Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerinted mi az élet értelme? fórum

Szerinted mi az élet értelme? (beszélgetős fórum)

311. f36e266467 (válaszként erre: 300. - 66b8a86ae1)
2010. febr. 14. 20:11

A szenvedés azért része, mert ugyanarra próbál rávezetni, hogy mi a helyes, csaképpen fájdalmak árán.


Ha szeretsz szenvedni hibázz sokat, nekem nem fáj.


Példa: Jobbra kellene menned, de te balra mész, pedig a szíved mutatja a helyes irányt. Pofont kapsz az élettől, így ha elgondolkozol rajta, akkor rájöhetsz, hogy miért nem volt helyes.

Tehát a szenvedés útján is ugyanazt a tanítást kapod, csak fájni fog.


Sajnos a tanításra nagyon kevesen figyelnek oda, mert nem tudják, hogy ezek mind irányjelző táblák.

2010. febr. 14. 20:09

Amit annak érzek...és ez nálam ösztönös,szívből kiinduló érzet.

Életünk bizonyos korszakaiban más és más lehet életünk értelme.

309. f36e266467 (válaszként erre: 293. - 40163fd81d)
2010. febr. 14. 20:06

"Tehát ha a szívünk arra visz, hogy hibát kövessünk el, de nem merjük megtenni, mert azt érezzük hiba, akkor bizony az a döntésünk lesz rossz."


Ó Ó!


Akkor van rossz????


Hogy van ez? Mégiscsak van rossz döntés????


Borulunk!


Ez a bajom veled Fata, hogy ellentmondassz magadnak!



A SZÍVÜNK NEM VISZ ROSSZ IRÁNYBA! A LOGIKÁNK ÉS A FÉLELMÜNK VISZ ROSSZ IRÁNYBA.


GROSS ezt neked is írtam!


A szíved nem hibázik. (mármint a tiszta megérzésed, az az egyetemlegesen jó irányt mutatja).


Mindegy, szerintem a többség levágta, ahogy látom nagyon makacsok vagytok a "ne tudd eldönteni mi a jó", de másik mondatoddal mégiscsak van rossz döntés elméletet.


javaslom, hogy majd keress olyan elméletet, ami nem mond önmagának ellent, mert így el fogsz kavarodni. De te tudod.Nem akarlak kioktatni, mert nincs hozzá jogom, csak az zavar, hogy az ilyen elméletekkel keverik meg az emberek egymást és elveszik a tisztánlátás!

308. dbc526ea53 (válaszként erre: 305. - 40163fd81d)
2010. febr. 14. 19:07

Biztosan elkerülte a figyelmedet,a mult idő,"hittem" "Akkor, el is hittem, ma már nem hiszek benne"! Semmit sem hiszek el olyan könnyen,ez volt a legmegtévesztőbb dolog(a hittel kapcsolatosan) az életemben,aminek majdnem bedőltem. Általában a lelkemben forgatom,a szívemmel vizsgállom meg a dolgokat. Isten is művelhet csodás dolgokat velem.


"Az ellened elkövetettsértegetéseket,úgy ítéld meg,hogy az én akaratom engedi meg azokat,azért,hogy próbára tegye a te erényedet vagy más szolgáim erényét,és gondold meg,hogy aki ezt teszi,az az én eszközöm,s lásdmeg,hogy gyakran jószándékkal teszi,hiszen nincs senki,aki az emberi szív rejtekét meg tudná ítélni."


"Most pedig azt mondom,hogy a türelem erénye,a felebarát által kerül próbára,vagyis akkor ,amikor jogtalanságot kap tőle,s ugyanígy próbáltatik meg az alázatosság a gőgös,a hit a hitetlen által,az igaz reménység az által,akinek nincs reménye,az igazságosság az igazságtalan,a jámborság a kegyetlen,a szelídség és a jóság a haragvó által"

2010. febr. 14. 14:13
Ez.
2010. febr. 14. 14:01

"Ha utánaolvas az ember meg lehet tudni mik, az Istentől származó dolgok,"


Ugyan már dehogy ,egy könyvből sem tudhatod meg igazán ezt,mert az istentől származó dolgokat,nem az intellektualitás,a könyvek adják meg az embernek,hanem az a mag ,ami minden emberben ott van,egységes ,egy.Ott kell keresned :)))

305. 40163fd81d (válaszként erre: 304. - Dbc526ea53)
2010. febr. 14. 13:56

Szerintem ha olvasgat az ember ezt azt ,akkor azt kicsit meg kell emészteni,aztán elfelejteni,nem pedig hinni benne,vagy saját hitként elkönyvelni,mert nem lesz az soha.

Addig amíg nem érez valami mellett az ember mély meggyőződést,addig maximum önámítás lesz ,semmi más.

A tegnapi linked ,és az abban való hívés is az,ha nem belülről fakad.



Annyit még arról a műsorról mondanék,hogy pont azt mutatta be,hogyan keltsünk félelmet az ismeretlennel szemben,rettegést minden mással szemben,ami nem a bibliai Isten,és Jézus.

A vége felé kezdett felderengeni előttem a boszorkányoknak kikiáltott nők,gyerekek hada ,ahogy a máglyán égnek,a hitetlenek,pogányok öldöklése és egyebek.....

304. dbc526ea53 (válaszként erre: 301. - 40163fd81d)
2010. febr. 14. 13:30
Azokat a dolgokat,amiket A Beszélgetések Istennel című köny írója,Neale Donald Wealsch leírt könyvében. Akkor,el is hittem,ma már nem hiszek benne . Mindenesetre sok jó dolgot ír le benne,sok igazság van köztük,pont ezért olyan megtévesztő,de szerintem ez is egy "állpróféta". Ha utánnaolvas az ember meg lehet tudni mik,az Istentől származó dolgok,és,hogyan lehet leleplezni a rossz"gonosz" erőket amik hatalmuk alá akarnak vonni. A neten olvasható a könyv. Hosszúra sikeredett.... ahhoz képest,és nem pont idevágó,csak a kérdésedre akartam válaszolni.
303. dbc526ea53 (válaszként erre: 302. - E2fddfcfeb)
2010. febr. 14. 11:25
Ha egy szóval kellene kifejeznem,IGEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4
2010. febr. 14. 11:02
szeretet
301. 40163fd81d (válaszként erre: 297. - Dbc526ea53)
2010. febr. 14. 11:00

Mit?


Mit lenne jó hinni?

:)

300. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 292. - F36e266467)
2010. febr. 14. 10:30

"6. Ha "jó" irányba haladunk pozitív dolgokat kapunk, így boldognak érezzük magunkat, ha "rossz" irányba haladunk negatív dolgokat kapunk, azaz szenvedni fogunk, amíg nem térünk vissza a helyes kerékvágásba."


A jó irány nem mindig jár együtt a pozitív tapasztalatokkal. Fataval egyetértek abban, hogy a fejlődéshez kellenek a hibák is. (Már ha tényleg így értette :) ) A szenvedés pedig része a helyes kerékvágásnak... :)

299. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 259. - Dbc526ea53)
2010. febr. 14. 10:20
Húha, szép párosítás. :)
298. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 255. - F36e266467)
2010. febr. 14. 10:20
De fejlődni csak nézelődés és tapasztalat útján lehet... :)
297. dbc526ea53 (válaszként erre: 296. - 40163fd81d)
2010. febr. 14. 10:03
Tudod én is egy "kereső" vagyok- voltam,sok mindent elolvastam...utoljára A beszélgetések Istennel sorozatot. Olyan jó lenne elhinni........de pár dolognam nem vág össze Jézus szavaival. Engem meggyőzött ez,és pár jóbarátom,főlleg egy,akiről azt gondolom,az Isten küldte hozzám,hogy segítsen,átlátni ezeket a dolgokat..
296. 40163fd81d (válaszként erre: 288. - Dbc526ea53)
2010. febr. 14. 09:53
Megnéztem ,még tegnap,tökéletes védőbeszéd,Isten,a biblia,és a vallásosság mellett.
295. 40163fd81d (válaszként erre: 292. - F36e266467)
2010. febr. 14. 09:50

1.Nem hiszek a reinkarnációban.


2.A megérzéseink (szívünk) mutatja a helyes "JÓ" irányt ,ezért nem szabad az eszünkre hallgatni,mert csak így tudunk hűek lenni önmagunkhoz.


3."Ha "jó" irányba haladunk pozitív dolgokat kapunk, így boldognak érezzük magunkat, ha "rossz" irányba haladunk negatív dolgokat kapunk, azaz szenvedni fogunk, amíg nem térünk vissza a helyes kerékvágásba. "


Igen ez is így van,szegről végről.Viszont szükségünk van azokra a negatív tapasztalatokra,mert anélkül honnan a fenéből tudnánk,hogy merre kell tovább mennünk?

Én úgy látom ,az út az egy ,és mindig előre haladuk,és a történések,a múlt amit hátrahagyunk ,mind minket gazdagítanak.

Tehát pofonok nélkül nem élet az élet,csupán lavírozás,egy leállópályán,önmagunk védelmében,vagy épp félelemből.


Az oroszlánkirályban van egy jó rész,amikor a majom bottal fejbe csapja szimbát,remélem láttad,nos tökéletes szimbolikája annak,amit próbálok elmondani neked:))

294. 40163fd81d (válaszként erre: 291. - F36e266467)
2010. febr. 14. 09:35

"Szerintem elakadtál egy olyan elméletnél, ami még nem az igazság, de jól hangzik (hangzatos)."


Soha nem követtem elméleteket,most sem azt teszem,csak a tapasztalataimat adom át,azt amit helyesnek vélek,érzek.

Nem mondom ,hogy az én életszemléletem a jó,csak azt tudom,hogy rengeteget tanultam az évek során,és amiket írok talán azért hangzatos,mert belőlem jön,és igaz.

293. 40163fd81d (válaszként erre: 291. - F36e266467)
2010. febr. 14. 09:23

Szerintem az életet élni kell,és ha a cselekedeteink előtt úgy tesszük fel a kérdést,meg tehetem-e,vagy sem,és azon gondolkodunk,melyik a hibás ,rossz döntés,és melyik a jó,akkor az agyunkkal élünk ,és nem a szívünkkel.

Ugyanis,az ,hogy ezeken a dolgokon végig rágjuk magunkat,csak ahhoz vezethet,hogy elkezdünk félni attól,hátha hibázni fogunk,és onnantól,nem a lelkünk vezet,hanem a külső befolyások,amik megmondják ,mit kell tennünk .


Ha nem cselekszünk,nem követünk el hibát,ez tiszta sor,csakhogy nem jót kapunk érte cserébe,hanem azt,hogy egyre keményebben állít az élet ugyanolyan helyzetek elé,amiben nem tudtunk dönteni,vagy nem őszintén döntöttünk,csupán a külső elvárásoknak feleltünk meg.


A "hibákat",ahogy te nevezed,bizony el kell követnünk,mert csakis abból vonhatunk le tanulságokat amik megtörténtek,nem az elméleti elképzelésekből,azok ,csak üres fejtegetések,semmi több.

Tehát ha a szívünk arra visz,hogy hibát kövessünk el,de nem merjük megtenni,mert azt érezzük hiba,akkor bizony az a döntésünk lesz rossz.

2010. febr. 14. 00:26

Akkor mégegyszer:


1. Fennt, ahol lélek állapotban vagyunk (ahol szintén van jó és rossz, csak a lelkek nem tesznek rosszat, mert nincs rá szükségük (szükségünk)) eldöntjük az oktatónkkal együtt, hogy milyen következő fejlődésre van szükségünk

/merthogy még bizonyos hibára (rosszra) hajlamosak vagyunk/


2. Leszületünk a földre a kiválasztott életünkre, ahol sarokpontok meg vannak határozva (amit a horoszkóp lát, mivel a születési dátum az ajtó ehhez az élethez)


3. Törlődik a memóriánk, mert a korábbi tapasztalások túl nagy terhet jelentenének


4. Elkezdjük megélni, amiért lejöttünk és ha szerencsénk van, akkor ráérzünk, hogy miért is jöttünk le. (Sajnos a legtöbbször mellé lövünk, mert nem tudjuk, hogy ez az élet értelme)


5. A megérzéseink (szívünk) mutatja a helyes "JÓ" irányt


6. Ha "jó" irányba haladunk pozitív dolgokat kapunk, így boldognak érezzük magunkat, ha "rossz" irányba haladunk negatív dolgokat kapunk, azaz szenvedni fogunk, amíg nem térünk vissza a helyes kerékvágásba.


Sokan akár egész életüket elkavarják és újra lejönnek ugyanazzal a pronblémával, mert nem tudták az előző életükben megoldani.



NA EZ AZ ÉLET ÉRTELME



(nem szemlélődés! messze nem!)

291. f36e266467 (válaszként erre: 290. - 40163fd81d)
2010. febr. 14. 00:15

Vannak hibák és abból tanulunk.


Nem muszály elkövetnünk. Ha előtte rájövünk, akkor nem tesszük meg és pozitív dolgot kapunk érte.


Látom ezt még nem vetted észre.


Magasabban is így működik. Egy időben kipróbáltam az elméletet, miszerint nincs jó és rossz és ez csak cimke, de ezzel nem boldogulsz.


Dolgod van, amiben döntéseket kell hoznod és abban van helyes és helytelen.


Amikor meghalsz, fennt a vének tanácsa segít rámutatni, hogy mit szúrtál el, de sokat addigra már te is átlátsz.


Szerintem elakadtál egy olyan elméletnél, ami még nem az igazság, de jól hangzik (hangzatos).

290. 40163fd81d (válaszként erre: 288. - Dbc526ea53)
2010. febr. 13. 22:56

A naplómban van egy bejegyzés,a 278-as.......szerintem ha elolvasod ,akkor nem biztos ,hogy ezt nekem szántad volna:))


Ennyire félre ismerhető lennék?:)

289. 40163fd81d (válaszként erre: 288. - Dbc526ea53)
2010. febr. 13. 22:51

Talán egyszer...nem igazán érdekel az okkultizmus,és a tarott(nem tarokk,rosszul fordították:D)kártyák,és angyalok ,és a horoszkópot is csupán játéknak tekintem.



Igen,nincsenek hibák,mert bármit tettünk is ,akkor abban a pillanatban nem tehettünk mást ,a mai eszünkkel,ha megbánjuk ,ha megértjük,hogy hiba volt,és arra is rájövünk, hol hibáztunk,akkor már nem lesz hiba.

2010. febr. 13. 22:44
Összefüghet avval a kijelentéseddel,hogy "nincsenek hibák az éltben"vagy " bármit cselekszünk előbre visz minket". Nem bántani akarlak,komolyan nagyon jó a " film" kicsit hosszú de érdemes végignézni! Én minden szavát "ittam".
287. 40163fd81d (válaszként erre: 286. - Dbc526ea53)
2010. febr. 13. 22:40

??

Miért nekem?:)

286. dbc526ea53 (válaszként erre: 285. - 40163fd81d)
2010. febr. 13. 22:37
2010. febr. 13. 22:16

Még valami,gondolom ,erre is felszisszensz:),az életben nincsenek hibák,csak döntések vannak,és bárhogy is cselekszünk,előbbre visz minket.

:)

284. 40163fd81d (válaszként erre: 282. - F36e266467)
2010. febr. 13. 22:08

Csak te nem tudsz vele mit kezdeni,mert még szükséged van a korlátaidra,az előre megírt forgatókönyvekre,és a jó és rossz meghatározására.


Természetesen itt az életemben én is meghatározoma SZÁMOMRA jó dolgokat,és tudatában vagyok annak ,hogy mi a rossz NEKEM,és haragszom,és duzzogok,és boldog vagyok és boldogtalan,és szeretek ,és utálok,remekül fel tudom címkézni a hangulataimat ,érzéseimet.

De ha távolabbról szemlélem az életem,az életet,más embereket,ezek a dolgok egyszintre kerülnek,kiegyenlítik egymást ,és a különbségek jelentéktelenné válnak.


Már nem azon jár a fejem ,mia rossz és mia ajó,hanem az hova jutottam általuk,és máris eltűnik,értelmét veszíti a jó-rossz fogalma.

2010. febr. 13. 19:52
Bár a szappannal lehet mit kezdeni. Nem volt jó példa.
2010. febr. 13. 19:50

Szép gondolatok.


Szappan effektus. Legyen megfoghatatlan és akkor nem lehet vele mit kezdeni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook