Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Száj körüli kiütés gyereknél lehet epertől? fórum

Száj körüli kiütés gyereknél lehet epertől? (tudásbázis kérdés)


2021. jún. 10. 18:15
Nekem is van: a neve periorális dermatitisz. Nagyon nehéz kezelni ,igazából nem nagyontudok vele bánni.
10. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 10. 13:02

Az eper és a bogyós gyümölcsök gyakori allergének.

Vagy az, vagy nem el kell hagyni ezeket, ha elmúlik, talán megtaláltad mi volt, talán nem.


Mennyi idős? Mostok már fogat? Nekem felnőttként jött elő kontakt dermatitisz a fogkrém összetevői miatt, azok jellemzően azon az oldalon vannak amelyik kézzel mossák.

2021. jún. 10. 10:23
Okozhatja az eper, de lehet mástól is.
2021. jún. 10. 09:51
Az eper okozhat kiütést a hisztamin miatt. Ettől még nincs feltétlenül hisztamin intoleranciája. Nálunk a paradicsom és a padlizsán okozott ilyet ott, ahol hozzáért a bőréhez. De hamar elmúlt letörlés után.
2021. jún. 10. 08:39

Szerintem az allergiás kiütések nem feltétlenül a száj környékére korlátozódnak, persze lehet az is. Viszont valószínűbbnek tartom ha esetleg fogzási időszak van és folyik a nyála akkor az okozza. Gondolok itt arra, hogy mondjuk alvás közben ömlik a nyála, ugye meleg is van, így egy picit bepállik, meg úgy általában véve egész nap nedves a terület.

Amúgy az epernél talán pont a magok allergizálnak. Az a tuti ha nem adsz neki egy ideig, de szerintem a vizsgálat egyenlőre felesleges emiatt🙂

6. tumbo2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 10. 08:35
szerintem lehet,egy ismerősöm" meghámozta" az epret,úgy tette a gyerek szájába.
5. NomNom (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 10. 08:15
Én is úgy tudom, hogy nem maga az eper okoz ilyet, hanem ami rákerül. Ez nem azt jelenti, hogy nem jól mostad meg, a kis magoknál jól "el tud bújni" bármi.
4. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 10. 07:48

Szia!

Mekkora gyerek? Az enyémnek a cumi tud ilyet csinálni, ha folyik a nyála éjjel.

2021. jún. 10. 07:44
Természetesen rendesen megmosott eper volt és darabokra vágva tette a szájába, nem folyt a leve, nem került a bőrére, csak a hasába. El fogom vinni allergiavizsgálatra, de hátha tud valaki tapasztalatot írni, hogy tényleg van ilyen kiütés eperevéstől.
2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 10. 07:37

Lehet hogy kicsípte.

Ha csupa maszat volt és nem lett lemosva akkor lehet hogy az miatt.

Lassan majszolta?

2021. jún. 10. 07:31
Sziasztok! Valaki tapasztalt már ilyet valamilyen gyümölcstől, vagy epertől, hogy a gyerek szája körül körben jelentek meg apró kiütések?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook