Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintem nem függ össze a sok evés az ünneppel. fórum

Szerintem nem függ össze a sok evés az ünneppel. (beszélgetős fórum)


1 2
jan. 1. 03:41
en mindigis sokszor ettem.eszek/keveset igy ez nekem unnepeken sem gond!
30. birebora (válaszként erre: 28. - Andi6020)
dec. 30. 17:12
A karácsonyiak nálam is. No de itt a szilveszter, újév és folytatása következik.
dec. 30. 01:15
egyentalan nem!csak azert mert unnep van a gyomrunk kapacitasa nem bovul.
28. andi6020 (válaszként erre: 27. - Birebora)
dec. 29. 18:02
Elfogyott a linzerem :( Zserbó meg nem is volt :(
27. birebora (válaszként erre: 14. - Andi6020)
dec. 29. 13:57

Pontosan így.

Hajnalban a hűtőből kivett töltött káposzta mellé joghurt, tejföl kanalazva hidegen, majd diós bejgli szilvalekvárral megkenve. Nem sorolom tovább.

26. Napsugár8 (válaszként erre: 24. - L.luiselotte)
dec. 29. 13:37

Egymagamnak 2 napra főzök, ha több sikerül, az már eleve megy a fagyóba, majd amikor úgy adódik, nem kell vele bajlódni.

Ha viszont valamiből mondjuk egy-két falat marad, az biztos, hogy valamivé átlényegül. Mert ugye semmi kaját nem dobunk ki. Ez nálunk mindig is szempont volt.

Tiszteljük, becsüljük meg az ételt annyira, hogy nem dobjuk ki azt, amit mások (éhezők, rászorulók) szívesen megennének, ha itt lennének és látnák, hogyan megy pocsékba az, ami nekik éppen nem adatik meg.

Szoktuk azt csinálni, hogy csavaros üvegben, reklámszatyorban a kuka oldalára akasztjuk. Már ami olyan, hogy hidegen is fogyasztható.

25. Napsugár8 (válaszként erre: 19. - Csillagszem38)
dec. 29. 13:30

Én úgy nevezem, hogy: össznépi zabálás.

Nálunk sem volt szokás, ma sem szokom, csak éppen ilyen ünnepeken olyan kajákat készítünk, amelyeket különben hónapokon keresztül nem sütünk, főzünk, így valamivel jobban csúszik... és ugye ebből is egy kicsike, abból is egy kicsike. Ha hetente rendszeresen ennénk hurkát-kolbászt, töltött káposztát, vagy éppen töltött karajt, hasonlókat, meglehet, hogy a hátunk közepére sem kellene. :))

dec. 29. 13:25

Szokás kérdése.


Én minden nap főzök, és személyenként egy-egy adagot. Soha nem marad kaja, de nem is eszünk jóllakásig.Ez már nagyon régóta igy megy.

23. Napsugár8 (válaszként erre: 15. - Epresturmix)
dec. 29. 13:22
Kedves egészségedre. Ízlések és... nem vagyunk egyformák. :))
22. LBO (válaszként erre: 13. - Jooeva)
dec. 29. 09:10
Tű pontos megfogalmazás 😉
21. LBO
dec. 29. 09:09
Szerintem sem függ össze. Ugyan annyit eszek, mint máskor. Engem aztán tukmálhatnak, ha nem vagyok éhes, nem eszem.
dec. 29. 08:42

Mindenki maga dönt, semmi sem kötelező.

Ilyenkor vannak olyan sütik, kaják, amik máskor sose. Ha most kihagynám, egy évet várhatnék. Hát naná, hogy eszem. Olyan finomaaaaak!

dec. 29. 08:36
Sztem sem! Rosszul vagyok ettől a "kötelező" zabálástól!!
18. Channa* (válaszként erre: 17. - Libikóka)
dec. 28. 20:04
Köszönöm!
17. libikóka (válaszként erre: 16. - Channa*)
dec. 28. 19:42
Jobbulást kívánok.
dec. 28. 19:29
Én kevesebbet ettem a szokásosnál is, mert beteg vagyok. Hát ez van, majd karácsony után, azaz majd inkább szilveszter után bepótolom....
15. Epresturmix (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
dec. 28. 19:14
Este 5-kor ettem valamelyik nap halászlevet. Éjfél után nem sokkal megkóstoltam a káposztát, hidegen. Istenit aludtam. 😄
14. andi6020 (válaszként erre: 8. - Birebora)
dec. 28. 17:37
Jah. Édesre sós, sósra édest. A linzert váltogatom a körömpörkölttel három napja. Márelnézést
13. jooeva
dec. 28. 17:17

Szerintem ez szokás kérdése.

Sokan hétköznapokon nem fordítanak akkora gondot/figyelmet a főzésre-sütésre, ünnepekkor kitesznek magukért, van minden is, aztán nem győzik eltüntetni és jön a túlevés.


Pl. nálunk hétköznapokon is van min. 2-3 fajta apró süti, hétvégén megint süti, finom kaják.

Csak azért, mert karácsony van, nem eszünk többet.

Ránk nem jellemző, hogy 1-2 hét alatt hízunk 4-5kg-ot, csak mert ünnepek vannak vagy szabi.


Nem is értem, hogy miért jó rosszullétig enni?

Vagy 3x ebédelni vagy 2x vacsorázni?

Személy szerint szeretek enni, szeretem a finom ételeket, sütiket, italokat, nem tagadok meg semmit magamtól, nincs diéta meg fogyókúra, eszem, ami jól esik.

De mértékkel, legyen az hétköznap vagy ünnep.

12. Napsugár8 (válaszként erre: 11. - Epresturmix)
dec. 28. 16:33
Gondolom, azért nem egymás után, azonos étkezés alkalmával mindkettőt. Nekem kicsit bizarrnak tűnne. 😅😅😅
dec. 28. 14:54
Nálam igen. Végre volt időm enni, nem kellett rohanni, időt nézni. Egy évben egyszer eszek halászlét és töltött káposztát, de akkor rogyásig! 😄 Enni jóó! 😍
10. libikóka (válaszként erre: 7. - Globus)
dec. 28. 14:51
Tényleg?
9. srcrss (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 28. 14:15
OK.
8. birebora (válaszként erre: 3. - Andi6020)
dec. 28. 14:00

Hát bocsánatot kívánok, de én is:)

Most is majszolom a zserbót.

7. globus (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 28. 13:51

Jellemzően ünnepek alatt azért van több evészet, mert többféle ételt, desszertet készítünk. Jönnek vendégek, mi lesz, ha mindenki ezt akarja enni? De ha mégis azt? Legyen mindenből sok a biztonság kedvéért. Több napon át nem megyünk a szokásos dolgainkra. Otthon vagyunk, vagy vendégségben. Mindenhol ugyanez a helyzet.

Jövőre síelni fogunk!

dec. 28. 13:44
Aki akar,az bármikor ehet bármennyit,nem kell ahhoz se húsvét,se hanuka,se karácsony stb...😂😂
dec. 28. 13:15
Összefügg
dec. 28. 13:14
Én is.
dec. 28. 13:14
Hát én sokkal többet ettem, mint amúgy.
2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 28. 13:12
Valóban. Akarsz róla beszélni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook