Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Svédmasszázs fórum

Svédmasszázs (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2015. júl. 9. 07:24
Szerintem az ember vagy hivatásként űzze a masszázsokat vagy ne is szagoljon a közelébe. Kárt is tehet, rossz érzést és élményt is okozhat a hozzá nem értésével.
143. clouse (válaszként erre: 140. - Ina87)
2013. nov. 12. 20:19
értem de én arra gondoltam mintahogy más szakmánál is lenni szokott, van 1-2 kuncsaftom akik ha meg vannak elégedve velem(plusz jobb ár stb) akkor azt továbbmondják másnak és akkor szépen lassan ez hatványozódik. persze ez nem egy hetes folyamat, hónapok, évek kellenek hozzá de mint ahogy említettem nem ez a fő bevételi forrás. ha már visszahozza a befektetett összeget akkor már meg vagyok elégedve
142. ina87 (válaszként erre: 134. - Berna83)
2013. nov. 12. 20:14
Mindenkinek más a tapasztalata,van benne jó is és rossz is.türelem az kell mind az emberekhez mind a masszázshoz mert nem elég csak csinálni hanem agyilag is ott kell leni!
141. ina87 (válaszként erre: 137. - Atiz777)
2013. nov. 12. 20:11
Kessztyüvel nem valami jó,több dolog végett,a testet érezni kell,valamint lehet h a vendégeknek ez nem tetszene kicsit úgy nézne ki mint h ha nem szeretnél hozájuk érni,pedig a testről szól az egész!
140. ina87 (válaszként erre: 139. - Clouse)
2013. nov. 12. 20:05
Nem tudom h menyire lehet kialakitani egy állando ügyfél kört,mert lehet ahol te laksz város-falu ott már többen csinálják,ez után kell járnod ki menyiért csinálja kb menyi ember jár hozzá stb.tapasztalatbol mondom ezeket a dolgokat.
139. clouse
2013. nov. 12. 19:55
üdv. bár látom hogy elég halott a topic azért én kérdeznék pár dolgot. igaz már az előttem szólok valamelyest kifejtették a dolgot. Na szóval én most kezdenék bele egy ilyen tanfolyamba ami 50 órás. 10 óra elmélet+40 óra gyakorlat. Tudom hogy ennyivel nem érnék még semmit, amint megvan az oklevél, családon, barátnőn gyakorolnám még mondjuk egy 50 órát és csak utána kezdenék bele hogy hasznot is hozzon. Van munkám csak mint mellékesként egy kialakított ügyfélkörben végezném. Nem ebből akarok meggazdagodni, de már az pár ezer-tízezer forint is ami összejöhet havonta több mint a semmi. Tapasztalt masszőrök véleményét várom főleg hogy ez a terv mennyire valósulhat meg. köszönöm!!
2013. febr. 1. 06:56
Én nem masszíroznék úgy, hogy bármi a kezemen van krém, olaj kivételével persze. Nem érzed úgy igazából az embert. Nem tudom, hogy ez a fórum mennyire halt meg azóta, de gondoltam hozzászólok.
137. Atiz777
2012. jún. 16. 20:08
Lehet-e kesztyuvel csinalni a masszazst? Csinalja-e valaki kesztyuvel? Nekem nagyon furcsan hangzik kesztyuvel masszirozni.
136. Atiz777
2012. jan. 23. 11:07
Van-e koztetek olyan aki most kezdte el? Szalonba dolgozni?
2011. nov. 8. 21:34

Sziasztok!


Lehet még csatlakozni a fórumhoz? Bár kissé haldoklik... :(


Én anno 2003-ban szereztem meg a frissítő masszőr ill. a cellulitisz masszőr bizonyítványomat. Szintén ilyen 2-3 hónapos gyorstalpaló alkalmával (Bp), én azt mondom h az elég is volt, h elsajátítsam a fogásokat :)

Sajnos azóta nem volt alkalmam komolyabban foglalkozni a dologgal, voltak próbálkozásaim, mert elsőkörben mellékállásként gondoltam...van ágyam, zenéim de valahogy a megvalósítás még várat magára :(


Jelenleg közel 8 hós kismama vok, így arra gondoltam, ha meg lesz a baba és lesz rá időm, és energiám akkor belevágok...Ami a vendégkört illeti nekem sok ismerősöm, bnőm, lelkesen ajánlkozik, h gyakoroljak rajtuk, szóval be is fogom majd őket rendesen és amikor kellőképpen gyakorlottnak érzem magam, akkor fogom úgy Isten igazából hírdetni magam...én erre gondoltam, szerintetek?

134. berna83 (válaszként erre: 131. - Atiz777)
2011. aug. 8. 13:09
Még csak most fogom elvégezni a tanfolyamot. Ezért érdeklődök, hogy kinek mi a tapasztalata.
133. Atiz777
2011. aug. 6. 14:06
Kerlek irjatok a mezes masszazsrool. A mezet mivel keveritek,hogy jobban lehessen dolgozni? Koszi elore is.Kellemes hetveget.
132. mamcuka (válaszként erre: 130. - Berna83)
2011. aug. 4. 21:36
Nagyon szívesen! Szívesen válaszolok ha van még bármiféle kérdésed!
131. Atiz777 (válaszként erre: 130. - Berna83)
2011. aug. 4. 18:53
Szia!Te is mostanaba kezdtel masszirozni vagy mar regebbrol? Jo ez a forum ugye? En nagyon orvendek neki.
130. berna83 (válaszként erre: 124. - Mamcuka)
2011. aug. 4. 11:51
Nagyon köszönöm, hogy válaszoltál. Eddig már egy csomó fórumra írtam ezzel kapcsolatban és senki sem írta le ennyire részletesen. Köszi még egyszer, legalább megnyugtattál egy kicsit.
129. mamcuka (válaszként erre: 128. - Atiz777)
2011. aug. 3. 23:19
Szórólapozás, hirdetések feladása, névjegykártya osztogatása, mindenhová-boltokba, stb., ahol csak megfordulsz! Meg efféle praktikák! És persze idő-idő-türelem! Egy vállalkozás beindulásához kb. 2 év kell!
128. Atiz777
2011. aug. 2. 10:36
Sziasztok!Bocs,hogy annyit kerdezoskodom,de kerlek irjatok meg arrol,hogyan szerezhetnek tobb vendeget.Nagyon szeretem amit csinalok,az a keves vendeg is megvan elegedve de tobbett szeretnek dolgozni.Tenyleg mindenki akit ismerek tudjak mivel foglalkozom.Nagyon szeretnem tovabbra is ezt csinalni. Hogyan csinaljam? Vagy csak idobe kerul? Koszi elore is.Esetleg ha van koztetek kolozsvari masszor is kerlek jelentkezz,akar privibe is ,koszonom.
127. mamcuka (válaszként erre: 126. - Atiz777)
2011. júl. 31. 16:24
Szia! Narancsbőr elleni illetve fogyasztó massz. időtartama 45 perc! Bármelyik krém jó, ami zsírégető hatású, mint a paprika, koffein, fahéj, nyírfa, stb. A végén befóliázod az erre a célra kapható tekercselőfóliával, amivel a vendég hazamehet, amit aztán pár óra hosszáig magán hagyhat.
126. Atiz777
2011. júl. 31. 14:21
Sziasztok!Kerdesem lenne:tekercseleskor milyen kremeket hasznaltok,kaves keverekeket is hasznaltok?Letudnatok irni bovebben,hogyan csinaljatok? Es a narancsbor ellen hany percet massziroztok?Erdekel minden ami ezzel kapcsolatos.Az interneten sokat lehet errol olvasni de szeretnem olyanok velemenyet,praktikait elolvasni akik tenyleg benne vannak a dologba.Elore is koszonom valaszotok.
125. mamcuka (válaszként erre: 123. - Atiz777)
2011. júl. 22. 22:14
Szia! Én megszerkesztettem magamnak számítógépen, utána elvittem a mintát a névjegyeshez, és annak alapján megcsinálta. Szép színesre csináltam a betűket,van rajta egy masszírozós kép, fel van tüntetve rajta a masszázsok neve amiket csinálok, a nevem, elérhetőségem. Ja, és laminálva van, amitől tartós is és nagyon mutatós is egyben!
124. mamcuka (válaszként erre: 122. - Berna83)
2011. júl. 22. 22:05
Szia! Én abszolút nem bántam meg, nagyon szeretem csinálni! Először nagyon elfáradtam amíg meg nem szoktam, mivel nekem az első perctől nagyon sok vendégem lett, volt hogy úgy be voltam táblázva, hogy reggeltől estig nyomtam!!- kis 10 perces szünetekkel. Hááát, eleinte nem kellett altató este és iszonyatosan fájt a hátam meg a lábaim! Érdekes, a kezem nem! -talán mert jó a technikám, és sok olyan mozdulat sorozatot viszek bele ami közben tudom kicsit pihentetni a kezem még masszírozás közben is! Most már azért nem írok be vendégeket egymás utánba, mindig hagyok fél óra szünetet két vendég között. Jó kondi? Igazából 51 kiló vagyok, de nem vagyok gyenge! Legalábbis a vendégeim azt mondják, nem gondolták volna, hogy ekkora erő van bennem! Igazából a fogástechnika sokkal fontosabb mint az erő, de persze azért az is kell egy kicsi!
123. Atiz777
2011. júl. 22. 21:12

Sziasztok!

Tudnatok otleteket adni,mit is irjak a nevjegykartyamra amire felfigyelnek a vendegek,ami megfogja az embert?

Ti hogyan csinaltatok? Nyomtattatok nevjegykartyat?

Koszi elore is.

122. berna83
2011. júl. 22. 16:30

Sziasztok!


Masszőr tanfolyamra készülök. Érdekelne, hogy mikor befejeztétek a masszőr sulit és elkezdtétek a masszőr munkát nem bántátok-e meg, hogy belekezdtetek. Nem elsősorban a pénz érdekelne, hanem, hogy milyen volt először, mennyire volt megterhelő fizikailag, nem fájt-e a kezetek? Mennyire kell jó kondiban lenni egy ilyen munka végzéséhez?

121. mamcuka (válaszként erre: 120. - Atiz777)
2011. júl. 5. 19:58
Lágy, nyugtató zenéket. Lehet kapni kifejezetten masszázshoz használatos cd-ket.
120. Atiz777
2011. júl. 5. 13:25
Milyen zenet tesztek a vendegeknek? Tippek?
119. mamcuka (válaszként erre: 117. - Atiz777)
2011. júl. 4. 22:01
Szia! Mivel én is egy szépségszalonban dolgozom, így ha jött a kozmetikushoz, vagy a fodrászhoz vagy a körmöshöz vendég, a csajok elmondták, hogy van masszázs is ha gondolja nézzen be, nézze meg az árakat stb. Valamint sokat szórólapoztunk a városban, akciókat csináltunk, újságba hirdettünk meg ilyesmi. Vagy amikor meghallotam hogy valaki éppen panaszkodott hogy itt fáj ott fáj, akkor felajánlottam hogy próbálja ki a masszázst, mivel sokkal többet ér mint a méreg gyógyszerek meg kenőcsök. Aztán meg voltak elégedve és visszajárós vendégeim lettek.
118. ab4b6bc17d (válaszként erre: 117. - Atiz777)
2011. júl. 4. 21:49
Én nem dolgozom masszőrként, mert az eredeti foglalkozásomban sikerült munkát találnom és a kettő kicsit sok lenne :)
117. Atiz777
2011. júl. 4. 19:50

En most kezdtem el dolgozni egy szalonba es eleg nehez kialakitani a vendegkort.Ti ,hogyan kezdtetek el,hogyan alakult ki a vendegkorotok?

Elore is koszi a v alaszt.

116. ab4b6bc17d (válaszként erre: 115. - Ab4b6bc17d)
2011. jún. 14. 20:26

Ha nem dolgoznék, tuti biztos, hogy iskolai keretek közt tanulnám meg a masszázs fortélyait, tehát vagy legalább fél évig szombatonként, vagy naponta néhány hónapig.

Szerintem nem szerencsés ilyen rövid idő alatt elhinni, hogy márpedig én megtanultam a masszázs fogásait. Tény, hogy kicsit olyan, mint az autóvezetés, hogy majd ha kikerülsz a való életbe, akkor alakul ki a saját stílusod, de akkor is több idő kell a a fogások alapos elsajátítására, véleményem szerint.

115. ab4b6bc17d (válaszként erre: 114. - 583e55fa65)
2011. jún. 14. 20:22

Szia, én Baranyában végeztem, meg Tolnában, az előbbi megyében egy 1 hónapos gyorstanfolyamon a svédmasszázst. Épp hogy elég volt megtanulni az alapokat, 40.000 ft-ba került + nekünk kellett megvenni a krémet is. Az elméleti egyáltalán nem volt nehéz, viszont a gyakorlati rész az már keményebb dió volt, de a svédre legalább még most is emlékszem, mert ezt néha gyakorlom a családon.


Tolnában egy 1 napos gyorstalpalón tanultam meg(?) az alakformáló és nyirokmasszázst. Borzasztó volt, hirtelen az a tömény gyakorlati info, nem is emlékszem semmire, őszintén. Szerintem ilyenre ne menj, mármint egynaposra, mert csak okleveled lesz, de tudásod nem.

1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook