Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerinted hol a helye a quadosoknak? fórum

Szerinted hol a helye a quadosoknak? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. nov. 12. 16:05
a sivatagban
2010. aug. 29. 15:27
Bárhol az utakon, elvégre jármű!
2010. aug. 27. 22:26

A nagy Alföldi rónaságon.

Tényleg szoktam találkozni quadon közlekedő gazdálkodókkal a pusztában, amikor mennek megnézni a tehéncsordát, vagy a birkákat.

Még a pulikutya is fent szokott ülni a gazdája mögött.

Ott tényleg nem zavarnak senkit és praktikus közlekedési eszköz a járhatatlan terepen.

53. racka2 (válaszként erre: 44. - Gabriellaxp)
2010. aug. 27. 20:35
meg szerintem téged is mindenki aki tényleg ismer.
2009. aug. 17. 20:54

Volt egy osztálytársam (lány), elment a barátjával motorozni, aztán combtőből amputálták a lábát. 18 éves volt akkor.

30-70% motor-autó db szám.

Persze nem akarom lehúzni a motorosokat, nem mondom, hogy mindig ők a hibásak, sőt...

De szerintem körültekintőbbnek kellene lenniük, hiszen sérülékenyebbek.

Minden járművel vannak felelőtlen emberek, sőt gyalogosan is.

Én személy szerint félek a motoroktól....

51. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 50. - A0c1361e44)
2009. aug. 17. 20:42
Autóst biztos többször láttál szabálytalankodni. Ezért írtam a szélsőséget. A médiában bemondott statisztika nem a valóság. A valóságos a 30-70 % arányban a motoros-autós a baj okozója. És ez tény. De csak itthon. Kár hogy itt kell motoroznom, bár most már egyre kevesebbet tesszük ezt meg itthon, mert szó szerint lassan az életünkre megy a játék. És ez már nem vicc. Sajnos.
2009. aug. 17. 20:21

Szélsőség, nem szélsőség... Vitatkozni nem szeretnék, de számtalanszor megesett velünk, hogy a motoros jobbról előzött, ha piros a lámpa elmegy a két sor autó között, ha jó oldalon előz, akkor sokszor centizi a távolságot. Az autós átengedi a gyalogost, a motoros kivág és még sorolhatnám. A tesómat és a nagymamámat 3x ütötte el motoros.

Nem általánosítani akarok, ezt látom.

49. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 47. - A0c1361e44)
2009. aug. 17. 20:17
Nem a szélsőséget kell felhozni. Tudtuk, amikor ez a pécsi eset megtörtént, hogy ebből fognak kiindulni az emberek, az egy hülye volt ott. Mindegy volt hogy min ült motoron, biciklin vagy autóban. Sajnos vannak szélsőséges példák, de nem ebből kell kiindulni, inkább más országok motorbarát közlekedését átvenni, amint határlépünk nyugat felé, érdekes semmi gondunk nincs már az autósokkal, csak itthon. Ha kint ránk húzott valaki az egy köcsög magyar volt. Jellemző ez is.
2009. aug. 17. 15:30
Én nagyon szeretek quadozni, bár ritkán tehetem. Mindenképp valami terep a megfelelő, ott a legélvezetesebb. Igen sajnos, ha erdőben csináljuk, ott zavarjuk az állatokat, letiporunk növényeket.
47. a0c1361e44 (válaszként erre: 16. - 94c02c5bb5)
2009. aug. 17. 15:27

Nem értek egyet teljesen...

Láttátok azt a motorost, aki felvette saját száguldozását, és megölt egy másik motorost?

Hát ott közel nem járt autós. Tehát igen is a motorosok sokat megengednek maguknak, száguldoznak cikáznak, stb. Aztán ha megtörténik a baj, akkor az autóst hibáztatják.

Nekem is volt rokonom, aki 21 évesen motor balesetben halt meg. Belerohant hátulról egy autóba. Hát ott sem az autós a hibás, hiába rokonról van szó.

2009. aug. 17. 15:18
Hát nem az utcánkban,főleg az éjszaka közepén száguldozni mint egy vad*arom!Tisztelet a kivételnek,ami nem sok sajnos.
2009. aug. 17. 14:52
hát, hogy őszinte legyek én is ezen gondolkodtam el kb 1 órája, amikor a Budaörsi úton láttam egyet, lábán vietnámi papuccsal.
2009. jún. 25. 19:53
Szerintem nincs helyük! Mindenütt utálják őket.
43. c95c921ae7 (válaszként erre: 41. - Fecbb24fe2)
2009. jún. 25. 19:06
Ez milyen "má"?????
2009. jún. 17. 18:00
mind ott végezzük elvégre:)
2009. jún. 17. 17:59
a temetőben.
40. Nikice
2008. dec. 17. 08:43
Van akinek teljesen mindegy, mi van a feneke alatt, a szobájából nem engedném ki. A közlekedési morál egyre gyalázatosabb. Szerintem nem a járműtől függ, hoyg idegesítő-e, hanem a soförjétől. Megvan, hogy hol közlekedhetnek, hogyan lehet rendszámot szerezni rá, stb... Azt azért bosszantónak tartom, hogy az apósomén minden van (még eü csomag is van benne), egy vagyont költöttek a papírozásra, és a házától nem mehet el -egy vacak kis egysávos útona faluban- a földesútig. Azt mondták, tegye trélerre, húzza el az út végéig, és onnan mehet vele. Más meg a maga által tákolt kistraktornak nevezett valamivel poroszkál... Városba egyébként szerintem nem való. Olyan mint a bazinagy terepjáró divat. Parkolni nem tud, megállni rendesen nem tud, de most ez a divcsi.
2008. szept. 14. 12:51
"Magas hegyek között, hol a tenger hupikék" Ott!
2008. szept. 14. 12:10
Garázsban, a kert is jó. Pl mikor kimentem a buszmegállóba, láttam hogy valaki quaddal ment az utcán.
2008. jún. 17. 18:30

nekünk a kertben áll a quad. Hol lenne a helye? Terepen, erdő ilyesmi ahol nem járnak sokan.

Nem mindegyik quadnak van rendszáma, ez is fontos!

2008. jún. 17. 18:21
VALAMI NAGY RÉTEN, VAGY OLYAN HELYEN,AHOL NINCS FORGALOM, MINDENKI ÉRDEKÉBEN!
2007. nov. 11. 08:49

A garázsban. Máshol veszélyesek.


De ajánlhatok néhány terepet nekik:

Bács-Kiskun homokbuckái és szikes pusztái, Szahara, Szavanna, Atacama, de ha angol nyelvterületre vágynak: Death Valley...


Ember közelében gázos.

2007. nov. 11. 08:44

Jogsim még nincs,ennel ellenére van véleményem az autósokról,motorosokról,sőt még a biciklisekről is:)némelyik gyalogos pedig maga a katasztrófa...itt a kérdés a quad volt,próbálok arra koncentrálni...Belgiumban láttam utcán kulturáltan közlekedő quadost...ott nem tilos...bármilyen járművel,sőt a nélkül is lehet idióta módjára közlekedni és kulturáltan is...aki quaddal nagyvagány,valószinű más járművel is az lenne...

Miótta a multkoriban meghalt egy kisfiú,vannak ellenérzéseim,annál is inkább,mivel a fiam az apujánál quadozik...csak bukósisakkal,felügyelet mellett,egy használt gumikkal körbekerített használaton kivüli vasuti rakodón...szerintem egy szabályozás azt is megoldaná,mint minden mást...és legyen több megfizethető vagy ingyenes pálya kialakítva...talán akkor kevesebben fognak máshol,szabálytalanul.....

hogy gazdag csemeték drága hobbija e?nem tudom....sok minden elérhető már,nem kell gazdagnak lenni hozzá...havi kb 3000ért már lehet részletre azt is mint bármi mást...igaz én ennek ellenére sem veszek nekik...véleményem szerint előbb tanuljon meg gyalogosan és kerékpárral balesetmentesen közlekedni...

33. HUG (válaszként erre: 24. - Toro32)
2007. nov. 11. 08:33
Teljesen igazad van! Én a XVII.kerületben szoktam quadozni, a quad centrumban, mert ott több szuper kiépítet pálya van és nem akarnak levenni
32. Amena
2007. okt. 9. 08:28
A Pokolban
2007. aug. 31. 15:59
A kérdésre válaszolva, a közlekedésben nem zavarnak a quadosok, ha az utcánkban oda-vissza csak jönnek-mennek, megfordulnak, rettenetes!
30. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 13. - Zacyne)
2007. aug. 31. 15:56

Akkora hülyeséget írtál, hogy jaj! 85-90% -uk azért hal meg, mert ez a "hobbijuk" ahogy te írtad, és nem közlekednek, hanem aprócskát veszélyeztetik mások életét. Tisztelet a kivételnek. Arról írjál már szivi, aki adrenalintúltengéses motoros miatt hal meg vétlenül!


Nekem drága hobbi ezer dolog, épp ezért csak messziről szeretem.

29. fe1fe85329 (válaszként erre: 13. - Zacyne)
2007. júl. 31. 12:07

nahát! csak azt tudnám ha az autós olyan balfasz ahogy írtad akkor az a motoros aki jött velem szembe, a rendőrségi jegyzőkönyv szerint 170km/h-val lakott területen !!!! megcsúszott egy olajfolton a motorja pedig az én autóm alatt landolt úgy hogy a tűzoltók szedték le a kocsit a motorról....és csak a vak szerencsének köszönhetem hogy terhesen nem hagytam ott a fogam......nnna akkor az a motoros mi??????


És az a motoros micsoda szerinted akinek nem tetszik hogy az ötvenes táblánál ötvennel megyünk

és csak úgy minden nélkül(Erre akár a gyerekeim életére is megesküszöm) mellénkjön, lerúgja a kocsiról a tükröt majd megállás után a férjemet megfejeli bukósiskkal és üti vágja majd nekem esik(Szülés előtt 2 héttel) + hamis rendszámtáblát hord a motorján.Nna szerinted az mi??? balfasz??? hát én szívem szerint sokkal durvább jelzővel illetném.


amúgy tény és való hogy vannak normális motorosok de a nagy többségük azt hiszi hogy ők szarták a spanyol viaszt!!!!! már bocs!!!


ja és amúgy a férjem és a fiam is motoroznak és igen is lehet normálisan motorozni meg kvadozni,csak a motor mellé kell egy kis sütnivaló is!!!!

28. Alexx
2007. júl. 31. 11:40
Nekem mindegy, csak ne is lássam + halljam őket.... pláne, ha a szabadban szeretnék kikapcsolódni....
27. bb2f4e28dd (válaszként erre: 26. - Zacyne)
2007. jún. 14. 19:26
Egy komótos Niva nem szaggatja fel a földet, míg egy száguldozó quad mögött csak úgy fröcsög a sár, amortizálva a felszínt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook