Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szép halál fórum

Szép halál (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szép halál

1 2 3 4 5
2020. szept. 10. 19:47
Ez egy végtelenül kedves, hűséges kutya volt. Nem volt ember aki nem kedvelte volna, csak ez az átok itt a szomszédba. Ez is lett a veszte. Mindig rászóltam ha átment hozzájuk, de most egy kutyával hogy érteteted meg hogy nem szabad? Egyébként mindenhol máshol van volt kerítés, csak náluk nem. Ha már ennyire raplis a kertjére, miért nem kerítette el? A macskáik átjárnak hozzánk folyton, én se rugom fel őket az égig.
70. Garabonciás (válaszként erre: 68. - Napsugár8)
2020. szept. 10. 19:44
Nem, nem kellett önvédelem a kutyám ellen. Senkit nem bántott. Volt hogy kocsival szedték össze, mert ment az utcán, folyton minket keresett volna, nem szeretett a kutya egyedül itthon, aztán megismerték, be a kocsiba, vagy mocira fel, aztán hozták haza nehogy vmi baja legyen. Senkit nem harapott meg soha.
69. Garabonciás (válaszként erre: 67. - Napsugár8)
2020. szept. 10. 19:41
Mióta megölte a kutyámat én azóta nem szóltam hozzá. Egy ilyen ember nem érdemel bocsánatot. Anyámat is folyton lekrvaanyázta, pedig olyan tanult embernek tartotta magát. Egy intelligens ember nem krvaanyáz le senkit. Szerintem. Vagy legalább is nem mondja ki hangosan.
68. Napsugár8 (válaszként erre: 66. - Garabonciás)
2020. szept. 10. 19:38
De nem a mi dolgunk ítéletet mondani. Nem tudni, hogy valóban: nem-e önvédelemből tette, amit tett?
67. Napsugár8 (válaszként erre: 64. - Garabonciás)
2020. szept. 10. 19:37
Próbálj neki megbocsátani, ha már úgyis elment közülünk, többé már nem fog ártani nektek. Ne őrizgesd a haragodat, a gyűlöletet vele kapcsolatban. Volt, nincs. Vége.
66. Garabonciás (válaszként erre: 63. - Amaunet)
2020. szept. 10. 19:37
A gyilkolásra meg nincs mentség, szerintem. Hacsak nem önvédelemből történik.
2020. szept. 10. 19:34
Mióta nincs, még a levegő is jobb. :D Nem mérgez itt bennünket az állandó permetezési kényszerével. :D
64. Garabonciás (válaszként erre: 63. - Amaunet)
2020. szept. 10. 19:32
Nem, a gyűlöletet azt a szomszéd életmódja váltotta ki belőlem. Nem érdekelt volna ha nem minket részesít benne, de sajna folyton útba voltunk neki. Egy önkényeskedő kis náci f*sz volt. Nem nagy kár érte, nekem elhiheted. ;)
63. Amaunet (válaszként erre: 58. - Garabonciás)
2020. szept. 10. 19:27

Ha már a bibliára hivatkozol... Te ezt tanultad belőle? A gyűlölködést?

A gyilkos sem ismered. Nem tudod milyen történések vezettek el nála a gyilkolásig. Milyen mentális és lelki problémái, esetleg betegsége van.

62. 083bf9bf2f (válaszként erre: 55. - Tünci3)
2020. szept. 10. 19:26
Köszönöm.
61. 083bf9bf2f (válaszként erre: 54. - Tünci3)
2020. szept. 10. 19:25
Én úgy tudom, hogy aki meghalni készül (csúnyán mondva), lelki üdvre lel és boldog. Ezért kétlem, hogy az a hang az fájna..
60. Napsugár8 (válaszként erre: 56. - Amaunet)
2020. szept. 10. 19:01
Valahogy így gondolom én is. Nem tudhatjuk, kinek mi áll tetteinek hátterében, nem az ő cipőjében járunk, nem az ő életét éljük.
59. globus
2020. szept. 10. 18:59

Igen, az jó lenne.

Sajnos, családunkban mindenkinek csúnya jutott.

58. Garabonciás (válaszként erre: 56. - Amaunet)
2020. szept. 10. 18:53
Mihez képest? :D Tanítja a Biblia. Mondjuk egy börtönviselt ember aki kinyír két artatlan jarokelot, az szerintem siman megérdemli a halalt. De a szomszedom detto, mert egy jo tette nem volt az eletben. Az volt a legjobb szorakozasa hogy folyton velunk baszakodott. Levagta a vizhalozatunkat a kozos vezetekrol, lefolyonkat eldugaszitotta. Sokkal hamarabb kellett volna elmennie.. Még joval a kutyam elott. Az a kutya sokkal tobbet ért mint ez az ember.
2020. szept. 10. 18:43
Szegény Anyukám is lassan két éve lesz hogy elhunyt a kórházban :( Nagyon hiányzik,de meg kell tanulnunk együtt élni a hiányával sajnos. Áttétes daganatos lett a végére... négy hónap alatt elvitte. szerencsére nem évekig szenvedett... A halál elsdleges oka: vérzés a garatból tehát gondolom elpattant egy ér és megfulladt a saját vérében szegény :( De érdekes,a szobatársa se vette észre. a nővérek találták meg hajnalba mikor mentek tisztázni. :( Én hiszek abban hogy valami van a halál után és találkozunk még.. Hogy mennyország és örök élet, vagy túlvilág és újjra leszületés nem tudom... De valaminek lennie kell..
2020. szept. 10. 18:24

Hogyan is ítélhetnénk meg más emberek életét? Jó ember volt vagy sem? Mihez képest?

Ugyan így nem ítélhetjük meg azt sem, hogy "megérdemelte" vagy sem halála előtt a szenvedést.


Az élet ilyen, és nem hiszem, hogy bárki ezeket megítélhetné.

Meghalunk. Vagy így, vagy úgy, de ez lesz a vége.

És minél előbb elfogadjuk ezt, annál kevésbé fog zavarni a közelsége. Merthogy minden napunkban ott van.


Ez segített a szeretteim halálát is feldolgozni. És az, hogy arra gondoltam, hogy ők sem szeretnék, ha a haláluk feldolgozhatatlan lenne számomra. Ők sem akarnák, hogy az életem megváltozzon, mert ők már nincsenek.

Úgy kell tovább élni, hogyha még élnének ők is "bólogatnának" rá.

55. Tünci3 (válaszként erre: 40. - 083bf9bf2f)
2020. szept. 10. 18:23
Fogadd őszionte részvétemet! Gondolj arra hogy Ő már nem szenved és fentről vigyáz Rád,rátok..
54. Tünci3 (válaszként erre: 53. - 083bf9bf2f)
2020. szept. 10. 18:21
Állítólag egy "úgynevezett" halálhörgést ad ki az illető és nem vesz többé levegőt.. Elég ilyesztő és fáj is tán..
53. 083bf9bf2f (válaszként erre: 52. - Tünci3)
2020. szept. 10. 17:53

Ez a felébredés, mit takar? Hogy kell elképzelni? Felkel és szól, hogy baj lesz vagy csak felül vagy csak kinyitja a szemét majd azonnal örökre lecsukja?

Apa kórtermében efy bácsi apa előtt meghalt. Őt hallották felhorkantani majd nem vett többé levegőt..

52. Tünci3 (válaszként erre: 35. - Napsugár8)
2020. szept. 10. 17:46
A párom anno a patológián dolgozott és a patológus orvos mondta neki...
51. 083bf9bf2f (válaszként erre: 50. - Birebora)
2020. szept. 10. 17:42
Most lesz a héten, egy hónapja.
50. birebora (válaszként erre: 40. - 083bf9bf2f)
2020. szept. 10. 17:36
Hát ez nehéz. Mikor halt meg?
49. Napsugár8 (válaszként erre: 48. - Napsugár8)
2020. szept. 10. 17:34
A napló első néhány bejegyzését is olvasd el, mielőtt nekiállsz a könyv olvasásának, majd segít eligazodni benne!
48. Napsugár8 (válaszként erre: 46. - 083bf9bf2f)
2020. szept. 10. 17:30

Ha komolyan mondod, hogy szeretnél válaszokat kapni a miértekre, ha valóban keresed-kutatod, hogy az életben miért alakulnak úgy a dolgok, ahogyan azok alakulnak, javaslom olvasd el a "Beszélgetések Istennel" trilógia első kötetét. A címe ne tévesszen meg.

Van egy ilyen címmel indított nyílt naplóm, felraktam pdf-ben, ott tudod olvasni, vagy onnét le tudod magadnak tölteni... ezernyi kérdésre tiszta, világos, logikus és sokszor meglepő válaszokat kapunk.

47. 083bf9bf2f (válaszként erre: 44. - Napsugár8)
2020. szept. 10. 17:29
De még mindig nem értem, miért látom azt, amit igaziból nem láttam! Még mindig nem értem miért égett az agyamba olyan kép, amit igaziból sosem láttam!! Nem meséltek róla, meg semmi ilyesmi!
46. 083bf9bf2f (válaszként erre: 44. - Napsugár8)
2020. szept. 10. 17:26

Férjem van, gyerekem nincs.

Ja, meg van két kutyám.

Tartom én magam, azzal nincs is gond, de mindenki azt akarja nevessek, vicceskedjek, stb...pedig még mások nevetését is nehéz most elviselnem. Csak anyukám miatt tartom magam, ha ő nem lenne, semmi más nem érdekelne.

45. Napsugár8 (válaszként erre: 39. - Garabonciás)
2020. szept. 10. 17:26

Ha van karma, meglehet, hogy a kutya az előző létben rúgott egyet, és ebben az életben kapta meg a vissza-rúgást. Hiszen a karma szó körforgást jelent, és amit előző életünkben rosszul csináltunk, és valami miatt nem zárult le, az ebben az életünkben is folytatódik.

Tehát nem tudhatjuk, hogy a szomszéd és a kutya közös karmája mit hozott előző létükből! De ha ez volt az első-rúgás, a karma majd gondoskodik a következményekről. Az ok-okozati törvény örök!

44. Napsugár8 (válaszként erre: 40. - 083bf9bf2f)
2020. szept. 10. 17:22

Márpedig nem tudsz mást tenni, mint elfogadni a dolgokat, és tovább lépni. Nem könnyű.

Én anno elpakoltam egy szekrénybe minden olyan tárgyat, ruhát, könyvet, edényt, mindent-mindent, ami édesanyámra emlékeztetett, hogy ne lássam itt a lakásban nap mint nap. Három év telt el, addig még a szekrényt sem voltam képes kinyitni. És amikor elkezdtem összecsomagolni, és szelektálni a dolgait, napokig csak sírtam, de végig kell csinálni, és tenni kell a napi dolgokat, mert az élet megy tovább.

Családod van, (ha jól emlékszem gyermeked is), szükségük van rád, nem omolhatsz össze. Erős vagy, és őértük, ő miattuk képes vagy megcsinálni!

43. 083bf9bf2f (válaszként erre: 42. - Napsugár8)
2020. szept. 10. 17:18
Hiszek a karmában, hiszek a lélekvándorlásban. Lelkünk okkal választ, minket, a mi életünket! A karma pedig "figyel"!
42. Napsugár8 (válaszként erre: 37. - 083bf9bf2f)
2020. szept. 10. 17:15

Nem igazán tudjuk, hogyan is mérik odafönt az örömöt-bánatot.

Vannak akik azt mondják, nincs külön mennyország és külön pokol. Itt a földön élt életünk során dől az el, hogy békésen, boldogan, vagy örökös harcban, bánatban, keserűségben telnek-e napjaink. És ez kizárólag csak rajtunk múlik, hogyan tekintünk minden napjaink eseményeire, ami elébünk kerül, azt megoldandó feladatnak, kihívásnak látjuk-e, vagy újabb nehézségnek, újabb problémának tekintjük-e.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook