Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerinted mit jelent a Barátság? Lehet-e interneten igazi barátokat szerezni? fórum

Szerinted mit jelent a Barátság? Lehet-e interneten igazi barátokat szerezni? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. febr. 2. 09:06
Lehet. Lelkitársakat is.
19. Ancika
2009. febr. 2. 09:00
lehet.van erre példa itt is a (többek között hoxa maga) akiket itt ismertem és szerettem meg. többször találkoztunk, telefonálunk, sőt vannak olyanok is akikkel együtt hétvégéztünk.
18. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 1. - Napsugi60)
2009. febr. 2. 09:00

Szerintem, ha találkozol valakivel az is megjátszhatja magát.

Nem feltétlenül kell személyesen találkozni.


Velem már a fordítottja is előfordult: majd 6 évig voltunk kollégák. Nap mint nap találkoztunk, azt hittem jól ismerem és jó nagyott koppnatam! Ezt nevezik érdekbarátnak! :(

2009. febr. 2. 08:59
Szerintem is igen,lehet barátság.Én is itt találtam meg a legjobb barátnőmet.Vagyis ő engem.Elkezdtünk privizni,rájöttünk mennyi hasonlóság van bennünk.Meghallgassuk egymás örömét és bánatát.Együtt örülünk,illetve sírunk ha ez úgy adódik. Amikor csak tudunk írunk egymásnak,vagy épp telcsizünk.Persze mi is nyárra beszélgetjük az első találkozónkat,mert ő az ország másik végén lakik.És hogy őszinték vagyunk-e egymáshoz?Mért hazudnánk egymásnak,a barátság alapja az őszinteség.
16. dj.cica (válaszként erre: 12. - Napsugi60)
2009. febr. 2. 08:56
igen! mindig mondjuk kár hogy ilyen nagy a távolság.de nem baj megoldjuk:) addig marad a telefon a net:)és ezt a barátságot sokkal öszintébbnek hiszem ,mint egynéhányat amibe már részem volt.
2009. febr. 2. 08:53

Szerintem sajna mindenkinek mást jelent a barátság!Amit te elvársz egy baráttól,azt ő nem biztos hogy úgy gondolja,vagy elvárja ugyanazt.Így minden lehetséges!Ha valakinek elég egy "virtuális"barát,akkor lehet jóbarátot szerezni neten,de nem is biztos hogy virtuális marad,hiszen találkozhatnak is,és akkor lehet jó barátság belőle.Nekem egyetlen igaz barátom volt aki ugyanazt adta és várta el tőlem mint én,de sajnos elveszítettem(meghalt),és azóta se találtam hozzá foghatót.Vannak jó barátaim,de teljesen más a helyzet meg minden...

Szóval ki tudja!?Bármi előfordulhat.Ki hogy gondolkozik attól függ...Kinek mi az igaz barátság..:)

14. 01c8755c79 (válaszként erre: 12. - Napsugi60)
2009. febr. 2. 08:34
Mindenesetre én talán "tisztábbnak" is érzek egy ilyen barátságot... az önös érdekek fel se merülnek... teljesen arra épül, hogy hasonlóak vagyunk... hasonlóan gondolkodunk... nem bíráljuk, nem ítéljük egymást... ha kell meghallgatjuk (leírjuk a problémát), és a másik érzi, hogy tanács kell... vagy csak annyi hogy valaki "meghallgasson"....
2009. febr. 2. 08:33
Lehet, igen.
12. Napsugi60 (válaszként erre: 9. - Dj.cica)
2009. febr. 2. 08:31

Ez nagyon jóóó.

Akkor egy igazi lelki társra találtál.....

11. 01c8755c79 (válaszként erre: 10. - Napsugi60)
2009. febr. 2. 08:30
.... nem igazán... semmit nem befolyásolt a találkozás... és azóta se vagyunk olyan szinten rajt, hogy huh, mindenáron találkozni. 200 km-re vagyunk egymástól, ha éppen ott van dolgom, akkor találkozunk néhány órára... beülünk valahova, vagy sétálunk és dumálunk, de ez nélkül is teljes a barátságunk. 8.30 van, a mai napon eddig 4 levelet váltottunk, 4-et oda- 4-et vissza.... hja megjött az ötödik! :o)
10. Napsugi60 (válaszként erre: 7. - 01c8755c79)
2009. febr. 2. 08:28

Na igen, de akkor itt már volt személyes kontaktus.

És szerintem akkor vált igazivá a barátság. Addig csak szimpatikusak voltatok egymásnak, volt közös témátok, közös gondolataitok.....

2009. febr. 2. 08:25

igen lehet barátságot kötni a neten.:)

igaz messze lakik tölem,de szervezzük a találkozót. nagyon jól megértjük egymást,szinte befejezzük egymás mondatait,és ha hiszitek ha nem ,érezzük egymáson hogy kinek milyen a hangulata.

8. Napsugi60 (válaszként erre: 4. - C6d66d44d1)
2009. febr. 2. 08:25
Biztosan lehet. Alakulhatnak ki interneten is barátságok. Csak nekem az a furcs, hogy alig ismeri egymást 2 ember és már a "barátjának" nevezi a másikat. Én is bele estem ebbe a hibába és ez gondolkodtatott el ,hogy olyan felelőtlenül használjuk ezt a szót.
7. 01c8755c79 (válaszként erre: 1. - Napsugi60)
2009. febr. 2. 08:25
7 éve találtam a barátnőmet egy fórumon.... vagy inkább ő talált rám. Azonos hobbink volt, így futottunk össze egy fórumban... ott beszélgettünk, aztán magánlevelezés lett belőle... aztán barátság. A 7 év alatt talán 10 alkalommal találkoztunk, de pl. a gyerekeink nyaraltak együtt... és napi sűrű levélváltásban vagyunk. Sok mindent meg tudunk beszélni... és igen, messze pótol egy mindennap találkozós, kávézgatós barátságot.
2009. febr. 2. 08:23
Szerintem nem. Ismeretséget lehet kötni, de a barátság ennél jóval több. Kell a személyes kapcsolat, hiszen a barát jóban, rosszban az ember mellett áll.
2009. febr. 2. 08:22

Szerintem lehet, nekem is van ilyen barátnőm. És talán vele a legszorosabb a "viszony"!


Az ország túlsó felében lakik, mégis sikerült már találkozni! :-)

2009. febr. 2. 08:21

Szerintem a barátság egy nagyon fontos kötelék,számomra legalább is!A barátok mindig mindenben számíthatnak egymásra!

Nos szerintem lehet barátságot kötni így internetes fórumokon!

3. nagyreni (válaszként erre: 1. - Napsugi60)
2009. febr. 2. 08:18
Ez érdekes dolog. Van egy lány, akivel már több mint 3 éve skype-on beszélgetünk rendszeresen. Honfoglalóztam és a közös csetablakban megjelent egy üzi, hogy 20 hetes kismama vagyok, kismamákkal beszélgetnék. Én pedig írtam neki privit, pár e-mail után felvettük egymást skype-ra is. Nagyon sokat beszélgettünk magunkról, a gyerekeinkről, és a szülés után is megmaradt ez a kapcsolat. Most ritkábban "találkozunk", mert decemberben született a második babájuk, és nincs annyi ideje, de mindig bejelentkezik, ír pár sort, hogy jól vannak, csak nincs ideje. Bizalmas dolgokról is beszélgettünk, és nem hiszem azt, hogy nem őszinte, mert nincs oka rá. Még soha nem találkoztunk, de nagyon jókat szoktunk beszélgetni.
2009. febr. 2. 08:18
Szerintem lehetséges, hog ybarátságok alakúlnak ki, hosszú idő után... De elöbb utobb úgyis találkozó lesz belölle
2009. febr. 2. 08:14
Arra gondoltam, hogy barátsághoz mennyire fontos a személyes kontaktus. Hogy a szemébe tudj nézni a másiknak. Annyi az álságos ember. Miből tudjátok hogy amit mond (ír) azt valóban szívől írja?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook