Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szekszárdi babavárók fórum

Szekszárdi babavárók (beszélgetős fórum)


147. honoemi (válaszként erre: 145. - Eperlevél)
2009. júl. 25. 15:22

Köszönöm Eperlevél! A váltást egyelőre nem hamarkodom el. Először megpróbálok a dokimmal beszélgetni, s ha ő is rugalmassan áll a dolgokhoz és nem dobja hanyat magát a szülési terv, dúla és ehhez hasonlatos szavak hallatán, akkor kitartok és legfeljebb a kistesó fog a Kovács dokinál születni. :)

De lenne még pár kérdésem:

Mi a menetrend a kórházban? Mondtad, hogy van vajúdó szoba és szülő szoba. Mikor kerülök át egyikből a másikba? Ha a tolófájások jönnek, akkor irány a szülőszoba? Így képzeljem el? És a kísérő ott lehet velem vajúdáskor is?

És mennyire mozoghatok szabadon a vajúdás alatt - itt elsősorban a 3 ágyas vajúdószobára gondolok? Azaz a vajúdási testhelyzetem legalább megválaszthatom? Mert gondolom olyanról ne is ábrándozzak, hogy szülési testhelyzetet választhatok?

És egy utolsó kérdés: A látogatási rend miként alakul már a gyermekágyas részlegen ill. a rooming-in szobákban. Oda bejöhetnek a látogatók? Nem jártam mostanában a szülészeten látogatóban. :)

146. honoemi (válaszként erre: 142. - Anitram001)
2009. júl. 25. 15:11

Igen! Ilyen és ehhez hasonló a tartalma egy szülési tervnek. Látogass el a [link] oldalára! Én tegnap találtam ott egy komplett szülési tervet. Számomra nagyon sok hasznos dolog kiderült. Ezeket szeretném most átbeszélni a dokimmal.

Ja! Regisztráció szükséges a szülési terv megtekintéséhez. Jobboldali oszlopos részben találod.

145. eperlevél (válaszként erre: 140. - Honoemi)
2009. júl. 25. 13:17
Nem gáz a váltás. Van aki félidősen ment hozzá. Van magánrendelése, hétfőnként az ergonomban. Egy rendelőben van a Vargával.
144. eperlevél (válaszként erre: 142. - Anitram001)
2009. júl. 25. 13:15
mindent a dokiddal kell megbeszélned
143. eperlevél (válaszként erre: 142. - Anitram001)
2009. júl. 25. 13:15
gerinc érzéstelenítéssel császároznak, altatás csak sürgős esetben van
2009. júl. 25. 09:53

Pl. azt kértem, hogy semmiféle gyógyszert, infúziót, beavatkozást ne kapjak rutinból, mindenhez kérjék ki az engedélyemet, ha én nem lennék alkalmas állapotban döntéshozatalra, akkor a páromét. Nem akarok gátmetszést, csak ha a baba élete, egészsége függ rajta. Kérem, hogy azonnal szopizhassunk és ne fürdessék le a piciről a magzatmázat, csavarják be egyszerűen puha meleg takaróba és adják oda nekem, ha valamiért én nem vagyok rá alkalmas - pl. császár, ami itt altatásban van csak - akkor a páromnak.Kívánságom, hogy szülés után hazamenjünk. Utánanéztem, törvény adta jogom. Elég, ha írok egy papírt, amit még két tanú is aláír, akkor elmehetünk.

Kb ilyet?

2009. júl. 25. 09:46
Tudtok példát írni, hogy kb milyen egy szülésterv? Én nem szeretnék gátmetszést és nem akarom, hogy elvigyék a babámat az első 2 órában, egyedül szeretnék lenni a párommal.
140. honoemi (válaszként erre: 138. - Eperlevél)
2009. júl. 24. 20:13

Azért megadnád a Kovács doktor telefonszámát? Neki is van magánrendelése?

Nagyon sajnálom, hogy nem találtam előbb erre a fórumra és nem tájékozódtam alaposabban az orvosválasztás előtt. :(( Ha előbb hallok erről tuti Kovács doktort választottam volna.

Így már váltani nem tudom mennyire lenne szerencsés? Mennyire lenne bátorságom?

139. honoemi
2009. júl. 24. 20:09

Nagyon köszönöm a gyors választ! A Huán doktort választottam. Kovács doktor lett volna a második a sorban. :)

Most megleptél! Szülési tervet készített? Ez döbbenet! Feltételezni se mertem volna, hogy egyáltalán ismerik itt Szekszárdon ezt a "fogalmat". Most sajnálom, hogy elhamarkodtam a döntésem. Bár semmi rossz tapasztalatom nincs eddig a Huán dokival. De azt beismerem, hogy nem volt tudatos a választásom. Egy szülésznő ismerősöm kérdeztem meg, hogy ő kinél szülne, ha itt szülne Szekszárdon és őt ajánlotta. Megjegyzem ez a szülésznő Pécsen szülte meg a kisfiát. :) Bár szerintem akkor amikor ezt kérdeztem tőle, lehet még nem is volt itt a Kovács doktor. Úgy tudom, hogy ő viszonylag új itt Szekszárdon.

Egyébként korábban a Bakóhoz jártam nőgyógyászati vizsgálatokra. Vele se volt ugyan semmi gondom, de ... Nem tudom. Megérzés: nála nem akartam szülni. Ehhez lehet hozzájárult az is, hogy tesóm hozzá járt. Ikerfiai lettek, de 26. hétre születtek, igaz nem nála, hanem Pécsen. Mivel itt nem fogadnak ennyire korababákat. Lehet, hogy más orvosnál is megszülettek volna ennyire korán. Nem tudom, de én elvesztettem a bizalmamat iránta.

138. eperlevél (válaszként erre: 137. - Honoemi)
2009. júl. 24. 19:50
Van már orvosod? Ha nincs, melegen ajánlom Kovács Gábort. Ő például szülési tervet is készít a kismamáival. Nagyon jó hozzáállású, én 100 %-ig megbízom benne. Nagyon fiatal, nagyon jó szakember. Tel. számot tudok adni, ha gondolod.
137. honoemi
2009. júl. 24. 19:41

Sziasztok! Én még csak a 13. hetemet töltöttem be. Úgy néz ki, hogy itt fogok szülni Szekszárdon. Bár egyelőre most el vagyok szontyolodva. Nem kellett volna nézelődjek interneten, hogy pl. Pesten milyen körülmények között is lehetne szülni. :( És állami intézményben, nem magánklinikákra gondolok.

Szekszárdon a szülőszoba hogy néz ki? Gondolom nem egyágyas, hanem többágyas függönyös.

Sima, komplikációmentes szülésnél a pici meddig lehet velünk a szülőszobán? Rögtön megkapjuk? Megkapjuk egyáltalán?

Az apán kívül bent lehet más is a szüléskor. Gondolok itt dúlára? Miként állnak vajon ehhez a kérdéshez a szekszárdiak?

Köszönöm előre is a segítségeteket! Szép napot! Noémi

2009. júl. 24. 08:13
Mostanában több hoxás szült Szekszárdon. Várom a tapasztalataitokat, véleményeteket. Én is ott fogok szülni.
135. zse pi
2009. jún. 3. 09:26

Én is csak pozitívan tudok nyilatkozni a szekszárdi szülészet-nőgyógyászat osztályról!

Az ápolónők kedvesek, figyelmesek, és szakértőek!

Az osztály tiszta, rendezett. Úgy gondolom, hogy a Répásy főorvos úr nagyon is kézben tartja a dolgokat! Gratulálok neki! És gratulálok az ápoló személyzetnek is, akik erőn felül teljesítettek!

2009. máj. 22. 18:16

az elmúlt egy hetet a szekszárdi szülészeten tőltöttem,visszatartás céljából,mert a kislányom ugy döntött,hogy 29 hetesen,1,40dkgal a világra szeretne jönni....csak csupa jót mondhatok mind a szülőszobán és mind a nőgyógyászaton dolgozó orvosokról,szülésznőkről és ápolónőkről még a takaritónénikről is,mert ugy érzem a maximumot nyujtották,hogy minden rendben legyen,rend,fegyelem,tisztaság mindenhol...le a kalappal,mégyegyszer köszönöm neki amit értünk tettek...

sajna,amikor elöször bent voltam a lányommal,arról nem mondhattam ilyen véleményt,de most ugyérzem,hogy egy szavam sem lehet,remélem,hogy amikor augusztus 1.-én megszületik a kis királylányunk,akkor is ilyen véleményen leszünk...:))))

133. anitram001 (válaszként erre: 132. - Maninka)
2009. ápr. 2. 17:33
Nekem már mondta ,hogy júliusban nem lesz.
132. maninka (válaszként erre: 131. - Anitram001)
2009. ápr. 1. 12:28

Szia!


Én is nála fogok szülni, de nem mondott semmit.

Neki nincs fix ára.

Egy ismerősöm nála szült és csak a 6 hetes vizsgálaton adott neki pénzt.


Egyébként nem tuti, hogy ott lesz a szülésnél, én csak reménykedek benne.

Azt mondta 10-ből 9-szer azért ott van. :)

2009. márc. 31. 20:35
Szeretném megkérdezni most mennyi egy szülés. Én a Varga dr-nál szeretnék szülni. Még nem kérdeztem tőle, de kb mennyire készüljek?
2009. márc. 27. 16:56
A pelenkázót amúgy is le kell törölni minden használat után, legalábbis nekünk ezt mondták.
129. maninka (válaszként erre: 128. - Nikice)
2009. márc. 27. 15:23
Köszi a hasznos válaszokat neked is! :)
128. Nikice (válaszként erre: 126. - Maninka)
2009. márc. 27. 13:34

Szia!


Nálam szülés előtt megkérdezték, de még másnap is rákérdeztek, hogy mikortól szeretném a babát magam mellett tartani. Hétfőn éjjel szültem, szerdán volt kint teljesen, és nem sérelmezték.


Szerintem sok-sok fertőtlenítős kendőt vigyél. WC-hez (papírülőke sem árt, Dm-ből vettem, nem drága), és én bent is használtam kendőket a pelenkázó asztalon, mert ugye nem egy baba használja, hanem esetleg a szobatársaké is. Mindig áttöröltem mielőtt használtuk, majd azt követően is (ugye ahogy lekerül a pelus, szeretik körbelőni :)


Én vittem külön bukikendőt, és textilpelust párat, mert néha mellettem aludt a bébi, és jó volt a "hazai" illat, és nem lett a huzatom sem bukis. Csererruhát is vittünk, egyszer sikerült nagyon régi rucit kapni, még az a frottír anyag volt, benne hullámos volt már a zipzár, és szúrt is a vége, ahol a nyakica volt, és pirosra dörzsölte :(

Megmondom őszintén, nekem az ott adott betét nagyon bejött, mert vastag volt, és jól esett gátmetszés után.


Egy halom törölköző (wc használat utánra, fürdéshez alulra, felülre, és még egy váltásnak.. lehetőleg sötét színű).


Bocsi, ha hosszúő votlam!

2009. márc. 27. 12:36

nekem avent kézi van, és azt lehetett


hát a szülőszobai vagy kórházi felvételkor kell megmondani, de a posztop. -ból kikerülve is választhatsz

126. maninka
2009. márc. 27. 10:49

Szerintem császár után ikerbabákkal nem leszek babás szobában.

Ezt mikor kell eldönteni?

125. maninka
2009. márc. 27. 10:48
A boltban, ahol vettem a mellszívót, azt mondták, hogy sterilizáló folyadékot ne használjak,hanem csak mikróban. Gondolom a kórházban erre nincs lehetőség. Majd valahogy megoldom.
124. maninka (válaszként erre: 123. - Eperlevél)
2009. márc. 27. 10:45

Köszi a sok jó tippet.

Tommie Tippe kézi mellszívót vettem, van hozzá sterilizáló doboz is, remélem jó lesz.

2009. márc. 27. 09:56
milyen mellszívód van?
2009. márc. 27. 09:55
ja sterilizáló folyadék, olyan műanyag edény, amibe beleférnek a mellszívó részei, ez fontos
2009. márc. 27. 09:54
plusz tisztálkodós cucc, fürdőspapucs, stb,stb..
2009. márc. 27. 09:53

A baba elvileg kap mindent! Kap ruhát, de vihetsz neki sajátot is, ha babás szobában leszel, ha nem akkor pólyában vannak a gyerekek. Napi 5 pelus van, ha jól emlékszem, popsikenőcs, törlőkendő, köldökcsonkápoló, minden van, de pelust és törlőkendőt pluszba nem árt vinni. A hazahozós cuccot elég ha apa hozza be.


Mellszívót vigyél, de először úgy is kézzel ajánlják a masszírozást és fejést és ha beindul a tej akkor mellszívóval.

Kapsz egy csomag betétet is, legalábbis egy évvel ezelőtt volt. De jó ha van plusz, bár császár esetén gyengébb a vérzés. Nem árt az eldobható bugyi, kisnadrág szerű, mert az császár esetén is jó, mert magas a dereka és valamennyire tartja a hasat is. Szoptatós melltartó, melltartóbetét. A kórházi hálóing eléggé kemény, én megjártam vele, mert nem húztam melltartót és az amúgy is igénybevett mellbimbót még tovább dörzsölte és nagyon fájt nagyon sokáig, szóval amint tudsz húzz saját pizsamát és melltartót. Én a lansinoh nevű krémet használtam a mellemre, gyógynövényes, szerintem nagyon jó. A kórházban ajánlotta a védőnő.

119. maninka
2009. márc. 27. 09:18

A babának egyébként mit kell vinni a kórházba?

Vagy mi az amit nekem ajánlotok?

pl.: mellszívót?

118. eperlevél (válaszként erre: 111. - Maninka)
2009. márc. 25. 12:46

hát igen, elfeledtet mindent


bár az első napokat eléggé megkeserítette a fájdalom, de aztán elmúlt az is


nagyon sok ikrest ismerek, többel feküdtem együtt visszatartáson, van akivel azóta is tartom a kapcsolatot


ne rémülj meg:), az én esetem azért nem mindennapi:)

ha biztos lesz a császár, nem fognak sokáig szenvedni hagyni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook