Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szegedi szülés 2016 fórum

Szegedi szülés 2016 (beszélgetős fórum)


46. 6496c360f6 (válaszként erre: 44. - Mongi)
2016. jún. 17. 22:01
Én csak kemény sajtokat eszek, teljesen átsült húst és tojást szerintem szabad, ha teljesen megfőtt/sült, nagyon egészséges. Igazándiból a máj szűri ki az összes bajt az állatból, ezért én sosem tartottam egy jó dolognak, de májkrémet eszek néha, mert nem tudok ellenállni :D Forralt házitej elvileg nem okozhat bajt, de nem merek, a rákról nem tudok nyilatkozni, mert nem szeretem a tengeri dolgokat. Szinte mindent eszek. Anyám is evett mindent és mégsem lettem vak szóval... :) Szerintem sok az ilyesztgetés. Mondjuk a kész salátákat meg ilyesmit kerülöm, mert nem tudom, hogy megmosták-e rendesen a zöldségeket benne. Ma vagyok 26 hetes :)
45. mongi
2016. jún. 17. 20:37
Nancy,te most hány hetes vagy?
44. mongi
2016. jún. 17. 20:35
Ti mindent esztek?Azt tudom,hogy camambertet,meg más lágy sajtokat,nyers húst,tojást nem szabad,de pl.májkrémet,májat,forralt házi tejet,rákot lehet-e?
43. mongi (válaszként erre: 41. - 6496c360f6)
2016. jún. 17. 20:33

Én meg aztán főleg nem!:D

Pénteken mennem kell a védőnőmhöz(az ijesztgetős):)),és utoljára még egyszer rákérdezek.

42. mongi (válaszként erre: 35. - Doooly)
2016. jún. 17. 20:31

Szia!

A lányomat anno júli 24.-én szültem.Azt kell mondanom,jó volt nyáron szülni.Hazamenetel után már egy héttel kinn sétálhattunk,élveztem.A fiam decemberben született nekem is,és egy örökkévalóságnak tűnt,mire kidughattuk az orrunkat.

Te nem fogadtál szülésznőt?

Egyik barátnőmnek 5 gyereke van,abból az első volt csak császár,a többi természetes,úgyhogy nektek is HAJRÁ!:)

41. 6496c360f6 (válaszként erre: 39. - Mongi)
2016. jún. 17. 13:09

Hát te akkor lehet, hogy én nem értem ezt a pecsétet. Én úgy tudom, hogy a védőnő pecsétel, az után jár az anyasági. De ezek szerint lehet, hogy Emőke is tud olyat adni.


Köszi a bíztató szavakat :)

40. mongi (válaszként erre: 35. - Doooly)
2016. jún. 17. 08:51

Szia!Neked is gratulálok!:)

Most ilyen rövidre zárom,mert reggeliznek a gyerekek,aztán rohanok vérvételre.

39. mongi (válaszként erre: 34. - 6496c360f6)
2016. jún. 17. 08:49

Emőke adja a beutalókat a magán rendelésén,és bele is pecsételi a nevét a kiskönyvembe...olyan pecsétre gondolsz?


A szülés utáni felépüléstől ne félj!:) Én a szoptatás időszakában úgy lefogytam,hogy észre se vettem.Mondjuk a gátsebem az fél évig fájt.:)


Nem kaptam érzéstelenítést,mert Vásásrhelyen nem szokás,nem is ajánlották,nincs is lehetőség.

38. 6496c360f6 (válaszként erre: 37. - Doooly)
2016. jún. 16. 21:20

Szép név :)

háhá :D Én is úgy érzem, egyfolytában leeszem a hasam meg úgy kelek fel, mint egy öregasszony :D És még 15 hét...

37. Doooly
2016. jún. 16. 18:04

Kisfiu lesz :) Olivernek fogjak hivni.

Kakujarol tudnek meg mit mondani.. borzaszto. Az elso terhessegem vele vittem vegig, ott meg ugy ne m volt bajom, de most, hogy tapasztaltabb vagyok inkabb a fogadott orvos mellett dontottem.


Hat, jol vagyok igazabol, ha azt nezzuk, hogy nincs gyomorsav, almatlansag, vagy ilyesmi terhessegi tunetek. Csak az, hogy mar akkora vagyok mint egy rohadt elefant es szeretnem ha eltunne a nagy pocakom :D UGy erzem nem akarok tobbszor terhes lenni, mondtam is az uramnak, a kovetkezot o hordja ki, ha akar... de asszem boven eleg lesz 2 is foleg, hogy masfel ev csak a korkulonbseg :D

36. 6496c360f6 (válaszként erre: 35. - Doooly)
2016. jún. 16. 09:44

Szia! Jaj de örülök neked! Gratula a babához! :) Fiú vagy lány?

Én járok a vasasba. Egyszer Kakuja egyszer Atif vizsgált. A 12. hét körül voltam először, addig senki nem foglalkozott a vérvételemmel. Borzasztó vashiányos voltam, de ha az elején megnézik, elkerülhető lett volna. A beutalókat nekem is a vasasban adják, a dokim nem ad ilyesmit. Nekem normálisnak tűnt Kakuja, de ezek nagyon durva dolgok amiket leírtál O.o


És most hogy érzed magad? Elvagy még vagy már nagyon eleged van?

35. Doooly
2016. jún. 15. 21:39

Sziasztok!

En is szegedi kismama vagyok! :) 23 eves vagyok, es van egy masfel eves kislanyom. Nem terveztuk a masodik babat egyaltalan, de most mar itt van es nagyon varjuk :) Pont ma vagyok 34 hetes, julius 27-re varom.


Hogy megjobban osszevarjalak titeket irok en is a vasasrol. ELvileg ugy van, hogy amikor van pozitiv teszted elmesz es valaki megallapitja a terhesseget, onnana a Kakuja Gaborhoz kell jarni, o az aki a kismamakat "kezeli" Kulon tanacsadasra kell jarni oda ahol adjak a pecseket, meg a beutalokat. A legelejetol elkuldenek vervetelre, en mar vagy 3-4x voltam. Ezekre is ott adjak a beutalokat. Szerintem nektek azert van mashogy, mert a sajat doki adja. De igy nem tudom a pecseteket, hogy kapod meg az anyasagihoz. Fu bocsi mar faradt vok es nem tudom melyikotok jar a vasasba vagy nem, ugyhogy bocsi ha kicsit erthetetlenul irok :)


En 20hetesen fogadtam dokit, a Molnar Andrast, o egy fiatal doki, azert fogadtam ot, mert a kislanyom nala szuletett ugyeletben, es nagyon rendes volt. Azert is fogadtam dokit mert a vasasban az ugyeletes orvos elfelejtette kozolni velem 20hetig, hogy ikerterhessegnek indult de az egyik felszivodott. Azt se mondta, hogy melyen tapado a mehlepeny, es ezzel vigyazni kell nem szabad emeleni, de hat nekem itt a kislanyom aki meg azert eleg picike. Legalabbis a terhessegem elejen meg az volt. Ugyhogy fogadtam dokit. Havonta jarok hozza, de attol fuggetlenul a vasasba is jarok a tanacsadasra. De pl a vasasba 32-33 hettol van ctg, itt viszont 37hetesen megyek eloszor, de ezt szerinetm a sajat dokijaitok fogja eldonteni.


A korhazrol. 2014. decembereben szultem, csaszarral mert 15 ora alatt sem tagultam semmit, sot szinte fajasaim se voltak az oxitol sem. Szoval igy kicsit konnyebb volt, hogy nem fajt de azert igy is szar volt annyit varni. A vege fele voltak mar fajasaim, akkor ajanlottak az epiduralt amit eloszor visszautasitottam, de utana mondtak, hogy megis kene, ha esetleg csaszar lesz belole ugy is kell. Hat az is lett belole, es ez a doki mutott meg. Maga a mutet eleg szar, de persze nem erzed ugy konkretan h felvagnak vagy ilyesmi. Lehet, mar csak kimerult voltam.... Utana felepules is eleg kaki, sima szules utan 100x gyorsabban felepul az ember :) De senkit nem akarok am ijesztgetni.. :) Most nem tudom csaszar lesz vagy sima, a dokim szerint tobb esely van a csaszarra, de siman is sikerulhet. Ugyhogy majd kiderul...

Szoval mindenki nagyno rendes volt, a szuleszno(k) mert ketto volt ennyi ora alatt :) a doki is, a noverek is, mindenki. EGyetlen egyszer szoltak be, hogy gyerekkel a kezembe nem tudok alairni. Ez igaz is volt :)

Szoval osszessegeben en nem felek, csak mar szeretnek tullenni a szulesen mert nagyon terhes a terhesseg.

Hanyinger, hanyas, szedules, ilyesmik nem voltak egyaltalan. Talan egyszer vagy ketszer hanytam de azti s vagy rosszat ettem, vagy bezabaltam :D


En is a magnesi akarmit szedem, ketszer kettot, meg a gravidat, de nem reg ota egyebkent. A vasasba a Kakuja mindig azt mondja, hogy ne szedjel semmit mert csak hizol... ezen van kiakadva mindig, hogy hizunk.. baszki azert vagyunk kismamak.


Na a regenyemnek lassan vege, majd holnap is felnezek, most megyek aludni :)


Mindenkinek gratulalok a babahoz :*

34. 6496c360f6 (válaszként erre: 33. - Mongi)
2016. jún. 15. 10:32

Szia!

De ha nem jársz a vasasba ki pecsétel?

Hát, ha ő azt mondja, hogy nem kell fogadnod, akko biztos tudja miről beszél. :) Én azért fogadtam, mert a saját dokim nem lesz ott, így szükségét éreztem. Azt mondtam neki, hogy az xy ajánlotta és adta meg a számát és szülésznőt keresek, el tud-e vállalni. :)


Nekem az első lesz, szóval nem tudom, mitől kell félnem hál' Istennek :D Szóval nem félek, inkább várom. Amitől félek az a felépülés. Mert hát a szülés még jól van, túl esünk rajta azt kész, de utána a felépülés tovább tart. Félek attól, hogy mennyire leszek kövér utána és, hogy hogy fogom viselni ezt a testi változást, mind a fájdalmakat, mind a kinézetet. Mert az elején tehetetlen leszek a zsírral szemben. A tartósan nagy fájdalmat kb 3 napig bírom, aztán kiborulok. Neked meddig voltak fájdalmaid?


Az előzőknék nem kaptál epidurált vagy nem is kértél?

33. mongi
2016. jún. 15. 08:17

Szia!

Az uh-on minden rendben volt,szépen növöget.Háttal volt egész végig,nem tudtuk megnézni a pofiját.Szokás szerint aludt,és nem is zavartatta magát,nem nagyon moccant meg.:) Amúgy is mindig csak dél után kezdem érezni a mocorgását,mintha egész délelőtt mindig aludna.Nem tudom.

El kell majd mennem még egy vérvételre,mert a hepatitist nem nézték még a véremből,pedig elvileg rajta volt a kérőlapon.Mindegy,csak jó legyen!

Most már nekem se kell szednem folsavat,hanem vasat és kalciumot(500mg/nap).

Rákérdeztem a Vasasra.Nem kell járnom,mert Emőke adja a beutalókat is...

Ja,és ajánlott szülésznőt is,bár szerinte mindenki ügyes,neki nincs kedvence,és nem is muszáj fogadni.Tudom,hogy hülye kérdés,de te hogy kérted meg Simonnét?Felhívtad,és mit mondtál neki?:)


...és te félsz a szüléstől,vagy inkább várod?

Én az elsőtől annyira nem féltem,inkább izgultam,és kíváncsi voltam.A másodiktól már nagyon féltem,mert tudtam,hogy kb.milyen.Most meg egyenesen rettegek!:) Remélem a 9. hónapra már várni fogom.:))

Egyébként nekem különbözőek voltak a szülések,mert az elsőnél kaptam oxitocynt,amitől őrült fájásaim lettek.Még hánytam is,de a kitolás nem fájt,jó volt.12 órát vajúdtam.A másodiknál 14 órát,ott nem kaptam infúziót szerencsére,ezért a vajúdás elég elviselhető volt,viszont a kitolási szak nagyon fájt.Én nem tudom hogy lehet ilyen nagy különbség.

32. 6496c360f6 (válaszként erre: 31. - Mongi)
2016. jún. 13. 10:44

Szia! :) Jaj de jó! Majd Írd meg, hogy mi volt!


Én 2*2 magot szedek. Hát nem tudom, talán a fronttal. Van, hogy sokáig semmi bajom, aztán egy csomót keményedik. Nekem is ezeket mondta a doki. Meg akkor van baj, ha szabályos időközönként csinálja, mint a fájások. Nem mindig tudom eldönteni, hogy ez most keményedés, vagy kinyomta magát.

31. mongi
2016. jún. 13. 08:42

Szia!Holnap megyek dokihoz,már nagyon várom!:)Rá fogok kérdezni a szülésznőre,meg a Vasasra is.


Nekem azt mondta a védőnő,hogy 20 hétig szedjem a folsavat.

Mennyi magnéziumot szedsz?Én is ugyanazt szedem,mint te,3x1 tablettát,de volt olyan ,hogy 3x2 is kellett.

Sokszor szokott keményedni a hasad?Nálad összefüggésbe hozható valamivel?

Nekem szerencsére nem túl gyakran,de pl.esős időben,vagy szobakerékpározás után,vagy utazások előtt gyakrabban.Azt mondta Emőke,ha mellé nincs hasgörcs,akkor nem baj,ha picit fáj is a keményedés.

30. 6496c360f6 (válaszként erre: 28. - Mongi)
2016. jún. 11. 11:51

A vasasban kitöltetnek pár papírt, vérnyomást mérnek és beutalót adnak. Aztán a doki, aki épp bent van, csinál egy pocakultrahangot. Szóval semmi extra :)


Folsavat már nem szedek. Kalcium sandozt iszok, de csak akkor, ha nem vettem be gravidát, mert abban is van és nem tudom, hogy mennyit szabad. Azt is olvastam, hogy a túl soktól öregszik a placenta. Inkább nem kockáztatok. Amúgy is nagyon sok tejterméket eszek\iszok.

29. mongi (válaszként erre: 27. - 6496c360f6)
2016. jún. 11. 08:28
Ja,a 2kettes kórház...nekem is ott volt az első vérvételem.
28. mongi
2016. jún. 11. 08:27

Majd rákérdezek tőle pontosan.Nem mondta,hogy kellene járnom.A Vasasban mit csinálnak(a pecsételésen kívül)?

Én nem tudom mennyi a vasam.A terhességem előtt,decemberben még jó volt,mert akkor nézték.A vérnyomásom nekem is 90-100 közötti,kivéve,ha orvoshoz megyek,mert akkor meg 150.:))Nem győzök mindig magyarázkodni,hogy nehogy felírjanak valamit.Most is napi 3x mérnem kell a vérnyomásom,aztán megmutatni Emőkének.:)


Én folsavat,magnéziumot meg néha omega 3-at szedek.Te nem szeded a folsavat?A kalciumból tablettát vagy pezsgőtablettát?Hány mg-ot szabad egy nap?

2016. jún. 10. 07:41
A cukorterhelést elfelejtettem leírni. Van az a kórház a szuperhambis és az állatkert között. Ott van a kismama vérvétel és a cukor is.
2016. jún. 10. 07:27
Ja! Egyébként jobb helyeken azonnal elküldik a mamákat vérvételre, hogy az elején kiderüljön, hogy van-e valami hiány. Nem tudom, hogy Szegeden ez miért nem szokás. Szerintem azért is lehettem olyan nagyon rosszul az elején, mert vashiányos voltam.
25. 6496c360f6 (válaszként erre: 24. - Mongi)
2016. jún. 10. 07:24

De ha nem mész a Vadasba 4szer a terhességed alatt, nem kapsz anyasági támogatást. Ezt nem mondta? Nem beleszólni akarok, csak furi ez nekem. Most 25hetes vagyok és köv hónapban lesz a 3.alkalmam. Ha szeretnéd szívesen visszakeresem az első időpontjaimat.


Én is nagyon fáradt voltam és a migréntől majd beszakadt az agyam néha. Rettenetes volt. A szívem meg össze-vissza kalimpált. Mind a három megszünt, mikor a vasat elkezdtem szedni. Oké, most is sokszok vagyok fáradt, de nem annyira, mint akit háromszor csaptak fejbe szívlapáttal. :D Szedsz vasat? Lehet, hogy te is vashiányos vagy. Ezen kívül az alacsony vérnyomás is utalhat rá, nekem 95körül szokott lenni.


Most olyan irígy vagyok:D úgy mennék én is tengerre, de tegnap horgászni voltunk egész nap és az sem volt túl jó. Sokat keményedett a pocakom, szerintem azért, mert kényelmetlen volt.


Vasat, magnesii citricitet (asszem így kell írni), meg kálciumot szedek. Van, hogy kálcium helyett bekapok egy gravidát, de engem sokszor hánytat, szóval csak, ha elég bátor vagyok :D te mit szedsz?

24. mongi (válaszként erre: 23. - 6496c360f6)
2016. jún. 10. 06:21

Én azóta felhívtam a védőnőt,de nekem nem kell havonta járnom!Nagy szerencse!A Vasasba sem kell.Remélem marad is ez a jó szokásuk!:)


Én is sokszor nagyon fáradt vagyok.Ilyen szempontból az első 3 hónap volt nagyon kemény,de mintha mostanában megint nem lennék annyira fitt.A reggel,délelőtt még jó,de délután már nehéznek érzem magam.Augusztus elején megyünk tengerre,ott mindig nagy bulik,bandázások vannak...hát,hogy ezt idén hogy fogom bírni?Már előre félek.Majd edzenem kell előtte,mert este 9-10 között már aludni szoktam,mert annyira fáradt vagyok.

Helyileg hol voltál a cukorterhelésen?Neked is úgy van,hogy ha rossz a gyomrod,akkor fáj a fejed is?Nekem mindig így van.A terhesség alatt,meg kifejezetten fejfájós lettem.


Te milyen vitaminokat szedsz?

23. 6496c360f6 (válaszként erre: 21. - Mongi)
2016. jún. 8. 10:17

Kell járni a védőnőhöz, legalábbis a központihoz, hogy pecsételjen a kiskönyvbe. De gondolom két babó után, már képben vagy :) A sima védőnőhöz havonta járok, mert mindig ad friss időpontot, de őszintén szólva szerintem semmi értelme nincs.


Na hát! Az tök jó szakma :) Jól teszed, hogy pihensz! Meg az a baj, (legalábbis nálam,) hogy bár nem volt fárasztó a munkám, de ahhoz épp elég volt, hogy a házimunkára már ne legyen elég erőm. Nagyon elcsúsztam mindennel. A szüleimnek családi vállalkozásuk van, ott dologzom, azaz dolgoztam amíg tudtam, csak nagyon sokat kell ülnöm és Anna utálja, mindig keményedett a pocakom.


EKG-re majd 28-án megyek. Nagyon várom... Úgy unom ezt a sok vizsgálatot. Tegnap voltam cukorterhelésen, egy egész napra tönkrevágta a gyomromat, délutántól meg majd szét hasadt a fejem.

22. mongi
2016. jún. 7. 19:36
Nancy,neked már megvolt az EKG is?
21. mongi (válaszként erre: 19. - 6496c360f6)
2016. jún. 7. 09:23

Mondjuk,találkoztam már én is Emőkénél szimpatikusabb orvosokkal is.:))

Jó ötletet adtál,majd megkérdezem Emőkét,hogy ő kit javasol?!

Te jársz védőnőhöz?Én még csak 1x voltam,azóta nem jelentkeztem,de ő sem.Annyira nem hiányzik, a múltkori után tényleg rossz kedvvel jöttem el tőle.Az igaz,hogy most sokkal érzékenyebben reagálok dolgokra,de hát ilyenek a hormonok!:)


Anno azért szültem Vásárhelyen,mert eü középiskola után ott kezdtem dolgozni nővérként a szülészeten,és mindenkit jól ismertem,volt protekcióm bőven.A lányomat 4 évvel később szültem,akkor már jóval kevesebben ismertek,végül meg ráuntam,hogy a dokimat sose tudtam elérni,amikor akartam vele beszélni,és így váltottam Emőkére.Ennyi.Meg voltam elégedve a vásárhelyiekkel,sőt!


Én is táppénzen vagyok.Te mit dolgozol amúgy?Én gyógytornász vagyok,és állítólag ez a magas rizikójú munkahelyek közé tartozik,csak saját felelősségemre dolgozhatnék,de eszem ágában sincs.:)

Én járok(inkább néha eljárok)az újklinikára rendes terhes tornára,ill. kismama jógára a Hajnalfény jóga központba.

20. mongi (válaszként erre: 8. - 6496c360f6)
2016. jún. 7. 09:11

Tényleg hihetetlen időpontokban tud az ember terhes lenni!:DDD

Érdekes,hogy még ugyanabban a hónapban...

Én meg aznap tudtam meg,hogy terhes vagyok,amikor kaptuk a hírt,hogy apukám meghalt.Nehéz volt megküzdeni e 2 hírrel egyszerre.Nagyon misztikus.

19. 6496c360f6 (válaszként erre: 18. - Mongi)
2016. jún. 6. 17:43

Arra is, meg arra, hogy kb le se szart, úgy kellett kiszednem belőle, hogy mi a bajom. Olyan na mostmár itt a recept, fizessél azt húzz el fajta volt. Mikor mondtam Renátának, hogy fáj a petefészkem, azonnal ultrahang, kiderült, hogy hozzánőtt a méhemhez úgy be volt gyulladva.Emőkénél is volt ultrahang, de csak megtapogatta azt jól van. Meg volt még egy vizsgálatom a klinikán, mikor elment az első babánk, na azt a stílust... Egész nap sírtam, teljesen kivoltam, az meg még belém is rúgott. De érdekes, hogy sokan írnak jót is róla. Lehet, hogy nem voltam szimpatikus.

Nagyon korán éreztem a mocorgást, valamikor áprilisban, tehát olyan 14hetesen, de azt olvastam, hogy 18-20 hét az átlag.

Annyira nincs lent, hogy császár legyen ez miatt(de bevallom annyira nem sírnék miatta :D )

Nekem azt mondta egy ismerősöm, hogy mindenképp fogadjak szülésznőt, mert ha épp sokan fognak szülni, nem fog senki foglalkozni velem, mert nincs idő. De azért is akartam, mert Renáta nem lesz ott és akartam egy biztos pontot. :)

Ne higgy ezeknek a rémiszgetőknek, a hajam égnek áll tőlük komolyan! Meg ez, hogy a védőnő ilyeszteget pff... neki kéne a legjobban tudni, hogy a legkevésbé sincs szükségünk most horrorszorikra, inkább nyugtatásra :) Nekem azt mondta az a csajszi, aki mondta a szülésznőt is, hogy kedvesek voltak, aki meg nem az, legyél te az vele és egy idő után neki is jó lesz a kedve. :) Elvannak fáradva szegények, sokat dolgoznak. Meg, hát tudod, egyik füleden be, másikon ki. :) Szerintem sok múlik azon, hogy te magad mennyire fogod fel tragédiának, ha beszólnak. Nem kell mindent komolyan venni.

Gratulálok a fiúcskához! :)

Pihenek, táppénzen vagyok, de youtuberól szoktam néha tornázni, mert elkezdtem hízni.

Hogy hogy nem Vásárhelyen szülsz most? Nem voltál megelégedve? Te jársz valahova mozogni?

Minden szülésznőről csak és kizárólag jókat hallottam. Esetleg, ha Emőkénél szülsz, kérdezd, meg, hogy szerinte fogadj-e és, hogy kivel szeret együtt dolgozni. :)

18. mongi
2016. jún. 6. 15:04

Komolyan?Arra gondolsz a stílusánál,hogy olyan furcsán,afektálva beszél?Vagy direkt bunkó volt?Egyszer velem az volt,majdnem váltottam is,de aztán lenyugodtam.Most jelenleg meg vagyok elégedve vele.Lekopogom.:)

Akkor ti már túl vagytok a felén!Mikor érezted először a mocorgást?Nekem most mellső fali méhlepényem van,valószínűleg jócskán tompítja a mozgásokat,és igazából érzek valamit,de alig.Egész más,mint az előzőeknél.

Neked mit mondtak,esetleg császár szóba jön a placenta miatt,vagy még változik a helyzet?

Én még nem gondolkodtam szülésznő fogadáson.Javasolják a szegediek?Majd megkérdezem már én is pár barátnőmet,hogy náluk hogy volt ez a dolog?

Simonnén kívül hallottál még másról is nagyon jókat?

Képzeld,nekem még a védőnő is tök rosszakat mondott a klinikáról!Jól be is ijesztett,de úgy vagyok vele,ha más kibírta,én is kibírom.:)

Egyébként én már 38 éves vagyok,úgyhogy kellett plusz genetikai vizsgálat is,ahol azt is megállapították,hogy kisfiú.Tehát biztosra tudjuk!Zsolti lesz.

Te jársz tornára,jógára?Ja,nem lehet a veszélyeztetettség miatt,ugye?Pihenned is kell?

17. 6496c360f6 (válaszként erre: 16. - Mongi)
2016. jún. 6. 11:12

Nekem is Emőke volt az orvosom, de egy bacit félrekezelt tavaj és a modorával sem voltam kibékülve, szóval váltottam.

24 hetes vagyok, első baba, mint írtam, kislány és Annának hívjuk. :) Veszélyeztetett vagyok alul tapadó placenta és pocakkeményedés miatt, de egyébként minden rendben van :) Találtam szülésznőt is hál'Istennek, majdnem későn kezdtem neki. Simonné Katinál fogok szülni, csak jókat hallottam róla, de már ide is úgy "tuszkoltak be". :) Én úgy hallottam, hogy nagyon kedves mindenki. A gyerekágyasoknál van némi gond, de nem csoda, hogy morcosak, mert ketten vannak, néha hárman. Ennyit tudok egyenlőre. Júliusban megyek megnézni a szülőszobát és a többit. A szülésznő vezet majd körbe. Nagyon kedves :)

Akkor te Emőkénél is fogsz szülni? Tudod már a nemét? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook