Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szentendre, a festők városa fórum

Szentendre, a festők városa (beszélgetős fórum)


2009. júl. 14. 09:34

Sziasztok!

A neten keresgélem a Marcipángyár nyitva tartását és a belépő árakat, de nem találom. Esetleg tudnátok segíteni?

Köszönet érte: Rita

14. Vorter
2009. jún. 7. 19:27

Hi mindenkinek.

Én is szentendrén élek.

Édesapám fölépített saját erőböl egy házat.

Sok munka volt vele.

A telek a Római temető utcában van.

Csöndes békés környék volt.

Majd jött a VSZ rt és egy bűzölgő szemétdombot helyezett le a családi házaktol 10 m re.

Patkányok és külömböző rákcsálók lakták el az utcát.

2008 ban a szemétdomb lángokra is kapott amit a TV is közvetített egy 2 percben.

Azután a szentendrei polgármester megígérte h nem lesz többet ott szemét.

Most 2009 et írunk és láss csodát mi van ott????

Hiába az írásos ígéret ennyit ér a szavuk.....::


[link]

13. szuperkáli (válaszként erre: 11. - Donyta)
2009. jún. 6. 20:22

Szia Donyta

Én az unokatestvéred vagyok, az Ágnes Budakalászról.Jó régen nem írkálsz ide,de hátha véletlenül mégis összefutunk.Szentendre valóban gyönyörű,én is és a lányom is ott születtünk.

12. Lione
2009. máj. 10. 22:55

Május 16. 15 óra - A négyszögletű kerek erdő

Öko Pack kiállítás

Budapesti Művelődési Központ, Etele út 55.


Május 26. d.e. 10 óra - Képzelt riport az állatok világában (musical paródia)

PMK színházterme

Szentendre, Pátriárka u. 7


[link]


Május 22. (péntek): Meghívás egy gyilkos vacsorára

Vacsorával egybekötött fórumszínház

Jegyár: 4500 Ft/fő

Kezdés: 19 óra

Vizes Nyolcas


Május 29. (péntek): Stand Up Comedy

Vacsorával egybekötött tehetségkutató humorest.

Jegyár: 4800 Ft/fő

Kezdés: 19 óra

Vizes Nyolcas


[link]

11. Donyta
2008. ápr. 6. 08:31

Ott születtem én

hol a nap mindig fénylik

Ott születtem én,

ahol sok a múltbéli álom

Ott ahol felnővén

gyarapodott családom.

Ott, hol az életem hagytam,

szívem visszahúz mindjobban.

Rég volt minden, de visszatérek,

s a síron túl is üzenek, Néked!

10. enci2
2008. ápr. 5. 20:16

Én nem lakom Szentendrén de egyszer voltam ott és eldöntöttem ha egy mód és lehetőség lesz rá ott fogok élni:))))

Valahogy nem tudom elfelejteni az ott látottakat olyan szép volt minden:)

9. rr00
2008. febr. 22. 21:28

én jártam szentendrén egy iskolai táborban és szerintem szép hely de az a táborhely olyan volt hogy éppen ott ázott be ahol a barátnőm ágya volt

:)

2008. jan. 17. 23:42
Én nem élek Szentendrén, de remélem nem baj ,ha írok ide?! Többször jártam már ebben a kisvárosban, ami nagyon megfogott, bármelyik évszakban gyönyörű, és nem csak a belváros!!Legutóljára szeptemberben voltunk ott és akkor bejártuk a várost , a környéket pedig egy csodálatos házaspár segítségével ismertük meg.Köszönet nekik!
7. Donyta (válaszként erre: 6. - 3dd0ff39ce)
2007. dec. 24. 09:28

Köszönöm. Látszik, hogy már nem ott élek sajna... De az is nagyon közel van hozzá, ha esetleg valaki keresné el nem tévedhet, csak 100méter lehet a különbség...

Boldog Karit Kívánok!!!

6. 3dd0ff39ce (válaszként erre: 4. - Donyta)
2007. dec. 24. 09:25
Egy kis helyreigazítás. A Teátrum előadásait jó pár éve nem a Főtéren, hanem a Polgármesteri Hivatal udvarán tartják.
5. Donyta (válaszként erre: 4. - Donyta)
2007. nov. 8. 04:47
Nincs senki aki ide irhatna bővítést?
2007. nov. 7. 07:57
A török megszállás ideje alatt keveredett a lakosság. Később ott volt az utolsó pestises az országban, ezért a főtéren állítottak egy emlékművet, amit ma is ott lehet megcsodálni. A dunakanyar a legszebb látványosságot nyújtja az oda kirándulóknak, és az ottélő fiatalok kedvenc korzózó helye is. Fent a patakpart mentén haladva, építették meg a két kálváriát, gyönyörű környezetben. A művésztek városa, valóban festőiről híres, ott van a művésztelep, és ott élnek a festők családtagjaikkal. Nagyon szép a belváros házainak korszerű építése is. Rengeteg külföldit és kirándulót vonz szépségével, rendezvényeivel. Keveredett lakossága, bevándorolt szerbekkel is bővült, nekik is a szokásaikat megmutató rendezvényein báljain részt lehet venni. Nyáron a Teátrumot a főtéren állítják fel, amit esténként népes közönség megtekinthet. Napközben a sorban rendezett kiállítások és múzeumok veszik körbe, ami megint szép látnivalókkal bővíti az érdeklődőket. Ha nem jártál még ott, ne hagyd ki, érdemes ezt a szépséget megtekinteni.
2007. nov. 6. 20:52
Ha erre laksz gyere csevegni!Persze mindenki más is cseveghet itt,ha akar!
2007. nov. 5. 14:52

Kiállítás - Barbizon francia és magyar ecsettel

szept. 27. - jan. 6. - Ferenczy Károly Múzeum - 2000 Szentendre, Fő tér 6.



Barbizon egy kis falu Párizstól délre. A természet közelsége, az erdők hűvöse számtalan festőt csábított ide a XIX. században a francia fővárosból, hogy itt alkothassanak: Théodore Rousseau-t, Jean-Baptiste-Camille Corot és követőiket.


A Barbizonban tevékenykedő alkotók új stílust teremtettek: a természettel való találkozás, a magány keresése, a részletek tanulmányozása nyomán művészetük a naturalizmus felé fordult.


Ez a szemlélet messze túllépett a kis falu határán, és Európa más részein is felütötte a fejét: Olaszországban, Svájcban, Hollandiában, majd Magyarországon. Barbizon hangulata hazánkban is számos festőt megragadott, például Munkácsy Mihályt, Paál Lászlót vagy Deák Ébner Lajost. Az ő és francia kortársaik munkáiból válogat a kiállítás, melynek segítségével felfedezhetjük a tájképfestészet mestereinek világát.


www.pmmi.hu/barbizon/

2007. nov. 5. 14:52

Kultúrális programajánló:


"A templomokra rávillan az alkony,

A kusza város csillag bíborában,

Csobban a Duna lassú vize halkan"

(Vas István: Szentendrei elégia)



Szeretném ha ez a topik Szentendréről szólna az ott született élményekről és művészeti kalandokról.

A művészet egy igen kellemes és hasznos kikapcsolódást segítő program is lehet, ha azt megfelelő tudásanyaggal bővítjük.

Remélem kapcsolódtok ehhez a topichoz és Szentendrére ha bárki elmegy nem csak a Marcipán Múzeumig jut, de a többi híres magyar festőművész alkotásait is megtekinti. Kovács Margit, Czóbel Béla, Barcsay Gyűjteményt is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook