Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szép halál fórum

Szép halál (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szép halál

1 2 3 4 5
41. 083bf9bf2f (válaszként erre: 38. - Garabonciás)
2020. szept. 10. 17:15
Én se kívánok soha ilyet! Senkinek! De sajnos nehéz játszma ez a karma..
2020. szept. 10. 17:14

Mondjátok meg...mert nem tudom a választ, ami talán nincs is?!....


Miért látom mindennap lelki szemeim előtt apát, letakarva, felkötött szájjal, miért látom őt meghalva? Holott én még életében láttam csak, igaz már akkor is nagyon beteg volt, mondhatni...láttam, hogy haldoklik..😭

Miért látom ilyen erősen azt, ahogy meghalt, azt, ahogy utána volt a teste, ha én ott se voltam? :(

Mikor fog nem fájni? Vagy mikor fog enyhülni? Vagy csak legyen már végre egy nap, amikor semmi nem jut eszembe a haláláról!!

Ha eszembe jut, hogy többé nem tudom megölelni, ordítani akarok!😭😭😭😭😭😭😞😞😞😞😞😞😞😞😞😞

Istenem, pedig annyira jó ember volt, annyi jóság volt benne, egész életében!

39. Garabonciás (válaszként erre: 36. - Napsugár8)
2020. szept. 10. 17:13
Milyen visszarúgás, ezt nem értem... a kutya biztos nem rúgta meg. :D Csak annyi volt a bűne hogy ráment a szép zöld gyepére, meg ott szimatolt mindig. Szökős kutya volt, de szomszédok jól kijöttek vele, ez az egy nem. Ennek fontosabb volt a kib*szott kertje...most már szagulhatja alulról az ibolyáit.
38. Garabonciás (válaszként erre: 37. - 083bf9bf2f)
2020. szept. 10. 17:09
Hát ezt a szenvedést nem kívánom egyik gyerekének se...mert ők rendesek. Nem is nagyon jöttek, amíg élt az apjuk, most jönnek már jobban.
2020. szept. 10. 17:02
Az a gond ezzel a karma dologgal, hogy nem biztos az, hogy a rossz ember, rosszat kap. Simán lehet, hogy ugrik a karma..tehát a rossz ember fájdalommentesen hal meg, a gyereke, aki meg jó, kap egy nagy szenvedést az életben..
36. Napsugár8 (válaszként erre: 33. - Garabonciás)
2020. szept. 10. 16:47
Állítólag karma az van! De ki tudja, hogy amit a szomszéd tett, az az első rúgás volt, vagy már a "vissza-rúgás"??
35. Napsugár8 (válaszként erre: 32. - Tünci3)
2020. szept. 10. 16:44
Erre sohasem gondoltam. Hogy esetleg előtte még felébred? Persze meglehet. Ki tudja? Érdekes.
34. Napsugár8 (válaszként erre: 31. - Szabokisandi)
2020. szept. 10. 16:39
Nagyon nehéz azt nézni, látni, hónapokon, éveken keresztül, hogy akit annyira szeretünk, beteg, szenved, és képtelenek vagyunk rajta segíteni. Végig asszisztálni, és könnyek nélkül, mosolyogva lenni, élni mellette, hogy bátorítsuk és erőd adjunk neki... Így sem könnyebb, mintha az a szeretett személy egyik percről a másikra megy el. Akkor már legalább ne szenvedjen oly soká. Ha menni kell, hát menni kell, de ne kínok és fájdalmak között.
33. Garabonciás (válaszként erre: 31. - Szabokisandi)
2020. szept. 10. 16:35
Egyetértünk. Apám soha senkit nem bántott életében, sőt akinek tudott segített, aztán hetekig tartó fájdalmak közepette halt meg, 3 egymást követő agyvérzés után. A szomszédomnak csak fájt egy kicsit a feje, este kezdődött másnap reggelre meghalt. Ő nem ezt érdemelte volna mert nem volt egy jó ember... a kutyánkat úgy megrúgta hogy a kutyának leszakadt a tüdeje, dőlt a szájából a vér, elkellett altatni...ilyen halált érdemelt volna ő is. Ha lenne karma...
2020. szept. 10. 16:26
Szerintem mindenkinek fáj,és akit álmában ér,az is felébred előtte. A halál egy nagy ébresztőóra sajnos...
2020. szept. 10. 14:15

Kinek milyen halál adatik? Mondhatnám, hogy a karma elintézi ezt. De sajnos a környezetemben több nagyon jó ember ment el erős fájdalmak közt.

Azt kívánom a hozzám közel állóknak és magamnak is, hogy szépen és csendben. Igen, a rokonoknak, a vele együtt élőknek iszonyú fájdalom. De talán senki sem olyan önző, hogy azt szeretné, legyen beteg, kínlódjon sokáig, hogy én... fel tudjak készülni az elengedésére.

Szerintem a maradóknak így is, úgy is fáj. Akkor akinek mennie kell, legalább neki ne fájjon.

30. 083bf9bf2f (válaszként erre: 29. - Napsugár8)
2020. szept. 9. 17:59
Köszönöm.
29. Napsugár8 (válaszként erre: 28. - 083bf9bf2f)
2020. szept. 9. 07:56

Fogadd részvétemet!

Sajnálom. Valóban nem könnyű elengedni azt, aki közel állt hozzánk. De ez az egyetlen vígasz lehet az egész tragédiában, ha arra gondolunk, "neki már nem fáj semmi." Mi pedig erősek vagyunk, és ha sírunk is, ha szívünk majd' megszakad, akkor is megyünk tovább, mert menni kell.

Hidd el, nem üres frázis: akit nem feledünk, az örökre velünk marad. Bármikor kéred, hívod, mindig ott lesz melletted, mindig segít, aki mindig szeretett és szeretni fog!


A Lélek...

mint kalitkából szabadult kismadár

A kék égben magasan, csapongva száll

S ha majd egyszer megpihenni vágy'

A szeretet útján ismét rád talál"

2020. szept. 9. 01:42

Nyugtatom magam azzal, hogy "most már neki nem fáj semmi", független attól, hogy ment el. De ez csak nyugtatás. Bárcsak velem lehetne, de azt se tudom mit gondoljak....

Így egy hónaphoz közeledve, már nem látok összefüggéseket, csak fáj. Nap, nap után, egyre jobban és jobban.

Apa...😭

Talán, ha 90 lett volna, talán, ha "csak" idős lett volna, talán, ha az otthon melegében, megpihen....talán....

2020. szept. 4. 15:02

Így kellene mindenkinek!

És miért is ne! Ha gyakorlatilag szinte egyformán születünk, miért is ne lehetne az elmenetelünk is szinte egyforma. És ha a születésünk fájdalommal járt, akkor a távozásunk lehetne békés, könnyű és gyors. Így lenne igazságos!

2020. szept. 4. 08:54
Szenvedés nélkül elaludni.
25. Napsugár8 (válaszként erre: 21. - Globus)
2020. szept. 2. 14:45

Sajnálom. Nyugodjon békében.

Valóban sokszor tapasztaljuk, mennyire igazságtalan a sors. Sokszor a jóknak a legnehezebb, vagy talán éppen azért, mert a legkevesebbet törődnek a saját jólétükkel, boldogságukkal, boldogulásukkal.

24. Napsugár8 (válaszként erre: 18. - Birebora)
2020. szept. 2. 14:42
Isten? És mi alapján dönti el, hogy kinek így, kinek úgy?
23. Napsugár8 (válaszként erre: 13. - New(l))
2020. szept. 2. 14:40
Mondjuk azt én sem szeretném, de éppen ezért erősen odafigyelek, hogy milyen halat eszek. A szürke harcsát és a tonhalat + a pangísiust bátran merem ajánlani, bár ez utóbbinak nem sok íze van. Szerintem. :))
22. 55Judit (válaszként erre: 16. - Kisj)
2020. szept. 2. 13:26
Neked van igazad. Ha lenne aki osztja érdem szerint kinek milyen halál jár, szomszédasszonyom nem olyan hirtelen halt volna, hogy ült a tévé előtt és még kikapcsolni se érkezte. Vagy mentőt hívott volna, mert rosszul volt. Pedig voltunk itt a környezetében néhányan akik azt mondtuk, most már igazán megérdemelne egy lélegeztető gépet. Ha azt nem, legalább könyöröghetne egy ideig elfekvőben a pelenkacseréért. De nem. Ő tévézett, és egyszer csak abbahagyta a légzést. Nem részletezem milyen egy rohadék volt, de annyit mondhatok, nem hiányzik senkinek.
21. globus (válaszként erre: 19. - F047cd7294)
2020. szept. 2. 13:00

Anyu mindig azt mondta, hogy nem az a baj, ha meg kell halni, csak ne kelljen szenvedni.

Ehhez képest iszonyúan kijutott neki. Rajta, aki egész életében másokért élt, kiszolgált és segített, nem tudott segíteni SENKI.

20. globus (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2020. szept. 2. 12:57
Gondolom, autót (buszt, repülőt, vonatot) vezetett, miközben elaludt... :)
2020. szept. 2. 12:50

Azok akik így mennek el, nevezhessük igen szép halála volt!

Anyósom este lefeküdt, és ...mindig ezen imádkozott, mondogatta annyi csúnya betegség van, a legjobb este lefeküdni, és ne szenvedjek! Neki is megadatott.

18. birebora (válaszként erre: 15. - Napsugár8)
2020. szept. 2. 11:37
Isten, szerintem.
17. 80ASIQ (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2020. szept. 2. 11:34

Nem tudom, jött-e erre válasz, nem olvastam el minden hozzászólást.

Én úgy képzelem, hogy autót vezetett és elaludt és ebből halálos baleset lett...

16. kisj (válaszként erre: 15. - Napsugár8)
2020. szept. 2. 11:23
Véleményem szerint senki és semmi nem határozza meg előre, hogy ki hogyan távozik.
15. Napsugár8 (válaszként erre: 14. - Kisj)
2020. szept. 2. 11:20

Ami percek alatt átsegít! Inkább, mint hosszú hónapokig vagy még tovább olyan betegen, hogy még felkelni sem tudok, és mások forgassanak... annyi borzalmas vég van, amely hosszú szenvedésekkel teli akár a menni készülőnek, akár a családnak.

Persze, jobb lenne, ha mint a barátnőm, szépen, fotelben, vagy álmomban érne.

De ezért tettem fel a kérdést: ki vagy mi határozza meg, hogyan is távozunk innét?

14. kisj (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2020. szept. 2. 11:08
Tényleg halszálkát, vagy autós balesetet szeretnél?:O
13. New(l) (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2020. szept. 2. 11:04
Nekem egy halszálkás jóslás rettenetes lenne. Lehet mondani, hogy még mindig jobb, mint évekig vegetálni, de én annyira rettegek a fulladástól, mint semmi mástól.
2020. szept. 2. 10:55

Valóban, nem csak szomorúságot, határtalan ürességet is érzünk, amikor valamelyik szerettünk itthagy minket, és bizony van, hogy hosszú éveken keresztül érezzük a hiányát.


Érdekes módon még vannak valahol Afriákában??? vagy a Csendes-óceáni szigetvilágban törzsek, akik még a mai világban is tánccal, dallal búcsúztatják szeretteiket. És ugyanezt tették a kelták is, mondván, hogy itthagyta ezt a nehéz földi létet.

Átment egy másik életbe, ahol minden könnyebb, minden egyszerű és nagyszerű.

Persze a mi hitünk szerint ez nem lehet más, mint a mennyország, amely azért erősen kérdőjeles, hogy létezik-e vagy nem?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook