Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerbiába szeretnék menni. A kérdésem az lenne, hogy kell-e oda útlevél, ha egyik nap kimennék, másik nap meg jönnék is haza? fórum

Szerbiába szeretnék menni. A kérdésem az lenne, hogy kell-e oda útlevél, ha egyik nap kimennék, másik nap meg jönnék is haza? (tudásbázis kérdés)


24. f6afe63a24 (válaszként erre: 23. - Becseiagi)
2011. jún. 17. 17:52
Erre írhatna valaki, mert engem is érdekel?
2011. febr. 26. 12:16
Most hogy állunk ezzel a kérdéssel? Tud valaki segíteni ebben? Vonattal jó kimenni oda? Mi is a piacra mennénk ki a 3 gyerekkel körül nézni, venni esetleg ezt-azt ott, ha tényleg olyan olcsó. Hallottam babakocsi is olcsón van, azt is megnézném, hogy mégis mennyi az az olcsó. Kell a 3 gyereknek beszerezni ehhez valamit? Mivel igazolom, hogy a saját gyermekeim?
22. pampers (válaszként erre: 19. - Zsanica0716)
2009. aug. 28. 16:03
Ha nem Szerbiai vagy akkor oda is kell,még.
21. pampers (válaszként erre: 7. - Fecbb24fe2)
2009. aug. 28. 16:01
Kell utlevél,mivel még nem Eu-s tag,neked meg mi bajod szerbiával? Nem leprás itt senki,lehet hogy nem ürölnek az unioban másnak sem,és ez nem személyes.Ja és ez csak politika,itt meg nem politizálunk,tartsd meg a véleményed magadnak,látatlanbol ne itélkezz!!!!!!!!!!!!!Köszi.
20. e5f926c705 (válaszként erre: 17. - Napasa)
2009. jún. 9. 16:11
Én tavaly voltam Görögországban. Utazásunktól számítva 2 hónapig volt még érvényes az útlevelem. Nagyon féltem,h nem engednek ki,mert sok helyen az van írva,h fél évig érvényesnek kell még lennie, de nem szóltak semmit. De lehet csak szerencsém volt.
2009. jún. 7. 13:44
hello azt szeretném meg kérdezni h Bosznia -hercegovinába kell utleveél?? v elég a személyi igazolvány?
18. user09 (válaszként erre: 14. - Zsuzsa88)
2009. máj. 26. 14:56
Ne gondold, hogy mindenki ilyen. A lányomnak van egy szerb csoporttársa az egyetemen (most fognak államvizsgázni) és senkinek nincs vele baja, nem szólogat be neki.
17. napasa
2009. máj. 26. 14:27
Szerbián keresztül szeptemberben utazom Görögországba.Kérdésem,hogy kell-e útlevelet újítanom ami novemberbe jár le?
2009. jan. 4. 12:00
Kell.A Szerb oldalon.
15. nyna85
2009. jan. 4. 11:57

Kedves Onceuponatime!

Én szerbiai magyar vagyok, és sokszor a hozzád hasonló NAGY MAGYARok miatt ( tisztelet a kivételnek) szégyellem azt, hogy magyarul beszélek!

14. Zsuzsa88 (válaszként erre: 11. - Loch ness)
2008. júl. 20. 21:47
Én Szerbiában élek, nálunk ugyanez a helyzet. Magyar vagyok, mégsem vagyok magyar. Ezt értsétek úgy, hogy itt azért nem kellünk, mert magyarok vagyunk, Magyarországon viszont azért nem, mert ott meg simán azt mondják ránk, hogy büdös szerbek. Elég, ha meglátják az autó rendszámtábláján a RS (Republika Srbija) feliratot, és jönnek sorban az istenhozott megjegyzések... Az akcentusom állítólag budapesti. :) Aki nem tudja, honnan jöttem, nagyon rendes. Emléxem, egyszer, mikor Ópusztaszeren voltunk az osztállyal, odajött hozzánk 2 hapsi. Megkérdezték tőlünk (tőlem és a barátnőmtől), hogy budapestiek vagyunk -e. Iiiigen, peeersze, mondtuk nekik nagy vigyorral. A 2 srác, mintha egy keresztrejtvény fő megfejtését találta volna ki, mondta, hogy tisztára bp-i akcentusunk van. Kérdezték, hányadik kerületben lakunk. Rávágtam, hogy a VIII. kerületben. Nem tudom, hány kerülete van Bp-nek, ezért nem mertem túl nagyot mondani :) Meghívtak bennünket fagyira, és jól elbeszélgettünk. Viszont ha valaki tudta, hogy Szerbiából utaztunk ide-oda, egy az egyben leszerbezett bennünket. A mai éles eszemmel az ilyen embereket kihívnám egy helyesírás-versenyre. Igen sok primitív, beszólogató emberkét leszégyenítenék... És hiába voltam mindig Vajdaságban az I. helyezett a helyesírás-versenyeken, ez mit sem számít, ha valaki tudja, hol élek. Ez azért szánalmas, nem? :(
2008. júl. 20. 17:49
Csatlakozom monidavihoz, Röszkén át mennek haza a török vendégmunkások. Szerencsésnek mondhatja magát az, aki 3-4 óra alatt átjut. Ha Szerbiából mész Magyarországra, mindegy, melyik határátkelőt választod, de ha SzerbiáBA jössz, bár fél órával tovább utazol, de így csak fél órát pazarolsz el, Röszkénél viszont akár 6-8 órát is vesztegelhetsz a tűző napon. Egyik imerősünk Röszkénél jött haza pár napja egy bevásárló-körútból. Gutaütést kapott, mire hazaért, kórházba került...
12. Zsuzsa88 (válaszként erre: 7. - Fecbb24fe2)
2008. júl. 20. 17:36
Mi bajod van Szerbiával? Voltál már itt? Nem? Akkor inkább hallgass...
2008. júl. 17. 17:01
onceuponatime: lehet, hogy örülsz, hogy nem tartozik Szerbia az EU-hoz, és lehet, hogy okod is van rá. De nem tudod, mi az, amikor egyre sűrűbb vasfüggöny ereszkedik közéd és a rokonaid, barátaid közé, és egyszerűen elzárnak tőlük a határok. Én ezt Ukrajna felé tudom, bár nem én vagyok az érintett, hanem sok barátom. Ha azt átélted volna, amit ők az elmúlt időszakban, nem jutna eszedbe ilyet írni, mint az előbb, mert ez az ottani magyaroknak nagyon bántó. Gondolom, nem tudod, mi ez, mert nem feltételeztem szándékos bántást. De jó, ha tudod, és jó lenne, ha minél többen tudnák Magyarországon, mit jelent az EU-határ túloldalán élni. A sok megaláztatásról nem is beszélve, ami a magyar konzultuson éri őket, mikor vízumot kérnek Magyarországra. Na, erről ezer évig lehetne beszélni. Engem is bánt, mert azokat érinti, akik sokat jelentenek nekem, és akikkel évekig szabadon jöttünk-mentünk ide-oda a két határ között.
2008. júl. 17. 16:56

Újabb roham, többórás várakozás Röszkénél

2008. július 17. 10:32


MNO

Újabb „roham” kezdődött szerda délutántól a röszkei határátkelőhelyen.


A Csongrád megyei rendőrség szóvivői szerint egyre többen jelentkeznek kilépésre, ezért csütörtök reggel 8 órára már kétórás várakozás alakult ki.


Az elmúlt hetekhez hasonlóan most is főleg szabadságra hazatérő török és szerb vendégmunkások képezik a forgalom jelentős részét. A gyorsabb határátlépés érdekében ezért a rendőrök azt javasolják, hogy az utazók vegyék igénybe a tompai vagy a tiszaszigeti átkelőhelyet. Utóbbi reggel 8 és este 18 óra között tart nyitva a magyar és a szerb állampolgárok számára.


(baon.hu)

2008. júl. 17. 16:44
Egyébként kell, és ajánlom hogy ne a Röszkei határ felé gyertek, hétvégén iszonyatos a sor. Lehet hogy Tompa felé kerülsz, de nem ülsz 3-4 órát az autóban, mire átérsz.
8. monidavi (válaszként erre: 7. - Fecbb24fe2)
2008. júl. 17. 16:44
kössz, igazán kedves vagy. Istennek hála hogy nem itt élsz.
2008. júl. 17. 16:41
kell. nem EU tag. istennek hála.
2008. júl. 17. 16:30
az mind1 h hány napra mész ha csak pár órára akkor is kell,
5. Jami
2008. júl. 17. 16:29
igen biztos hogy kell
2008. júl. 17. 16:26
Az lehet, hogy csak 1 nap lennél itt :) de akkor is átléped az országhatárt.
3. nunu
2008. júl. 17. 16:24
Bizony kell!!
2008. júl. 17. 16:22
igen
2008. júl. 17. 16:21
Szerbiába szeretnék menni. A kérdésem az lenne, hogy kell-e oda útlevél, ha egyik nap kimennék, másik nap meg jönnék is haza?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook