78)
2012. jún. 4. 10:11

Oda én tuti nem mennék a helyedben DE odabacnám a pultra a tulajnak hogy ezt edd meg te anyám/apám...


Szó nélkül vigyed vissza, ne szégyenlősködj mert csúnyább vége is lehet...


én múltkor kihisztiztem egy rossz bravo zöldalmalé cseréjét. be akarták magyarázni hogy az jó ízű.. pedig olyan volt mint a penészes poshadt almának!(pár nappal előtte vettem olyat és totál más íze volt) és még ők voltak felháborodva hogy mit képzelek hogy ezt visszahozom (Sp.ar volt amúgy) DE visszavették, cserélték.. ennyi! pofátlannak kell lenni drága mert ők még inkább azok!

26. b235ac96d5 (válaszként erre: 1. - Roza78)
2012. jún. 4. 10:09

Ha a minőségén is érzed, hogy "lejárt" azonnal vidd vissza! Sőt a Panasz könyvbe is írhatsz! A Fogyasztóvédelmi Felügyelőségnek is tehetsz panaszt, ha a bolt elutasít!

Ha a minőségen nem érzem én nem viszem vissza. De volt úgy, hogy a tej összement, én bizony visszavittem, blokkot, zacskót, tejet és kicserélték!

25. 83e25137af (válaszként erre: 22. - Firegun)
2012. jún. 4. 10:07
pföejj... nos igen, vannak elrettentő példák.. ezért fordultam el többek közt az élelmiszer kereskedelemtől és a vendéglátástól... maradtam műszakis... ott max öregáru van :D
24. Serry (válaszként erre: 1. - Roza78)
2012. jún. 4. 10:06
Élelmiszerbolt esetén fogyasztóvédők és ANTSZ az illetékes.
23. Roza78 (válaszként erre: 15. - 83e25137af)
2012. jún. 4. 10:06
Itt nem csak arrol van szo, hogy lejart, ha itthon van joghurtom vagy tejfol vagy akarmi ami 1-2 napja lejart en is megeszem, de a boltba ne sozzanak mar ram olyan arut ami napok ota lejart es meg at is irjak rajta a datumot , ja es teljes aron adjak. Vettem mar en is olyan arut ami aznap vagy masnap lejart kb. felaron vagy meg annal is olcsobban, de hadd dontsem mar en el, hogy mit akarok megvenni.
22. firegun (válaszként erre: 20. - 83e25137af)
2012. jún. 4. 10:04
Nekem ilyen élményem egy pesti cukrászda. gyakorlaton voltam. A nyüzsgő almás sütitől a romlott tojással kenegetésig mindent láttam. Persze voltam olyan cukrászdában is, ahol a földről lehetett enni :)
21. 83e25137af (válaszként erre: 19. - Firegun)
2012. jún. 4. 10:01

óó hogyne.. múltkor vettünk valami pácolt cuccot (nem volt pénz mert 3-400 forint de ott ugye lehűtve nem volt gáz.. otthon már érződött.. hiába a pác...


azt mondjuk szerintem a gyárban szúrták el de hogy nem érezték átvételkor????

2012. jún. 4. 10:00
gyerekek... én mikor gyakorlatra jártam olyanokat csináltak a boltban hogy csak kerekedett a szemem.. a lejárt satról levágták a nyálkás részt szalámit lemosták lejárt margarint kivették és tádámm kész is a szendvics amit vihettek reggel a gyerekek iskolába :D újrahasznosítás. ma már ezt nehéz megjátszani..
19. firegun (válaszként erre: 17. - 83e25137af)
2012. jún. 4. 09:58
ott is találni átcímkézett húsos termékeket. Pedig az nem játék...
18. 83e25137af (válaszként erre: 16. - Firegun)
2012. jún. 4. 09:58
óó igen, klasszik ecettel mossuk le történet :)
2012. jún. 4. 09:57
mellesleg a t-scoban sokkal durvábbakat játszanak meg csak ott kicsit professzionálisabbak a módszerek és nagyon szemfülesnek kell lenni hogy észrevegye az ember
2012. jún. 4. 09:56
Még durvább a hús. Az A-val kezdődő uchannal végződő hipermarketben vettem több, mint 1000 Ft-ért disznó húst. Este megvettem, betettem a hűtőbe. ÉS reggel amikor kinyitottam a hűtőt vmi penetra büdös szag volt. A hús volt az. Dobhattam ki -.- és nem volt lejárva...
15. 83e25137af (válaszként erre: 13. - Be749d73f9)
2012. jún. 4. 09:55
ugyan.. én lejárt joghurton, tejen, vajon nőttem fel.. anyám élelmiszerboltos volt azt hordta haza az 1-2 napos lejártakat.. csak a gari jár le gyakorlatilag, nem ehetetlen...
14. 34c48a3825 (válaszként erre: 12. - Be749d73f9)
2012. jún. 4. 09:46

Nem kell szaladgálni. Levélben, emailben is lehet bejelentést tenni.

Ez pont egy fontos dolog, erre kellene energiát fordítani.

13. be749d73f9 (válaszként erre: 11. - Roza78)
2012. jún. 4. 09:44

Mennyire durva!!!! Tejtermékkel!!!!

Mert, ha a sörön látom, h 1-2 napja lejárt, ok, az is gáz, de attól még nem lesz semmi baja az embernek, és örül, h olcsóbban megveheti. Szerintem sokan vagyunk így ezzel! Bár már lassan luxuscikknek számít az is! Igaz, h a sörös példa is az elveim meghazudtolása,.... de hogy hússal, tojással, tejtermékkel???? Az nagyon durva!! Az ilyennek tuti nincs lelkiismerete!

12. be749d73f9 (válaszként erre: 8. - E4cce736f7)
2012. jún. 4. 09:39
Igen, az ilyen szerintem szívbaj nélkül megteszi!!!! Sz..ik rá, h akár 1 éves babának is kerülhet e tányérjára! Belegondolni is szörnyű!!! A feljelentés gondolatával 1x-2x eljátszottam már, de kinek van kedve még ilyen dolgokkal is szaladgálni.... pedig kellene!!! A panaszkönyv viszont őszintén szólva még nem jutott eszembe!
11. Roza78 (válaszként erre: 9. - Be749d73f9)
2012. jún. 4. 09:38
Nekem is ott tunt fel eloszor a turorudin, le volt ertekelve de mar le volt jarva es atirva.
10. Roza78 (válaszként erre: 7. - Encifinci)
2012. jún. 4. 09:36
En is gondoltam ra ,hogy visszaviszem csak mar felbontottam.
2012. jún. 4. 09:36
Én a C-vel kezdődő és oop-pal végződő boltban itt helyben, nagyon nagyon sokszor találkozok ilyenekkel. Bár itt is le szokták akciózni, de nem minden esetben. Én is találkoztam már átírttal... az a baj, h ez nem csak egyszerűen idegesítő, hanem az egészségünkkel játszanak!!
2012. jún. 4. 09:36
Fogyasztóvédelem panaszkönyv és ennyi. Én kérdés nélkül megtenném. Gondold csak el , ha pld hússal vagy hús készítménnyel tojással teszi ezt. Kész agyrém,pedig nyilván nincs kivétel és bármit át irkálhat ilyen módon.
2012. jún. 4. 09:32
Vidd vissza,dugd az orra alá,ha nem lép,akkor panaszkönyv.
6. virus2008 (válaszként erre: 1. - Roza78)
2012. jún. 4. 09:27

Én egyszer úgy jártam, hogy elindultam margarint venni, 3 kisközértben is jártam, és mind a 3-ban le volt járva :)


Az a baj, hogy még sz.rt is képesek ezek eladni, csakhogy profitáljanak,és akkor még drágább is mint a hiperben.


Szerintem tényleg az a tuti ha mindig megnézi az ember,tudom nem önkiszolgálónál nehéz,de máskor bejelenteném az esetet.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook