Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szabő Magda: Az ajtő. Olvastad? Ismersz ehhez hasonló mélységű könyvet férfiakról? fórum

Szabő Magda: Az ajtő. Olvastad? Ismersz ehhez hasonló mélységű könyvet férfiakról? (beszélgetős fórum)


2015. ápr. 16. 07:57
Olvastam.Eddig még nem találtam ehhez hasonlót.
2015. ápr. 15. 23:17

Itt van Az ajtó a polcomon. Pár más is Szabó Magdától.


De valahogy soha nem jutott eszembe, hogy a női lélek mélységeit taglalná. Emberi esendőség, emberi lélek és annak bugyrai. Szorongó, szenvedő, megváltott... Miért lenne más lélek a férfié?


Az Őz is remek. (Megjegyzem, a Tündér Lala is sok igazságot tartalmaz, csak nem kell filmmé alacsonyítani. Nyilván más korosztálynak szól, de egy felnőtt sem lesz szegényebb, ha elolvassa, netán még érti is.)


Tesztoszteronos, és ki is borít? Hemingway-től a Fiesta.

2011. nov. 4. 21:23
Köszönöm mindkettőtöknek,majd ránézek ezekre a könyvekre.
8. karcsú én (válaszként erre: 6. - Ec6e9cfd9f)
2011. nov. 3. 08:57
A Mózes talán úgy foglalható össze, hogy egy esemény (egy fiatal lány esküvője) az idősek és a fiatalok szemszögéből. Két (vagy három) generáció a szocializmusban, hogyan látja a saját tapasztalatai tükrében ugyanazt az eseményt. Nagyon jó!
7. Lullaby70 (válaszként erre: 1. - Ec6e9cfd9f)
2011. nov. 2. 22:12

Talán: Vámos Miklós: Apák könyve


De már nagyon rég olvastam, nem tudnám felidézni, de a benyomás, amit hagyott bennem, ilyesmi.

Tetszett.

6. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 5. - Karcsú én)
2011. nov. 2. 20:34

Igen,a párom is körülbelül ennyit mesélt róla..csak még abból is hiányolta az izgalmas lelki mélységeket,ami az Ajtó-ban megvan.

Abból indult a beszélgetésünk,hogy mért nincs oylan könyv,férfiéletről,mint nőkről az Ajtó..Akkor mondtam,hogy én keresgélek,hátha van,csak mi nem ismerjük.

Írsz nekem pár sort a Mózesról,hogy mi tetszik benne? :) előre is köszönöm.

5. karcsú én (válaszként erre: 4. - Ec6e9cfd9f)
2011. nov. 2. 20:11

Az Ajtót nem olvastam, csak hallottam róla, tehát nem tudom leírni, mi tetszett benne.

A Márai könyv két idős férfi talán utolsó találkozását írja le, akik régen barátok voltak, de az egyik elárulta a másikat, és élete végén eljön, hogy tisztázzon mindent, őszinte legyen. Olyan gyónásszerű, csendes, visszatekintő. Nagyon jó.

Szabó Magdától egyébként nagyon tetszett nekem a Mózes egy, huszonkettő. Nem a legismertebb könyvei között van, de nagyon jó!!!

4. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 3. - Karcsú én)
2011. nov. 2. 19:54

A párom olvasta régebben,én nem.

Írnál róla pár mondatot? Nem a tartalmát,hanem valami élményszerűt,ami neked tetszett..és ha van kedved,Az ajtó-ról is,hogy neked mi tetszett benne..

3. karcsú én (válaszként erre: 1. - Ec6e9cfd9f)
2011. nov. 2. 19:41
Márai: A gyertyák csonkig égnek talán.
2011. nov. 2. 19:38

BOCSÁNAT! Szabó Magda: Az ajtó

-lekopott billentyűzet,és túl gyors enternyomás -szindróma :)

2011. nov. 2. 19:37

Pontosabban úgy értem: két férfi barátságáról..vagy apa-fiú kapcsolatról,fiútestvérekről..

A párommal beszéltük,hogy létezhet-e ennek a könyvnek"férfiváltozata",ami ilyen mélységekig tárja fel a férfiélet jellemző vonásait,és küzdelmeit...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook