Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek a pánikbetegség leküzdhető? fórum

Szerintetek a pánikbetegség leküzdhető? (beszélgetős fórum)


1 2 3
29. Pici Manócska (válaszként erre: 27. - Meda)
2012. jan. 28. 17:38
nekem bevált....
28. Zoemma (válaszként erre: 26. - Meda)
2012. jan. 28. 16:35
Nem lehetetlen, csak kellenek a "támogatók" jelen esetben nekem Ti vagytok azok és nagyon jó olvasni hogy bíztatjátok az embert. Köszönöm! :)
27. Meda (válaszként erre: 12. - Pici Manócska)
2012. jan. 28. 16:32
Ez is jó ötlet, kiírni Magadból a rossz érzéseket, így tovább! Nem csesztetés jár ezért, sőt.
26. Meda (válaszként erre: 7. - Zoemma)
2012. jan. 28. 16:30
semmi sem lehetetlen, legyél paprikajancsi, áljj fel, ha ledöntenek...
25. Zoemma
2012. jan. 28. 16:29

Igazából se munkám nincs már egy ideje,barátaim egytől egyik boldog párkapcsolatban élnek, nem igazán van rám idjük csak néha... Az én szerelmi életem elég furcsa, mondhatni hogy nincs erről írtam is naplót ha esetleg valaki kíváncsi rá.magammal sem vagyok megelégedve...

Pánikbetegségem is ezektől jött elő szerintem. Ha semmije nincs az embernek szerintem csak beletörődni és elviselni lehet...és abban reménykedni hogy ez csak egy állapot, majd idővel jó lesz minden... :(

24. Pici Manócska (válaszként erre: 22. - Ee1dc9ba06)
2012. jan. 28. 15:21
tudom, azért írtam oda, hogy ez nem ide tartozik....
23. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1. - Zoemma)
2012. jan. 28. 15:12

Én is évekig szedtem gyógyszert pánikbetegségre, szorongásos tünetekre, elalvási nehézségekre. Már egy ideje nem szedhetem, mert született egy kisfiam.

A gyógyszer abbahagyása óta is többször volt pánikrohamom, de mostmár tudom, hogy mihez/kihez kössem. Igyekszem nem foglalkozni a betegséggel, amikor rámtör, odafordulok a gyerekhez játszani, vagy elkezdek olyasmivel foglalkozni, ami megnyugtat.

22. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 9. - Pici Manócska)
2012. jan. 28. 15:10
Ez nem pánikbetegség, amiről te írsz.
21. Lencsy (válaszként erre: 18. - Zoemma)
2012. jan. 28. 13:15
A gondolkodás mód is fontos és a figyelem elterelés ! Minél jobban húzod magad azzal, hogy húúú visszajött a szorongás, pánik .annál erősebb lesz ! Meg kell próbálni nem tudomást vinni róla. Persze mindenki esete más és más , így ki kell tapasztalni neked mi a legjobb figyelem elterelési módod :)
20. Pici Manócska (válaszként erre: 19. - Zoemma)
2012. jan. 28. 12:47

sajnos én is...

de most megy a fogyás...

csak én a kínzós módszert választottam...

19. Zoemma (válaszként erre: 16. - Pici Manócska)
2012. jan. 28. 12:43
Igen szerintem is szervezett függő ez a dolog, én eléggé hízásra hajlamos vagyok sajnos.
18. Zoemma (válaszként erre: 17. - Lencsy)
2012. jan. 28. 12:41
Hogy tudod leközdeni ha vissza-vissza tér? Gondolkodás módodat irányítod? Vagy esetleg testmozgással? Vagy hogy?
17. Lencsy (válaszként erre: 1. - Zoemma)
2012. jan. 28. 12:30
Igen ki lehet belőle jönni, de az érzés vissza -vissza tér , csak addigra megtanulod kezelni ...engem legalábbis a pszichológusom anno megtanított rá , és azóta sikeresen leküzdöm ha egy egy időszakra visszatér !
16. Pici Manócska (válaszként erre: 15. - Zoemma)
2012. jan. 28. 12:18

én nem vettem észre..

napi egyet szedem és nem rég álltam neki fogyozni és mellette is potyognak le rólam a kilók, de gondolom minden emberre másképp hat...

15. Zoemma
2012. jan. 28. 12:15
Nem merek ilyen jellegű vitaminokat szedni mert tele vannak B-vitaminnal és most épp fogyózom (hátha jobban érzem magam a bőrőmben ha lemegy pár kg minusz) félek hogy nem tudnék lefogyni tőle. Mert a B-vitamin állítólag hízlal. :(
14. Pici Manócska (válaszként erre: 13. - Zoemma)
2012. jan. 28. 12:12

most furán hangzik de próbáld meg a MAGNE B6-ot...

rám jó hatással van...

jobban alszok és eltűntek a rémálmok is...

13. Zoemma
2012. jan. 28. 12:02
Sok ilyen alternatíva van erre, ez is jó ötlet. Én gondolkoztam azon is hogy visszamegyek a pszihiáterhez akihez jártam, de a gyógyszer sem megoldás... Sokszor ittam orbáncfű teát, nyugtató hatásu nekem bevált.
12. Pici Manócska (válaszként erre: 11. - Zoemma)
2012. jan. 28. 11:55

nekem néha az is segít, ha nem szeretném gondolataim megosztani másokkal...

fogok egy papírt és egy tollat és kiírom magamból...

és utána elégetem a papírt...

most ez lehet marhaságnak tűnik és kapón a csesztetést miatta, de nekem bevált...

11. Zoemma (válaszként erre: 10. - Pici Manócska)
2012. jan. 28. 11:51

Szerencsés vagy hogy időben talpra állítottak, és melletted voltak akik igazán számítanak az Életben!

Én nem igazán tudom megbeszélni senkivel az ilyen dolgaimat, ezért indítottam ezt a fórumot hogy talán segítségre lelek...

10. Pici Manócska (válaszként erre: 8. - Zoemma)
2012. jan. 28. 11:48

de nem öngyilkosságra kell gondolni....

ez kicsit más és bonyolultabb...

sose voltam vele dokinál....magamtól és párom és családom segítségével ment..

és azóta nem tartom magamba ami bánt, ki kell beszélni, és így nem fajulnak el a dolgok..

9. Pici Manócska (válaszként erre: 8. - Zoemma)
2012. jan. 28. 11:45
sajna eddig, volt olyan hogy már élni se akartam...
8. Zoemma (válaszként erre: 6. - Pici Manócska)
2012. jan. 28. 11:44

De, ide tartozik minden, ebben a fórumban nem csak rólam van szó, bárkinek a történetét szívesen olvasom. :) Nem én vagyok az egyetlen ez mára már népbetegség... sajnos! :(

"de mostanában már nem borultam ki és nem tettem magammal semmi rosszat, ártalmasat... " ??????? Ezt mire érted? Eddig fajult Nálad?:(

7. Zoemma (válaszként erre: 4. - Meda)
2012. jan. 28. 11:42
Igen, nagy akaraterő kell hozzá az biztos, így is megpróbálom elfolytani ezt az érzést, de amikor összecsapnak a hullámok az ember feje felett és teljesen padlóra küldik akkor kissé nehéz felálni ebből a szituból. :(
6. Pici Manócska (válaszként erre: 3. - Zoemma)
2012. jan. 28. 11:39

valami olyasmi bár én inkább dilisnek és idegbetegnek hívtam magam....

de mostanában már nem borultam ki és nem tettem magammal semmi rosszat, ártalmasat...

nagy erő és kitartás a lényege...

De ez nem ide tartozik tudom....

2012. jan. 28. 11:39
szerinem igen
4. Meda
2012. jan. 28. 11:36

Szia Zoemma!


Környezetemben vannak pánikbetegek. Velük beszéltem már és van, aki meggyógyult, illetve kigyógyult ebből.

Nemcsak nagy erő, de akarat kérdése is. Mindig a lélek irányítja az agyat, az továbbítja a szervezet felé. Ezzel fokozatosan kisebbíthető, gyengíthető az állapot, később meg is szüntethető a folyamatos pozitív gondolkodással. Hess, hess, félelem!

Én pl. a sötéttől féltem az utcákon sétálva, ma már megszűnt. Úgy, hogy nem gondoltam arra, hogy jaj, mi lessszzzz...

2012. jan. 28. 11:32

Én is úgy éreztem hogy kigyógyultam , a legerősebb gyógyszereket kaptam annó (kedélyjavító+nyugtató). De mostanában érzem megint hogy valami nem oké...

Te is voltál pánikbeteg?

2012. jan. 28. 11:29
nagy erő kell hozzá, de ki lehet gyógyulni belőle...
2012. jan. 28. 11:28
Évekkel ezelőtt 2 évig jártam Budapestre Pszihiáterhez pánikbetegségem miatt, de úgy érzem vissza vissza térnek a tünetek. Gondolok itt szorongásra, félelemre stb. Szerintetek az ember képes csak bebeszélni magának hogy nem gyógyult meg teljesen? Vagy tényleg nem lehet ebből kigyógyulni?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook