Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szakaszos/átmeneti böjt - aki csinálja, ide! fórum

Szakaszos/átmeneti böjt - aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
438. 597e292c7d (válaszként erre: 437. - 597e292c7d)
2018. febr. 20. 17:39
* kb. 0 kilot fogytak.
437. 597e292c7d (válaszként erre: 435. - Martini64)
2018. febr. 20. 17:38

A kutatasok nem tamasztjak ala, amit allitasz. Az alabbi linken talalsz ket kutatast, mindketo hosszu tavon (5 ill 7 ev) vizsgalta a kaloriacsokkentes hatasat. Mindketto eredmenye az lett, hogy 0 a kutatasban resztvvok kb. kilot fogytak.

[link]


Szerintem az etiopos pelda nem allja meg a helyet. A kaloriacsokkenteses modszer nem azonos az ehezessel.

436. martini64 (válaszként erre: 435. - Martini64)
2018. febr. 20. 17:12
És tudnék még erre számtalan példát mondani. De. Természetesen a megfelelő tápanyagok bevitele fontos, de ha kitartó az ember, akkor a kalória deficit fogyaszt.
435. martini64 (válaszként erre: 434. - 597e292c7d)
2018. febr. 20. 17:08
Én úgy tudom, hogy hosszú távon márpedig meg kell induljon a fogyás. Amerikai tudósok ide vagy oda, az etióp éhezők esetében sem volt kimutatható, hogy a tartós. csökkentett kalória bevitel visszájára fordította volna a fogyást.
434. 597e292c7d (válaszként erre: 427. - Donnie_)
2018. febr. 20. 16:52

"Ha fogyás is a célod, akkor az csak hosszútávú kcal deficittel érhető el, függetlenül az étkezésre szánt időtől."


En ugy tudom, a tudomanyos kutatasok pont az ellenkezojet allitjak: a pusztan kaloria-csokkentesen alapulo modszer kezdeti, kis fogyas utan nem segit, sot az ellenkezojebe mehet at, mivel a szervezet metabolizmusa (itt elsosorban energiahaztartasa) hozzaigazodik a bevitt taplalek (energia) mennyisegehez - vagyis ha valaki kevesebbet (kaloriat) eszik, annak a szervezete is kevesebb energiat hasznal el.

433. 597e292c7d (válaszként erre: 429. - Ksmkovacs)
2018. febr. 20. 16:44

Amennyiben fogyas a celod az idoszakos bojttel, figyelembe kell venned, hogy a bojt lenyege

- magas inzulinszint megtorese (etkezes nelkul az inzlunszint csokken), ugyanis a magas inzuinszint vezet elhizashoz

- szervezetben elraktarozott zsir egetese (taplalek hianyaban a szervezet atall a zsir alapu uzemmodra)


A bevitt "le" szerintem sajnos tonkreteszi a bojtot, hiszen a "le" is (mint bevitt taplalek) kivaltja az inzulinszint novekedeset es kivulrol bevitt energiat jelent, ami nem fogja segiteni, hogy a szervezet zsir alapu uzemmodra aljon.

(Persze az is kerdes, mi az a "le".)


Bojt alatt vizet celszeru csak inni.

432. martini64 (válaszként erre: 431. - Martini64)
2018. febr. 19. 20:35

Bocs, ez 14/10.

De nekem bevált, mert a reggelit se tudom igen soká húzni, és este sokáig fent vagyok. Nagyon éhes vagyok, ha négy után már nem eszem semmit.

431. martini64 (válaszként erre: 429. - Ksmkovacs)
2018. febr. 19. 20:32

Szerintem a 16/8 jó.

En egy darabig csináltam 24 órásat is, de nem fogytam vele.

Most első sorban kcal számláló, ch csökkentő diétát tartok, de igyekszem a 16/8-at betartani. Reggeli nyolckor, vacsora hatkor.

6,5 kg ment le eddig.

430. pnegab (válaszként erre: 429. - Ksmkovacs)
2018. febr. 19. 20:24
Csak módjával és fokozatosan érdemes. Én 16/8 módszerrel kezdtem, majd volt 20-4. Most 18-6. Nekem ez jön be a legjobban. Magadnak tapasztalod ki. Sok cikk van a neten, olvasgasd őket bátran. Hajrá, én szeretem!
2018. febr. 19. 11:03

Sziasztok

Gondolkodom hogy elkezdem ezt a fajta etkezest.

Kezdetnek belefogtam egy 5 napos lebojtbe. A mai az elsi napom.

Ha veget er a 16/8 vagy az 5/2-es modszeren gondolkodom. Fogyasi szempontbol melyik a hatekonyabb szerintetek?

428. Donnie_
2017. dec. 13. 17:57

A nyomasztó média és fittttnessss sulykolásról leválni - öröm!

jaja így helyes

;-)

pu

427. Donnie_ (válaszként erre: 425. - Nixi77)
2017. dec. 13. 16:17

Szia!

Ha fogyás is a célod, akkor az csak hosszútávú kcal deficittel érhető el, függetlenül az étkezésre szánt időtől. A többet mint kell, megeheted naponta 50x vagy akár hetente 2x is!

Az éhséget és a folyamatos evés kényszert le lehet győzni, megtanulva a késleltetést és elnyomni az evéskényszert. Ez jó. A visszafogott étkezés felszabadít, hogy nem kell folyamatosan enni és nem leszel eléhezéses módban akkor sem, ha nem eszel bla-bla-bla kaját x óránként :-)

Ez egy ajándék a lelkünknek is. A nyomasztó média és fittttnessss sulykolástól leválni - öröm! Felelős saját választás :-)

De ezzel az ismerettel is okosan és saját magunkra szabva, azt tanulva kell élni - szerintem :-)

Okosan élj vele

pussssssssz

2017. nov. 27. 19:55

Szia!Neked kell kitapasztalnod hogy neked melyik a jó!Próbálkozz!Figyeld magad hogy reagál a szervezeted!Csak fokozatosan!

[link]

425. Nixi77
2017. nov. 23. 16:56
Sziasztok Lányok! Szeretném elkezdeni a böjtöt, mit javasolnátok egy kezdőnek? 5:2 vagy 16/8? A böjti időszakon kívül mennyire kell odafigyelni az étkezésre? Nagyon köszi :)
424. Andarea64 (válaszként erre: 423. - 597e292c7d)
2017. szept. 2. 15:28
Én egy olyan orvosról tudok, aki konkrétan ketogén étrenddel gyógyít, de nem ismerem, csak olvastam az oldalát. A neten olvasható róla rengeteg negatív vélemény, amit állítólag a betegei írtak, és valaki egy oldalon összegyűjtötte és nyilvánossá tette ezeket. De akár az is lehet, hogy ilyen módon próbálják lejáratni, pont azért, mert eredményes. Nem tudom. Pedig tényleg jó lenne több orvos ilyen ismeretekkel, nagy szükség lenne rájuk.
423. 597e292c7d (válaszként erre: 422. - Andarea64)
2017. aug. 26. 13:35

Igen, sajnos volt negativ (hiszterikus) reakcio, remelem, hogy azert van aki erdemben utananez es javara valik.


Hatrany, hogy csak angol nyelven elerheto, de dr. Jason Fung oldalanal jobbat meg nem talaltam a temaban, nagyon osszeszedett es magas szinvonalu. En nagyon halas vagyok erte, mielott ratalaltam az oldalra, a 2-es tipusu cukorbetegseg egy sotet alagutnak nezett ki, amin szep lassan csak lefele halad az ember.


Jo lenne, ha akadna olyan nyitott gondolkodasu magyar orvos, aki felkarolna a temat. Valoszinu azonban, hogy eleg eroteljes ellenallasba utkozne mas orvosok reszerol.

422. Andarea64 (válaszként erre: 418. - 597e292c7d)
2017. aug. 24. 17:01
Azt hittem, cikkeket linkeltél, de látom, ezek egész weboldalak. Lehet belőle szemezgetni, de mivel angol, nem mindenkinek jó. Az előadásokkal sajnos én sem megyek sokra, annyira nem vagyok jó angolból. De szerintem már magyarul is elérhetőek ezek az információk, aki akar, az tud tájékozódni a témában.
421. Andarea64 (válaszként erre: 418. - 597e292c7d)
2017. aug. 24. 16:51

Köszi a linkeket! A naplómban van még sok link, akit érdekel a téma, ott is nézelődhet. Ezeket majd elolvasom.


Láttam, a cukorbetegek fórumában nem éppen pozitívan fogadták, amiket leírtál. Inkább hisznek a helyi orvosoknak, akik évtizedekkel le vannak maradva tudásban, mint hogy kipróbálnának egy másfajta étrendet, mint amit az orvosok és dietetikusok szajkóznak. Elszomorító ez a hozzáállás, dehát mindenki a maga egészségéért felel....


Nekem nagyon durva rosszulléteim lettek az LCHF étrendtől, valószínűleg hiperinzulinizmus miatt állandóan leesett a vércukorszintem. Néhány hét után megemeltem a szénhidrátot, amíg enyhültek a tünetek, aztán újra levittem ketózisig. Most egész jól bírom, remélem, most már így marad.

2017. aug. 24. 16:40

Én nem hagytam abba, nem tudom, hogy a többiek, akik írtak ide, csinálják-e még a böjtöt.

Pontosabban én abbahagytam egy időre, de csak átmenetileg. A ketogén étrend a böjtöléssel együtt nekem sok(k) volt, ezért szüneteltettem. Most harmadszori nekifutásra úgy tűnik, már jobban bírja a ketózist a szervezetem, gondolom, az inzulinszintem végre lejjebb ment. Nem érzem magam olyan rosszul, mint az előző nekifutásoknál, a hőhullámok is enyhültek. Így aztán újra kezdtem a szakaszos böjtöt is, de óvatosabban. Most csak hetente kétszer kihagyom a reggelit. Úgy tervezem, hogy fokozatosan növelem a böjtök hosszát, attól függően, hogy lesz-e valami negatív következmény.

419. Andarea64 (válaszként erre: 417. - Zsókica21)
2017. aug. 24. 16:35

Én nézek, köszi a cikket. Ez tetszik:

"Chris Mason regeneratív gyógyászati professzor...hozzá teszi: „A legésszerűbb megoldás az lenne, ha ezt az eredményt gyógyszerrel is el lehetne érni."

Tényleg ésszerű! A természetes módszer helyett inkább szedjenek az emberek gyógyszert. Tipikus orvosi hozzáállás. :(

2017. aug. 24. 07:46

Az idoszakos bojt (intermittent fasting) hatekony modszer a fogyashoz es a 2-es cukorbetegsegbol valo gyogyulashoz.

Helyes taplalkozassal erdemes kiegesziteni.


Tehat a modszer:

- helyes taplalkozas (LCHF etrend)

- idoszakos bojtoles (intermittent fasting


Rengeteg ingyenes informacio talalhato a kovetkezo oldalakon (angolul):

1) Dr. Jason Fung: Intensove Dietary Management Blog

[link]

2) Diet Doctor

[link]


Ezekkel az eloadassorozatokkal erdemes kezdeni:

[link] category/lectures/the-aetiology-of-obesity-lecture-series/

[link] category/lectures/type-2-diabetes-lecture-series/

2017. aug. 20. 07:18

Hátha visszanéz még valaki!

[link]

416. Andarea64 (válaszként erre: 415. - 849e326e64)
2017. máj. 23. 18:31

Szívesen!


Az előzőleg leírtakat még kiegészítem néhány újabb infóval.


Az inzulinrezisztencia sok esetben az elektrolitok egyensúlyának felborulása miatt jöhet létre. Érdemes kiegészíteni az étrendünket az alábbi oldalakon leírtakkal.


[link]


[link]


[link]

2017. máj. 21. 20:10
Köszönöm a linket, hasznos tudnivalók.
2017. máj. 21. 15:13

Sziasztok! Egy fontos dolgot szeretnék megosztani veletek, amibe nemrég belefutottam. Anno ezt a böjtöt az Eat Stop Eat módszerrel kezdtem, azaz maximum 24 óra böjt hetente egy vagy két alkalommal. Ahogy kezdtem belerázódni, úgy éreztem, hogy jó hatása van. Igazából 20 órás volt legtöbbször a böjt ideje, de az is elég volt kezdetnek. Az egyik jelentős pozitív hatás, amit észrevettem, hogy csökkentek az évek óta kínzó hőhullámaim. Az életkor előrehaladtával sajnos sokan természetes velejárójának tartják a változókornak. Kipróbáltam sok készítményt, de semmi nem használt. Már beletörődtem, hogy ez van, talán majd elmúlik idővel. Az ESE kezdete után nem sokkal észrevehetően enyhültek a hőhullámok, aminek nagyon örültem. Mivel fogyni is szeretnék, gondoltam, hogy a több jobb lesz, és megcéloztam a 16/8-at (nőknek 14/10), és már 13/11-nél tartottam. Közben a ketogén étrendet is elkezdtem. Meglepetésemre egy idő után nem javult az állapotom, hanem nagyon rossz lett, és még rosszabbodott is. A hőhullámokon kívül egyéb kellemetlen tüneteim is lettek, ezért utánanéztem alaposan a dolgoknak. A lényeg, hogy akinek inzulinrezisztenciája van, annak a mindennapos böjt nagy eséllyel nem lesz megfelelő. Én most leálltam a 16/8-cal, és csak az ESE-t próbálom meg majd folytatni, ha helyrejöttem. Ha az itt felsorolt tüneteket észlelitek magatokon, az erős vércukor és inzulin ingadozásra utal, ami inzulinrezisztencia esetén általános.

[link]

413. ericika2 (válaszként erre: 411. - Zsókica21)
2017. máj. 14. 18:00
Igen. Reggel kb. 10-kor, este kb. hatkor. Közben esetleg egy ivósjoghurt.
2017. máj. 13. 18:46
Én is próbálkozom de nem mindig sikerül!
2017. máj. 13. 18:45
Az azt jelenti hogy 16 órán át nem eszel?
2017. máj. 11. 12:34
Elkezdtem, 16:8 arányban.
409. Andarea64 (válaszként erre: 407. - Ericika2)
2017. máj. 7. 18:20

[link]


Egy cikk a zselatinról, de rengeteg írás van róla, sok személyes jó tapasztalatot is olvastam.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook