Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szekszárdi babavárók fórum

Szekszárdi babavárók (beszélgetős fórum)


2009. aug. 17. 20:58

Sziasztok!

Képzeljétek el pozitívan csalódtam a Kun DR-ban!

Mióta diabetikára járok azóta teljesen megváltozott, kedves figyelmes és sokat beszélget. Ha a folyósón meglát is mindig odajön és érdeklődik, beszélget.

Teljesen meg voltam lepve.

Azért én maradok Varga DR-nál.

21-én elutazik és megbeszéltük ha lenne valami akkor a kovács Dr-nak ad át. Most azon izgulok, hogy ne legyen semmi addig amíg vissza nem jön Varga DR!

2009. aug. 17. 19:43

Szia!


Kell tel.szám?

Mindkettőt meg tudom adni.

2009. aug. 15. 20:10
A tarifa nagyjából egyforma. 40-60 egy szülés kb.
174. katka85
2009. aug. 15. 19:19

Sziasztok!


Szekszárdon szeretnék majd szülni márciusban.

A kérdésem az lenne,hogy kinél mi a tarifa, és kit ajánlotok?

Én a Varga - Kovács - Répássy között gondolkodom. Májusban voltam bent a nőgyógyászaton 10 napot, akkor a Répássy nagyon normális volt, és kedves. A Varga műtött és ő is nagyon rendes volt velem.

Az Imrét nem találtam szimpinek.... : (


Köszönöm a segítséget!


Kata

173. anitram001 (válaszként erre: 172. - Ponkapanka)
2009. aug. 13. 20:27
Rendben, egyébként reggel mindíg elérhető 8 körül.
2009. aug. 13. 18:59

Sziasztok! SIKERÜLT!!! elértem Vargát!!! :)

Nem is tudtam, hogy szerdán is magánrendelése van!

este fél 8-ra kaptam időpontot, szegény, nem csodálom, hogy nem értem el!

Megpróbálom megbeszélni, vele, hogy hogy érhetném el könnyebben.

Köszönöm a segítségeteket!

2009. aug. 13. 14:24
Ja, a tavalyi árfolyamon..:DD
2009. aug. 13. 14:23
Akkor, szerintem amennyit gondolsz. A 40e reális. Legalábbis akivel én beszéltem, annyit adott neki. Én is annyit adtam volna neki, ha bejön, de így a Kovács kapta meg.
169. anitram001 (válaszként erre: 168. - Eperlevél)
2009. aug. 13. 13:35
Rákérdeztem, hárított és nem mondott semmit.
2009. aug. 13. 13:15
40-50 e. De ha nem változtatott azóta, ő a kismamára bízza az összeget, de jobb ha rákérdezel, az a legtisztább.
167. anitram001 (válaszként erre: 166. - Eperlevél)
2009. aug. 13. 12:42

Akkor azért tényleg jó.

Már a múlt hétre sem akart időpontot adni magánba mert úgyis találkozunk NST-n és a többi vizsgálaton. De ahogy belegondolok mindíg úgy szokott a kórházban eltűnni, hogy ne is lehessen adni semmit.

Szülésért mennyit adnak neki?

166. eperlevél (válaszként erre: 164. - Anitram001)
2009. aug. 13. 11:47
Ő komolyan gondolja, nem fogad el semmit, csak a magánrendelésen! Örülj neki!
165. Nikice (válaszként erre: 164. - Anitram001)
2009. aug. 13. 11:25

Szia!


Bocsi, h beleszólok, én csak háttérből olvasgatlak Benneteket, én is Szd-on szültem. Szerintem, ha nem mondaná komolyan, akkor nem is mondaná. Vagy azt mondaná: "nem kell, de nyúlna érte..". Szerintem elég a magánrendelésen fizetni. Bár eset függő lehet. Ha mindig a kórházban keresnéd, lehet eltenné, de mivel valszeg emlékszik rá, hogy a magánba többször mész és ott adsz, ezért nem fogadta el.


A Varag nekem is nagyon szimpatikus volt mindig. Nagyon meg tudott nyugtatni, a 4 kötelező kórházi uh-ból 3-szor ő volt, egyszer a saját dokim. Nagyon jól kezeli a gépet, korrekt, udvarias, barátságos, közlékeny. Na, nem jobb, mint az én dokim! ;)

2009. aug. 12. 21:12

Reggel 8 órakor hívd! Vagy este 7 után. Főleg kedd és szerdán amikor magánban van.

Ma is nagyon aggódó volt beszélgettünk, hogy 21-én el kell mennie esetleg ha lesz akkor nálam valami akkor átad a Kovács dr-nak.

Meg vagyok vele elégedve.

Pénteken kell ismét mennem NST-re szerintem akkor is megkeres.

Nem akar elfogadni szinte semmit a kórházban, magánban mondja az árat. Kicsit így kellemetlen a kórház mert a múlt héten is kapott borítékot és szólt, hogy ne.

Most nem tudom, hogy komolyan gondolja?

163. eperlevél (válaszként erre: 160. - Ponkapanka)
2009. aug. 12. 08:59
Tényleg szimpi és nagyon jó szülésnél, ha bemegy. Amíg visszatartáson voltam a szülőszobán, hallottam hogy beszél a kismamákkal szülésnél. Nagyon megnyugtató volt. Ha eléred, akkor a találkozásnál már most beszélj vele a szülésről, hogy nagyon számítasz rá.stb.stb.
162. eperlevél (válaszként erre: 161. - Ponkapanka)
2009. aug. 12. 08:56
reggel hívd, amíg nincs műtőben
161. ponkapanka (válaszként erre: 159. - Anitram001)
2009. aug. 12. 08:47

És hogy lehet elérni, hogy bekerüljek a mobiljába???

Nem kérnél nekem is időpontot? :)

szerinted a nap melyik szakában érhetem el jobban?

2009. aug. 12. 08:05
Nekem nagyon szimpi, és nem akarok váltani, kitartó leszek, és hívom tovább :) Csak olyan rossz , hogy nem érem el! Tegnap nagyon felhúztam magam rajta!
159. anitram001 (válaszként erre: 157. - Ponkapanka)
2009. aug. 12. 07:19

Nekem is Ő az orvosom.

A barátnőim sosem tudják elérni mindíg én kérek nekik időpontot.

Nekem mindíg felveszi a telefont és rögtön a keresztnevemen hív. Biztos bent van a számom a telefonjában. Ha nem értem el akkor visszahívott.

Ma megyek megint hozzá. Múlt héten voltam és akkor is jött rendezett. Tüdőérlelőt kaptam de hazaengedett. Kiváncsi leszek a mai napra.

A szülést már régebben megbeszéltük azért ma is említem neki.

Amúgy meg szabin volt kicsit több mint 2 hetet.

Ha nem vagy megelégedve akkor váltsál.

Én az elsőt a Kőszeginél szültem nem voltam megelégedve és váltottam. Azóta amikor meglátom nekem egy kicsit kellemetlen de nem érdekel. Szerintem őt sem.

Jó még a Kovács is de egyre több kismamája van pont a fentiek miatt és elöbb-utóbb Ő is pont olyan elfoglalt lesz.

Én váltanék a helyedben mert még nem késő.

158. eperlevél (válaszként erre: 157. - Ponkapanka)
2009. aug. 11. 22:18

szia!


Vargával ez a baj...nagyon sokan vannak nála, nagyon nehéz elérni


nekem is ő volt az orvosom, aztán nem jött be szülésre és dobtam

2009. aug. 11. 21:16

Sziasztok! Még új vagyok itt, de bízom benne, hogy tudtok segíteni!

Nekem Varga dokira esett a választásom, eddig 3x-4x jártam nála, de szinte sose sikerült telefonon elérnem őt, volt olyan eset is hogy a 12. heti uh-ra berendelt a magánrendelője után a kórházba is, még aznap felhívtam ( nagy nehezen) hogy indulok, meg tud-e nézni, azt mondta igen, erre kb.2 órát kellett várni, és sip-sup 2 perc alatt végeztünk. Mondtam is a férjemnek, hogy inkább a magárendelőbe megyek, mert ott legalább figyel ránk jobban.

Most próbálom 2 napja hívni, hogy időpontot kérjek a 2. genetikai UH-ra, már sms-t is írtam neki, de nem válaszol !!!??? nem értem miért?

Ti mit tennétek, hínátok még 2-3 napig, és ha akkor sem érem el??? volt vki hasonló szituban közületek??

156. 67015d97a8 (válaszként erre: 155. - 67015d97a8)
2009. aug. 9. 20:29
Az lemaradt, hogy köszönöm az infókat amit írtál. :-)
155. 67015d97a8 (válaszként erre: 154. - Eperlevél)
2009. aug. 9. 20:28
Komáromi dokiról tudsz esetleg picit bővebb infót írni? Róla még egyáltalán nem hallottam sehol. Neki is van magánrendelése is? Régóta van már Szekszárdon?
154. eperlevél (válaszként erre: 153. - 67015d97a8)
2009. aug. 9. 13:13

Szia!


Írtam privit a Kovácsról, ha gondolod a tel.számát is elküldöm.


A hozzászólások között elég sokat olvashatsz a szülészetről. De tedd fel nyugodtan a kérdéseid. :)


Még egy harmadikat orvost is tudok ajánlani, róla még nem esett itt szó. Ha nem a Kovácshoz járnék, akkor hozzá: Dr Komáromi Fülöp Zoltán

2009. aug. 8. 22:31

Sziasztok!


Még csak a 6. héten járok a második terhességgemmel, de lassan el kellene mennem egy dokihoz. Bajban vagyok, mert Pesten éltünk jó sokáig, és az első gyermekem ott is született, de most innen igen nehéz lenne állandóan Pestre járni vizsgálatokra és ott szülni. Szóval nem igazán tudom, hogy itt kik a jó orvosok és milyen a szekszárdi szülészet (gyanítom, hogy az István kórháztól azért nagyban eltér).

Olvastam a hozzászólásaitokat és az alapján most a Kovács doki és a Juan (mert neki van Pakson magánrendelése) tűnik szimpatikusnak.

Tudnál esetleg eperlevél Kovács dokiról picit bővebbet mondani? (akár priviben is) Pl. mi a keresztneve, hol találok rá ill. neki van magánrendelése?

Honoemi: ha jól emlékszem te is a két doki között vacilláltál Juan javára. Sikerült vele azóta a szülésről beszélni? Hogy áll a dologhoz?


Érdekelne még friss tapasztalat a szekszárdi szülésről. Milyenek most a körülmények? Még mindig úgy van, hogy a szülés után 2 órát a folyosóra teszik az embert? (csak hallomásból van az infó)


Köszi előre is a segítségetek,

Szép hétvégét,

Zsuzsa

2009. aug. 5. 14:04

Megvolt reggel a diab gondozó, cukrom 5,8 volt. Nagyon megdicsért a doki és mondta, hogy előnyömre vált és ezt nemcsak mint orvos hanem férfi is. Meg voltam lepődve.

Flow eredményem jó lett. Utána megvizsgált a dokim, levette a bakt leoltást és megnézte a méhszájat. Zárt volt teljesen. Elküldött NST-re és mondta, hogy majd jön oda. Feltekték az érzékelőket és aztán jöttek a fájások. A doki pont bejött és kérdezte:

- na szülünk ?

-Nem!! Nem érek rá.

Aztán bement a műtőbe.

Mire végeztem az NST-n már szabájosak lettek a fájások. Az NST-s doki nem akart hazaengedni.

Jött a dokim kaptam a szülőszobán 3 ampulla tüdőérlelőt vénásan és 2x1/2 spiropentet kell még szednem.

Hazajöttem és próbálok beszélni Babókával, hogy még maradjon legalább 1 hetet mert uh szerint ma töltöttem a 35. hetet.

Remélem minden jól alakul.

Nagyoön tetszett a dokim hozzáállása. Figyelmes volt mindenre. Remélem jó élmény lesz vele szülni de még nem most, hanem legalább 1 hét múlva.

151. honoemi (válaszként erre: 150. - Eperlevél)
2009. júl. 26. 14:26
Köszönöm! Egyelőre kifogytam a kérdéskből. :) De maradok a fórum olvasója és jövök, ha újabb kérdésem lesz. :)
150. eperlevél (válaszként erre: 149. - Honoemi)
2009. júl. 26. 12:22

Előkészítés a beöntés és borotválás. Ha a borotválást elintézed otthon, akkor jobban jársz. Én ezt az utat választottam.

Ne ess kétségbe, semmi okod rá. Beszélgess el a dokiddal. Biztos megnyugtat. Ő is rendes.

Szerintem csak rendszeres 5 percesekkel érdemes elindulni.

A szülőszobán felveszik az adataid, ki kell tölteni pár lapot. Aztán át kell öltözni, megvizsgál az ügyeletes, csinálnak egy nst-t és eldöntik mi a köv. lépés. Lehet, h. egyből előkészítés és felfektetnek a szülőágyra, vagy elküldenek sétálni, vagy befektetnek a vajúdóba....

Én 2x voltam terhelésesen, 18. és a 27 hét körül. Cukros lötty van. Legalábbis nekem még az volt, hogy most más-e, nem tudom. De a dokid vagy védőnőd vagy a háziorvos úgy is mondja majd.

Az oxy nem jó, de ha kell, akkor kell. Ha szépen, jó ütemben halad a vajúdás nem adnak.

149. honoemi
2009. júl. 26. 11:24

Köszönöm a kimerítő választ! Mit értesz pontosan előkészítés alatt? Beöntés, borotválás? És még?

Szertnék majd elmenni arra a 4 alkalmas kórházi előkészítőre. Ott gondolom szó lesz majd ilyenekről, de addig is foglalkoztatnak ezek a gondolatok. Bocsi! Elmesélnéd, hogy mi a menetrend a szülészeten való jelentkezés után?

Most már bizos, hogy sűrgőssen beszélnem kell a dokimmal!!! Egyre jobban kétségbeesem. :)

Mikor célszerű a kórházba indulni egyébként?

Az oxitocynról is annyi rosszat olvastam. :(

Na mindegy! Ezek még nagyon messze vannak, de azért jó lenne képbe kerülni! Megnyugtatóbb érzés, ha valamelyest legalább felkészültnek érezhetem magam! :)

Egy számomra közelebbi témáról is érdeklődnék: ez a cukorterheléses vizsgálat. Egyrészt mi itt a gyakorlat? Rögtön cukros löttyöt itatnak vagy a kíméletesebb módszer van esetleg, hogy az éhgyomoori vérvételt után zsemle+tej, amit újabb vérvétel követ és cukros lötyi csak akkor jön, ha a "reggeli" után nem megfelelőek az értékek? Egyébként mikor szokás ezt a vizsgálatot elvégeztetni? Erre nagyon sokféle adatot olvastam neten: 20., 24, 28-30.hét. Melyik az igaz?

2009. júl. 26. 08:42

Még amikor 10 hetes voltam akkor megkértm, hogy kísérje végig a terhességem és vezesse le a szülést.

Akkor igent mondott. Mindig szívesen látott a magánban és a kórházban is .A tesóm munkatársa. Remélem nem hagy cserben. Mikor szabira ment akkor is megbeszéltük, hogy mikor meddig hol tudom elérni ha baj van. Sokszor a magánban is 3/4 órákat voltunk mert moziztunk apával. Aranyos volt. Sót mindíg Ő hívta be apát.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook