Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek baj az, ha nem akarok gyereket soha? fórum

Szerintetek baj az, ha nem akarok gyereket soha? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
32. supin
2019. aug. 3. 05:56
Ez magánügy.
31. Amaunet (válaszként erre: 16. - 0adc8842b1)
2019. aug. 2. 23:57
Vannak viszont azok, akiknek nem kéne a génhibájukat örökíteni. Már ha érted...
30. viva70
2019. aug. 2. 23:38

" [link]


Ez is a te fórumod volt anno...

29. unom (válaszként erre: 16. - 0adc8842b1)
2019. aug. 2. 22:32
Pedig neked sem kellett volna szaporodnod, pusztán evolúciós szempontból.
28. 826302286d (válaszként erre: 16. - 0adc8842b1)
2019. aug. 2. 21:51

A Hoxa nem engedte kiírni amit akartam mondani a Te génhibás hozzàszólásodra !


Normális ???

27. 826302286d (válaszként erre: 14. - 0adc8842b1)
2019. aug. 2. 21:49
Mivan????
26. Amaunet (válaszként erre: 14. - 0adc8842b1)
2019. aug. 2. 21:43

Miért lenne ostoba? Mert nem követi a társadalmi elvárást? Mert a saját életét szeretné élni?

Találhat férfit így is. Olyat, aki nem szeretné a gyermekvállalás és nevelés terhét magára venni, aki hasonlóan gondolkodik mint ő.

Azért mert valaki másként gondolja élni az életét mint ahogyan te elképzeled még nem ostoba.

2019. aug. 2. 20:51
Nem baj.
24. Imicus (válaszként erre: 1. - Marika1987)
2019. aug. 2. 20:21
Semmi baj, ha másképp képzeled el az életed, nem vagyunk egyformák. Viszont annyit engedj meg mondanom, hogy önmagában az, ha idegesítenek mások gyerekei ne ijesszen el. Nem tudod elképzelni, milyen az, ha sajátod van. Engem is idegesít sokszor más gyereke, és nem érzek különösebb késztetést, hogy babusgassam más utodját (nyilván a családomba tartozóak kivételek). Szerintem a gyerekvállalásnál meg a házasságnál is leginkább ott dől el a dolog, hogy akarsz és képes vagy-e valakit/valakiket jobban szeretni magadnál.
23. tuskoledi (válaszként erre: 1. - Marika1987)
2019. aug. 2. 19:15
Sokkal szomorúbb lenne, ha egy nemkívánt terhességből megszületne a nem szívvel-lélekkel várt baba és sanyarú sorsa lenne emiatt...
22. Ildi
2019. aug. 2. 18:38
Mindenki maga donti el h akar- e v sem gyereket.
21. wei wei (válaszként erre: 18. - Guruljka)
2019. aug. 2. 18:23
Aki nem akar a társadalmi normáknak megfelelni, akiből hiányzik a csordaszellem, attól a többiek mindig is féltek. Régen boszorkányt, most génhibát kiáltanak.
2019. aug. 2. 18:07

aki nem szeretne gyereket,ne szüljön,

szive joga eldönteni,

sok olyan ,,,anyukát,,,látok akire egy hörcsögöt sem biznék ,nem hogy gyereket,


és ha valaki tudja,hogy az ő élete,gyerek nélkül lesz jó,akkor meg kinek mi köze hozzá,

19. Bless the child (válaszként erre: 16. - 0adc8842b1)
2019. aug. 2. 18:02
Édes jó istenem, te annyira penge vagy, hogy hihetetlen
18. Guruljka (válaszként erre: 16. - 0adc8842b1)
2019. aug. 2. 18:00

Egy csudát génhiba.

Nem akar gyereket és kész.

17. globus (válaszként erre: 1. - Marika1987)
2019. aug. 2. 17:53

Miért lenne baj? A te életed. Úgy alakítod, ahogyan neked jó.

Igazából csak azért furcsák ezek a kérdések, mert ha tudod, hogy mit szeretnél, miért várod a megerősítést?

16. 0adc8842b1 (válaszként erre: 15. - Margaret Margret)
2019. aug. 2. 17:46
Én is így gondolom. Aki meg nem vágyik csodára, de egészsége rendben, megtehetné, az génhiba.
2019. aug. 2. 17:06
A gyermekvállalás nem kötelező. Mindenki maga dönti el vállal e vagy sem. Én úgy gondolom hogy egy pici cseppség maga a csoda.
14. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Marika1987)
2019. aug. 2. 17:04
Most egészséges vagy és lehetne gyereked. Ha nem akarsz, akkor is még van egy kis időd gondolkodni. Valóban azért ne legyen, mert esetleg rábeszélnek a gyerekre. Ha idegesít, akkor más is idegesít, annak nincs értelme hogy a gyereked idegbeteg legyen, mert az anyukája olyan génnel van feltöltve. Attól függ kit találsz magadnak. Egy pasit, aki gyerek nélkül hamarabb otthagy, vagy egy pasit aki családot szeretne és tőled ne kapja meg, Ő is ott hagy. Főleg ha megtudja, hogy egy gyerek is idegesítő számodra. Én azt mondanám neked se pasi, se család, se házasság. Csak késő lesz amikor belátod milyen ostoba voltál.
13. R-é-k-a (válaszként erre: 1. - Marika1987)
2019. aug. 2. 16:33

Szia! Én idén töltöttem a 30-at, és ugyanígy gondolkodom. Egyáltalán nem kell elítélni Téged emiatt! Körülöttem is sokan megrökönyödnek, amikor azt mondom én úgy érzem nem akarok gyereket...Van egy egyéves unokaöcsém akit imádok. Szeretem a gyerekeket nagyon is. Anyukám azt mondta nekem, ő akkor érezte, hogy készen áll az anyaságra mikor felmerült, hogy terhes és nem ijedt meg tőle, hanem boldogság töltötte el.


Van párkapcsolatod?

12. f8db0709b8 (válaszként erre: 1. - Marika1987)
2019. aug. 2. 15:38

Nem kell elítélni!

Én azokat jobban elítélem,akik szülnek és nem foglalkoznak a gyerekkel.

Te így érzed,ez a te döntésed!

Bár remélem nem fogod megbánni.

11. ab61752c45 (válaszként erre: 6. - Bnedora)
2019. aug. 2. 15:34
aha.nekem is van gyerekem,de nem azért jön haza Pestről,hogy a hatalmas kertet gondozza.ha akkora a háza,biztos meg tudja fizetni,hogy valaki elvigye akárhova is.olcsóbb,mint messziről hazajönni,főleg munka után,este hova menne?patikába?
10. bnedora (válaszként erre: 8. - Wei wei)
2019. aug. 2. 15:20

Nem azért írtam, hogy azért szüljön valaki, mert legyen aki istápolja öregkorában, csak példának. Én, el sem tudtam volna képzelni, hogy ne legyen gyermekem.

Az egyik sógornőm lánya, elmúlt 40, amikor megszülte 1 gyermekét, pedig ő sem akart. Most várják a kistesót. Ilyen is van.

2019. aug. 2. 15:15

minden nőnek szive joga eldönteni,szeretne gyereket vagy nem,és senkinek nincs joga ahhoz,hogy ezt megkérdőjelezze,

nekem 5-van,

az egyetlen lányom kijelentette,neki nem kell gyerek,

pedig imádja a tesói gyerekeit,

szive joga,az ő élete,

8. wei wei (válaszként erre: 6. - Bnedora)
2019. aug. 2. 14:50
Anyámnak két gyermeke van. Én 200 km-re, a tesóm 1400 km-re lakik. Nem járunk hozzá kertet gondozni. És nem azért, mert nem törődünk vele. Szerintem senki ne szüljön ezért gyereket.
7. wei wei (válaszként erre: 1. - Marika1987)
2019. aug. 2. 14:47

Én idén leszek 30. Nem vagyok gyermek ellenes, de én sem tudok mit kezdeni más gyermekével, mert a közelemben soha nem volt, én voltam az egyik legkisebb a rokonságban. Ennek ellenére úgy vagyok vele, ha úgy alakul az életem, hogy lesz családom, örülni fogok neki, ha nem akkor sem megyek a falnak miatta. Van akinek nem ez van megírva. Lehet, hogy nem is lennék jó anya. Sőt, nagyon sokakat látok, akiről azt gondolom, hogy nem kellett volna gyereket vállalnia. Sajnos a gyerekhez nem kell alkalmassági vizsga, meg jogosítvány, bárki szülhet.

Persze én is megkapom mindig, hogy nincs értelme az életemnek, de az az igazság, hogy van. Az a típusú ember vagyok, aki mindig talál magának valamilyen célt. Magányos egyelőre nem vagyok. De gondolkodtam már azon, hogy ha megfelelő körülményeket tudnék teremteni hozzá, akkor örökbefogadnék 1-2 hányatott sorsú gyermeket, akiknek meg tudnám így könnyíteni a felnőttéválás menetét. De ez sem a gének átörökítéséről szól nálam, inkább csak a segíteni akarásról, mert nekem sem volt könnyű gyermekkorom.

Bár a minap beszélgettem a témáról az exemmel, és lelkesen ajánlkozott, hogy bármikor meggondolom magam, ő boldogan áll rendelkezésemre 😆.

6. bnedora (válaszként erre: 1. - Marika1987)
2019. aug. 2. 14:40

A nővérem is ilyen, szinte idegesítették a gyerekek. Most egyedül van, 2 férjét eltemette. Ott a nagy ház, a hatalmas kert, nincs aki gondozza. Úgy tud orvoshoz, vásárolni menni, ha valakit megkér, hogy vigye el. Otthonba nem akar menni. Persze, sokan vannak olyanok is, akiknek hiába van gyereke, ugyan így él, mert vagy külföldön van, vagy nem néznek rá.

Nem tudjuk, mit hoz a jövő.

5. dd3e7764d1 (válaszként erre: 1. - Marika1987)
2019. aug. 2. 14:26
Nem, nem kell elítélni. Aki nem akar, ne szüljön.
4. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Marika1987)
2019. aug. 2. 14:26

Ez esetleg a jelolteknek baj, ami miatt szukul a kor, hogy kivel allhat igy ossze az ember lanya.

De amig csak a kakiban pancsolsz, es nem lepsz ki/tul, addig ugyis mindegy.

2019. aug. 2. 14:24

Nekem van két kolleganőm, szintén harminc körüliek, akik szintén így gondolják, hogy nekik nem kell, bár állításuk szerint, szeretik amúgy a gyerekeket.


Én régebben, huszonévesen nem tudtam mit kezdeni mások gyerekével, én nem igazán szerettem a gyerekeket, pedig anyukám óvónő, de engem a hideg kirázott a gondolattól is, hogy az legyek.

Viszont azzal mindig úgy voltam, hogy sajátot szeretnék.


Minden ember más. Azóta van egy négy éves fiam, és rettentő sokat változott a hozzáállásom a gyerekekhez, amióta kezdem megérteni őket. :D


De nem gondolnám, hogy baj az, ha valaki nem akar. Sokkal inkább legyen így, mint amikor olyan szül, aki utána rájön, hogy nekem ez mégsem kell.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook