Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » "Szakíts, ha bírsz!" fórum

"Szakíts, ha bírsz!" (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2. Kirani (válaszként erre: 1. - 61037872e7)
2010. aug. 14. 10:19

Jaj, nagyon szeretem Baranyi Ferenc verseit :-)))

Egyébként nagyon jó a felvetés! Máris reagálok érdemben, de annyira megörültem Baranyi nevének, főként ennek a versének, hogy azonnal ez jutott eszembe, bocsi ;-)

2010. aug. 14. 10:15

Reggel óta ez a kis gyerekvers (játék rigmusa) van a fejemben: „Adj király katonát! – Nem adok – ha nem adsz, szakítok – Szakíts, ha bírsz!” … a játék nem a fórum témájáról szól, de az asszociáció innét indult…. :)

Szakítottunk már mindannyian… ezerszer, milliószor… egyszer-kétszer… Hogyan? Azt gondolom, nem lehet úgy, hogy megbeszéljük… hogy azért mert … mondjuk nem illünk össze; mert a másik három gyermek apja/anyja és kapcsolatban él; mert 1000 km választ el egymástól, és nem lehet mozdulni, mert CSAK… stb. Meséljetek, kinek mi, a reménytelen, megoldhatatlan esetek érdekelnének… egyáltalán létezik ilyen? …

Amíg beszélünk róla, megbeszéljük újra és újra, addig nem lehet távolodni (szakítani)… így van? ..nem így van? Csak kemény döntéssel valamelyik oldalról… gondolom. Szerintetek?

Ez nem a 20 évesek topikja lesz… szerintem 20 éves korban nincsenek gátak és akadályok, legalábbis nekem nem lettek volna ;)… ha csak esetleg nem olyan, hogy valaki nagyon beteg a szeretteim közül, és rám van szüksége, igen ezesetben nem lett volna kérdés a felelősségem és a felé irányuló szeretetem. Ha valaki ilyent élt meg, erre is kíváncsi vagyok.


Szerintem ez a vers leírja, amikor valóban megtörtént a szakítás…


Sosem a búcsúlevelek,

nem a szakítás, nem a könnyek

jelentik azt, hogy elköszöntek

örökre a szerelmesek,


de a strandon a tétován

más combra áttévedt tekintet,

a türelmetlenül leintett

hálálkodás a nász után,


ha nincs folytatni gusztusod

a kedvesed-harapta almát

vagy mikor gyönge diadalmát

meghagyni színleg sem tudod


mikor először áll meg úgy

pillantásod a kedves arcán,

hogy nem vidámodsz fel nyugalmán

s nem leszel tőle szomorúbb,


mikor szúrás nyomán a vér

egy perccel hamarább megalvad

és mikor csók közben magad vagy -

szerelmed véget akkor ér.

(Baranyi Ferenc)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook