Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerinted hol a helye a quadosoknak? fórum

Szerinted hol a helye a quadosoknak? (beszélgetős fórum)


1 2
26. zacyne (válaszként erre: 18. - Alkia)
2007. jún. 14. 18:47

azt írtad az autós nem megy fel ,de az erdész igen és autóval......némelyikük nagyobb kárt okoz mint a qvad.

de ezt nem értem ,ha nem fel autóval ,akkor a Lada níva az mi,ha nem autó.ráadásul nagyobb mint a qvad.

Akkor most mi is van???

2007. jún. 14. 15:25
A gazdaságokba, mint mini szállító eszköz. Erdőben, közúton bicikliúton semmi keresnivalójuk!!!
24. toro32 (válaszként erre: 2. - Bb2f4e28dd)
2007. jún. 14. 14:50

sziasztok

mivel még magyarországon nincs rá jogszabály,hogy miként lehetne vizsgáztatni,hogy forgalomban résztvegyen(se nem autó se nem motor) ezért rendszámot sem kapnak,így csak zárt ill magánterületen szabadna használni!!!!

Eredetileg a quad mezőgazdasági gép,ezért egyre komolyabb teljesítménnyel kerülnek a boltokba.

Vannak kijelölt és üzemelő quad pályák,ahol kiépített terep van és ott lehet igazán bohóckodni velük.

Se lakott területre,se városba,se közútra nem való.

Én is quadoztam.Én nagyon szerettem,de zárt,kíépített quad pályán.Amúgy meg ott sokkal élvezetesebb is,mint mondjuk a városban.Ott nincs semmi értelme.

2007. jún. 14. 14:01
Miután az ország nagy része magánterület, sehol. Ezt a járgányt nem erre a célra találták ki. Van edőtulajdonos barátom, és szószerint szérbarmolták az erdőt. Remélem szigorítják a szabályokat, és keményebb büntetést kapnak.
22. emagdi (válaszként erre: 16. - 94c02c5bb5)
2007. jún. 14. 13:54

látszik, hogy te sem szoktál autót vezetni:)))


a motorosok többségének az a problémája, hogy nem tud motort vezetni, azaz azt hiszi, hogy sokkal jobban tud vezetni, mint amennyire valójában, és olyan dolgokat is bevállalnak, amiket aztán nem tudnak megvalósítani. ez a balesetek oka.

egy nagyteljesítményű motort viszonylag olcsón meg lehet venni, ezek aztán gyorsulnak mint az állat. ami minden bizonnyal nagy élmény lehet a motor sofőrjének, a probléma csak ott van, hogy a motor teljesítményét nem a városi és egyéb autóutakon kellene tesztelni, hanem kimenni a hungaroringre vagy egyéb pályákra, befizetni amit be kell, és ott gyakorolni. ott lehet tépni ezerrel, és garantáltan autós sem fog jönni.


nagyon ritka az olyan motoros, aki a kresz szabályait legalább kicsit betartva, és a sávjában maradva közlekedik. (már egészen meg is lepődöm, amikor ilyet látok) a többség az a sávok között cikázik, és fel sem merül benne, hogy mindenki érdekében úgy kellene haladnia, hogy az autósok őt a tükörben lássák.

2007. jún. 14. 13:38
Az lenne a jó ha kijelölt helyek lennének. Nem csak a forgalmazását kellenne engedni, hanem kijelölt pályákat létesíteni hozzá.
20. 4726e582cf (válaszként erre: 16. - 94c02c5bb5)
2007. máj. 22. 19:33

Úha, én azért ennyire nem védeném őket. Vezetsz amúgy? Mondjuk itt fent Pesten? Félelmetes, amit a motorosok művelnek, quadost nem láttam még főúton, csak itt a kis utcákban bőkettek. De a motorosok nagy többsége (tisztelet a kivételnek chopper és ilyesmi nagymotorosoknak) figyelmen kívül hagy mindenféle KRESZ szabályt, ha 50-nel megyek is, mert ugye ez a megengedett sebesség (néhol van 70 is) és a motoros a kocsisor között száguldozik, cikázik, nyilván nem 50-nel közlekedik... nos mivel elég keskeny a kereke ezeknek a motoroknak, elég egy kődarab, elcsúszik, be a kocsi alá. Ha 50-nel megyek sem tudok megálli és máris áthajtottam rajta. Ilyen esetben is a motorost védenéd? Egyáltalán nem figyelnek, le sem sz*rják a szabályokat, vagy a szabályos közlekedést, eleve már a gyorshajtás is szabálytalan, eleve a kocsisor között való közlekedés is szabálytalan, eleve a slalomozás is szabálytalan... tehát ha ennyi szabályt megsért és kocsi alá kerül, akkor egyáltalán nem a szabályosan közlekedő autós a hibás!


Ismerni kéne a körülményeit az általad említett "túl könnyen megússza" típusú balesetnek. Nyilván nem direkt gázolta halálra a motorost!

Nem mondom, hogy az autósok nem szabálytalankodnak, de pl én szívinfarktust kapok, amikor már eleve 70-nel tépünk a Hungária kőrúton, de a fene motorosának ez marha lassú és bevág a kocsisor közé, nem is érdekli semmi, van, hogy elcsapja a tüköt a kocsin, van, hogy végigkarcolja a kocsi oldalát... stb. Tehát egyáltalán nem védeném a motorosok zömmét...

19. Alkia
2007. máj. 21. 12:47
Még annyit hozzá fűznék én szeretem a motorosokat a motoros találkozokat az off roadot a roncs derbyt és ezeket látogatom is és sok motoros barátom van.Nekem a hozzá állásukkal van bajom,már akiével és nem az autosók hanem a gyalogosok nevében írtam,mert a járművek helye a nekik erre a célra építet úton van a turista út meg a gyalogosoké és az erdő az állatoké!!!
18. Alkia (válaszként erre: 17. - 94c02c5bb5)
2007. máj. 21. 12:28
Az autós nem jön fel autóval,mivel erdei utról van szó és a motorosok olyan szinten túrják szét,hogy esélye sincs feljönni még,ha szeretne sem!Itt csak az erdészek járnak fel autóval többnyire ,mert ez mint írtam ERDŐ és nem off road pálya ezt az autos érti a motoros nem.
17. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 11. - 52665f9580)
2007. máj. 21. 11:43
az autós nem száguld a házatok előtt? Csak a quados? Érdekes?
16. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 13. - Zacyne)
2007. máj. 21. 11:42
teljesen egyetértek Veled. Az autósok miatt halnak meg a motorosok,nem azért mert nem figyelnek. Az autós meg mindig túl könnyen megússza, amikor megöl egy motorost.
2007. máj. 21. 11:32
az meg mi az/
14. Alkia
2007. máj. 21. 10:49
Semmikép nem az erdőben,állatoknak ugyanannyi joguk van a még megmaradt élőhelyükön a nyugalomhoz ,mint az embereknek.Ezek az emberek szerintem még soha nem jártak kirándulóként ott ahol a motorral teszik tönkre az utakat zavarják az állatok ,kirándulok,pihenni vágyó emberek nyugalmát!!Engem személy szerint nagyon érint ez a probléma erdőben lakunk,nyaraló övezetben de a ház elé nem lehet kiengedni a gyereket mert úgy jönnek fel a motorral,hogy nem néznek se jobbra se balra és az utat úgy tönkre teszik,hogy utána majd a bokánk törik, mire haza érünk,de még egy sem jött vissza megigazitani az általa széttúrt utat egy ásóval vagy kapával,mi megtesszük helyettük de párnap múlva semmi látszatja.Kérdem én mit várnak a motorosok ezek után(tisztelet a kivételnek,bár erre felé olyan még nem járt)???Zachyne,én megértem,hogy drága a pályadíj de hidd el erről sem az állatok sem a kirándulok,sem a pihenni vágyók nem tehetnek.Mért rajtunk álltok bosszút????És még valami,ha nem tudok használni valamit mert nincs rá lehetőségem(pálya,pályadíj stb.)akkor más hobbi után nézzek!!!Bocsi,de én ezt igy gondolom és szerintem ezzel még sokan vannak igy.
13. zacyne (válaszként erre: 5. - 4726e582cf)
2007. máj. 20. 14:28

Akkor ennyi erővel az autót és minden más járművet be kellene tiltani,ugyanis a motorosok 85-90%-a a balfasz autósok miatt hal meg.Nem hogy a motorosokra nem figyelnek oda de még az autósokra sem.

Az pedig ,hogy a motorosoknak és a qvadosoknak a pályán a helyük oké:-de akkor a pályadíj ne legyen olyan drága ami megfizethetetlen annak aki havi 100000Ft-ból él és ez csak a hobbyja.

Az embereknek oda kellene figyelnie egymásra nem pedig azt élvezni ,hogy rárántják az emberre a kormányt.

12. bb2f4e28dd (válaszként erre: 11. - 52665f9580)
2007. máj. 20. 14:13

Nem, ott sem mehetnek, mert az is magánterület. Szorgalmi jog esetleg lehet rá, de az sem biztos.


És nagyon pofátlan dolog rámenni a megmunkált földre.

2007. máj. 20. 13:19
Jó lenne ha valaki felfigyelne erre a problémára, és szabályoznák erősebben a használatát. A mi utcánkban is folyton guadoznak (a gyerek sokszor felébred rá), pedig 20méterre már a mezőn és szántások között mehetnének. Persze a ház előtt "full gázon" mennek, amíg nem lesz nagyobb baj....
10. 4726e582cf (válaszként erre: 9. - 'szti)
2007. máj. 20. 11:46
hm, had szórja, de ne bosszantson vele másokat... de ez unatkozó gazdag csemetéket ez legkevésbé sem érdekli :(((
2007. máj. 20. 11:46
erről a quadról kb. annyi a véleményem, hogy unatkozó gazdag csemeték legújabb pénzzabáló játékszere
8. 4726e582cf (válaszként erre: 6. - Dee)
2007. máj. 20. 11:41

Hát igen, ők is járművek, mármint a motorok... a lakó-pihenő övezetben 25 km/h a megengedett sebesség, de úgy tűnik a kétkerekűek fittyet hánynak a sebességkorlátozásra, ez megfigyelhető a közúton is, már rég többel megy a kocsisor, mint a megengedett mégis elrepeszt a kocsisor között (létrehozva egy új sávot saját magának) egy motoros, aztán csodálkoznak a kétkerekűsök, hogy hogy viselkednek velük az autósok.

Azokkal nincs bajom, akik nagymotorral nyomják és nem sávok között cikáznak, felveszik a forgalom ritmusát, de nem hozzák rám a frácsz, nem csapják le a tükröt a kocsin (ez is előfordult kb 70nél elhúzott egy motoros mellettem, de olyan közel volt, hogy megcsapta a tükröt).


Tudnám miért nem tesznek ezek ellen valamit... Még nem láttam, hogy bármikor is igazoltattak volna ilyen surranó motorosokat :(((. Vagy bűntettek volna meg :(((.


Rendszám nélkül nem nagyon használhatnák a motort, nyilván ezért csak a ház körül berregtetik :((.

2007. máj. 20. 11:39

A kérdés annak kapcsán jutott eszembe, hogy nemrég a tévében motorosok mutogatták magukon a vágásokat, amit az erdőben kifeszített kötelek okoztak.

Magát ezt az eljárást nem helyeslem, de a férjem szerint (aki ért hozzá) az erdészeti törvény szerint tilos az erdőbe motorral, quaddal száguldozni.


A közúton is kifejezetten idegesítőek a szlalomozó járművek, és tényleg nem mehetnének rá a közútra rendszám nélkül.


Nekünk külön bosszúságot okoz, hogy pofátlanul belemennek a vetésbe, szántásba is. És mivel rendszámuk nincs, fel sem lehet őket jelenteni, legfeljebb ha felismeri őket az ember.

6. dee
2007. máj. 20. 11:32
Mi lakó-pihenő övezetben lakunk.Idegeinkre mennek a motorosok és társaik.Van amikor reggeltől estig itt tekeregnek.Én betiltanám a városi használatát.Bár rendszámuk nincs,szerintem nem is járhatnának vele.
5. 4726e582cf (válaszként erre: 2. - Bb2f4e28dd)
2007. máj. 20. 11:24

Semmi képpen nem a közúton!!! Már a szimpla motorosok szlalomozása is halálosan idegesít és nem beszélek a balesetveszélyről, ami igen magas...


Inkább valami zárt téren, ahol senkit nem zavarnak és őket sem zavarja senki.

2007. máj. 20. 11:24
terepen...
2007. máj. 20. 11:20
szerintem rally/crosspályán
2007. máj. 20. 11:09
Erdőben? Crosspályán? Közúton? Téged zavarnak? Esetleg Te magad is quadozol?
2007. máj. 20. 11:09
Szerinted hol a helye a quadosoknak?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook