Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Száraz levegő miatt iszik? fórum

Száraz levegő miatt iszik? (beszélgetős fórum)


1 2
42. Leras (válaszként erre: 7. - Kingi7)
2009. dec. 17. 20:12

Szia!


A sót az igen okos védőnönk javasolta.


Tudom, hogy sok a 27 fok. Sajna nem tudok más tenni.

Központi fűtés van.

41. Sylvia81 (válaszként erre: 40. - C95c921ae7)
2009. dec. 10. 18:33
Lehet, hogy neked van igazad a homeopátiával kapcsolatban, de engem meggyőzött, mikor két hete a lányom arcüreg- és fülgyulladását rendbetettem vele antibigyó nélkül. Ugyanannyi idő alatt tette rendbe, mint az antibigyó.
40. c95c921ae7 (válaszként erre: 39. - Sylvia81)
2009. dec. 10. 18:29

Egy kúp még nem gyógyszerrel tömés. Viszont nem csak láz hanem fájdalomcsillapító is. Tehát arra is jó.

Én meg a homeopátiával szemben vagyok másik nézőpont. Konkrétan szerintem(tapasztalat)az ég világon semmit nem használ. Lehet, hogy nem is árt-de mi értelme..Inkább pszichésen hat arra, aki hisz benne.

39. Sylvia81 (válaszként erre: 38. - Kingi7)
2009. dec. 10. 18:20
Homeopátiával nem próbálkoztál? Én mostanában mindig és mindent azzal kezelek. Nem mondom, hogy azonnal és tökéletesen használ, de szerintem jó dolog.
38. kingi7 (válaszként erre: 37. - Sylvia81)
2009. dec. 10. 16:26

Gondolom, hogy minnél kisebb amikor jön annál jobban megviseli...

Most a felső 2 van útban és 5 hónapos lesz...nagyon jól működik egyébként mindig mosolyog, még éjszaka is, nekem sem probléma, csak hátha valaki tud valami okosságot, mert így nehéz napközben még dolgoznom is pluszban, mert az agyamnak ott kell lennie, mindent jól tűrök, de ez volt a félelmem a gyerekkel kapcsolatban, mi lesz, ha éjszaka fent lesz? Soha nem bírtam az éjszakázást, sem a kialvatlanságot, mindenben olyan vagyok,mint a teherló...

37. Sylvia81 (válaszként erre: 36. - C95c921ae7)
2009. dec. 10. 15:03

Én viszont nema dnék, feleslegesen nem tömném a gyereket gyógyszerrel. Mert a Germicid pl. konkrétan lázcsillapító. Tény, hogy szr, hogy éjjel 10szer fel kell kelni a gyerekhez, de egy gyerek nem csak abból áll, hogy "jaj, de cuki", hanem nyűgös és beteges időszakokból is. Rá kell jönni, mi a baja, ésszerűen persze lehet engedni, de gyógyszert akkor sem kell feleslegesen a gyerekbe tuszikolni.

Ez az ÉN véleményem, nem kötözködésképpen írtam le, hanem mert én vagyok a másik nézőpont. :)

Az én lánykám 2éves, mikor jött a foga, majdem mindig átaludta az éjszakát. Most bezzeg!!! Én is felébredek hozzá vagy 10szer éjjelente.

36. c95c921ae7 (válaszként erre: 34. - Kingi7)
2009. dec. 10. 12:45
Háát..én lehet, hogy adnék este neki egy kúpocskát..(pl. germicid c-t) Kicsit álmosít, nyugtat, fájdalomcsillapít. Jó lenne, ha átaludna egy éjszakát, hogy ne ez legyen neki beállva, hogy éjjel nyüzsögni kell. Ezt még az öreg gyerekorvosunk ajánlotta anno-pár éve. Ártani nem árt néha, és használhat.
35. ében11 (válaszként erre: 34. - Kingi7)
2009. dec. 9. 09:52

az nincs.nálunk majd egy évig ment így.amíg kijött az összes foga-felváltva keltünk hozzá-de zombik voltunk:)

nappal bepótolta az alvást.nekünk ez nem mindig sikerült.túl kell élni-elmúlik.és jön más:)

mert mindig van valami.

34. kingi7 (válaszként erre: 32. - Ében11)
2009. dec. 9. 09:44
Király! Olyan vagyok, mint a zombi, ma éjel vagy 6 szor kelt. reggel 7 kor etettem 150-et evett, tehát nem hiszem, hogy agyon éheztettem volna... ja és a 6 ébredés mellé vagy 4szer felsírt és nagyokat nyöszörgött :( reggel bevittem magamhoz mellettem feküdt és szopránban énekelt ez jópofa, csak kettőig nem láttam :) kiraktam a nappaliba a járokájába a járószönyegre és 9-ig aludt velem együtt amikor kimentem a játszószönyeg teknősének a fejét átölelve aludt...:) hát én nem értem... valahol valami használati útmutató? :DDD
33. c95c921ae7 (válaszként erre: 28. - Kingi7)
2009. dec. 9. 08:39
Elküldtem:)
32. ében11 (válaszként erre: 28. - Kingi7)
2009. dec. 9. 08:35

akkor valószínű inkább a fogzás miatt ébred.

ha elkezdődik és van kint már foga akkor nincs megállás!mi is így kezdtük-ébredezett, ivott később ezt már 15 percenként tette de akkor már 2-3 foga jött egyszerre.

31. Sylvia81 (válaszként erre: 30. - Kingi7)
2009. dec. 8. 23:14

Ezen kívül sokat nem tudok róla mondani. Szerintem menj be egy nagy elektronikai boltba és mondd el az igényedet: olyan digitális órát szeretnél, amiben van hőmérő és páratartalom-mérő.

Ja, az előbb kimaradt, hogy az ideális páratartalom 45-55% között van.

30. kingi7 (válaszként erre: 29. - Sylvia81)
2009. dec. 8. 23:10

Szóval,te voltál az étlap :DDD

Mi ez a kütyü? privibe el tudod küldeni, hogy mit keressek? Olyasmi mint a klíma?

2009. dec. 8. 23:04

Simán lehet a fogától nyűgösebb, akkor talán megnyugtatásképp kéri a teát. Ebben nem tudok okosat mondani, nekem ennyi idősen még cicizett, ha volt valami, a szájába nyomtam. Tudod: evés-ivás, döntse el. :D

Nekünk van szobai kütyünk, egy komplett, volt hozzá kültéri egység is, de sajna csak mérsékelten volt vízálló (hát nem röhögtem, mikor erre rájöttünk). Ez egy tízezer környéki izé, van rajta óra, dátum, külső és belső hőmérséklet-kijelzés, belső páratartalom-mérő és barométer. Ez olyan fajta, ami rádiófrekvencián kapja az idő-jelet, ezért drágácska. De biztosan lehet kapni olyat, ami kézzelállítós, meg nem tud ilyen sokat, az olcsóbb lehet.

28. kingi7
2009. dec. 8. 22:54

Én gyümilevet még nem adtam, teát 2 dl-hez egy kanálnyit, este adtam neki vizet, itta azt is :)


ében11: Ha mosok mindig teregetek oda, most ágyneműk voltak, de akkor is volt ébredés.

Fogzás, fene tudja az alső 2 kint van, de most vagy 3 napja megint könyékig a szájában és olyan,mint a csiga...lehet,hogy jön a felső kettő?


Milla02: Csak bemegyek a sötétbe, kitapogatom a száját, na jó azért ennyire nem, de a bébicsősz fényénél látom, benyomom a cuclit egy kukkot nem szólok, kihúzom, cumi be és kifele...

Éhes nem hiszem, mert reggel volt, hogy úgy kellett 130-at beletumkodni, mert folyamatosan énekelt :)

Privibe el tudod küldeni?


Sylvia81 a páratartalmat lehet mérni valami szobába való kütyüvel? Az ideális a 40-50%?



Ma este bedobtam egy vizes törcsit a radiátorra... a párom az éjszakás :) referálok....ja és ha iszik, vizet kap :)

2009. dec. 8. 19:13

Eleinte én is oda teregettem, most viszont az már a nagyszobában van. Tavaly télen már párologtatót tettem be, de nem túl sokat használt. Most van egy nagy kerek üvegedényben biozselé, meg kaptam két orchideát, azok alatt is folyton áll a víz egy tálban, dekorkaviccsal. Eddig jó, most is 23,0 fok és 41% páratartalom van. Kiarám ennél a hőmérsékletnél szereti a 40-50%os páratartalmat, felette és alatta már nem alszik jól.

Régen én is csak gyümilevet és teát adtam neki, mert nem itta meg a vizet. Mindig jobban higítottam, a végén az instant teából 3 decihez már csak 1 kanál cucc ment. Így szokott le róla. :D Viszont éjjel sose ivott. Csak 1éves kora után nagyritkán, de akkorra már csak a víz ment. Most már meg se nagyon iszik mást. :)

26. ében11 (válaszként erre: 13. - Kingi7)
2009. dec. 8. 19:06
az ágya közelébe tedd a törcsit-akár vállfára is teheted.
2009. dec. 8. 19:05
A hidegpárásító márkáját nem írom, de kb 10 ezer lesz egy szobába való, jó minőségű. Köhögéskor -majd ha ovis lesz-szintén aranyat ér.
24. ében11 (válaszként erre: 17. - Kingi7)
2009. dec. 8. 19:04
mert jó ha megszokja a teát-pl. ha beteg szívesen megissza majd.a gyümilé meg rostos.de én mértékkel adtam-délelőtt egy adag gyümilé-vízzel hígítva délután meg egy adag tea.közben meg csak víz.
23. c95c921ae7 (válaszként erre: 20. - Kingi7)
2009. dec. 8. 19:03
Még esetleg lehetne éhes, de akkor azt látnád rajta. Szerintem csak szokás. Pár napig légy erős-megéri. Villanyt ne kapcsolj, ne beszélj hozzá. Csak odaadod a vizet és ennyi. Be fog válni.
2009. dec. 8. 19:02

az enyém is csinálta-de nálunk a fogzás+fűtés miatt volt.

én a szobájában teregettem,és az ő törülközőjét is ott tettem ki száradni, meg raktam ki vizes nagy textilpelust is.

most van pár növényünk+egy pici akvárium is.és figyelek a hőfokra is nagyon melegben rosszul alszik meg mi is.

ha lehet inkább vizet adj neki-jobban oltja a szomjat és a fogaira(ha lesz,van) jobb lesz a sima víz

21. c95c921ae7 (válaszként erre: 17. - Kingi7)
2009. dec. 8. 19:01
Persze, hogy ajánlják, mert el akarják adni. Csak ne mindig azt. Éjjel meg csak vizet. Napközben is néha vizet adj neki, mert az a legjobb és ha nem szokja meg, később nehéz dolgod lesz(tapasztalat:) Persze 100%os gyüm levet hígítva adj neki, csak ne mindig.
20. kingi7 (válaszként erre: 16. - C95c921ae7)
2009. dec. 8. 19:01
Milla, ez jó ötlet, ma tesztelem és referálok :) csak vizet kap! Kitolok vele :) mi a neve annak a cuccnak? Valószínű, ha veszek és használom, nem fog felkelni, vagy más oka is lehet?
19. kingi7 (válaszként erre: 14. - Szilvóca)
2009. dec. 8. 18:59
Akkor ő már szimplán párologtat, ha a ruháját kell cserélni :DDD
18. c95c921ae7 (válaszként erre: 15. - Kingi7)
2009. dec. 8. 18:59
Én ilyen egészségügyi kiegészítő termékeket árusító üzletben vettem(pelenka, lúdtalpbetét stb dolgokat árusít) Mindenkinek nagyon jó!
17. kingi7 (válaszként erre: 12. - Sylvia81)
2009. dec. 8. 18:58
Ezt értem, tudom, ezért érdeklődöm... szóval kicsiknek csak víz? Mondjuk én dupla annyiba teszem a teát. Ha nem jó akkor minek ajánlják a teát a gyümilevet...?
16. c95c921ae7 (válaszként erre: 10. - Kingi7)
2009. dec. 8. 18:58
Az én lányom(ő volt az 1. gyerek:) is felkelt teázni. Az fincsi ugye..De mikor az üvegben már csak víz volt , 2-3 nap alatt leszokott az éjjeli ivásról. A víz nem volt olyan fini, hogy felkeljen érte. Amúgy sem jó, ha éjjel ízesített italt kap, mert hozzászokik. (még ha nem is nagyon édesíted)
15. kingi7 (válaszként erre: 11. - C95c921ae7)
2009. dec. 8. 18:57
Hol lehet ilyet beszerezni?
2009. dec. 8. 18:56

Az én törpém éjszaka is,és nappal is sokat iszik.Nekem is pelust kell cserélnem éjszaka,de van úgy,hogy kompletten át kell öltöztetnem.


Leras szerintem a 27 fok az nagyon sok!!!!

13. kingi7 (válaszként erre: 9. - Sylvia81)
2009. dec. 8. 18:56
Te is így oldottad meg? Egész éjjelre elég egy közepes törcsi 10 nm-en?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook