Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerelemből mentél férjhez? fórum

Szerelemből mentél férjhez? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
40. cimpi (válaszként erre: 39. - Andrea1.9.8.1)
2016. jan. 3. 20:00
Ha valóban ilyen a pasi, akkor szerencséd van, próbáld meg vele...jó apa lesz belőle..
2016. jan. 3. 19:56

Azt hiszem, kezd körvonalazódni, hogy mitől félek igazán. Eddig sosem voltam megbecsülve, mindig sokkal többet kellett tennem a kapcsolataimért, mint amit értem tettek.

Most hatalmas fordulat történt, már-már hihetetlen, ahogyan a párom viszonyul a társas élethez.


Egy internetes társkeresőn ismerkedtünk meg, az életfelfogása azonnal megtetszett. Végre volt valaki, akinek nem a haverokkal való jövés-menés volt az életcélja, hanem az, hogy családot alapítson és a családjának éljen.

Mindezt olyan mondatokba szokta önteni, hogy szinte meseszerűnek érzem. Például: "Ennél szerelmesebb már csak akkor lennék beléd, ha gyerekünk születne. Pelenkázni, fürdetni akarok, mesét akarok olvasni a gyerekünknek esténként! És életed végéig boldoggá akarlak tenni, azért akarok élni, hogy te boldog legyél!"


Nekem még hasonlót sem mondott senki, ráadásul rendszeresen ír szerelmes leveleket nekem, mint egy kamasz.


A hirtelen jött nagy rajongás megijeszt.

38. moonlight13 (válaszként erre: 33. - Andrea1.9.8.1)
2016. jan. 3. 19:49
Nekem is volt egy nagy szerelmem, ő hagyott ott még a nagy lángolásom közepette. Azt hittem, belehalok. Sok évvel később újra összejöttünk, és akkor derült ki, hogy tulajdonképpen semmiben nem illünk össze.
37. moonlight13 (válaszként erre: 29. - Andrea1.9.8.1)
2016. jan. 3. 19:47

Akkor meg mi a kérdés? A nagy szerelemmel nem működött volna! A mostanival minden működik! Sokat nevettek, ez nagyon fontos! Jó a szex, ez szintén nagyon fontos!

A leírásod alapján sokkal jobban összeilletek a mostani pároddal, mint a régivel.

36. moonlight13 (válaszként erre: 20. - Katus3)
2016. jan. 3. 19:44
Gratulálok!
35. cimpi
2016. jan. 3. 19:40

Azért egy hosszabb ,jónak vélt házasság ( 10-20 év) sem garancia arra, hogy minden oké...Egyik barátnőm, aki még 50 felett is csinos, szinte bombázó nő, azt hitte az ő szerelmük,házasságuk ritka kivétel, de a párja aztán lelépett egy fiatalabb nőcivel, aki ráakaszkodott..34 éve voltak házasok..Hát igen a

megszokottság, unalom, bármit is tesz ez egyik fél.Csak egyes számban szabad nyilatkozni arról, mert nem látunk bele a másikba,hogy mi szerelmünk örök.stb.. sokan megjátszák magukat,kedveskednek..a kényelem miatt,aztán könnyen tudnak lépni...agyő..

2016. jan. 3. 19:36
A szeretet, tisztelet, közös értékrend, közös célok, szex fontosabb; szerintem.
33. Andrea1.9.8.1 (válaszként erre: 31. - Globus)
2016. jan. 3. 19:34
Az biztos! Akkorát még ember nem csalódott szerintem, mint én az exemben. Durva volt a felismerés és hetekig zombiként éltem a szakítás után, pedig én döntöttem úgy, hogy legyen vége.
32. Bichi (válaszként erre: 29. - Andrea1.9.8.1)
2016. jan. 3. 19:25
Hát akkor már biztos, hogy nem ő volt az igazi. Még 40 év normális szex nélkül, az azért brutálisan hangzana, nem?
31. globus (válaszként erre: 25. - 2c5f60da64)
2016. jan. 3. 19:25
A rózsaszín köd felszálltával azért érdekes dolgok tudnak kiderülni.
30. Bichi (válaszként erre: 27. - Andrea1.9.8.1)
2016. jan. 3. 19:23
Na ugye! Az is lehet, hogy ha kezd elhalványulni a régi párod, akkor az új iránti lángolás is megjön. Ráadásul azt mondják igazi 1 van, ha az előző volt, és ő nem akar téged, akkor meg úgysem jön újabb, tehát felesleges várni :)
2016. jan. 3. 19:22

Ha már szóba került a szex, az exemmel ez volt az egyik legnagyobb különbség köztünk, ő szinte aszexuális volt, én pedig a falat kapartam, hiába is voltam belé nagyon szerelmes, nem lehet erőltetni, ami nem megy.

Jelenlegi párommal csodálatosak az együttlétek, annak ellenére, hogy nem vagyok annyira szerelmes, mint az előző kapcsolatomban.

28. Andrea1.9.8.1 (válaszként erre: 26. - Mária 54)
2016. jan. 3. 19:21
Köszönöm, valahol legbelül én is így érzem.
27. Andrea1.9.8.1 (válaszként erre: 24. - Bichi)
2016. jan. 3. 19:20

Köszönöm szépen a kedves szavakat, nagyon jó, hogy leírtad a történeted!

Párom is azt mondta ma reggel, hogy még ébredés után is nagyon szép vagyok! :-)

26. Mária 54 (válaszként erre: 1. - Andrea1.9.8.1)
2016. jan. 3. 19:19
Mi a baj? Nem értem. A nagy szerelem elmúlt. Most van egy párod, akivel minden együtt töltött hétvége nevetéssel telik. Nincs tökéletes kapcsolat. Ha úgy érzed, hosszú távon boldog lehetsz mellette, felejtsd el a fülig szerelmet. Az úgyis elmúlik és marad a tisztelet, szeretet egymás iránt.
2016. jan. 3. 19:17

Én nem házasodnék olyannal soha, akibe nem vagyok szerelmes. A szerelem nem múlik el, csak átalakul, és teljesen más egy átalakult szerelem, mint a szeretet érzése, legyen bármilyen bizalom, stb.


A szex is más, ha szerelmes az ember.


Az esküvő meg úgy az igazi: ha véletlenül sem jut eszedbe egy pillanatra sem az, hogy de jó lett volna inkább mással, vele, a nagy szerelemmel.

24. Bichi (válaszként erre: 1. - Andrea1.9.8.1)
2016. jan. 3. 19:14

Szia Andi! Én pont ilyen helyzetben voltam immár 22 éve. Volt egy nagy szerelmem, az igazi nagy Ő, és neki is Én. Neki felesége volt, gyerekei, én nem akartam ebbe belerondítani, sosem vártam el tőle, hogy elváljon, közben nekem is volt egy fix kapcsolatom. Viszont egy nap rájöttem, hogy lépnem kell. Akkor találkoztam a mostani férjemmel, fura, elsőre még inkább unszimpatikus volt, de udvarolni nagyon tudott. Elhívott randizni, és megfogadtam, hogy ha az este jól fogom vele érezni magam, akkor mindkét másik kapcsolatomat végleg lezárom. jó volt, persze egyik sem értette, hogy miért nem adok nekik esélyt. A nős férfi másnap azzal fogadott, hogy megmondta a feleségének és elköltözik, velem. Kerek-perec megmondtam, hogy nem. Hát így kezdődött 22 éve a közös életem a férjemmel, és bár voltak mélypontjaink, de kinek nincsenek, boldogan élünk. A mai napig úgy gondolom, hogy jól döntöttem, a nagy szerelem elhalványul, aki mást mond, az magának is hazudik. Egy jó házassághoz, családhoz, közös élethez teljesen más kell, mint a lángolás. Szeretet, tisztelet, szex, és a másik megbecsülése :)

Tehát én a helyedben belevágnék, arról nem is beszélve, hogy az ember bármikor elválhat, ha nem próbálod meg, sosem tudod milyen lett volna. Nem beszélve arról, hogy szerintem sokkal fontosabb egy kapcsolatban, hogy téged mennyire szeretnek. Az én férjem a mai napig gyönyörűnek lát (igaz adok is magamra), de még akkor is, mikor tök betegen nyomom az ágyat, és én legalábbis szörnynek látom magam :)

23. 2c5f60da64 (válaszként erre: 1. - Andrea1.9.8.1)
2016. jan. 3. 19:12

Voltam. Lett volna néhány helyes, megbízható, rendes, és még jóképűnek is mondható legény, aki szerelmes volt belém és nagyon komolyan gondolta. Együtt jártunk, de nem lettem szerelmes. Amikor komolyabbra akarták fordítani (esküvő), inkább kiléptem a kapcsolatból.

Nem tudtam úgy elképzelni... szerelmes akarok lenni abba, akinek a szuszogását minden éjjel érzem a nyakamon :)

22. Sirga (válaszként erre: 5. - B4b1d52444)
2016. jan. 3. 19:07

Ez szép gondolat.


Igen, szerelemből mentem férjhez - naná, mi másért?!


A "fülig szerelem" sem tart örökké! Átalakul kicsit. Elfogadássá, szeretetté, ... jó esetben "szimpla" szerelemmé. :)

21. cimpi
2016. jan. 3. 19:04
Sajnos a legtöbb szerelem egy idő után elmúlik,átalakul. Vagy szívvel dönt az ember vagy ésszel..A legnagyobb szerelemmel kötött házasságnak is lehet válás a vége, de a "jól megvagyunk,de lehet nem Ő a nagy Ő" kapcsolat is szólhat akár egy életre is..
20. katus3
2016. jan. 3. 19:04
Igen. 14 évesen meglàttam és szerelmes lettem. :-) Kellett 3 év hogy ezt észrevegye,de az idő minket igazol: Szilveszterkor megkezdtük a 17. évünket együtt és nemrég volt a 10. hàzassàgi évfordulónk.
2016. jan. 3. 19:03
Nem de abból szeretnék :P
2016. jan. 3. 18:55
nem
2016. jan. 3. 18:49
Abból, igen. Máskülönben hozzá sem mentem volna.
2016. jan. 3. 18:48
Ez nem az a kapcsolat, ami élhetô lenne évtizeekig.
15. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 13. - Andrea1.9.8.1)
2016. jan. 3. 18:47
nem tenném... nem vagy elkésve:)
14. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 12. - Andrea1.9.8.1)
2016. jan. 3. 18:47
Ha már az eleje ilyen... akkor inkább még egy ideig egyedül, amíg nem jön az "igazi":)
13. Andrea1.9.8.1 (válaszként erre: 9. - 16b5d6ae34)
2016. jan. 3. 18:46
Nem, nem házasodtunk össze, még nem is élünk együtt, de már szóba került a jövő, mindketten 34 évesek vagyunk, szeretnénk megállapodni.
2016. jan. 3. 18:45

Igazából nem akarok abba a hibába beleesni, mint sok ember, hogy addig válogat, míg végül egyedül marad.

Nem arról van szó, hogy nem szeretem a páromat, sőt, nagyon szeretném neki viszonozni, amit kapok tőle minden tekintetben. Azt nem szeretném, ha ő amiatt lenne boldogtalan, hogy esetleg észreveszi rajtam, nem rajongok úgy érte, mint ő értem.

11. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 7. - Andrea1.9.8.1)
2016. jan. 3. 18:44
Anyukám egyetlen napot sem élt együtt a késôbbi férjével; mi több - még kettesben sem találkoztak az esküvôig. Majdnem 61 évig voltak házasok.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook