Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szégyen, hogy 2011-ben ez megtörténhet Magyarországon... fórum

Szégyen, hogy 2011-ben ez megtörténhet Magyarországon... (beszélgetős fórum)

1 2 3
78. Ncilány (válaszként erre: 77. - Kira88)
2011. jan. 6. 14:44

Hiradóba hallottam. És nagyon sajnálom őket, de azzal nem megy semmire.

1 okkal több, szertenék máshol lakni. Élő példa a fizetőket is kikapcsolja a " szolgáltató ". Érdemes leválni az " erőműről "? ( legalábbis itt ahol én lakok még ők fűtenek. max azt csinálhatja, szükítőt, vagy leplombálja a radiátort akik tartósan nem fizetnek ).

77. Kira88
2011. jan. 6. 14:35

Folytatódik a fűtésháború


Mint arról korábban beszámoltunk, 330 lakásban zárta el a fűtést az üzemeltető, Kucsera Róbert, mert egyes lakók tartoztak, és a rendesen fizetők sem voltak hajlandóak aláírni tízéves hűségszerződést a vállalkozóval. A lakótelepen élők a jegyzőhöz fordultak segítségért, aki birtokvédelmi eljárást kezdeményezett. Ennek leghamarabb pénteken lehet eredménye, addig biztosan nem lesz fűtés. Többen a rendőrségen is feljelentették Kucserát, a lakóközösségben élő 97 kiskorú veszélyeztetése miatt.


– Tegnap arra figyeltünk fel, hogy a kazánházaknál mozgás van, Kucsera úr emberei a kazánt szerelték, van, aki úgy látta, hogy szétszedték a keringetőszivattyút, hogy az önkormányzat pénteken ne tudja visszakapcsolni a fűtést – mondta Kovács Lívia közös képviselő. – Teljesen kétségbe vagyunk esve, annyira kilátástalan a sorsunk: itt állunk a tél derekán a jéghideg lakásokban, miközben a fejünk fölött ádáz háború dúl az önkormányzat és Kucsera között. Fogalmam sincs, kihez fordulhatnánk, hogy végre rendeződjön az életünk.


– Rendesen fizettem a fűtésért, most mégis egy vagyont kell költenem a villanyra, hogy ne fagyjunk meg a saját lakásunkban – kesereg Vasváry Edmondné. – Csak az tartja bennünk a lelket, hogy holnaptól végre ismét meleg lehet. Ha tényleg szétszedték a szivattyút, akkor továbbra is a villanyradiátorokkal és hősugárzókkal kell melegítenünk a lakást, ami tönkretesz minket anyagilag. Állítólag napi háromezer forintot emészt fel a villanyradiátor – panaszkodott az asszony.


Kucsera Róbert, aki vállalkozását egy Dél-Amerikában bejegyzett cégnek adta el, azt állítja, csak a személyes tárgyait vitte el a kazánházból.


– Valóban végeztek szerelést az embereim a telep kazánházaiban, de nem vittek el fontos alkatrészt onnan. A fűtést továbbra sem vagyok hajlandó visszakapcsolni, amíg a lakók nem írják alá a szerződést - mondta a vállalkozó.


Kerestük a jegyzőt, dr. Bóka Viktort is, aki titkárságán keresztül csupán annyit közölt, pénteken hajlandóak az ügyben megszólalni, ekkor lép ugyanis érvénybe a birtokvédelmi határozat.


Forrás: BLIKK

76. 4c1a787e8f (válaszként erre: 75. - Ncilány)
2011. jan. 5. 13:26
Persze, valahol azt is tudomásul kell venni, hogy ilyen meg fizikai okoknál fogva megtörténik, és nem biztos, hogy bárki okolható.
2011. jan. 4. 18:14
Megint egy idősebb személy a saját udvarán esett el, és mire megtalálták, késő volt.
74. sajert (válaszként erre: 70. - Spinneli)
2011. jan. 3. 19:27

Ezt az Elmüs lóvét hol osztogatják????

Én még egy petákot se kaptam soha tőlük, sőt általában emelnek.

73. 4c1a787e8f (válaszként erre: 72. - Spinneli)
2011. jan. 3. 19:08

Nyilván. Bár egy inteligens embernek ez soha nem volt kérdés, semelyik korban, hogy tartalékol... De a közösség megtartó ereje sem volt kérdés.... Nem válrták el, hogy a nő 40 évesen szüljön, hátha addigra lesz pár forintja, hanem a közösség megsegítette... az időset meg tisztelte, és segítette. Ettől még az élelmesnek és a józanéletűnek volt tartaléka nehezebb időkre. A finomabblelkű meg taníttatta a gyerekét, hogy jusson valamire, hiszen ez is egy befektetési mód. Ez ma sincs másként.


A baj az a "közösségi" rész megkérdőjelezése.


Azokkal nyilván van baj, akik a mások munkájára apellálva akarnak lavírozni... De ettől még nem a közösséget kellene megszüntetni, hanem a morált kissé emelni...


Ez meg a témához ott jön, hogy aki a közösséget megkérdőjelezi, az morálba előbb-utóbb oda vezet, hogy az se érdekel, hogy megfagy a szomszédja. Persze "csak" generációk alatt vezet oda, de lassan már ott tartunk... Akár tehet róla a nehéz helyzetben lévő, akár nem....

72. spinneli (válaszként erre: 71. - 4c1a787e8f)
2011. jan. 3. 18:35
Szerintem valahol a kettő között kell megtalálni az egészséges egyensúlyt, kell egy külső háttér...de én speciel jobbnak látom ha mindenki az öngondoskodás felé tart, és elsősorban magára számít, csak másodsorban másokra, vagy az államra stb.
2011. jan. 3. 18:32

Mai divat szólás, bármiről is legyen szó, ami nem éppen az "EGO" pillanatnyi érdekét szolgálja: NE MÁ HOGY AZ ÉN ADÓMBÓL ERRE KÖLTSENEK, OLDJA MEG MAGA!!

Legyen szó akár segítségről (nem segélyt írtam), gyesről, tb-ről, kultúráról, bölcsődéről, iskoláról, kutatásról, akármiről...mindenről, ami az állatok fölé emel minket, és ami általában pont abban az életkorban kell, amikor még, vagy már nincs saját anyagi forrás...mert olyanok voltak, és olyanok a bérek, hogy komoly megtakarítás nemigen lehetséges..


De mi már talán nem is akarunk az állatok fölé emelkedni!?

70. spinneli (válaszként erre: 68. - Sonci)
2011. jan. 3. 18:26
Bp-n az ELMŰ év végén elég nagy pénzeket szét szokott osztani azért...ezt követhetnék a vidékiek is.
69. spinneli (válaszként erre: 67. - Lisy50)
2011. jan. 3. 18:25
pedig azt hiszem a behívón is rajta van, hoyg eü. akadályoztatás esetén elég egy orvosi igazolás, és adnak másik időpontot a felülvizsgálatra.
68. sonci
2011. jan. 3. 18:25
Engem ami inkább elkeserít, hogy e szolgáltatókban semmi empátia. Hoznak valami "botcsinálta" kedvezményt de 1000ből 1 ha igénybe tudja venni.
67. Lisy50 (válaszként erre: 65. - Spinneli)
2011. jan. 3. 18:22

Köszi!

Ezt a körzeti nem is mondta!:(

66. Ncilány (válaszként erre: 58. - Kira88)
2011. jan. 3. 18:19

Nincs mozgás, nem jön füst a kéményen. Arra már kellene figyelni.

Nincs pénze tüzelőre? Vagy már a saját udvarában a tüzelőért menve lett rosszul, és ott fagy halálra..

Figyelnünk kellene egymásra.

( Távfűtésesbe lakok, de 20 éves koromig kertesbe laktam ).

Egy alkalommal megemlítette a lányom, 2 éve is van már, : nem láttam pár napja Marika nénit, tudod az 1 emeletit..

Most már bottal jár, a lépcsőhöz néha odakoccan, és van hangja, jön vagy megy valahová, Nem szoktam lesni, hallgatózni se de behallatszik.. Jó jel ha mozgásba van.

65. spinneli (válaszként erre: 64. - Lisy50)
2011. jan. 3. 18:16

Olyankor lehet orvosi igazolást kérni, és nem kell újraindítani az egészet.

Remélem befogadják most, hajrá.

64. Lisy50 (válaszként erre: 63. - Spinneli)
2011. jan. 3. 18:12
Igen, csak sajnos még egyszer megműtötték, és a levelet a behívásra akkor kaptuk, amikor 1 hete jött ki a kórházból, és nem bírt elmenni. Most beszéltünk a körzetivel, és újraindítja, reméljük több sikerrel járunk, mert találkoztunk olyan emberrel is, akinek az egyik lába le volt vágva, és vissza vettek a százalékából. Döbbenet!!!
63. spinneli (válaszként erre: 86. - Lisy50)
2011. jan. 3. 18:04
Megpróbáltatok fellebbezni a 38 % miatt?
62. Lisy50 (válaszként erre: 56. - Sivilla)
2011. jan. 3. 17:59

OK! Vettem a lapot! Értem mire gondolsz!

Nekünk is van olyan ismerősünk akit leszázalékoltak, és éli világát!!:)))

Ezért van hogy most meg nem hiszik el ha valós beteg vagy!!

61. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 54. - B73e24f31f)
2011. jan. 3. 16:17

Off. Miért? Valószínűleg többet várnak az új helytől, ki szeretnék próbálni, hogy milyen máshol stb.

A huszas évesm javarészét külföldön töltöttem, több helyen laktam. Mindenhol volt ami nagyon tetszet és persze mindenhol volt olyan, amiért nem rajongtam. Pont, mint itthon :)

60. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 53. - B73e24f31f)
2011. jan. 3. 16:14

Off. De tudok magyarul és valamennyire otthon vagyok a neten is. Mivel ennek a fórumnak nem témája, amiről veled beszélgetünk, ezért kezdtem ezzel, jelezve azoknak, akik nem akarnak másról olvasni, hogy átugorhatják.


Ami meg a nehéz sorsodat illeti, próbálkozhatnál te Floridában ingyen járnni egyetemre...

59. sivilla (válaszként erre: 58. - Kira88)
2011. jan. 3. 11:31

Valóban nem pénzkérdése, ebben teljesen igazad van.

Sajnos ma már azt sem tudjuk, hogy kik a szomszédaink, mert mindenki a pénz után fut. Az fontos, hogy minél több dolgot tudjunk felmutatni.

Sok helyen megy a csilli villi aztán kenyér sincs otthon nem hogy tűzelő. Saját tapasztalataim vannak sajnos ilyen esetekről. Sokszor meglepődök hogy sokan hogyan is élnek valójában. Én meg sokszor azt hiszem én vagyok az aki szegény. Mert nem szép a házam nem járok az utlsó divat szerint stb. Aztán rájövök, hogy sokkal többen élnek körülöttem akiknek fontosabb az hogy a külsőségek mglegyenek de a házat meg árverezik a fejük felől.

Ők a szegények! Mindenféle téren szegényebbek nálam!

58. Kira88
2011. jan. 3. 11:21

Köszönöm szépen a rengeteg hozzászólást, gondoltam hogy indulatokat is kiválthat a téma.

Véleményem a szerint is az a legnagyobb probléma, hogy mi emberek(szülők, gyermekek, rokonok, szomszédok)nem figyelünk oda eléggé egymásra. Ha van egy idős szomszédom, mibe kerül, hogy napi 1szer ránézzek, hogy érzi magát? kell-e neki segítség? ez nem pénzkérdés.

2011. jan. 3. 11:12

Én is 80-e ft-ot keresek 4 műszakba és van gyerekem és lakáshitelem. 1 gyerek nem gyerek szokták mondani igy semmilyen támogatást nem is kapunk. Igaz nem is megyek kérni. Majd megyek ha nem lesz munkám. De azért mikor a szomszéd kiröhög mert ő életében nem dolgozott de van 4 gyereke és otthon ülhet pénzért, azért azt igen is zokon veszem.

Sok idős ember, aki egész életét végig dolgozza, annyit nem kap hogy néha valaki rányissa az ajtót és behordja neki a tűzifát.

Tudom ezek sarkitott dolgok most de gondolom értitek a lényegét. Lenne itt mit megváltoztattni.

56. sivilla (válaszként erre: 86. - Lisy50)
2011. jan. 3. 10:57

Amint írtad a férjed rászorul erre a pénzre.

Az ingyen élők azok az emberek akiknek van jövedelme csak éppen nem adózik meg azok az emberek akik a pénzért szülik a gyerekeket.

Kérdem én ha a segélyért tenni is kéne, akkor egy idő után nem csak azok mennének érte akiknek valóban szükségük van rá? Nem jutna több a ténylegesen rászorulóknak? Nem jutna több idő és pénz az időseknek is?

55. b73e24f31f (válaszként erre: 52. - B73e24f31f)
2011. jan. 3. 06:39
...ja és nem mellesleg rakjál félre!! :)))
54. b73e24f31f (válaszként erre: 39. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 3. 06:37
Megint csak azt tudom mondani, ha itt tényleg olyan fasza, akkor miért mennek ki annyian? Érdekes erre a kérdésemre még egyik "okos" sem válaszolt!
53. b73e24f31f (válaszként erre: 49. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 3. 06:35
Mi az, hogy off? Nem tudsz magyarul?
52. b73e24f31f (válaszként erre: 51. - Martin3)
2011. jan. 3. 06:34

Tényleg? Tartsál már fent egyedül legalább egy albérletet és élj meg 80ezer-ből! :) Te!!! Hol élsz?

...Ja és csak azért tudom magam képezni, mert állami tagozatra járok.

51. martin3 (válaszként erre: 35. - B73e24f31f)
2011. jan. 2. 23:45
bocs, akkor valamit nagyon szarul csinálsz...azért, ha az ember dolgozik, tanul és még képezni is tudja magát(mint ahogy írtad magadról), akkor igenis meg lehet élni idehaza is, csak tenni kell érte. Igaz nem egyszerű, de meg lehet oldani...
50. spinneli (válaszként erre: 48. - Ncilány)
2011. jan. 2. 22:02
szoc. ebéd ma is van ingyenesen a rászorulóknak.
49. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 47. - Ncilány)
2011. jan. 2. 22:01
Off. Ha csak egy valaki emiatt kezd el utánajárni és segítséget kap a felújításra, már megérte eltérni a témától:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook