Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szeretném tisztázni a haskeményedés fogalmát, mert sokféleképpen hallottam róla. Ez valóban egy érzés, igaz? fórum

Szeretném tisztázni a haskeményedés fogalmát, mert sokféleképpen hallottam róla. Ez valóban egy érzés, igaz? (tudásbázis kérdés)


2014. febr. 6. 22:28
Köszönöm Nektek! Akkoriban megemeltem a magnézium adagomat ,azóta napi max. 1szer érzem .
2014. febr. 2. 10:31
Nekem mintkét terhességemnél már a 20.hét előtt voltak kisebb keményedések,később sajnos egyre jobban.Akkor olyan érzés volt mint mikor összerándul az izom,olyan húzódó érzés volt.Kézrátétel nélkül is lehetett érezni,mintha kődarab lett volna a hasam helyén.Jobban nem tudom megfogalmazni
2014. jan. 29. 13:37
Szia!Ha valóban ugy érzed hogy kemény akkor pihengess egy kicsit vagy igyál magnézium pezsgötablettát!Nekem mind a 3 gyereknél olyan volt a keményedés hogy lépni nem tudtam és bele is nyilalt a hasamba a fájdalom,de ezek szerint ilyet még nem tapasztaltál!Nem azt mondom hogy lustulj el mert azzal csak rosszat csinálsz magaddal hanem igen is mozogj,sétálgass és élvezd azt hogy kismama vagy!
2014. jan. 25. 17:50
értem. Kézrátétel nélkül nem érezném, de alapbol nem sokkal másabb a hasam,mint volt,főleg a sok felesleg miatt.Eleg nagy a zsírréteg rajta :) néha egészen kemény a méhem,főleg lenn a has alján,de hamar mulik.
2014. jan. 25. 17:33
Előfordulhat keményedés már a 20. héten is. Nekem kb onnantól fogva egészen a végéig naponta vagy 15x is keményedett, de azt nem csak a kezemmel éreztem, hanem a hasammal is. Sőt, látható is volt, mert előfordult olyan is, hogy az uh alatt keményedett és a doki is látta. Nem volt fájdalmas, de kellemetlen érzés volt. Írtak is fel rá vmi speckó gyógyszert, de rosszul voltam tőle, így elég sokáig no-spa-t kellett szednem és persze magnéziumot. Emiatt szinte végig paráztam, nehogy koraszülés legyen, de végül nem lett, még túl is hordtam pár nappal. De ha neked nem feszül, kézrátétel nélkül nem érzel semmit, akkor nem haskeményedésed van szerintem, hanem csak simán más érzés megfogni egy terhes hasat, mint egy nem terheset. Nem olyan puha, benyomható, stb, feszül rajta a bőr esetleg.
3. 8c40921157 (válaszként erre: 2. - Eni102)
2014. jan. 25. 17:00

Szerintem ez nem az. 20-adik hétben még nem a hasadat érzed keményedni.

Mert a keményedés az nem érzés, hanem valóság. Kőkemény a hasad, és annak is érzed. De sokkal később ez mindennapi jelenség lehet. Harmincadik hét fölött. Vagy még később.

2. eni102 (válaszként erre: 1. - Eni102)
2014. jan. 25. 16:58
20 hkm vagyok,nem fáj semmim,nem feszül,nem nyillal sehova, de időnkét mikor a hasamra teszem a kezem elég keménynek érzem a méhem. Ha nem nyúlnék oda nem venném észre. Ez az a keményedés? Segítsetek kérlek! Köszönöm.
2014. jan. 25. 16:58
Szeretném tisztázni a haskeményedés fogalmát, mert sokféleképpen hallottam róla. Ez valóban egy érzés, igaz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook