Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Svédmasszázs fórum

Svédmasszázs (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
24. ab4b6bc17d (válaszként erre: 23. - Lully)
2011. ápr. 8. 00:06
Jócskán túlsúlyos. Épp fogyózom most is.
23. lully
2011. ápr. 7. 14:40

Szió!


Sztem nyugodtan mondd meg a tanárnak,mondjuk kíváncsi volnék, mit fog mondani.


Mit jelent, hogy duckó?,mert elég tág fogalom...:)))

22. ab4b6bc17d (válaszként erre: 21. - Lully)
2011. ápr. 7. 13:26

ÉN is duckó vagyok, s úgy vettem észre, hogy rajtunk azért könnyebb a fogás!:)


Holnapra megbeszéltem az egyik tanfolyamtársammal, hogy találkozunk nála és gyakoroljuk kicsit a has-és lábmasszást. Nem, ő nem az kemény kezű! Szombaton meg nem fogom hagyni, hogy mindenki rajtam gyakoroljon :) nehogy megint rosszul legyek. Szerinted mondjam a tanárnak, hogy kicsit kifeküdtem a múltkor?

21. lully (válaszként erre: 20. - Ab4b6bc17d)
2011. ápr. 6. 21:56
Ne aggódj, mindenkin van mit fogni! Na jó, talán egy anorexiáson nem biztos. Persze egy nagy darab, kövér, de kemény férfiember sem piskóta. Meg kell mondjam, utána bizony nekem is pihentetni kell a kezem.
20. ab4b6bc17d (válaszként erre: 19. - Lully)
2011. ápr. 6. 20:27
Mondjuk attól tartok, hogy nem találok fogást valakin! S akkor tényleg csak csipkedve tudom megmasszírozni.
19. lully (válaszként erre: 18. - Ab4b6bc17d)
2011. ápr. 6. 18:45

Szia szia!


Jól csinálod a "kérdezősködést", ügyi vagy!

A csiklandozás nekem is ismerős téma, én is "megküzdöttem" vele párszor. Na, itt jön be az, hogy eltaláld milyen az az erősség, hogy már ne csikis érzést válts ki, hanem a "finom, jól eső" érzést. Belejössz ne félj! Főleg, hogy apán tudsz gyakorolni:)))

2011. ápr. 6. 13:46

Szia, Lully!


A privát üzidre válaszolva, nem azért, hogy dícsérjem magam, de én pl. azt vettem észre magamon, hogy masszír gyakorlás közben időnként megkérdezem a tanfolyamtársaim, hogy nem-e csípem meg őket (pl. az S-nél, ez amúgy is a legnehezebb forma, legalábbis a legtöbbünknek), vagy nem-e nyomom túl erősen és persze figyeltem az arcukat is. Addig jó, amíg a nevetőgörcs rázza őket (a férjem hasán gyakorolva pl. így jártam:)

A 6 éves islányom is kérte, hogy masszírozzam meg. Így kicsit őt is elkezdtem csinálni, persze csak nagyon óvatosan, de hamarosan abba is kellett hagynom, mert az egészen finom érintéstől is gurult a nevetéstől, annyira csiklandoztam :) de ez még talán a jobbik eset! :)

17. ab4b6bc17d (válaszként erre: 16. - Lully)
2011. ápr. 3. 23:20

Köszi. Levizsgáztam közben! :) Elméleti rész: kiváló.


Vizsga után jött a gyakorlat. Hát... azt még gyakorolni kell :) A hasat és a lábat vettük egyébként, 5-en vagyunk, egymáson gyaksiztunk.


Viszont, nem tudom, de én utána, itthon kicsit rosszul lettem, marhára vert a szívem és a hasmasszázstól egész éjjel WC-re jártam, s nem csak pisilini! (5x nagydolgoztam is), szerintem az egyik kolleginának nagyon erős keze van, s felületes helyett mély masszázst csinált, pedig azt ugye csak gyógymasszőr végezheti, merthogy a vastagbélre hat közvetlen, legalábbis ezt tanultam elméletben.

Szóval nekem kicsit rossz érzés volt tegnap (nem is kicsit). Bevettem rá egy Tritace vérnyomáscsökkentőt (régen szedtem, azóta rendeződött azért a vérnyomásom, mondjuk az tény, hogy túlsúlyos vagyok), na, erre meg még rosszabbul lettem, mértem a mérővel, magas volt, de aztán mondjuk fokozatosan jobb lett - persze az is lehet, hogy megijedtem végül... már attól féltem, hogy agyvérzést, vagy szívrohamot kapok... de most meg kicsit félek a legközelebbi masszázsóráktól, hogy nem-e leszek megint rosszul utána?

Ti találkoztatok már ilyennel???

16. lully (válaszként erre: 15. - Ab4b6bc17d)
2011. ápr. 1. 15:34

Nyakizom-> váll, lapocka, mellkas felső része

Combizom-> ülőcsontok, lágyék, térd

2011. ápr. 1. 14:37

Viszont, van egy kérdés, amit nem tudtam kifejteni, talán tudsz benne segíteni, ez is egy vizsgakérdés:


Adott izom fájdalma mely testrész mozgatását befolyásolja?

Pl. hát és derékizom fájdalma a medencébe, csípőbe és az alsó végtagok felé sugárzik.


Tudsz még példákat ilyenekre???

2011. ápr. 1. 14:35
Köszi Lully a biztatást, rám fér! Bár ma már csak ismételek. Kicsit több idő jobb lett volna az anyagra, de amit tudtam, megtettem.
2011. márc. 31. 19:28
Én én benéztem :) de vasárnapig most nem leszek, mert szombat du. van az elmélet vizsga, utána kezdjük a gyaksit.
12. lully
2011. márc. 29. 12:56
Szia! Én itt vagyok!
2011. márc. 29. 11:07
Szóval, milyen tanácsokat tudtok ajánlani egy nagyon kezdő svédmasszázst tanuló hölgynek? :)
2011. márc. 28. 13:09
Ennyire kevesen foglalkozunk svédmasszázzsal? Azt hittem, özönleni fognak a jótanácsok! :)
9. ab4b6bc17d (válaszként erre: 5. - Pomi)
2011. márc. 27. 22:47

Ezért fogok továbbtanulni, ha az anyagiak is úgy alakulnak.

Most, hogy hogy benne vagyok a sűrűjében, megtetszett!:)

8. ab4b6bc17d (válaszként erre: 4. - Lully)
2011. márc. 27. 22:45
Egyetértek ezzel a mondással. Na de két szombat alatt ez nem valósítható meg :)
7. ab4b6bc17d (válaszként erre: 3. - Harcoshangya)
2011. márc. 27. 22:44

Én is ezt követem, mert innen is, onnan is gyűjtöttem anyagokat, amiket kidolgozok a magam módján, s így tanulok az elméleti vizsgára, amitől tulajdonképpen nem félek, mert van már egészségügyi végzettségem, tehát egy kis könnyebbséget ad az elmélet bizonyos része.

Viszont a gyakorlati... az más! Az nekem is tiszta lap.

6. ab4b6bc17d (válaszként erre: 2. - 244bb64f10)
2011. márc. 27. 22:41
Az jutott eszembe, hogy ez olyan lehet, mint az autóvezetés tanulás: autót vezetni is csak a való világban tudunk megtanulni, nem pedig az autósiskolában! Ott csak az alapokat sajátítjuk el úgy-ahogy.
5. Pomi
2011. márc. 26. 21:25

Szia!


Én olyan helyen tanultam svédmasszázst, ahol addig jártál amíg csak szeretnél gyakorolni. Én kb. 5 hónapig jártam minden nap!(igaz gyógymasszőrökkel együtt tanultam, tehát több dolgot mint a frissítőben van) Ezalatt az idő alatt sok vendéget is sikerült masszíroznom. Az elméletet magadtól kell megtanulnod, de a fogásokat két nap alatt nem lehet megtanulni!!!! Hiszen két nap nem elegendő még csak pld. a hátmasszázs fogásainak az elsajátítására sem:( és akkor hol van még a többi testrész. Ráadásul a fogások sorrendje sem mindegy, azt is memorizálni kell! Nagyon sok a gyorstalpaló tanfolyam sajnos, valahol egy hétvége az egész. Ráadásul minden masszázsfajtának a svédmasszázs az alapja. Tehát ezt jól kellene elsajátítani....

4. lully (válaszként erre: 1. - Ab4b6bc17d)
2011. márc. 26. 21:23

Szia!


Végül is, ha van érzéked hozzá, az alapok jól elsajátíthatók, de gyakorlat teszi a mestert! Én már régóta masszírozok, ne félj bele fogsz jönni! Kitartás!

3. harcoshangya (válaszként erre: 1. - Ab4b6bc17d)
2011. márc. 26. 21:10
szia Bredamazon.Én is frissitőt végeztem és tényleg kevés az elméleti és a gyakorlati része is ezeknek a tanfolyamoknak.Tanulni kell még mellé,én magamtól tanultam sokat az interneten,már 6éve maszirozok,(állitólag jól)még orvosokat is,csak kevés a pénzük az embereknek és nem tudnak az egészségükre költeni,pláne itt Nógrádmegyében.
2011. márc. 26. 20:44

Sose.Én Okj-s Fürdös-Gyógy meg Sportot végeztem.

De nem ott tanultam,pedig 1 évig jártam rá.

De ennek is már 15 éve:)

2011. márc. 26. 20:38

Sziasztok! Nemrég elkezdtem egy svédmasszázs tanfolyamot. Az a fura benne, hogy össz-vissz egy hónapig tart, négy szombatot ölel fel kb. 14 órától-19-ig, tart egy-egy óra.

Két szombaton már túl vagyunk, befejeztük az elméletet.

A maradék két szombaton fogjuk "megtanulni"(?) a svédmasszázs fogásait ugyanennyi idő alatt. Szkeptikus vagyok - hogyan lehet ilyen rövid idő alatt megtanulni annyira, hogy még akár vállalkozhatok is vele?

Én arra gondoltam, hogy továbbtanulok még, a többi masszázsfajtát is elsajátítva.

Csak furcsállom, hogy ilyen gyorstalpalóban egyáltalán megtanulható a masszázs.


Van valakinek hasonló élménye, tapasztalata, tanácsa? Esetleg vitte már "valamire" valaki ebben a szakmában?

1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook